legalne zakłady bukmacherskie

Legalne zakłady bukmacherskie

Bukmacher LVbet - bukmacher legalny w Polsce ForBET - bukmacher legalny w Polsce Fortuna - bukmacher legalny w Polsce
Oferta powitalna Freebet 20 zł
+ Bonus do 1000 zł
Bonus 50% do 600 zł
+ 50 zł free
Freebet do 100 zł
+ 100% do 400 zł
Przekonaj się!

Sprawdź LVbet!

Sprawdź forBET!

Sprawdź Fortunę!

Legalne zakłady bukmacherskie to teraz nie tak łatwa sprawa, bo po zaostrzeniu prawa i nałożeniu blokad na strony hazardowe, wiele graczy straciło konta u swoich ulubionych zagranicznych operatorów. Który bukmacher internetowy jest teraz legalny w Polsce?

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce

Bukmacher a polskie prawo – to ostatnio najbardziej chodliwy temat. Ty też nie wiesz jeszcze, który bukmacher jest legalny w Polsce? Warto zobaczyć naszą listę: oto najlepsi legalni polscy bukmacherzy. Zawartość w tabeli wyżej to ścisłe podium, a poniżej uzupełniamy spis o legalnych bukmacherów, którzy także działają zgodnie z Polskim prawem.

Lista legalnych bukmacherów

Do listy bukmacherów dostępnych legalnie (na górze strony) dopisać można jeszcze:

Totolotek - legalne zakłady bukmacherskie
Milenium - legalne zakłady bukmacherskie
STS - legalne zakłady bukmacherskie
eToto legalny bukmacher

Coraz więcej bukmacherów internetowych (i nie tylko!) zdobywa zezwolenie na działalność w Polsce, więc tabela na pewno jeszcze się rozrośnie! Warto mieć konta u kilku bukmacherów, aby móc korzystać z najlepszych ofert i kursów. Dlatego właśnie cieszymy się, że pojawia się coraz więcej operatorów!

bwin w Polsce!

Jedną z wielkich marek, które szykują się na wielkie, oficjalne wejście do Polski jest bwin. Licencja może zostać mu wydana lada dzień, a sam serwis informuje o staraniach o pozwolenie na działalność w Polsce na swojej stronie. Kiedy będziemy mogli obstawiać w bwin legalnie? Czas pokaże, ale mamy nadzieję, że już niedługo! Legalni bukmacherzy zawsze mile widziani!

Czy zakłady bukmacherskie są legalne?

Tak, o ile operator wystąpił i otrzymał pozwolenie na działalność w Polsce od naszego Ministerstwa ds. Finansów. Tylko bukmacher z licencją może przyjmować zakłady od graczy z Polski, dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, czy Twój buk działa legalnie.

Ustawa hazardowa 2017 – zobacz szczegóły

Kary za nielegalną grę – czy można pójść do więzienia za grę u bukmachera bez licencji?

Nie. Nowa ustawa hazardowa jasno określa przewidziane kary dla gracza, który podejmie się gry u nielegalnego bukmachera, jednak nie ma tam kary pozbawienia wolności. Przy udowodnionej winie zasądzone będą odpowiednie stawki do zapłaty. Więcej o karach za grę u nielegalnego bukmachera przeczytasz w analizie ustawy hazardowej 2017.

Jak obejść prawo i grać u bukmachera bez licencji?

Ojej, naprawdę nie warto. Już sama wysokość kary za takie ekscesy powinna Cię zniechęcić do szukania drogi do zablokowanego w Polsce bukmachera…

Bukmacherzy legalni w Polsce to w tej chwili największa grupa operatorów z licencją, jaką kiedykolwiek mieliśmy, a przecież wciąż się jeszcze rozrasta o kolejne firmy. Nie widzimy więc nawet sensu w próbach obejścia blokad i prawa – bukmacherka w Polsce ma się bardzo dobrze, oferty już dawno dogoniły konkurencję z zagranicy i możliwa jest nawet gra bez podatku.

Szerzej omawiamy całą sprawę w tekście o Rejestrze Domen Służących Do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą (w skrócie RDSDOGHNzU, a co nazywane jest zwykle Rejestrem stron zakazanych albo Rejestrem domen blokowanych), gdzie piszemy o tym, jak działa nowy twór, kto musi go pilnować, jak można go obejść oraz co grozi za ignorowanie zapisu o blokowanych stronach hazardowych.

Rejestr stron blokowanych – co, jak i komu?

Co robić, gdy bukmacher się zamyka?

Jeśli Twój bukmacher się zamyka, trzeba to przyjąć na klatę i postępować zgodnie z instrukcjami, które sam Ci wyśle. Idzie to mniej więcej tak:

 • wypłać środki, które zostały Ci na bukmacherskim koncie przed datą zamknięcia strony (potem wypłata będzie możliwa tylko po skontaktowaniu się z obsługą klienta),
 • znajdź innego fajnego bukmachera z polską licencją i graj tam!

Jesteś przywiązany do marki i miejsca? Obserwuj uważnie rynek, bo jeśli to jedna z marek, której grono polskich graczy było mocnym klientem, prawdopodobnie będzie ubiegać się o zezwolenie na działalność w Polsce i powróci.

Bukmacher zamyka konto? Sprawdź, co robić!

Legalni bukmacherzy – dlaczego to takie ważne?

Być może zastanawia Cię, skąd tyle zamieszania, dlaczego to takie ważne, by bukmacher był legalny w Polsce? Przecież internet jest ogromny, nie ma granic, więc co za różnica?

Powodów, dla których jest to ważne jest bardzo dużo, więc wymieńmy te najważniejsze.

 1. Legalni bukmacherzy odprowadzają podatki w Polsce, dzięki czemu przykładają się do rozwoju gospodarki.
 2. Kluby sportowe znów mogą liczyć na wsparcie finansowe – legalni bukmacherzy biorą się za sponsorowanie!
 3. Grając u legalnego bukmachera postępujesz zgodnie z prawem: nie łamiesz przepisów, nie grożą Ci żadne kary za uprawianie swojego hobby u nielegalnego źródła.

Prawdę mówiąc (tak między nami) nam najbardziej podoba się w tej sytuacji punkt 2., czyli powrót sponsoringu. Im więcej pieniędzy pompuje się w rozwój sportu, tym lepiej dla nas, kibiców i miłośników zakładów sportowych, bo obstawianie jest jeszcze ciekawsze i badziej satysfakcjonujące. A poza tym: polscy bukmacherzy to co zarobią przekażą (w pewnym zakresie) na sport i kółko dobroczynności sie zamyka.

Zobacz, jak bukmacherzy wspierają sport!

Nowy bukmacher – jak zacząć grać w nowym miejscu?

Nikt nie lubi zmieniać przyzwyczajeń, ale znalezienie sobie nowego ulubionego bukmachera może być świetną zabawą. My sami uwielbiamy testować nowe marki (niech świadczy o tym chociaż nasza kolekcja recenzji – rozwiń boczne menu i przekonaj się!), więc każdego nowego operatora witamy z otwartymi ramionami! Polscy bukmacherzy bardzo się starają, by dorównać, a nawet często przegonić konkurencję z zagranicy, dlatego tym bardziej fajnie jest obserwować, jak rozwija się sytuacja na naszym rynku.

Gdybyśmy mieli zasugerować Ci, jak i gdzie zacząć oraz dlaczego, powiedzielibyśmy, że najlepiej robić to w tej kolejności:

 1. LVbet,
 2. forBET,
 3. Fortuna,
 4. Totolotek,
 5. STS,
 6. Milenium,
 7. eToto.

Jak grać zgodnie z prawem?

Pierwszy krok to gra u bukmachera z licencją otrzymaną od Ministra Finansów RP. Potem zarejestruj się na swoje prawdziwe dane – nie podszywaj się pod nikogo, bo będzie to przestępstwo. Pamiętaj, że każdy polski bukmacher wymaga weryfikacji tożsamości w postaci podania numeru PESEL oraz zeskanowania obu stron dowodu osobistego. Tak jest, dzieci, zakłady bukmacherskie w Polsce nie dopuszczają do gry osób niepełnoletnich!

I to w zasadzie tyle. Zakłady bukmacherskie bez licencji są nielegalne, natomiast te, które uzyskały pozwolenie na działalność w naszym kraju są jak najbardziej w porządku. Trzymaj się zasad, nie kombinuj, nie oszukuj, a nie będziesz miał się czego obawiać.

Zakłady bukmacherskie bez konta bankowego?

Tradycyjne przelewy bankowe mają tę wadę, że są powolne. Owszem, są szybsze od listonosza, ale nie są tak szybkie, jak – powiedzmy – transakcje przeprowadzane przy pomocy elektronicznych portfeli lub kart przedpłaconych. Bardzo długo nie było jednak możliwe inne przekazanie pieniędzy na konto bukmacherskie w Polsce, jak przy pomocy przelewu, więc niechętni tej metodzie musieli albo zacisnąć zęby, albo zrezygnować z gry. Teraz jednak nie ma z tym problemu – zakłady bukmacherskie bez konta bankowego to standard i możesz u większości legalnych w Polsce operatorów skorzystać z innych form płatności, np. e-portfela Skrill. Polscy bukmacherzy starają się jak mogą, by zachęcić do gry właśnie u siebie, a wygodne transakcje są często jednym z decydujących dla gracza czynników.

Czy jest się czego obawiać przy transakcjach u bukmacherów online? Absolutnie nie, bo wszystkie przekazywane im przez Ciebie dane są strzeżone lepiej, niż możesz przypuszczać, a każda transakcja jest szyfrowana i pilnowana. Nie ma więc sensu stawać okoniem wobec podawania numeru konta bankowego w formularzu rejestracyjnym (np. u Totolotka) – wpisuj i już. Legalni bukmacharzy w Polsce powoli, ale sukcesywnie powiększają wachlarz możliwości płatniczych swoich klientów, więc nawet jeśli w tej chwili jedynym sposobem na depozyt i/lub wypłatę jest przelew, to możesz mieć pewność, że bukmacher zaraz będzie gonił konkurencję i dorzuci coś więcej.

Gdzie obstawiać u bukmachera bez podatku?

Bukmacher legalny w Polsce - forBET: zakłady bez podatku

Nie wszędzie, nie zawsze, ale można obstawiać u bukmachera bez podatku – zupełnie legalnie, bez kombinowania. Jak i gdzie?

Przede wszystkim głośno zrobiło się w światku graczy o forBET, który na sam początek działalności wytoczył konkurencji ciężkie działa – grę bez podatku dla wszystkich. Później oczywiście oferta została nieco okrojona, ale jeśli spełnisz odpowiednie warunki, nadal możesz obstawiać w forBET bez podatku.

W ramach specjalnej promocji zakłady bez podatku zrobisz też w Totolotku, który – chociaż zmienia zasady i częstotliwość występowania – oferuje je swoim graczom praktycznie cały czas. Będzie to więc konkretny dzień tygodnia, rodzaj zakładu albo mecz, ale otrzymasz tu możliwość postawienia pełnej stawki bez odliczanych 12% podatku, który bukmacher weźmie na siebie.

A inni bukmacherzy? Trochę się ociągają, ale widzimy wyraźną tendencję gonienia pomysłu nowicjusza. Skoro graczom tak bardzo podoba się gra bez podatku, a wymienionym bukmacherom najwyraźniej taka promocja nie przeszkadza w robieniu interesów, to spodziewamy się, że stopniowo będzie pojawiało się takich bonusów więcej.

Legalne zakłady bukmacherskie: w internecie czy na mieście?

To częste pytanie szczególnie początkujących graczy: lepiej grać w internecie, czy w lokalu na mieście? Które zakłady są legalne? Które zakłady są lepsze?

Zacznijmy od tego, że obie formy zakładów są jak najbardziej legalne o ile oczywiście ich właściciel otrzymał licencję. Jak sprawdzić, czy zakłady mają licencję? Możesz na przykład rozwinąć nasze boczne menu i spojrzeć na listę recenzji bukmacherskich – te legalne w Polsce odpowiednio wyróżniliśmy.

Co do pytania o to, czy lepiej obstawiać w internecie, czy w lokalu – to już zależy od tego, jak chcesz grać. Zakłady online to potężna machina, która umożliwia Ci korzystanie z usług bukmachera gdziekolwiek jesteś i praktycznie w każdej chwili. W lokalu złożysz zakład tylko w godzinach jego otwarcia no i – co oczywiste – tylko wtedy, gdy w nim jesteś. Jeżeli więc chcesz mieć pełną ofertę zawsze pod ręką, to oczywistym będzie, że najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie są zakłady online. Jeśli jednak wystarczy Ci zakład albo dwa w drodze z pracy, to zawitaj do lokalu, który ma też swój niepowtarzalny klimat, no i można spotkać i porozmawiać w nim z innymi typerami.

Zakłady bukmacherskie zarejestrowane w Polsce – jaką mają przyszłość?

Cóż, o ile nie nastąpi kolejna nowelizacja ustawy hazardowej, która zrobi z zakładami to, co zrobiła z kasynami online (czyli zaorała i posypała solą), to przyszłość zakładów maluje się w całkiem pozytywnych barwach. To znaczy pozytywnych dla gracza, ponieważ legalne zakłady będą możliwe u coraz większej liczby operatorów, którzy nie chcą tracić polskich graczy i ubiegają się o licencję. A skoro rośnie konkurencja, to rośnie też atrakcyjność ofert, by przyciągnąć i zatrzymać przy sobie klienta! Polscy bukmacherzy: czekamy na jeszcze więcej!

Lotto czy bukmacher?

Z jakiegoś powodu jest to dość popularne pytanie, a przecież losowania Lotto i zakłady bukmacherskie to dwie zupełnie różne rzeczy. O ile wybieranie liczb i ich losowanie to nic innego, jak loteria, w której wygrywa przypadek, a przegrywają wszelkie strategie, tak w zakładach bukmacherskich liczą się wiedza, doświadczenie i dokładne przemyślenie działań.

Obie formy rozrywki są w Polsce legalne – warunkiem jest oczywiście gra w miejscu, które urządza losowania/ zakłady zgodnie z prawem.


Masz jakieś pytania dotyczące zmian w polskim prawie hazardowym? Przeczytaj naszą analizę nowej ustawy hazardowej oraz inne artykuły, które znajdziesz na bonusowykod.com! Nie poruszyliśmy tematu, który Cię interesuje? Skontaktuj się z nami i powiedz, co Cię trapi! (Pod warunkiem, że dotyczy to zakładów bukmacherskich i hazardu online. Pytania dotyczące porad, jak wyprać obrus upaprany winem, czy dlaczego jak podłączasz telefon do komputera, to nic nie wyskakuje zostaną w najlepszym wypadku zignorowane.)