Tekst zawiera treści reklamowe | 18+ | Obowiązuje regulamin

Polacy lubiani Kaliningradzie... ale nasi tam nie zagrają

Polska i Polacy mogą spotkać się na Mistrzostwach Świata 2018 z chłodnym przyjęciem. Nowe badania pokazują, że Kaliningrad to, niestety, jeden z nielicznych regionów Rosji, gdzie polskich kibiców darzy się sympatią. Pozostałe obwody nie są nam tak przychylne.

Wyniki badania

W redakcji bonusowykod.com sprawdziliśmy, jak Rosjanie postrzegają kibiców z krajów, które zakwalifikowały się na przyszłoroczny mundial. Spośród 32 drużyn Polska jest ex aequo szósta w rankingu liczby fanów, ci nie mogą jednak spodziewać się ciepłego przyjęcia w większości z miast gospodarzy.

Zobacz cały raport (ENG)

W Królewcu (czyli Kaliningradzie) polscy kibice otrzymali ocenę 46%, czyli ponad dwa razy lepszą niż tę prezentowaną przez kolejny najbliższy rejon (Rostów nad Donem, 17%).

Średnia ocena Polaków w Rosji to 14%, czyli mniej niż połowa oceny Niemców, kraju darzonego największą sympatią przez gospodarzy imprezy (35%).

W Kaliningradzie nie gramy

Polacy są doceniani w Kaliningradzie nawet wyżej, ale żadna z drużyn Grupy H nie rozegra tam ani jednego meczu. W Kaliningradzie zaplanowane są jedynie cztery mecze i żaden z nich nie dotyczy Grupy H ani nie obejmuje późniejszych etapów rozgrywek.

Z trzech czekających na Polaków meczów grupowych to na tym w Moskwie zostaną oni przyjęci najcieplej (12%). Największy problem z porwaniem tłumów reprezentacja będzie mieć podczas rozgrywanego w Kazaniu meczu z Kolumbią. Tamtejsi mieszkańcy ocenili Polskę na jedynie 7%.


Na całe szczęście od popularności kibiców wynik reprezentacji nie zależy. Wiele zależy za to od formy i przeciwników. Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź, jak obstawiać MŚ 2018!