Tekst zawiera treści reklamowe | 18+ | Obowiązuje regulamin
Zakłady na Mistrzostwa Świata IIHF 2018

Zakłady na Mistrzostwa Świata IIHF 2018

Kanada typowana na kolejne złoto w Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie w Kopenhadze

W 2018 roku Mistrzostwa Świata IIHF wezwą do walki 16 najsilniejszych hokejowych nacji świata; Kopenhaga (Dania) szykuje się do bycia gospodarzem tegorocznego starcia tytanów.

Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie 2018

Kanadyjczycy od lat plasują się na hokejowym szczycie i wkraczają na — rozpoczynający się 4 maja — turniej w roli oczywistego faworyta do odzyskania tytułu, który stracili w zeszłym roku na rzecz Szwecji. Gdyby wówczas wygrali, zdobyliby swój pierwszy od 65 lat hat-trick tytułów mistrza świata.

Trener Willie Desjardins wyprowadził jednak Kanadę z powrotem ku statusowi faworytów. Teraz postara się wraz z drużyną wyrównać rekord najbardziej utytułowanej nacji w historii mistrzostw świata. 27 złotych medali zdobytych przez Rosję (wliczając w to sukcesy ZSRR) to obecny rekord, któremu Kanada może dorównać w przypadku zwycięstwa w Kopenhadze.

Zdobywcy złotych medali na IIHF od 1992r.

Rosjanie, zeszłoroczni brązowi medaliści, są oceniani jako drudzy w kolejce po złoty medal, zaś obrońcy tytułu – Szwedzi – jako trzeci. Skandynawowie spróbują po raz pierwszy od 1992 roku zdobyć dwie korony z rzędu.

Mistrzostwa Świata IIHF 2018 faworyci

Co prawda Kanada nie ma w swojej gablocie aż tylu złotych medali co Rosja, ale odkąd w 1992 roku wprowadzono format playoff, niepodzielnie rządzi hokejowymi turniejami.

Kanadyjczycy wygrali od tego czasu siedem na dwadzieścia sześć możliwych medali, a Rosjanie i Szwedzi mają ich po pięć. Podczas ostatnich czterech mistrzostw świata IIHF co najmniej dwie z tych trzech nacji zawsze znajdowały się na podium, więc każda z nich to prawdopodobny kandydat na finisz w pierwszej trójce.

Kanada może się też pochwalić najbardziej pozytywną różnicą bramek spośród wszystkich drużyn, które wzięły udział w meczach playoff od 2000 roku. Jej zawodnicy strzelili 125 goli, tracąc przy tym jedynie 88. Ich wyjście z grupy B, w której konkurować będą z Finlandią i USA, a nawet jej wygranie, nie byłoby zaskoczeniem.

Rosja była niegdyś niepowstrzymaną potęgą hokeja, tworząc dynastię, która zwyciężyła 20 z 25 turniejów rozegranych pomiędzy latami 1963 i 1990, ale trzeba przy tym pamiętać, że rozgrywki nie odbyły się w latach 1980, 1984 i 1988.

Co do Szwedów, choć ich różnica bramek nie jest tak imponująca jak ta kanadyjska, to po 2000 roku strzelili więcej goli niż jakakolwiek inna drużyna (143, stracili natomiast 111).

Ich złoty medal w 2017 był pierwszą wizytą na podium od trzech lat, więc postawienie na powtórkę tej sytuacji może okazać się nierozsądne.

Polska męczy się w wyścigu o awans na Mistrzostwa Świata

W międzyczasie w Budapeszcie toczą się Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie I Dywizji, gdzie Polska jako jeden z sześciu krajów walczy o awans na turniej elity. Naszym hokeistom nigdy nie udało się awansować do najwyższej dywizji. Od 15 lat grają w I dywizji, poruszając się pomiędzy grupą A a grupą B, ale nigdy nie docierając na szczyt. Dzięki wygranej ze Słowenią udało im się odzyskać oddech i nadzieję na awans po porażce z Włochami. Kazachstan i Wielka Brytania wydają się być za to w doskonałej formie i rozpoczęli turniej od zwycięstw. Gospodarze – Węgry – oraz Kazachstan mają natomiast nadzieję na szybki powrót do elity po spadku w 2017 roku. Jak będzie z naszymi?

STS wystawił kursy na awans lub spadek Polaków w Dywizji 1. No i co? Tak, jak można się spodziewać, bukmacher na awans naszych hokeistów wycenia na 6.00, natomiast spadek na 3.50. Jesteśmy przedostatni w przewidywaniach zwycięzcy Grupy A, za nami jest tylko Wielka Brytania. Faworytem jest oczywiście Kazachstan, któremu zagrozić mogą ewentualnie Węgry.

Kursy na zwycięzcę

Poniżej znajdziesz aktualne kursy na zwycięzcę Mistrzostw Świata IIHF 2018. Bukmacherzy widzą w roli faworyta Kanadę, co nikogo nie dziwi. Bardzo interesujące będzie śledzenie poczynań Rosjan i Szwedów, którzy w tym turnieju będą szli łeb w łeb!

Zobacz, jak ciekawą ofertę prezentuje Totolotek. Warto skorzystać przy okazji z jego ekstra bonusu powitalnego, dzięki któremu postawisz darmowy zakład na kwotę 25 zł. Dlaczego więc nie na zwycięzcę MŚ w hokeju na lodzie?

Kursy na zwycięzcę Mistrzostw Świata IIHF 2018

Totolotek bonus
Kraj Kursy
Kanada 2.30
Rosja 4.00
Szwecja 5.00
Finlandia 10.00
USA 10.00
Czechy 13.00
Niemcy 40.00
Szwajcaria 45.00
Słowacja 80.00
Dania 100.00
Norwegia 150.00
Łotwa 200.00
Białoruś 200.00
Francja 250.00
Austria 600.00
Korea Płd. 999.00

Kursy z dnia 25.04.2018r.

Obstawiaj w Totolotku już teraz!

Faworyci polskich fanów hokeja

Według naszych informacji, Polacy stawiają na zwycięstwo Kanady średnio 45 zł – około 70% wszystkich zakładów przewiduje złoty medal Kanadyjczyków. Drugim faworytem polskich fanów hokeja jest reprezentacja Rosji, na nią jednak średnio stawia się mniej, bo około 20 zł. Według naszych szacunków, Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2018 przyciągną maksymalnie 20 000 zł w zakładach. Obstawianie hokeja na lodzie jest w Polsce 10 razy mniej popularne niż piłki nożnej.