Najlepszy bukmacher na Formułę 1

Formuła 1 nie bez powodu nazywana jest królową motorsportu. Są to bowiem najbardziej prestiżowe wyścigi samochodowe, które pasjonują kibiców na całym świecie. Również każdy z kierowców marzy od małego o tym, aby zasiąść za sterem bolidu F1. Udaje się to nielicznym, bowiem stawka ograniczona jest tylko do najlepszych z najlepszych. Aktualnie o tytuł Mistrza Świata rywalizuje 20 zawodników, w 10 zespołach.

Rywalizacja na poszczególnych torach jest niezwykle pasjonująca. Każdy z nich ma w sobie to coś. Jedne charakteryzują się niezwykle długimi prostymi, gdzie kierowcy rozwijają zadziwiająca prędkość, a inne, zaskakującą ilością technicznych zakrętów, gdzie umiejętności kierowcy potrafią zniwelować brak odpowiednich ustawień bolidu.

Skoro niezwykła prędkość, to i emocje wielkie. Także w zakładach bukmacherskich, gdzie gracze mają do wyboru naprawdę wiele możliwości stawiania zakładów – od treningów, przez kwalifikacje, a na wyścigach kończąc. Przyjrzeliśmy się zatem, jak wygląda oferta zakładów i jaki jest najlepszy bukmacher na Formułę 1. Sprawdź, gdzie warto stawiać!

Jakie kryteria wzięliśmy pod uwagę?

Tworząc nasz ranking, pod uwagę wzięliśmy najpopularniejsze rynki bukmacherskie na zakłady na Formułę 1. Ocenialiśmy bukmacherów pod kątem tego, jak wiele rodzajów zakładów proponują oraz przede wszystkim, jakie kursy bukmacherskie wystawiają. Naturalnie więc, im więcej rynków i lepsze kursy na Formułę 1, tym więcej punktów przyznaliśmy danemu bukmacherowi. W naszym zestawieniu znajdziesz dokładnie wyliczenia prowizji bukmacherskich na poszczególne rynki.

Których bukmacherów porównaliśmy?

Chcieliśmy stworzyć jak najbardziej obiektywny ranking i tak też się stało. Dlatego pod uwagę wzięliśmy wszystkie, najpopularniejsze zakłady bukmacherskie w Polsce. I tak oto poznaliśmy, który z nich to najlepszy bukmacher na Formułę 1.

  • eToto,
  • STS,
  • Fortuna,
  • Betclic,
  • PZBuk,
  • eWinner,
  • Totolotek,
  • LV BET,
  • forBET.

Warto mieć też na uwadze, że wszystkie dane od bukmacherów, które poddaliśmy naszej analizie pozyskaliśmy w dniach 21-29.07.2020. Kursy mogą różnić się w przyszłości.

Najlepszy bukmacher na zakłady na Formułę 1

Interesują Cię zakłady bukmacherskie i Formuła 1? Kursy bukmacherskie są tym, na co powinieneś zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Im lepsze kursy, tym więcej wygrasz, jeśli dopisze szczęście.

Na początek, bez podziału na konkretne rynki, prezentujemy trzech bukmacherów, którzy posiadają najniższe prowizje w kursach na zakłady na Formułę 1. Mówiąc wprost – oferują najlepsze kursy bukmacherskie.

MiejsceBukmacherPunkty
1STS46
1forBET46
2LV BET40

Dlaczego STS to najlepszy bukmacher na Formułę 1?

W naszym zestawieniu STS zajął pierwsze miejsce ex aequo z bukmacherem forBET. Obaj operatorzy zgromadzili po 46 punktów, które przyznaliśmy za atrakcyjność kursów bukmacherskich na wszystkich dostępnych rodzajach zakładów. Przyglądając się punktacji bardziej szczegółowo, należy zauważyć, że STS najkorzystniejsze kursy na Formułę 1 wystawił na zakłady na zwycięstwo w wyścigu (prowizja około 25%) oraz na zwycięski samochód (prowizja około 15%). Bukmacher znalazł się także w ścisłej czołówce liczby rodzajów zakładów, ale o tym w dalszej części tekstu.

Dlaczego forBET to najlepszy bukmacher na Formułę 1?

forBET podobnie, jak STS dostał od nas 46 pkt. Duża w tym zasługa zakładów na pojedynek (h2h), w których operator posiada najlepsze kursy. Formuła 1 w ofercie forBET to także korzystne kursy na zwycięzcę kwalifikacji (prowizja około 26%) oraz miejsce na podium. Również na pozostałych rynkach bukmacherskich forBET uplasował się na czołowych miejscach.

Dlaczego LV BET to najlepszy bukmacher na Formułę 1?

Podium klasyfikacji generalnej zamyka LV BET, który zgromadził w tym zaszczytnym dla fanów motorsportu zestawieniu 40 punktów. To nieco mniej, niż STS, czy forBET, ale trzeba przyznać, że i tutaj da się znaleźć bardzo korzystne kursy bukmacherskie. Zwłaszcza, jeśli mówimy o zakładach na zwycięzcę Grand Prix, gdzie bukmacher okazał się bezkonkurencyjny, z prowizją około 20%. LV BET wygrał także nasze zestawienie w zakładach na najszybszego kierowcę kwalifikacji.

Najlepsze kursy na zwycięzcę

Nie ma wątpliwości – zakłady na zwycięzcę Grand Prix to najpopularniejsze zakłady na Formułę 1. Takie kupony wysyłają zarówno najzagorzalsi fani, jak i niedzielni kibice, którzy wyrywkowo śledzą mistrzostwa świata królowej motorsportu, jaką niewątpliwie jest Formuła 1. Kursy bukmacherskie na zwycięzcę są zatem tym, co powinno zainteresować Cię najbardziej. Gdzie opłaca się stawiać?

MiejsceBukmacherProwizja
1LV BET20.65%
2STS25.23%
3PZBuk25.93%
3eToto25.93%

W tym zestawieniu najlepszy bukmacher na Formułę 1 to zdecydowanie LV BET, który posiada prowizję o blisko 5 punktów procentowych niższą, niż drugi w rankingu STS. Trzecie miejsce na podium ex aequo zajęli PZBuk oraz eToto.

Najlepsze kursy na zakłady na podium

Sprawdźmy kolejne kursy. Formuła 1 w ofercie bukmacherów to nie tylko zakłady na zwycięzcę, ale także na podium. Jeżeli nie jesteś pewien, czy Twój faworyt wygra Grand Prix, możesz postawić, czy znajdzie się na podium. To także ciekawy rynek, aby zaryzykować jakąś niespodziankę. Zdecydowanie łatwiej wytypować, czy kierowca zajmie miejsce od 1-3 niż jego zwycięstwo, co odbija się także na kursach bukmacherskich. Coś kosztem czegoś – w tym przypadku mniejsze ryzyko i niższe kursy.

MiejsceBukmacherProwizja
1Totolotek244.55%
2forBET244.61%
3LV BET247.29%

Tym razem najlepszy bukmacher na Formułę 1 jeśli chodzi o zakłady na podium to Totolotek. Operator wlicza w swoje kursy bukmacherskie nieco mniejszą prowizję niż forBET. Podium zamyka LV BET.

Najlepsze kursy na zwycięski samochód

W wyścigach Formuły 1 dzieje się naprawdę wiele. Nierzadko o wszystkim decydują detale. Podobnie jest w zakładach bukmacherskich. Są też gracze, którzy wybierają nieco bardziej wyszukane rodzaje zakładów, jak na przykład zakłady na zwycięski samochód. Mercedes, Red Bull, a może jeszcze inny team wygra najbliższe Grand Prix? Niezależnie od tego, na kogo stawiasz, sprawdź który bukmacher ma najlepsze kursy.

MiejsceBukmacherProwizja
1STS15.21%
2LV BET15.36%
3PZBuk15.43%
3eToto15.43%

Najlepszy bukmacher na Formułę 1 w przypadku zakładów na zwycięski samochód to STS. Trzeba jednak przyznać, że zarówno ten operator, jak i pozostali, którzy znaleźli się na podium – LV BET, PZBuk oraz eToto posiadają bardzo zbliżone prowizje bukmacherskie. Śmiało można więc rzec, że to najbardziej wyrównany rynek bukmacherski w przypadku królowej motorsportu, jaką jest Formuła 1. Kursy bukmacherów są w tym przypadku mocno zbliżone do siebie.

Najlepsze kursy na zwycięzcę kwalifikacji

Zanim zawodnicy staną do rywalizacji o Grand Prix, to najpierw przychodzi im walczyć w sesjach kwalifikacyjnych. Te również znalazły swoje miejsce w ofercie bukmacherów. Sprawdźmy zatem, który bukmacher posiada najlepsze kursy na zwycięzcę kwalifikacji.

MiejsceBukmacherProwizja
1LV BET25.96%
2Betclic25.98%
3forBET26.13%

W zakładach na najszybszego kierowcę kwalifikacji podobnie, jak w stawianiu na zwycięski samochód konkurencja jest mocno wyrównana. O mały włos najlepszy okazał się LV BET z prowizją 25,95%. Drugie miejsce zajął Betclic – prowizja 25,98%, a marżę nieco ponad 26% wlicza w swoje kursy forBET.

Najlepsze kursy na pojedynek (h2h)

Ciekawie wyglądają też zakłady na Formułę 1 jeśli chodzi o pojedynki. Nie stawiasz tutaj, kto wygra Grand Prix, czy okaże się najszybszy w kwalifikacjach. Pod uwagę bierzesz dwóch zawodników i typujesz, który okaże się lepszy. Najczęściej zakłady te dotyczą zawodników o zbliżonym potencjale, co daje dodatkowy smaczek i adrenalinę w prawidłowym wytypowaniu zwycięzcy pojedynku.

MiejsceBukmacherProwizja
1forBET606.90%
2eWinner658.17%
3Totolotek668.70%

Zdecydowanie najniższą prowizję na zakłady na pojedynek znaleźliśmy u bukmachera forBET. Na drugim i trzecim miejscu, ze zbliżonymi marżami bukmacherskimi znaleźli się odpowiednio eWinner (po raz pierwszy w naszym zestawieniu zakładów na Formułę 1) oraz Totolotek.

Najlepszy wybór rynków

Obiecaliśmy na początku, że przeanalizujemy nie tylko kursy bukmacherskie i prowizje na Formułę 1, ale także wybór rynków bukmacherskich, czyli to, jak szeroką ofertę zakładów posiadają bukmacherzy w Polsce.

MiejsceBukmacherLiczba rynków
1eWinner266
2STS194
3eToto186

Najwięcej rodzajów zakładów bukmacherskich na Formułę 1 znajdziesz w eWinner. To aż 266 rynków. Nieco poniżej 200 rodzajów zakładów oferują STS oraz eToto.

Czy liczba rynków jest aż tak ważna? Wszystko zależy od preferencji poszczególnych graczy. Jeśli obstawiasz tylko na zwycięzcę wyścigu, kwalifikacji, czy zwycięski samochód, to zapewne nie będzie to dla Ciebie aż tak istotne. Jeśli jednak chcesz zagłębić się w szczegóły królowej motorsportu i obstawić coś nieszablonowego, to wówczas tylko bukmacherzy z najwyższą liczbą rynków bukmacherskich zaoferują Ci pożądane zakłady.

Werdykt

Naszym zdaniem najlepszy bukmacher na Formułę 1 to tak naprawdę aż trzech operatorów: STS, forBET oraz LV BET. Ciężko wybrać jednego z nich. Po pierwsze, wszystkie trzy zakłady trzymają wysoki poziom, a po drugie każdy ma lepsze, jak i nieco gorsze strony. Dlatego też zamieściliśmy szczegółowe porównanie, byś wybrał tego jedynego, uwzględniając interesujące Cię zakłady na Formułę 1. Kursy bukmacherskie są istotne, bowiem to one determinują wysokość Twojej ewentualnej wygranej.

Obstawiaj zatem tam, gdzie jest najkorzystniej. Dobry potencjał w kontekście zakładów na królową motorsportu wykazują także bukmacherzy Totolotek i eToto, które przy odrobinie pracy nad obniżeniem prowizji mogą wedrzeć się wkrótce do czołowej trójki.

Na polskim rynku zakładów wzajemnych da się zauważyć, że najniższe marże wliczane są w kursy na zwycięzców, czy to wyścigu, kwalifikacji, czy zwycięski samochód. Pozostałe rynki bukmacherskie posiadają zdecydowanie wyższe prowizje.

Jeśli zaś o samą liczbę rynków chodzi, to bezkonkurencyjny okazał się eWinner, proponujący 266 rynków na Formułę 1. Rozbudowaną ofertę posiadają także STS i eToto – odpowiednio 194 i 186 rynków. To właśnie liczba dostępnych rynków jest pięta achillesową niektórych bukmacherów, nad którą wypadałoby nieco popracować.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe