Zakłady na 1 Ligę

Obstawianie zakładów długoterminowych jest fajne, kiedy traktujesz to wyłącznie jako zabawę i sprawdzenie, na ile Twoje przeczucia się sprawdzą. Stawianie na zwycięzcę ligi na długo przed rozpoczęciem rozgrywek jest bardzo ryzykowne i graniczy ze zgadywaniem, dlatego lepiej nie ujmować tych zakładów w strategii obstawiania na poważnie.

Gdzie obstawiać Fortuna 1 Ligę

FortunaJak zakłady na 1 Ligę, to oczywiście Fortuna – jej tytularny sponsor! Wykorzystaj kod promocyjny, aby odebrać więcej na powitanie, dzięki czemu postawisz lepsze kupony na piłkę nożną od innych! Graj od razu lub przeczytaj najpierw naszą recenzję bukmachera.
 1. Fortuna

  Freebety 30 zł + cashback do 600 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Cashback do 600 zł: obrót bonusem x1; 20 zł freebet (FKP): brak obrotu!; 10 zł freebet (FKP): brak obrotu! Pełen reg
STSSTS to największy bukmacher na polskim rynku, który oferuje nieliche zakłady na 1 Ligę. Sprawdź, co przygotował na najbliższe mecze, a jeśli Ci się spodoba, zarejestruj się z kodem promocyjnym! Wszystkie informacje i linki znajdziesz u nas. Klikaj, czytaj i obstawiaj 1 Ligę!
 1. STS

  Bonusy do 1500 zł + cashback 140 zł + bonus 60 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Bonus 100% do 300 zł: x2 po 1.91; Bonus 50% do 500 zł: x2 po 1.91; Bonus 50% do 700 zł: x2 po 1.91; Cashback 140 zł: x2 po 1.91; Bonus 60 zł: x2 po 1.91 Pełen reg
BetclicLubisz mieć mnóstwo okazji do promocyjnych zakładów? Sprawdź więc ofertę Betclic, który na start, za podanie kodu promocyjnego, proponuje najwyższy cashback na rynku! Oprócz tego możesz wziąć udział w innych promocjach u tego bukmachera i korzystać z opcji streamingu. Klikaj, obstawiaj i odbieraj bonusy!
 1. Betclic

  Cashback do 200 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Cashback 200 zł: kupon promocyjny po kursie 1.14; otrzymany zwrot: x1 po kursie 2.14 Pełen reg

Gdzie obstawiać 1 Ligę polską? Powyżej znajdziesz nasze trzy propozycje bukmacherów. U każdego z nich znajdziesz najlepsze propozycje na zakłady na 1 Ligę, gwarantujemy!

1 Liga polska to druga po Ekstraklasie najwyższe liga piłki nożnej w naszym kraju. Ponieważ kotłują się w niej drużyny aspirujące do awansu do Ekstraklasy oraz te, które z niej spadły i bardzo chcą wrócić, rozgrywki rozpalają emocje i kupony kibiców. Jak robić zakłady na 1 Ligę?

Zakłady na 1 Ligę 2021/22

Najbliższe mecze 1 Ligi

Zobacz, jakie czekają Cię mecze 1 Ligi w najbliższym czasie. Podobnie jak wiele innych rozgrywek, także 1 Liga miała przymusową kilkumiesięczną przerwę, teraz jest jednak kontynuowana. Poniżej znajduje się sprytny terminarz 1 Ligi polskiej, który aktualizuje się na bieżąco, więc na pewno nic Cię nie ominie.

(Chyba że korzystasz z AdBlocka lub innego dodatku blokującego złośliwe skrypty i reklamy – z jakiegoś powodu uważają nasze widżety za śmieciuchy do blokowania. Wyłącz więc blokady w przeglądarce dla naszej strony, aby zobaczyć terminarze meczów, tabele i inne ciekawe rzeczy. Nie mamy tu reklam, obiecujemy).

Fortuna – oficjalny sponsor 1 Ligi

Warto wiedzieć, że sponsorem tytularnym 1 Ligi jest właśnie jeden z polskich bukmacherów – nie nikt inny, a Fortuna, marka funkcjonująca od wielu lat i ciesząca się w kraju dużym zaufaniem. Kontrakt został podpisany przed sezonem 2018/19 na trzy lata, więc przez jeszcze trochę czasu na pewno będziemy się na Fortunie cieszyć specjalnym traktowaniem zakładów na 1 Ligę!

Fortuna 1 Liga jest jedną z najgęściej obstawianych lig sportowych w Polsce. Pomimo iż nie prezentuje się tu szczytowego poziomu piłkarskiego, nie ma wątpliwości co do tego, że nie brakuje jej wielbicieli. Lubią ją także bukmacherzy – 1 Liga polska jest zawsze obecna na listach dostępnych wydarzeń do obstawiania i wyposaża się ją w niegorsze rynki, niż np. Ekstraklasę.

Tutaj opowiemy o tym, gdzie obstawiać 1 Ligę i jak robić na nią skuteczne zakłady. Zaznaczamy tylko, że nie przedstawimy Ci gotowej, 100% recepty na sukces – zakłady bukmacherskie to sprytna bestia, którą ciężko przechytrzyć!

Obstawianie Fortuna 1 Ligi

Obstawianie 1 Ligi nie jest wcale łatwe tylko dlatego, że nie jest to absolutny top. Przeciwnie: ponieważ biorące udział w rozgrywkach drużyny mają o co walczyć, będą starały się wyszarpywać punkty rywalom przy każdej możliwej okazji. A to nie oznacza nic innego, jak tylko solidne dawki mocnych wrażeń i łamanie sobie głowy nad kuponem: jak obstawiać 1 Ligę skutecznie?

Oczywiście nie ma na to sprawdzonej recepty – sport to sport, wszystko jest w nim możliwe. Szkoląc się jednak i poszerzając swoją wiedzę z zakresu bukmacherki i piłki nożnej, zwiększasz swoją szansę na zwycięstwo. I właśnie w tym postaramy się Tobie pomóc.

Rodzaje rynków

Podstawowa znajomość rodzajów rynków to klucz do tworzenia sensownych kuponów. Bo co z tego, że widzisz wysokie kursy, które wrzucisz do akumulatora, skoro zajście danego zdarzenia będzie kosmicznie nieprawdopodobne? Tak samo też przesadnie zachowawcza gra na niziutkich kursach nie przyniesie Ci szczególnego zysku, ani satysfakcji. Zobacz więc, jakie rodzaje rynków bukmacherskich opłaca się obstawiać, a jakie lepiej omijać z daleka!

Zakłady długoterminowe

Zacznijmy od najbardziej ogólnych kategorii. Zakłady długoterminowe to wszystkie te opcje obstawiania, które pozwalają Ci na postawienie kuponu na długo przed meczem lub rozstrzygnięciem ligi. Najbardziej klasycznym przykładem będą więc zakłady na zwycięzcę 1 Ligi – dostępne jeszcze zanim rozpocznie się sezon.


Zobacz, jak wygląda aktualna tabela 1 Ligi.

Obserwując dynamikę w tabelach z poprzednich sezonów, możesz wysnuć pewne wnioski i zbudować na ich podstawie strategię obstawiania kolejnego sezonu. Które kluby zwykle śpią na początku turnieju, by zerwać się do walki, kiedy sprawy nabiorą rozpędu? Które drużyny mają tendencję do odpuszczania, kiedy wiadomo jest, że nie ugrają już lepszej pozycji?

Z zakładami długoterminowymi wiąże się jednak ten problem, że zawsze musisz dokonać kalkulacji i prognoz na długo – bardzo długo – przed ostatecznym rozstrzygnięciem ligi. Jeśli więc chcesz postawić na to, kto wygra 1 Ligę polską, musisz nie dość, że doskonale się orientować w klubach, to jeszcze mieć smykałkę do przewidywania nastrojów zawodników na wiele miesięcy do przodu. Brzmi niedorzecznie? Cóż, nie ma co kryć, że zakłady długoterminowe polegają w dużej mierze na zabawie w zgadywanie, ale jeśli chcesz obstawiać na poważnie, nie może zabraknąć solidnej analizy, która doprowadzi Cię do konkretnych wniosków.

Spójrzmy też na zakłady długoterminowe od strony kursów. Co do zasady, im wcześniej, tym są one wyższe – póki gra się nie rozpocznie, a transfery nie zakończą, można tylko z pewnym prawdopodobieństwem określić, które kluby poradzą sobie lepiej od innych. Obstawiając wcześnie, podejmujesz większe ryzyko, za co bukmacher nagrodzi Cię obietnicą wyższej wygranej, jeśli wytypujesz prawidłowo ostatecznego lidera tabeli. Czy jest jednak sens tak bardzo ryzykować? To oczywiście zależy od Twojego podejścia do sprawy: możesz traktować zakłady długoterminowe jako zabawę, stawiając doprawdy minimalne stawki (polecamy) albo ujmować to w strategii obstawiania i wrzucać na kupon konkretną stawkę (nie polecamy).

Zakłady przedmeczowe, a zakłady długoterminowe

Chociaż pojęcia zakładów przedmeczowych i zakładów długoterminowych można w określonych sytuacjach stosować zamiennie, nie powinno się ich uważać za tożsame, bo np. nie każdy zakład przedmeczowy jest zakładem długoterminowym. Jeśli masz możliwość obstawiania zdarzeń w meczu na 2-3 dni przed spotkaniem, raczej trudno myśleć o tym w kategoriach długoterminowych, prawda?

Zakłady przedmeczowe to najbardziej klasyczna i najstarsza forma obstawiania, która sięga czasów starożytnych: oto przed walką gladiatorów możni ówczesnego świata zakładali się o to, który zostanie przy życiu zwycięzcą. Tak samo, jak my teraz przed meczem 1 Ligi, prawda?

Kolejne akapity, które przeczytasz, będą opisywały różne rodzaje zakładów, które najczęściej spotkasz jako zakłady przedmeczowe, ale równie dobrze mogą wystąpić w formie live, czyli na żywo.

Zakłady 2. i 3. drogowe

Znasz te pojęcia? Zakłady dwu- i trzydrogowe są najstarszą formą zakładów, których tradycje sięgają wspominanej już starożytności.

Zakłady 2. drogowe są zwykle oznaczane jako 12. Oznacza to, że obstawiasz zwycięstwo drużyny 1 (w przypadku 1 Ligi będzie to klub gospodarzy) lub drużyny 2 (tu: gości). O ile jest to możliwe, bukmacherzy wystawiają jednak zakłady 3. drogowe, ponieważ wprowadzają one jeszcze jedną zmienną: postawienie remisu. Oznaczenie takiego typowania będzie więc zwykle zapisane jako 1X2: 1 to gospodarze, X to remis, a 2 to goście.

Zaletą obstawiania 2. drogowego jest to, że wybór jest raczej prosty: albo – albo, a jeśli będzie remis, nastąpi zwrot stawki. Bukmacherzy wolą jednak brać pod uwagę to, że nie będzie zwycięzcy meczu i nie wypłacać zwrotów, dlatego zdecydowanie częściej znajdziesz wśród typów 1X2, niż 12. Nie znaczy to jednak, że gracz jest stawiany w dużo gorszej sytuacji: w końcu zakład 3. drogowy pozwala obstawienie wcale nie tak rzadkiego remisu.

Podwójna szansa

Zakłady na zwycięzcę meczu – lub remis – mogą jednak wydawać się nudne albo zbyt ryzykowne, jeśli spotykają się drużyny grające na równym sobie poziomie. Dlatego właśnie powstał rynek podwójnej szansy! Nadaj obstawiasz kwestię zwycięstwa jednej, czy drugiej z drużyn (jak również remisu), przy czym nie wybierasz tylko jednej opcji! Bukmacher daje Ci więc do wyboru:

 • 1/X – wygra drużyna gospodarzy lub będzie remis,
 • 1/2 – wygra drużyna gospodarzy lub drużyna gości,
 • 2/X – wygra drużyna gości lub będzie remis.

Oczywiście po rynkach podwójnej szansy nie masz co oczekiwać wysokich kursów – zabezpieczasz swój zakład obstawiając aż 2 wyniki z 3 możliwych (masz więc 2 szanse na 3, aby trafić), w związku z czym podejmujesz niewielkie ryzyko, za co bukmacher na pewno nie nagrodzi Cię wysoką wypłatą. Mimo wszystko warto czasem wziąć pod uwagę tę opcję, np. kiedy budujesz sobie akumulator (o nim później) lub gdy jesteś początkującym graczem i dopiero uczysz się opracowywania strategii obstawiania meczów i typowania wyników.

Handicapy

Jednym z najbardziej popularnych rynków są tzw. handicapy. Są one wariacją na temat tradycyjnych zakładów 12, a zasady ich działania są bardzo ciekawe i jednocześnie proste.

Wyobraź sobie, że zbliża się spotkanie dość słabej drużyny z jednym z faworytów ligi, np. ŁKS – Stomil. Zapowiada się raczej przewidywalna gra, prawda? Ale jeśli postanowisz obstawiać z handicapem, mecz może okazać się znacznie bardziej ekscytujący!

Handicap wprowadza dodatkowe punkty dla słabszej z drużyn, przez co, aby w tej wirtualnej i czysto hipotetycznej rozgrywce wygrał faworyt, musi on zdobyć więcej bramek, niż w rzeczywistości. Zakład może także pójść w inną stronę: faworytowi zostają z marszu odjęte bramki, zasada pozostaje jednak taka sama.

Powiedzmy więc, że ŁKS, lider grający u siebie, zaczyna spotkanie z wynikiem -1 gola. Jeśli mecz ze Stomilem zakończy się wynikiem 1:1, odjęty wirtualnie gol sprawia, że zakład zostanie rozliczony jako 0:1 dla Stomolu, więc gospodarz przegrywa. Aby wyjść zwycięsko z takiego zakładu, łodzianie muszą wygrać wynikiem przynajmniej 3:1, by z handicapem -1 być wciąż na prowadzeniu 2:1.

Aby uniknąć kłopotliwych remisów w zakładach z handicapem, wymyślono tzw. handicapy azjatyckie, które urozmaicają zabawę jeszcze bardziej, wprowadzając połówki wartości. Łodzianie nie będą więc rozpoczynać spotkania z handicapem -1, ale -1,5. Teraz, aby wygrać mecz, muszą wyjść na prowadzenie przynajmniej dwoma punktami przed przeciwnikiem, aby wygrać. Jeżeli więc faktyczny wynik meczu wyniesie 2:1, zakład zostanie rozstrzygnięty jako 0,5:1, czyli ŁKS przegrywa. Gdyby jednak spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, po odjęciu handicapu zostałoby 1,5:1, a więc faworyt nadal wygrywa.

Prawda, że fajne?

Dokładny wynik

To kolejny przykład popularnego rynku, ale – niestety (albo stety) – tylko wśród amatorów. Każdego kusi założenie się o to, “ile do ilu”, przecież nawet przed wielkimi, ważnymi meczami naszej Reprezentacji media zadają takie same pytania przechodniom na ulicy i fanom futbolu w internecie. I każdy chce mieć oczywiście rację.

Problem polega na tym, że nie da się przewidzieć, z jakim dokładnie wynikiem zakończy się mecz, choćby brać pod uwagę nie wiadomo jak szczegółowe dane i czynniki. Zmiennych jest po prostu zbyt wiele, by móc wyciągać jakiekolwiek wnioski i formułować na ich podstawie prognozy.

na 306 meczów 1 Ligi 2020/21
wynik meczuliczba wyników w sezonie% wszystkich wyników w sezonie
1:14013,07%
1:03712,09%
2:0299,48%
0:0299,48%
0:2258,17%
2:1237,52%
0:1227,19%
1:2206,54%
3:0206,54%
3:192,94%
2:372,29%
0:361,96%
2:261,96%
4:061,96%
3:251,63%
0:441,31%
1:341,31%
4:130,98%
1:520,65%
1:420,65%
3:320,65%
6:210,33%
0:510,33%
4:410,33%
3:410,33%
4:210,33%

Najczęściej padającym wynikiem w sezonie 2020/21 Fortuna 1 Ligi był remis, 1:1. Takim rezultatem zakończyło się aż 40 z 306 rozegranych meczów. Co ciekawe, również w sezonie 2019/20, wynik 1:1 był jednym z najczęściej powtarzających się rezultatów. Wracając do poprzedniego sezonu, to także więcej niż raz na 10 meczów, byliśmy świadkami rezultatu 1:0 (37 razy w całym sezonie). Nieco rzadziej, bo łącznie po 29 razy, mecze Fortuna 1 Ligi kończyły się rezultatami 2:0 oraz 0:0.

W gwoli uzupełnienia, najwyższą porażkę poniósł Stomil Olsztyn, który na własnym boisku dał się ograć Sandecji Nowy Sącz aż 0:5. Z kolei najwięcej bramek – 8 – padło w meczach ŁKS-u z Puszczą Niepołomice (4:4) oraz Termaliki z Koroną Kielce (6:2).

Widzisz już zatem jak bardzo niepewny i nieopłacalny jest rynek zakładów na dokładny wynik meczu. Najlepiej więc po prostu nie bierz go w ogóle pod uwagę, kiedy przyjdzie Ci planować zakłady na 1 Ligę.

Zakłady łączone

Bukmacherzy lubią podbijać stawkę zakładami, które łączą w sobie dwa rynki, np. 1X2 i czy obie drużyny strzelą gola – i nie myl tego z tworzeniem akumulatora! O tych kuponach opowiemy kawałek dalej.

By wygrać taki łączony typ, musisz prawidłowo określić aż dwa zdarzenia jednocześnie, to znaczy: oba te zdarzenia muszą mieć miejsce w meczu, aby Twój kupon był wygrany. Powiedzmy więc, że w Fortunie, czyli u głównego sponsora 1 Ligi, możesz postawić zakład: wynik meczu i obie drużyny strzelą gola i wszystkie jego kombinacje, a więc:

 • 1/tak
 • 2/tak
 • X/tak
 • 1/nie
 • 2/nie
 • X/nie

Przy czym: 1, czyli gospodarz, X, czyli remis, 2, czyli goście oraz “tak” jako “obie strzelą” i “nie” jako “nie strzelą obie”. W przypadku remisów możesz więc postawić na to, że będzie remis punktowy, czyli obie strzelą lub na to, że będzie remis bezpunktowy, czyli nie strzeli żadna ze stron.

Czy warto wchodzić w takie zakłady? Owszem, prezentują one zawsze bardzo ładne, wysokie kursy, ale nie jest tak bez powodu: w końcu obstawiając za jednym zamachem aż dwa zdarzenia podejmujesz wysokie ryzyko. Na nasz gust: zbyt wysokie, nie warte Twoich pieniędzy. Jasne, że zakłady polegają właśnie na podejmowaniu ryzyka, ale w tym przypadku to tak samo, jakbyś chciał skakać ze spadochronem, tylko zamiast spadochronu użył reklamówki z Biedronki.

Powyżej/ poniżej (over/ under)

Zakłady powyżej/ poniżej to powrót do tych rynków, którymi faktycznie warto się zainteresować, bo mają sens. O ile obstawianie dokładnego wyniku jest nieopłacalne (bo niewykonalne), tak zakład powyżej/ poniżej (ang. over/ under) jest już ciekawą opcją, w której typujesz, powyżej lub poniżej jakiej sumy bramek zobaczysz w spotkaniu.

Spróbujmy na przykładzie. Powiedzmy, że zbliża się mecz ŁKS – Stomil. Z historii meczów wiesz, że zazwyczaj w spotkaniach tych klubów padają przynajmniej 2-3 bramki, np. w konfiguracji 2:0 lub 1:2. Postanawiasz więc wykorzystać swoją wiedzę na temat dotychczasowych potyczek łodzian ze Stomilem oraz informacje, które posiadasz na temat obecnego składu i sytuacji w tabeli i idziesz do bukmachera postawić na to, że w najbliższym ich meczu suma bramek wyniesie powyżej 2,5 gola. Abyś wygrał ten zakład, suma bramek w spotkaniu ŁKS Łódź – Stomil Olsztyn musi wynieść min. 3 Usatysfakcjonują Cię zatem wyniki takie jak 2:2, 1:2, 2:1 itd., a więc takie, których suma goli będzie wyższa od 2,5. Skąd ta połówka, zapytasz? Obstawia się powyżej lub poniżej jakiegoś progu z połową z tego samego powodu, dla którego istnieją handicapy azjatyckie: aby uniknąć remisów.

Zakłady wielokrotne: akumulatory

Zakłady wielokrotne nazywa się na wiele sposobów: akumulatorami, zakładami akumulowanymi, zakładami ako, akka itd., więc nie zdziw się, jeśli u jednego bukmachera kupon taki będzie nazwany w jeden, a u drugiego w inny sposób.

Zakłady ako tym różnią się od zakładów pojedynczych, że zamiast postawić kupon z jednym rynkiem, zakładasz się z bukmacherem o kilka zdarzeń na raz. Musisz więc prawidłowo wytypować wszystkie swoje wybory, aby odebrać wygraną, ale jednocześnie bukmacher gwarantuje Ci naprawdę solidną wypłatę, ponieważ kursy z każdego z zakładów kumulują się i składają na jeden superkurs.

W gruncie rzeczy akumulatory dzieli się na 2 kategorie: mądre i amatorskie (by nazwać je łagodnie). Zacznijmy może od tych drugich, bo jest to bardzo często popełniany błąd przez początkujących graczy. Ponieważ akumulatory tak soczyście podbijają kurs całego kuponu, aż kusi, by wrzucać na niego więcej i więcej. Drobniaki, “pewniaki”, może też coś bardziej ryzykownego, ale przecież dobrze znam tę drużynę i na pewno wejdzie… W ten sposób do bukmachera wysyła się taśmy składające się z kilkunastu albo nawet i z kilkudziesięciu typów na jednym kuponie. Kurs jest kosmiczny, stawiając dyszkę można dostać taką kasę, że wystarczy na rok w Dubaju. Problem w tym, że te kupony nigdy nie wchodzą, bo nie mają na to szans. Aby trafić wiele typów na raz, trzeba być nie dość, że maniakiem sportu, który jest w stanie dowiedzieć się nawet, jakiego koloru gacie założył pod klubowe spodenki kapitan drużyny, posiadać naprawdę analityczny umysł, to jeszcze mieć sporo szczęścia – które to przy okazji są cechami mądrego akumulatora. Nie wrzucaj więc na kupon stosu śmieci, które masz zamiar (a raczej nadzieję) przerobić na fortunę. To się po prostu nie sprawdza.

Zakłady systemowe

Zakłady systemowe to swoiste pasy bezpieczeństwa, gdy już zdecydujesz się pojechać akumulatorem. Kiedy więc masz na kuponie kilka typów, np. 7 (na szczęście), możesz zastrzec, że nie jesteś pewien 2 z nich, więc obniżasz z bukmacherem próg wygranej do 5 typów (dla bezpieczeństwa). Wygrasz więc, jeśli na 7 zakładów na Twoim akumulatorze, trafionych będzie 5 – 7 typów. Miło, prawda? Niestety są tego konsekwencje: jeśli zdecydujesz się puścić zakład systemowy, kurs całego kuponu drastycznie spadnie, więc nawet jeśli okaże się, że trafiłeś 7 zakładów na 7, Twoja wypłata nie będzie tak wysoka, jaka byłaby przy postawieniu zwykłego akumulatora bez zabezpieczeń.

Zakłady na żywo

Wspomnijmy jeszcze o kategorii zakładów, w której znajdziesz zazwyczaj wszystkie powyższe, a także wiele innych rynków: zakłady na żywo. Jak się już na pewno domyślasz, zakłady na żywo (live) prowadzone są w trakcie rozgrywanego meczu. Możesz więc oglądać spotkanie ŁKS-u i Stomilu i obstawiać na bieżąco zdarzenia, które uważasz, że zajdą, np. pierwsza połowa zakończy się bez żadnego gola (bo widzisz, jak obie strony oszczędzają siły), w drugiej połowie padną nie więcej, niż 2 bramki (nieważne dla kogo) albo wystosowanie czerwonej kartki (bo widzisz, że na boisku panuje ogromne napięcie).

To, jak bogate w rynki będą zakłady na żywo zależy wyłącznie od bukmachera. 1 Liga jest w Polsce bardzo popularna, więc obstawianie meczów live nie będzie na pewno stanowiło problemów. Porównaj natomiast to, jak szeroki jest zakres zakładów u każdego z operatorów i wybierz tych, którzy udostępniają najczęściej przez Ciebie obstawiane i najbardziej opłacalne rynki na żywo.

Fortuna 1 Liga polska kursy

Bez wątpienia zakłady na 1 Ligę w wersji online są najbardziej wygodne i najszybsze: masz do nich dostęp w każdej chwili dzięki opcji obstawiania przedmeczowego i na żywo, ale także dzięki temu, że możesz zajrzeć do bukmachera także z poziomu swojego smartfona. Wiedząc, jak wiele jest rodzajów rynków do obstawiania, na czym polegają, które z nich są godne uwagi, a które lepiej omijać, teoretycznie jesteś przygotowany do obstawiania. Teoretycznie, ponieważ zakłady bukmacherskie to nie tylko umiejętność odróżniania jednego rynku od drugiego. Dochodzi do tego jeszcze znajomość tematu (dyscypliny sportowej, ligi, drużyn), oddzielenie emocji od wniosków z analiz (tzn. wiesz, że Twój ulubiony klub nie wygra tylko dlatego, że mocno w niego wierzysz) itp.

Wielu początkujących graczy stawia przede wszystkim na faworytów: swoich własnych (a więc drużynę, której wiernie kibicuje) lub tych, którzy są po prostu dość oczywistymi kandydatami do zwycięstwa. Obstawianie wygranej tych pierwszych jest mało rozsądne, o ile nie mówimy tu o klubie odnoszącym spore sukcesy – w takim przypadku faktycznie, okazywanie dodatkowego wsparcia swoim ulubieńcom będzie miało sens. Ale czy opłaca się zawsze trzymać wyłącznie zakładów na faworytów ligi?

Faworyci 1 Ligi – zakłady

Typowe zakłady na faworytów nie są opłacalne w dłuższej perspektywie: kursy na faworytów są niskie, ponieważ wyniki są przewidywalne, więc nie zarobisz zbyt wiele. Wrzucenie od czasu do czasu typu na faworyta do kuponu, aby dość bezpiecznie podbić kurs, to oczywiście nic złego – jeśli ma Ci to pomóc w zarobieniu dodatkowych środków, korzystaj ze skutecznej gry silnych drużyn!

Czy obecność silnego faworyta w meczu oznacza automatycznie, że nie ma czego w tym spotkaniu obstawiać i trzeba czekać na bardziej wyrównany pojedynek? Absolutnie nie. Przypomnij sobie, jak wiele jest rynków urozmaicających całą zabawę, np. handicapy, czy powyżej/ poniżej. Nie wstydź się i rób z nich często pożytek!

Najwyższe kursy na 1 Ligę polską

Każdy chce obstawiać po jak najlepszych i jak najwyższych kursach, prawda? Gdyby tylko bukmacherzy tak chętnie je wystawiali… Częścią całej zabawy w typowaniu meczów jest też właśnie polowanie na jak najbardziej korzystne kursy na zakłady. 1 Liga polska jest popularna, więc bukmacherzy pilnują, by wyceniać każde zdarzenie tak, by nie wyjść na tym jak Zabłocki na mydle – oni w końcu prowadzą interesy! Ty zaś masz pilnować, by trafić z momentem wejścia w zakład tak, aby najwięcej na tym zyskać.

Jeśli mówimy o zakładach długoterminowych, najwyższe kursy są zawsze na długo przed rozpoczęciem nowego sezonu. Im wcześniej postawisz, tym wyższy kurs złapiesz, ale jednocześnie najbardziej zaryzykujesz. Czy warto? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam.

Podobnie będzie w przypadku zakładów przedmeczowych – zazwyczaj jest tak, że im dłużej trzeba czekać na spotkaniem, tym wyższe są kursy z tego prostego powodu, że nie wiadomo tak wiele, jak tuż przed jego rozpoczęciem. Czy ktoś nabawił się kontuzji w czasie treningu? Czy trener postanowił eksperymentować i wystawia inny skład, niż zwykle? Czy prognozy zapowiadają pogodę idealną do gry na otwartej przestrzeni, czy może paskudne warunki, które utrudnią zawodnikom zadanie? Wszystkie te elementy, choć mogą się wydawać drobne, to czynniki decydujące o tym, czyje szanse na zwycięstwo się zwiększają, a czyje maleją.

W zakładach na żywo kursy na mecze 1 Ligi (i każdej innej) to już znacznie bardziej dynamiczny proces. Ponieważ sytuacja na boisku zmienia się czasami wręcz z sekundy na sekundę, bukmacherzy wywijają kursami na wszystkie strony, więc musisz wykazać się nie tylko wiedzą i intuicją, ale także nie lada refleksem. Obstawianie live to trudna sztuka, ale jeśli masz w sobie powyższe cechy i potrafisz je wykorzystać, możesz wyciągnąć z tych zakładów zupełnie fajne sumy.

1 Liga Polska typy bukmacherskie

Wielu doświadczonych graczy dzieli się swoją wiedzą na temat piłki nożnej i zakładów pisząc typy na mecze. Jeśli szukasz więc inspiracji albo podpowiedzi, jak obstawiać 1 Ligę, śmiało zasięgnij opinii ekspertów. Nie ma w tym niczego poniżającego, wręcz przeciwnie: starzy wyjadacze też często porównują swoje prognozy z tym, jakie przewidywania mają inni koledzy i koleżanki. Korzystaj więc z każdej dostępnej pomocy, by Twoje zakłady na 1 Ligę 2021/22 były jak najbardziej trafne!

Jak obstawiać Fortuna 1 Ligę polską 2021/22

Teraz znasz już podstawy obstawiania zakładów na drugą najważniejszą ligę piłkarską w Polsce. 1 Liga Polska zakłady bukmacherskie rozpala wcale nie gorzej, niż Ekstraklasa, a rynki oferowane przez operatorów są doprawdy atrakcyjne. Nie ma więc wyjścia: trzeba się w nich dobrze zorientować!

Obstawianie 1 Ligi wymaga wcale nie mniejszych umiejętności, niż zakłady na Ekstraklasę, Bundesligę, czy Ligę Mistrzów. Nie lekceważ więc żadnego faktu, ani sygnału, jaki odbierzesz przed postawieniem zakładu! Analizuj, porównuj, szukaj, obliczaj, obstawiaj i baw się dobrze!

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe