Liga Narodów to nowe, oficjalne rozgrywki UEFA! Bierze w nich udział 55 drużyn – reprezentacji z każdego kraju grających w Dywizjach A, B, C i D, które potem przechodzą od razu w fazę finałową. Fani międzynarodowej piłki nożnej otrzymują więc mieszankę Ligi Mistrzów i Mistrzostw Europy w jednym!
Gdzie obstawiać Ligę Narodów?
STS | STS to największy bukmacher w Polsce, który za kod promocyjny da Ci więcej, niż kiedykolwiek! Obstawiaj w najlepsze i baw się dobrze!
|
Betclic | Założenie konta na Betclic do zakładów na Ligę Narodów to także dobry pomysł. Przejdź do bukmachera prosto od nas i podaj mu kod promocyjny MAXBETPL, a dostaniesz jeden z najwyższych zakładów ubezpieczonych!
|
PZBuk | Zawsze dobrze jest mieć konta u kilku bukmacherów, więc niech Twoim trzecim wyborem do obstawiania LN będzie PZBuk. Podaj podczas rejestracji kod promocyjny, a otrzymasz bonus powitalny w formie cashbacku oraz darmowych punktów lojalnościowych!
|
Jeśli zastanawiasz się, gdzie obstawiać LN, to pozwól, że zasugerujemy Ci 3 najlepszych do tego (naszym zdaniem) bukmacherów.
Zakłady na Ligę Narodów 2020/21
Zakłady na Ligę Narodów 2020/21 są bardzo ciekawe. Nie tylko ze względu na to, że wiemy już, że Polska utrzymała się w najwyższej dywizji, a zleciały z niej Bośnia i Hercegowina, Islandia, Szwecja oraz Ukraina, ale przede wszystkim dlatego, że Liga Narodów wkroczyła w decydującą fazę. Czas na obstawianie półfinałów Ligi Narodów 2020/21, a następnie finału i meczu o 3. miejsce. Emocje gwarantowane, a w grze pozostały już tylko Włochy, Hiszpania, Belgia oraz Francja. Zacne grono!
Kto wygrał Ligę Narodów 2018/19?
Portugalia.
Pierwsza w historii Liga Narodów zakończyła się meczem finałowym między Portugalią i Holandią, z wynikiem 1:0
Mecze Ligi Narodów UEFA
Liga Narodów 2020/21 wkroczyła w decydującą fazę. Pierwsze mecze zostały rozegrane już we wrześniu, a faza grupowa dobiegła końca w listopadzie 2020 roku. Polacy, którzy mierzyli się w grupie z Włochami, Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną, utrzymali się w najwyższej dywizji. 7 punktów, zdobyte w sześciu meczach pozwoliło nam zająć w grupie bezpieczną trzecią lokatę, z pięcioma “oczkami” przewagi nad Bośnią i Hercegowiną.
Nie będzie nas zatem w półfinałach, ale tam, mamy nadzieję, że dziać będą się niesamowite rzeczy. Już teraz wszyscy zastanawiają się, która reprezentacja zostanie drugim w historii zwycięzcą Ligi Narodów. Na liście półfinalistów nie ma broniących tytułu Portugalczyków, kosztem których z grupy awansowała Francja.
Półfinały Ligi Narodów 2020/21
- Włochy – Hiszpania, 6 października 2021 na San Siro w Mediolanie.
- Belgia – Francja, 7 października 2021 na Juventus Stadium w Turynie.
Jak widzisz, w półfinałach znaleźli się najlepsi, z najlepszych. To dlatego zakłady na Ligę Narodów 2020/21 są tak emocjonujące. W starciach gigantów ciężko przewidzieć, kto okaże się lepszy, a skład finału jest prawdziwą zagadką nawet dla najmocniej zaprawionych w bojach typerów.
Włosi? Aktualni Mistrzowie Europy. Hiszpanie? Półfinaliści Euro 2020 i drużyna, która zawsze wie, jak zmotywować się na najważniejsze mecze. Belgia? To być można ostatnia szansa dla “Czerwonych Diabłów na sukces, a Francja? Cóż. Aktualni Mistrzowie Świata. Czy trzeba coś jeszcze dodawać?
Finał Ligi Narodów 2020/21
Spotkanie finałowe Ligi Narodów zostanie rozegrane 10 października 2021 roku na San Siro w Mediolanie. Tego samego dnia odbędzie się też mecz o 3. miejsce, którego gospodarzem będzie inny włoski stadion, Juventus Stadium w Turynie.
Liga Narodów UEFA – zasady
Zasady rozgrywek Ligi Narodów można określić czymś między mistrzostwami Euro, a Ligą Mistrzów. Startuje w niej 55 reprezentacji, które dzielone są na 4 Dywizje (A – najwyższa, D – najniższa) po 2-4 grupy w każdej, a w nich mecze rozgrywane są w systemie kołowym (każdy z każdym raz u siebie, a raz na wyjeździe).
O przydziale do Dywizji na pierwszy sezon Ligi Narodów 2018/19 zdecydowała pozycja w rankingu UEFA. Jednak już od drugiej edycji (2020/21) decydujące są wyniki z poprzedniego sezonu, jak np. w Lidze Mistrzów. System punktacji jest tradycyjny: 3 punkty za zwycięstwo, 1 za remis i 0 za przegraną. Drużyny słabsze mają być relegowane do niższych Dywizji, zaś te mocniejsze, awansują lub utrzymają się w wyższych. Finał Ligi Narodów odbywa się w znanym systemie półfinałów, walki o 3. miejsce i finału.
Kto zagra w finale Ligi Narodów?
Na odpowiedź na to pytanie jeszcze musimy poczekać. W zeszłej edycji w półfinałach, a więc tak naprawdę szerokim finale Ligi Narodów znalazły się następujące reprezentacje:
- Portugalia
- Anglia,
- Szwajcaria,
- Holandia.
Najlepsza z nich okazała się Portugalia, która ograła Holandię 1:0. W meczu o trzecie miejsce Anglia po serii rzutów karnych pokonała Szwajcarię. A kto wygra Ligę Narodów 2020/21? Tego jeszcze nie wiemy! Zgodnie z regulaminem, w finale Ligi Narodów zagrają zwycięzcy 4 grup z Dywizji A: Francja, Belgia, Włochy oraz Hiszpania. Zwycięzca Ligi Narodów otrzyma tytuł mistrza oraz wspaniały puchar.
Gdzie finał Ligi Narodów 2020/21?
Finał Ligi Narodów 2020/21 zostanie rozegrany 10 października 2021 roku na słynnym San Siro w Mediolanie. Zresztą mecze półfinałowe, jak i o 3. miejsce także odbędą się we Włoszech. Oprócz San Siro, ich gospodarzem będzie Juventus Stadium w Turynie.
Przy okazji: na pewno wiesz, że bukmacherzy często kuszą ekstra bonusami, cashbackami i innymi promocjami na zakłady, prawda? Mądre wykorzystanie tych okazji jest jednym z elementów skutecznego obstawiania. Miej oko na oferty bukmacherów na LN!
Jak dobierać zakłady – kupony na Ligę Narodów
Jeśli chcesz zbudować dobry kupon na Ligę Narodów, musisz się wykazać nie lada wiedzą i umiejętnościami typerskimi. Składanie akumulatorów przynoszących zyski to trudna sztuka, ale nie niemożliwa. Jeśli sensownie dobierzesz rynki i obstawiane wyniki, zminimalizujesz ryzyko porażki. Gracze często popełniają ten błąd, że w pierwszej kolejności sugerują się wysokością kursów wystawionych przez bukmacherów i z lubością patrzą, jak rośnie im kupon. Jak nie popełniać tego błędu?
Rodzaje zakładów na piłkę nożną
Umiejętne i przede wszystkim: świadome podchodzenie do zakładów jest kluczem (no, jednym z kluczy w pęczku) do sukcesu. Poniżej przedstawimy Ci całą listę rodzajów zakładów (rynków) i wyjaśnimy, na czym polega i jakimi prawami kieruje się każdy z nich. Otwarcie powiemy, które warto mieć na oku, a na które lepiej w ogóle nie patrzeć, bo to loteria i naciągactwo dla naiwnych.
Zakłady przedmeczowe, długoterminowe
Zacznijmy od podstawowego terminu. Zakłady przedmeczowe to wszystkie rynki, które oczywiście obstawiasz przed rozpoczęciem meczu, a wybór wśród nich jest naprawdę ogromny – i potencjał też!
Z zakładami długoterminowymi jest tak, że trzeba wiedzieć, do którego momentu warto w nie wchodzić, a od kiedy kursy lecą na łeb na szyję. Gdy bierzesz się na przykład za typowanie zwycięzcy ligi, to o ile nie jest to kwestia zbyt oczywista (jak np. zwykle w Bundeslidze), to dobrze jest postawić przed rozpoczęciem sezonu lub na samym jego początku, kiedy sytuacja w tabeli jest jeszcze bardzo niejasna, a kursy wysokie. Jednocześnie ostrzegamy: taki zakład jest bardzo ryzykowny, bo chociaż możesz mieć wszystkie niezbędne do obstawiania informacje pod słońcem, to wszystko może się jeszcze wydarzyć i możesz w ten sposób utopić pieniądze.
Zakłady 2. i 3. drogowe
Zakłady 2. i 3. drogowe są najbardziej znanymi i podstawowymi zakładami bukmacherskimi, które znają nawet małe dzieci. “A zakład, że nasza klasa wygra w gałę z Twoją?” – pamiętasz? Zakład 2. drogowy oznaczany u bukmacherów jako 12 (jeden dwa) to proste obstawianie: wygra moja klasa (1) albo Twoja (2). Zakłady 3. drogowe wprowadzają do puli dodatkowy element, czyli postawienie na remis. Wtedy bukmacher (ten kolega, co zawsze chciał trzymać kasę) oznacza taki rynek jako 1X2, a więc wygra moja klasa (1), będzie remis (X), wygra Twoja klasa (2). Dodatkowo, możliwe jest postawienie nie tylko ostatecznego wyniku spotkania, ale także wyniku każdej połowy z osobna.
To bardzo proste, prawda? Niestety w poważnym obstawianiu trzeba bardzo uważać, żeby taki zakład się opłacał. Powód jest prosty: wszyscy to obstawiają, więc bukmacherzy nigdy nie będą wyceniać tych zakładów zbyt wysoko (o wyjątkach za chwilę). Nie ma w takim działaniu żadnego interesu: owszem, mnóstwo graczy przegra i pieniądze zostaną w kieszeni u buka, ale wielu też wygra, więc zyski bukmachera zostaną znacząco pomniejszone o należne wypłaty. Po co więc ryzykować, że trzeba będzie im wypłacić więcej, niż to konieczne?
Możesz jednak postawić zakłady 2. i 3. drogowe (chociaż tych pierwszych w piłce nożnej właściwie już nie spotkasz – wyparły je zakłady 3. drogowe) w odpowiednim momencie tak, by kurs na Twoim kuponie był wart zachodu. Jeśli jesteś jeszcze bardzo początkującym graczem, to szybko zauważysz, że im bliżej meczu, tym niższe są kursy. To dlatego, że bukmacher ma coraz więcej informacji, wie coraz więcej więcej o sytuacji w każdej z drużyn, a także: coraz więcej osób interesuje się postawieniem na mecz.
Podwójna szansa
Są takie mecze, na które ciężko postawić jeden wynik: wygra, przegra, zremisuje. Prawdopodobnie właśnie tak będzie w Lidze A w LN, więc trzeba mieć jakiś plan B, jakiś sposób na skuteczne obstawianie tych spotkań. Dobrym wyjściem są w takiej sytuacji zakłady podwójnej szansy, które co prawda nie mają tak wysokich kursów, jak 1X2, ale są dla nich bardzo dobrą alternatywą.
Podwójna szansa pozwala Ci postawić na 2 z 3 możliwych wyników meczu:
- 1/X – wygra drużyna 1 lub będzie remis (wykluczasz zwycięstwo drużyny 2),
- 2/X – wygra drużyna 2 lub będzie remis (wykluczasz zwycięstwo drużyny 1),
- 1/2 – wygra drużyna 1 lub drużyna 2 (wykluczasz remis).
Stawiając taki zakład zwiększasz swoje szanse na zwycięstwo: wystarczy, że nie wydarzy się wykluczona opcja, a wygrana będzie Twoja! Podwójna szansa jest więc szczególnie dobrym wyborem dla początkujących graczy, którzy dopiero uczą się typować celnie.
Powyżej/ poniżej (over/ under)
Powiedzmy, że zbliża się mecz Polska – Włochy w Lidze Narodów i zastanawiasz się nad wynikiem. Sprawdzasz więc, jak wyglądały spotkania obu reprezentacji do tej pory. Z kadrą Italii zagraliśmy w historii trzynaście razy, wygrywając tylko trzy mecze, a siedem razy remisując. Sprawdź, jak prezentowały się ostatnie cztery spotkania Polska – Włochy:
- 2003, mecz towarzyski: wynik 3:1 (Polska u siebie);
- 2011, mecz towarzyski: wynik 0:2 (Polska u siebie);
- 2018, Liga Narodów UEFA: wynik 1:1 (Polska na wyjeździe);
- 2018, Liga Narodów UEFA: wynik 0:1 (Polska u siebie);
- 2020, Liga Narodów UEFA: wynik 0:0 (Polska u Siebie);
- 2020, Liga Narodów UEFA: wynik 2:0 (Polska na wyjeździe).
Jak widzisz, od 2003 roku graliśmy z Włochami 6 razy, z czego raz wygraliśmy, dwa razy zremisowaliśmy, a trzy razy musieliśmy uznać wyższość Włochów. Italia w 5 z 6 ostatnich bezpośrednich spotkań wbijała nam przynajmniej jednego gola.
Czy można trafnie wytypować wynik takich spotkań w golach? Pomijając fakt, że to niezmiernie trudne (o tym jeszcze porozmawiamy), to widzimy tu koszmar dla początkującego typera.
Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być zakład powyżej/ poniżej. Zamiast obstawiać dokładny wynik lub dokładną sumę goli, określasz powyżej lub poniżej jakiego pułapu goli zobaczysz w meczu. Patrząc na spotkania Ligi Narodów UEFA, niezłym pomysłem byłoby postawić na wynik poniżej 2,5 gola (a więc wygrywają dla Ciebie wszystkie wyniki, których suma goli wyniesie mniej niż 3). Mecze towarzyskie możesz zignorować w kontekście obstawiania Ligi Narodów, bo spotkanie Polski i Włochów będzie teraz odbywało się w innym kontekście.
Dowiedz się więcej o zakładach over/ under
Handicapy
Zakłady z handicapem są jednymi z najbardziej interesujących i poręcznych, gdy zwycięzca meczu jest oczywisty. Możesz jednak uczynić to spotkanie bardziej emocjonującym – przede wszystkim dla siebie i swojego kuponu. Bo czy reprezentacja X wygra z reprezentacją Y nawet jeśli odejmie się jej np. 2,5 gola od ostatecznego wyniku? Możesz się o to założyć z bukmacherem i to często po dobrym kursie!
Tak właśnie działają handicapy – faworytowi odejmuje się (na papierze) określoną ilość goli. Jeśli wciąż wygrywa, to razem z nim ten, który na niego postawił. Jeśli nie – wygrywa ten, który postawił na przeciwnika.
Handicapy nie muszą zresztą być ustawiane wysoko. Gdy spodziewasz się niewielkiej różnicy goli lub remisu, ale i tak chcesz mieć satysfakcję z tego, że Twój faworyt wygra, postaw na niego z handicapem +0,5. Kilka groszy więcej za wygrany zakład zawsze się przyda na dalszą grę, prawda?
Dokładny wynik
Przy okazji omawiania zakładów powyżej/ poniżej, wspominaliśmy o obstawianiu dokładnego wyniku i o tym, że jest to bardzo trudne i chyba nawet bez szczególnego zastanowienia jesteś w stanie się z nami zgodzić. Nie można w tym wypadku mówić o typowaniu, bo to zwykłe zgadywanie, szczególnie jeśli mowa o Lidze Narodów UEFA. Reprezentacje grają mecze tylko w ramach mikro-grup, nie mają zazwyczaj długiej historii rywalizacji, którą można porównać i przeanalizować, a nawet jeśli, to i tak nie jesteś w stanie przewidzieć, ile goli i po której stronie się pojawi.
Nie, nie upieraj się, nie jesteś.
Zakłady na dokładny wynik to jeden z tych rynków, który szanujący siebie i swoje pieniądze gracz będzie omijał szerokim łukiem. Oczywiście kursy będą bardzo kuszące, ale zastanów się, dlaczego bukmacher jest skłonny tak dobrze wycenić każdy z dostępnych wyników? Ponieważ a) niewielu graczy w niego trafi, więc nawet po wypłaceniu wygranych bukmacher grubo zarobi na przegranych oraz b) w porównaniu z popularnymi zakładami 3. drogowymi, dokładnego wyniku nie obstawia aż tylu graczy – rozsądni typerzy w ogóle ich nie dotykają.
Strzelec gola
Zakłady na strzelca gola także nie należą do dobrych pomysłów, jeśli myślisz o zakładach na poważnie choć w najmniejszym stopniu. Ten rynek może obejmować strzelca jako drużynę (która trafi do bramki jako pierwsza) lub jako pojedynczego zawodnika (wtedy obstawiasz konkretne nazwisko). Mniej ryzykowne wydaje się postawienie na drużynę, ale nadal niepotrzebnie podejmowałbyś się zadania niewspółmiernego z zyskiem. Zaufaj nam.
Zakłady na żywo
Kiedy zakłady przedmeczowe zostaną zamknięte, a rozpoczyna się mecz, ruszają zakłady na żywo, czyli takie, które obstawiasz na bieżąco, w miarę, jak zawodnicy robią swoje na murawie. Dostępne są w zasadzie wszystkie rynki, które przedstawiliśmy poniżej, a czasem, szczególnie przy ważnych lub po prostu popularnych meczach, dostępne są także inne. Możesz postawić na wystąpienie (lub nie) pewnych wydarzeń w meczu, np. czy gospodarze/ goście odrobią jeszcze straty w 2. połowie, ile jeszcze zobaczysz rzutów rożnych, żółtych kartek itp.
Obstawianie na żywo to bardzo trudna sztuka, jeśli chcesz się tym zająć długofalowo. Ważna jest już nie tylko wiedza, ale także odczytywanie sytuacji, refleks i podzielność uwagi. Śledzenie meczu i poczynań piłkarzy (i arbitrów) oraz dynamicznej zmiany kursów na zakłady wymaga niemałej wprawy – w końcu chodzi o to, żeby wytypować prawidłowo i zdążyć, zanim bukmacher obniży kurs!
Czy opłaca się obstawiać na żywo? Tak, ale tylko pod warunkiem, że jesteś zaprawionym w boju typerem. Współczynnik zwrotu w zakładach live to około 90% (w przedmeczowych sięga nawet 97%), czyli można powiedzieć, że na 100 zakładów 90 jest wygranych. Całkiem sporo, jeśli tak to przedstawić, prawda? Ale pamiętaj, że zakład wygrany, to także zakład systemowy, w którym nie muszą wygrać wszystkie typy (o nim za chwilę), a także taki, który przyniósł znikomy zysk, bo został postawiony po kursie ledwo ponad 1.00. Robienie skutecznych zakładów nie do końca na tym polega.
Kupony na Ligę Narodów: akumulatory i zakłady systemowe
Na początku artykułu wspominaliśmy nieco o składaniu zakładów ako na Ligę Narodów, ale tutaj chcemy powiedzieć więcej o tym, jak działają. Zacznijmy więc od wyjaśnienia, czym jest i co daje Ci zakład akumulowany.
Kupon ako (tzw. akumulator) pozwala Ci skumulować kilka zakładów i wysłać go bukmacherowi do rozliczenia jako jeden. Co w tym atrakcyjnego? Ano to, że kurs takiego kuponu rośnie w miarę, jak dokładane są kolejne typy! Zobacz, jak wygląda ako STSu dla poniższych meczów towarzyskich:
Z pojedynczych zakładów po kursach 2.00, 3.70, 1.95 i 2.25, zrobiliśmy jeden, którego kurs wynosi zawrotne 32.47! Wystarczy więc postawić 10 zł, a wygrana wyniesie dokładnie 285,73 zł (ponieważ od stawki bukmacher musi odliczyć aż 12% podatku). Nic tylko obstawiać, prawda?
Niestety, nieprawda. Obstawianie zakładu akumulowanego niesie ze sobą duże ryzyko porażki, ponieważ aby kupon wszedł, muszą wygrać wszystkie postawione zakłady – co do jednego. Im więcej typów, tym wyższy kurs i większa wygrana, ale jednocześnie: tym większe ryzyko, że któryś nie wejdzie i jednocześnie zrujnuje cały zakład. Należy więc zawsze bardzo ostrożnie dobierać zakłady na Ligę Narodów i nie dać się ponieść.
Pewnym zabezpieczeniem przed porażką, jest obstawianie zakładów systemowych. To rodzaj akumulatora, w którym określasz, ile typów na ile ma wejść. Zobacz przykład po prawej: wykorzystaliśmy do niego ten sam kupon, który przedstawiliśmy Ci jako próbkę tego, co można złożyć w STS.
Zobacz teraz, co się dzieje, kiedy zakładasz się z bukmacherem o to, że wejdą wszystkie typy, 3 z 4, 2 z 4 lub tylko 1 z 4 pozostając cały czas przy stawce 10 zł całość.
- Potencjalna wygrana 1 z 4: 1,14 zł – 5,80 zł;
- Potencjalna wygrana 2 z 4: 2,28 zł – 20,94 zł;
- Potencjalna wygrana 3 z 4: 5,15 zł – 32,89 zł;
- Potencjalna wygrana 4 z 4: 19,04 zł.
Zauważ, że przy zakładzie Maxikombi (tak STS nazywa zakłady systemowe), Twoja stawka całkowita 10 zł jest rozbijana na mniejsze, którymi obstawiane są pojedyncze kombinacje mnożone później przez kurs. Porównaj teraz, co się dzieje, gdy postawisz 10 zł na kupon ako, w którym muszą wygrać wszystkie 4 zakłady, a co będzie, gdy zrobisz z niego zakład systemowy i ile dostaniesz za te same włożone 10 zł, gdy wszystkie typy wejdą. 285,73 zł a 19,04 zł to spora różnica, prawda? Ale właśnie tyle kosztuje Cię to, że zabezpieczasz się przed porażką. Oczywiście kwoty z potencjalnych wygranych będą się zmieniać w miarę, jak będziesz manipulować stawkami i opcjami (nie musisz zakładać się na 1 z 4, możesz zostawić np. tylko 3 z 4 i 4 z 4), ale nigdy nie osiągniesz takiego pułapu, który da Ci zwykły akumulator. Mniejsze ryzyko = mniejsze wygrane.
Zakłady na finał Ligi Narodów
Nie ma wątpliwości co do tego, że każdy finał Ligi Narodów zawsze będzie cieszył się ogromną popularnością i gracze z całej Europy (jeśli nie ze świata) będą walić do bukmacherów, żeby postawić na swoich faworytów. Będzie to na pewno świetna zabawa, ale lojalnie ostrzegamy: kursy nie będą wysokie. Tak jest niestety zawsze, gdy wydarzenie jest popularne i przyciąga klientów. Im więcej ludzi chce obstawiać, tym solidniej bukmacher się zabezpiecza przed zbyt wysokimi wygranymi. W końcu prowadzi tu interesy!
Obstawianie finału LN, szczególnie w pierwszych latach funkcjonowania ligi, będzie niezaprzeczalnie typerskim wydarzeniem, które warto śledzić. Bez względu na to, czy zdecydujesz się obstawiać, czy na razie tylko obserwować i uczyć się na cudzych błędach – ale też sukcesach!
Wykorzystaj fakt, że Liga Narodów to coś nowego i sami bukmacherzy tak samo, jak Ty nie do końca wiedzą, jak realnie wyliczyć kursy. No bo jak bardzo będą rywalizować między sobą dywizje B – D, skoro i tak wiedzą, że nie mają szans na puchar? Czy ewentualny awans do wyższej dywizji w kolejnym sezonie to taka gratyfikacja, o którą warto zawalczyć? Te pytania sprawiają niemały kłopot typerom – również tym zatrudnionym przez bukmacherów – dzięki czemu zakładów z value może być więcej, niż zwykle!
Zakłady online na Ligę Narodów 2020/21
Kursy na Ligę Narodów 2018/19 początkowy wystawiane były raczej ostrożnie, ale kiedy piłka na dobre zaczęła się odbijać od zawodników na europejskich murawach, bukmacherzy rozochocili się, że aż miło. Podobnie sytuacja prezentuje się w Lidze Narodów 2020/21. Dzieje się naprawdę sporo! W pierwszej kolejności sprawdź koniecznie, co mają w swoich ofertach operatorzy, których polecamy u góry. To czołowi bukmacherzy na polskim rynku, którzy dobrze wiedzą, ze jak obstawiać Ligę Narodów, to z przytupem!
Liga Narodów 2020/21 terminarz
Poniżej znajduje się aktualny terminarz Ligi Narodów.
Kursy na Ligę Narodów
W zakładach bukmacherskich można obstawiać, kto wygra Ligę Narodów 2020/21. Kursy prezentujemy poniżej.
Kursy na Ligę Narodów 2020/21 | |
---|---|
Kraj | Kurs |
Francja | 3,00 |
Włochy | 3,50 |
Belgia | 4,00 |
Hiszpania | 4,50 |
Kursy z sierpnia 2021 r.
Ciekawostką jest fakt, że czwórka faworytów przed startem kluczowego etapu Ligi Narodów 2020/21, nie różni się zbyt wiele od tego, co bukmacherzy prezentowali jeszcze, zanim zaczęła się rywalizacja w poszczególnych dywizjach. We wrześniu 2020 roku bukmacherzy faworyzowali kolejno: Francję, Hiszpanię, Anglię oraz Belgię. Jak widać, kosztem Anglików (którzy nie awansowali do półfinałów), na listę faworytów wskoczyli aktualni Mistrzowie Europy, Włosi. Wciąż jednak faworytem ekspertów są Trójkolorowi z Mbappe, Benzemą czy Griezmannem na boisku. I nie ma się co dziwić, takiej siły rażenia nie należy lekceważyć, choć jak pokazało Euro 2020, Francuzi wcale nie są nie do ruszenia. Zatem zakłady na Ligę Narodów 2020/21 i jej zwycięzcę zapowiadają się tym bardziej ekscytująco.
Obstawianie Ligi Narodów
Do zakładów na LN warto się solidnie przygotować i trzymać podstawowej zasady: nie obstawiaj sercem i patriotyzmem. Piłka niestety nie zna takich pojęć i bezlitośnie poddaje się wszelkim innym prawom, które warto znać.
Aby obstawiać i wygrywać trzeba wiedzieć możliwie jak najwięcej zarówno o zakładach, jak i o drużynach, które biorą udział w turnieju. Kontuzje, spadki formy, niska motywacja, presja, konflikty, ale także wysokie morale, fala dobrych wyników, zgrana ekipa i pełna swoboda gry to tylko kilka elementów, na które należy zwracać uwagę przed postawieniem swojego kuponu na mecz. Aby Liga Narodów przynosiła nie tylko emocje, ale i zyski, trzeba interesować się absolutnie wszystkim, co może mieć choćby minimalny wpływ na grę każdej ze stron.
Jak znaleźć dobre zakłady?
Znalezienie dobrych zakładów zawsze wymaga sporo wysiłku i właśnie dlatego powstają wszystkie nasze poradniki. Zobacz, jak skutecznie obstawiać najważniejsze ligi i turnieje, na co zwracać uwagę, a przede wszystkim – jak nie stracić pieniędzy na swoim hobby.
Najwyższe kursy na Ligę Narodów
Szukając bukmachera do obstawiania Ligi Narodów, przyjrzyj się dobrze wystawianym kursom. Jak mawiał klasyk: “Nie sztuką jest wiedzieć, sztuką jest znaleźć”. Możesz więc wiedzieć, że najwyższe kursy na piłkę nożną ma zazwyczaj STS, ale na określony rynek lepsza oferta może kryć się np. w LV BET. Zawsze szukaj, gdzie są najwyższe kursy na Ligę Narodów, zanim wyślesz swój kupon! Porównywanie ofert może być nieco uciążliwe i czasochłonne, ale na tym właśnie polega bukmacherka – skuteczny typer nie tylko dobrze prognozuje zdarzenia z meczu, ale wyszukuje też najlepsze okazje do obstawiania!
Typy na Ligę Narodów
Przed postawieniem zakładu trzeba mieć wewnętrzne przekonanie, że obstawiasz to, co ma największe prawdopodobieństwo, że się wydarzy, ale nie tylko. Poza poznaniem przeciwników i oszacowaniem ryzyka, jakie podejmujesz, dobrze jest też odpowiednio określić moment wejścia w zakład i dobranie bukmachera. Ech, sporo roboty, co? Ale uwierz nam, że to się naprawdę opłaca!
Analiza przeciwników
Przeanalizowanie stających naprzeciw siebie na murawie drużyn to oczywiście absolutna podstawa. Przy obstawianiu Ligi Narodów może to początkowo sprawiać niejakie problemy, ponieważ w odróżnieniu od innych lig, jakie rozgrywamy w Europie, te zespoły nie miały aż tylu okazji się ze sobą spotkać i rywalizować, aby zbudować na ich historii solidne i wiarygodne statystyki. Mimo wszystko warto spojrzeć na poprzednie mecze reprezentacji, wyniki i okoliczności, w jakich miały one miejsce. Powinno Ci to dać lepszy obraz tego, czego można się spodziewać podczas turnieju Ligi Narodów 2020/21.
Oszacowanie ryzyka
Każdy zakład niesie za sobą ryzyko. Nie ma czegoś takiego, jak pewniak – zawsze istnieje choćby cień szansy, że coś się zmieni i Twój kupon będzie do wyrzucenia. Ważna jest jednak świadomość tego, jak duże są szanse na to, że typujesz prawidłowo albo nawet lepiej: jak duże są szanse na to, że Twój typ okaże się nietrafiony. Jeżeli masz poczucie, że “są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda”, to zrezygnuj z zakładu.
Moment wejścia w zakład
Pamiętasz, jak mówiliśmy o zakładach długoterminowych i przedmeczowych? Moment wejścia w zakład jest jednak tak samo ważny zarówno przy obstawianiu przed meczem, jak i w jego trakcie. Bukmacher ma pełną władzę na kursami, Ty nie. Trzeba więc działać z wyczuciem – postawić wtedy, kiedy kursy są jeszcze wysokie, a możliwości oszacowania ryzyka realne (czyli wiesz już naprawdę wszystko, czego można było się dowiedzieć).
Wybór bukmachera
Do obstawiania wybieraj zawsze bukmachera, który przedstawia faktycznie najlepszą ofertę. Koniecznie zwróć uwagę na bonusy i promocje! Być może w Fortunie jest najwyższy kurs, ale STS daje zakład bez podatku na Ligę Narodów? Pamiętaj: to w Twoim interesie leży trzymanie ręki na pulsie!
Typowanie Ligi Narodów
Typowanie Ligi Narodów jest – szczególnie w pierwszej edycji – o tyle trudne, że drużyny zostały dobrane do grup na podstawie poziomu gry, jaki reprezentują, a nie tylko formy z poprzedniego sezonu. Mecze będą więc w większości bardzo wyrównane, dlatego typy na LN będą musiały opierać się na bardzo dogłębnych i szczegółowych analizach, w tym także w odczytywaniu nastrojów w reprezentacjach.
Polska reprezentacja w Lidze Narodów
Liga Narodów 2020/21 dla polskiej reprezentacji to już przeszłość. Po raz drugi, w drugiej historycznej edycji Ligi Narodów byliśmy wśród najlepszych, a więc w dywizji A. I co lepiej, utrzymaliśmy się w niej!
I choć nie można odtrąbić jakiegoś wielkiego sukcesu biało-czerwonych, to uczciwie trzeba przyznać, że nasi wykonali dobrą robotę. Przecież w grupie z Włochami czy Holandią nie byliśmy faworytami do zajęcia pierwszego miejsca, premiowanego grą w półfinale Ligi Narodów. Wszyscy spodziewali się, że to z Bośnią i Hercegowiną stoczymy walkę o utrzymanie w dywizji A. I szczerze mówiąc, było to naszym obowiązkiem. Z niego wywiązaliśmy się bez zarzutu. W sześciu rozegranych meczach, zdobyliśmy 7 punktów i na pewnym trzecim miejscu, zagwarantowaliśmy sobie udział w następnej edycji Ligi Narodów UEFA.
Przygodę z Ligą Narodów 2020/21 rozpoczęliśmy we wrześniu 2020 roku. W pierwszym meczu, rozegranym na Johan Cruyff Arenie w Amsterdamie, musieliśmy uznać wyższość Holandii 0:1. Drugie wrześniowe spotkanie kończyliśmy już w lepszych nastrojach, bowiem odnieśliśmy wyjazdowe zwycięstwo 2:1 nad Bośnią i Hercegowiną. Kolejna seria gier Ligi Narodów UEFA miała miejsce w październiku. Weszliśmy w nią z kopyta, remisując 0:0 z Włochami w Gdańsku i przez moment, część kibiców myślała nawet, że biało-czerwoni włączą się do walki o półfinały. Zwłaszcza, że trzy dni później gładko, 3:0 pokonaliśmy Bośnię i Hercegowinę we Wrocławiu. Niestety, ale na ziemię zostaliśmy sprowadzeni w trzeciej kolejce spotkań Ligi Narodów. Najpierw 0:2 z Włochami po fatalnej grze w Reggio nell’Emilia, a następnie 1:2 z Holandią w Chorzowie sprawiło, że zakończyliśmy rozgrywki na trzecim miejscu, które nota bene, nie jest takie złe. Pozwala nam ze spokojem myśleć o przyszłej edycji Ligi Narodów i kolejnej walce z najlepszymi reprezentacjami Europy.
Gwiazdy na murawie
Każda reprezentacja ma swoje gwiazdy, o których często sądzi się, że są siłą pociągową całego składu. Czy tak faktycznie jest? Cóż, wiele wskazuje na to, że… nie. Chociaż to oni i ich talent świecą najjaśniej i faktycznie grają najlepiej spośród swoich kolegów, nie są oni na boisku sami i nie wykonają całej roboty w pojedynkę.
Serwis Pinnacle podjął się swego czasu analizy statystycznej pod kątem udziału wielkich nazwisk w meczach swoich drużyn. Jako studium przypadku obrali AS Roma i Tottiego, który jest niepodważalną legendą włoskiego futbolu. Okazało się, że mimo wszystkich zalet, jakie reprezentuje, sportowiec nie miał aż takiego wpływu na dobre wyniki swojego klubu, jak mogłoby się wydawać. Dobrym przykładem na to, jak mylne wrażenie odnoszą często kibice (i nie tylko) odnośnie gwiazd, jest finał Euro 2016, mecz Portugalia – Francja. Cristiano Ronaldo w 25. minucie gry został zniesiony z boiska na noszach, a portugalskiej części widowni zrobiło się słabo. Zupełnie jednak niesłusznie, bo drużyna udźwignęła ciężar finału i wygrała z gospodarzami 1:0 zdobywając tym samym puchar.
Przy typowaniu nie skupiaj się więc tak bardzo na tym, czy w meczu będą brały udział wielkie nazwiska. Owszem, ze względu na pozycje, na których grają, może się okazać, że ewentualny zmiennik nie będzie się sprawdzał, więc nie należy też bagatelizować składu, ale nie rób z tego punktu wyjścia. Szacuj szanse drużyny jako całości – lepiej na tym wyjdziesz.
Liga Narodów – to będzie coś!
Zakłady na Ligę Narodów UEFA są bez wątpienia zawsze bardzo popularne! Turniej przyciąga uwagę mediów, kibiców, typerów i bukmacherów z całego świata, więc warto dobrze się przygotować do obstawiania! Mamy nadzieję, że nasz poradnik otworzył Ci oczy na to, jak zabrać się za zakłady na Ligę Narodów 2020/21. Nie będzie łatwo, ale za to z pewnością teraz jesteś znacznie lepiej przygotowany. Bierz się więc za zbieranie informacji i rozglądaj się za specjalnymi ofertami bukmacherskimi, które z pewnością się pojawią!