Bukmacher zamyka konto – co zrobić?

Opublikowano dnia 2 marca 2017 
Zaktualizowany 23 września 2022

Co w sytuacji, gdy bukmacher zamyka konto? To rzadka sprawa, ale czasami może mieć miejsce, dlatego warto wiedzieć, co jest powodem takiego stanu rzeczy. Zwykle bukmacher blokuje konto, żeby następnie wyjaśnić problem z graczem.

 1. Bonusy do 600 zł + cashback 100 zł + bonus 60 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Bonus 100% do 100 zł: x2 po 1.91; Bonus 50% do 200 zł: x2 po 1.91; Bonus 50% do 300 zł: x2 po 1.91; Cashback 100 zł: x2 po 1.91; Bonus 60 zł: x1 po 1.91 Pełen reg
  • Potężna oferta zakładów i wysokie kursy
  • Transmisje na żywo z większości wydarzeń
  • Wspiera polski sport
  W STS oferta zwala z nóg!
  Bukmacher STS jest niezaprzeczalnie największy w Polsce, ale też króluje w naszym rankingu: jest kod, są bonusy, są zakłady z wysokimi kursami i masa dodatków!
 2. Odbierz aż do 3755 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Freebet 35 zł: bez obrotu; Freebet (mobile) 20 zł: bez obrotu; Freebet od depozytu 100% do 200 zł Cashback do 3500 zł Pełen reg
  • Aż 3 opcje cashout
  • Sekcja newsów sportowych
  • Codzienne promocje
  Super oferta Superbet!
  Bukmacher Superbet ofertę przygotował zgodnie z nazwą: solidna baza zakładów, wysokie kursy, codzienne promocje i ekstra freebet na start!
 3. Zwrot 100% do 50 zł bez obrotu + cashback do 200 zł + freebet 10 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Zwrot 100% do 50 zł: brak warunków obrotu! Cashback bez końca: brak warunków obrotu! Freebet 10 zł mobile: brak warunków obrotu! Pełen reg
  • Cashbacki bez obrotu
  • Freebet mobile, bez obrotu
  • Mega Kursy Boost
  Fuksiarz, fachowiec, fajny buk
  Aby zgarnąć od Fuksiarza bonus, nie jest potrzebny fart. Czasami przydaje się do wygrania zakładów, ale sama oferta, kursy i dodatkowe promocje pomagają szczęściu!

Kiedy bukmacher zamyka konto…

Blokada konta u bukmachera może nastąpić na twoje żądanie lub decyzję firmy, w której obstawiasz. Zablokowany profil w zakładach bukmacherskich oznacza brak możliwości tworzenia kuponów. W jaki sposób? Po prostu twój login i hasło nie będą działały. Twoje ruchy na koncie zostaną uniemożliwione do czasu wyjaśnienia sprawy. Środki zgromadzone na saldzie pozostaną na nim, a kiedy konto zostanie odblokowane – uzyskasz nad nimi kontrolę.

Czy to legalne?

Bukmacher zamyka konto jeśli ma ku temu konkretne powody. Po pierwsze – musisz wiedzieć, że to praktyka legalna, bo w każdym regulaminie zakładów jest przepis mówiący o tym, że firma ma prawo zablokować użytkownika. Oczywiście musi mieć ku temu pewne przesłanki. Głównie są nimi dowody świadczące o łamaniu regulaminu przez gracza.

Bukmacher blokuje konto również na polecenie gracza. W ramach samokontroli użytkownicy posiadają narzędzia pozwalające na zamknięcie konta u bukmachera. Po otrzymaniu takiego zgłoszenia operator powinien zastosować się do tej prośby w celu ochrony klienta przed negatywnymi skutkami hazardu.

Dlaczego bukmacher zamyka konto użytkownikowi?

Bukmacher zamyka konto nie od swojego widzi mi się, a ze względu na twarde powody, które stoją w sprzeczności z regulaminem. Pamiętaj, że legalni bukmacherzy w Polsce są zobligowani do przestrzegania prawa, bo inaczej utraciliby licencje. Dlatego nie mogą na przykład przyjmować rejestracji od niepełnoletnich – to jedna z przesłanek, która może wpłynąć na zamknięcie konta u bukmachera. Czytając regulamin licencjonowanych operatorów poznasz więcej powodów, które pozwalają bukmacherom na blokowanie konta. O których z nich warto wiedzieć?

Bukmacher zamyka konto - dlaczego?

Niepełnoletni użytkownik

W Polsce (i na świecie) uczestnictwo w zakładach sportowych dozwolone jest po ukończeniu 18 lat. Bukmacher blokuje konto, jeśli przy weryfikacji zorientuje się, że zarejestrowany użytkownik nie posiada wieku pełnoletności. To sprzeczne z regulaminem zakładów, a także polskim prawem, dlatego blokada konta u bukmachera nastąpi niemalże natychmiast. Co wtedy? W toku tej procedury przepadają też wszystkie środki zgromadzone przez gracza. Dlatego warto wiedzieć, że obstawianie zakładów dozwolone jest tylko dla pełnoletnich typerów.

Tworzenie multikont

Zdarzają się przypadki, że jeden gracz posiada kilka, a nawet kilkanaście kont, które są zarejestrowane na członków rodziny, przyjaciół i znajomych. W ten sposób często wyłudza bonusy powitalne. Jeśli sprawa wyjdzie na jaw, to bukmacher zamyka konta powiązane z takim użytkownikiem. To złamanie zasad panujących w zakładach bukmacherskich online. Każdy regulamin jasno określa, że na gospodarstwo domowe (adres) czy numer IP może przypadać tylko jedno konto. Obchodzenie tego paragrafu może wiązać się z blokadą wszystkich kont. Co więcej, bukmacher może skonfiskować wszystkie wygrane znajdujące się na tych rachunkach.

Granie arbitrażem – surebety

W zakładach bukmacherskich są pewne reguły gry. Sprytni typerzy robią wszystko, żeby uzyskiwać przewagę nad bukmacherem. O ile odbywa się to na dozwolonych zasadach tj. w toku analizy meczowej, to wszystko jest w pełni akceptowalne. Inaczej, jeśli gracze stosują arbitraż. To praktyka niedozwolona u bukmacherów. Polega na obstawianiu wydarzeń przeciwstawnych u różnych bukmacherów, co bez względu na wynik oznacza zysk dla typera. Blokada konta u bukmachera ze względu na arbitraż jest często spotykana. Dlatego lepiej wystrzegać się tego rodzaju strategii.

Bukmacher blokuje konto – co dalej?

Trzeba zdać sobie sprawę, że bukmacher zamyka konto w ostateczności. W pierwszej kolejności profil użytkownika jest po prostu blokowany. Wszystko po to, aby wyjaśnić sporne kwestie. Nie jest tak, że od razu musisz godzić się z decyzją bukmachera. Jeśli twoje konto zostanie zablokowane, to wciąż możesz kontaktować się z obsługą klienta. Pierwsze co powinieneś zrobić, to zapytać, co jest powodem takiej decyzji.

Tak jak w regulaminie są określone prawa bukmachera, tak i prawa gracza. Jeśli bukmacher zamyka konto, to musi to odpowiednio uargumentować. Legalni operatorzy nie mogą bez słowa zamykać konta, a co więcej – przejmować pieniądze zgromadzone na saldzie gracza. Jeśli profil zostanie usunięty na twoją prośbę, to wtedy automatycznie bukmacher wypłaci wszystkie środki, które były na nim zgromadzone. Inaczej jest w przypadku odgórnej blokady przez bukmachera. Wówczas pieniądze są zamrożone do momentu rozwiązania sprawy.

Jeśli bukmacher zamyka konto, bo podejrzewa klienta o wyłudzanie bonusów czy stosowanie strategii surebet (nie wspominając o ustawionych meczach), to wówczas może uznać, że wygrane zostały uzyskane w nielegalny sposób. To może oznaczać jedno – odmowę wypłaty środków. Co w takiej sytuacji? Pamiętaj, że jeśli masz przekonanie, że bukmacher robi to niesłusznie, to możesz wejść na drogę sądową w celu odzyskania pieniędzy. To ostateczność, ale czasami może być konieczna.

Zagraniczny bukmacher blokuje konto

Na mocy ustawy hazardowej w Polsce mogą działać tylko licencjonowani bukmacherzy. Jeśli oni zablokują ci konto, to zawsze możesz próbować odzyskać środki poprzez drogę sądową. Inaczej jest obstawiając u zagranicznych bukmacherów bez koncesji. To firmy często rejestrowane w rajach podatkowych, a dochodzenie u nich swoich praw jest praktycznie niemożliwe. Jeśli taki bukmacher zamyka konto, to akurat robi ci przysługę, bo granie u nielegalnych firm jest z terenu Polski zakazane. Zagraniczni operatorzy chcąc przestrzegać naszego prawa powinni zablokować wszystkie konta polskich użytkowników. Lista legalnych bukmacherów jest na tyle długa, że każdy z graczy powinien znaleźć odpowiedniego dla siebie – bez poszukiwania poza granicami Polski.

Rejestr blokowanych stron hazardowych cały czas się powiększa, a właśnie w nim znajdziesz zagranicznych bukmacherów, u których nie można posiadać konta. Granie za pośrednictwem ich stron stanowi podwójne ryzyko – utraty środków w razie nieuzasadnionego zamknięcia konta, a także kłopotów z polskich prawem.

Blokada konta a limity

Limity bukmacherów a blokowanie konta

Ograniczenia u bukmachera nie zawsze muszą przybierać formę ostateczną tj. blokady konta. Operatorzy zakładów stosują też inne metody, żeby poskromić niewygodnych typerów. Limity bukmacherskie to jedno z takich narzędzi. Związane są one z tym, że na konkretne rynki lub mecze gracz posiada maksymalny pułap stawki, którą może postawić. Dla przykładu, może to być stawka 20 zł. W ten sposób bukmacher stara się zabezpieczyć swoje interesy m.in. przed użytkownikiem, który podejrzewany jest o stosowanie arbitrażu. Często typer nie ma świadomości o tym, że jego konto ograniczone jest limitem. Dowiaduje się wtedy, kiedy chce postawić konkretny zakład.

Limit na grę nie oznacza, że bukmacher zamyka konto. Może to być chwilowa sankcja lub permanentne ograniczenie. Co wtedy? Polecamy kontakt z supportem, żeby dowiedzieć się skąd limit, a także kiedy może być zdjęty? Czasami określone wydarzenia sportowe posiadają ograniczenie stawki, co dotyczy wszystkich klientów, a nie tylko tych wybranych.

Czy jeśli bukmacher zamknął konto, to Twoje pieniądze przepadają?

Jeśli bukmacher blokuje konto, to wcale nie musi to oznaczać, że zgromadzone na nim środki przepadają. Wystarczy zauważyć, że Fortuna czy STS posiadają narzędzia, które zapewniają samokontrolę użytkownikom. Na czym to polega? Jako zarejestrowany gracz możesz dokonać samowykluczenia z gry na dobę lub nawet trzy miesiące. Wówczas bukmacher zablokuje ci konto, ale tymczasowo. W takiej sytuacji pieniądze na nim zgromadzone zostaną zachowane do czasu aż wrócisz do gry. Po upływie blokady będziesz mógł zalogować się do bukmachera i np. wypłacić je na rachunek bankowy. Oczywiście możesz to zrobić pod warunkiem, że twoje dane osobowe są zweryfikowane.

Firma decydująca się na skonfiskowanie środków musi mieć twarde dowody, że gracz naruszył regulamin bukmacherski. Nie jest tak, że nie ma to nigdy miejsca: jeśli typer stosuje do obstawiania multikonta, a bukmacher zorientuje się w tym wszystkim (np. po numerze IP), to może przejąć wszystkie wygrane m.in. te pochodzące z bonusów i promocji. Wówczas argumentem bukmachera jest to, że środki te zostały wyłudzone wskutek nadużywania bonusów na bliźniacze konta.

Jak uniknąć blokady konta u bukmachera

Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu przestrzeganie regulaminów. Oczywiście nie wszyscy czytają warunki i zasady korzystania z zakładów bukmacherskich. Ważne jest jednak to, że jeśli będziesz grał zgodnie z wytycznymi, to bukmacher nie zablokuje twojego konta. A co za tym idzie – twoje środki finansowe będą w pełni bezpieczne.

Jak wiesz, bukmacher blokuje konto, jeśli ma ku temu powody. Pierwszym z brzegu jest brak pełnoletności użytkownika. Zakładamy, że ukończyłeś 18 lat. A jeśli nie – to na chwilę obecną trzymaj się z dala od obstawiania meczów. Co więcej, korzystaj tylko z legalnych bukmacherów. Licencjonowani operatorzy działają w oparciu o polskie prawo, a to oznacza, że możesz dochodzić swoich racji w różnych instytucjach państwowych. Inaczej jest u zagranicznych operatorów. To firmy zarejestrowane z dala od Polski, a przy tym u nas nielegalne. Jeśli stracisz tam dostęp do konta, to nic nie będziesz mógł z tym zrobić.

Co jeszcze? Zakłady obstawia się po to, żeby wygrywać. Dlatego tak kusi typowanie arbitrażem. Musisz jednak wiedzieć, że buki są wyczulone na ten rodzaj strategii. Jeśli będziesz go stosował, to twoje konto może zostać zablokowane. Trzeba jednak uczciwie zaznaczyć, że w Polsce gra surebetów jest praktycznie niemożliwa ze względu na podatek od stawki.

Jeśli blokada konta u bukmachera ma Cię nie dotyczyć, to nie warto też rejestrować profili na rodzinę czy znajomych. To sprzeczne z regulaminem zakładów, a jeśli sprawa się rypnie, to wszystkie powiązane konta mogą zostać zablokowane w jednej chwili.

Graj odpowiedzialnie!

Na co uczulamy, to na przestrzeganie regulaminów bukmacherskich, a także stosowanie się do zasad odpowiedzialnej gry. Zakłady bukmacherskie to odmiana hazardu, dlatego istotne jest, żeby podchodzić do tej rozrywki ze zdrowym rozsądkiem. Nie warto np. stawiać wszystkich swoich środków na pojedynczy zakład, a także kierować się emocjami lub chęcią “odegrania się”. Przede wszystkim zalecamy rozwagę – typowanie meczów może być rozrywką i szansą na okazjonalne wygrane. Nigdy jednak nie możesz traktować tego, jako głównego zajęcia w życiu.

Jeśli czujesz, że nie kontrolujesz swoich zachowań związanych z obstawianiem zakładów, to powinieneś udać się po pomoc do specjalistów. Gdzie ich szukać? Pierwszy kontakt możliwy jest za pośrednictwem infolinii: 881 488 990.

Jak zamknąć swoje konto u bukmachera?

Legalni bukmacherzy mają obowiązek, aby na twoje polecenie usunąć konto. Jeśli gracz zdecyduje, że nie chce dłużej obstawiać, to w każdej chwili może zamknąć i usunąć konto. Najpierw radzimy wypłatę wszystkich środków, a następnie zgłoszenie firmie chęć wykluczenia się z gry. Większość bukmacherów pozwala na ponowne otwarcie konta po jego usunięciu – tak jest chociażby w STS.

Jeśli chcesz usunąć konto, to powinieneś zgłosić to do działu support bukmachera. Możesz zrobić to poprzez wiadomość e-mail, jak i czat na żywo. Korzystając z poczty elektronicznej pamiętaj, żeby wysłać e-mail z tego samego adresu, na którym zarejestrowany jesteś u bukmachera. Co ważne, nie trzeba podawać powodu, dla którego chcesz usunąć konto.

FAQ

Czy bukmacher może zablokować konto?

Tak, jeśli zostanie naruszony regulamin, to bukmacher ma prawo do nałożenia blokady.

Dlaczego mam zablokowane konto na Fortunie?

Powodem może być podejrzenie o wyłudzanie bonusu lub stosowanie arbitrażu.

Jak odblokować konto na STS?

Skontaktuj się z supportem, żeby dowiedzieć się, co jest dokładną przyczyną blokady.

Jak odblokować konto na Betclic?

Czasami do zdjęcia blokady wystarczy zweryfikowanie danych osobowych.

Dlaczego bukmacher nałożył mi limit?

Być może bukmacher podejrzewa, że stosujesz zakłady typu surebet.

Czy mogę zablokować konto u bukmachera samodzielnie?

Tak, możesz wykluczyć się tymczasowo z gry lub usunąć konto na stałe.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe