Jak wygrywać zakłady bukmacherskie? Skuteczne obstawianie meczy

Zakłady bukmacherskie to dla jednych forma rozrywki, odstresowania po ciężkim dniu pracy. Inni z kolei w obstawianiu meczów szukają zastrzyku adrenaliny. Wszyscy jednak z pewnością chcieliby posiąść informacje, jak wygrywać zakłady bukmacherskie.

Jak wygrywać zakłady bukmacherskie?

Tak naprawdę nikt jeszcze nie wymyślił sekretu, który byłby w 100% skuteczną odpowiedzią na to pytanie. Da się jednak zwiększyć prawdopodobieństwo wygranych. Wszystko za sprawą porad, które prezentujemy w dalszej części artykułu.

Najważniejsze jest jednak doświadczenie. Im większego doświadczenia nabierzesz – tym skuteczniej będziesz ograniczał ryzyko i twoje obstawianie meczy będzie bardziej efektywne.

Złotą zasadą zakładów bukmacherskich jest chłodna głowa. Nie możesz podpalać się na żadnym etapie obstawiania:

 • Wygrałeś 5 zakładów po 10 złotych. Uważasz, że jesteś już wspaniałym typerem i obstawiasz kolejny za 500 złotych. Nie. To nie działa w ten sposób. Idąc tą drogą, w łatwy sposób możesz zbankrutować.
 • Przegrałeś kilka zakładów. Chcesz szybko się odbić, dlatego stawiasz duże pieniądze na jeden kupon. To również zła metoda, która może doprowadzić do wyzerowania Twojego konta.

Chłodna głowa i kalkulowanie – to cechy, które charakteryzują najlepszych typerów. Od tego powinieneś rozpocząć obstawianie meczy. Przy emocjonalnej grze możesz stracić najwięcej pieniędzy. Zakłady bukmacherskie zacierają ręce na takich graczy.

Jak obstawiać mecze?

Obstawianie meczy - zakłady bukmacherskie eWinner

Poznałeś już pierwsze zasady obstawiania. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak obstawiać mecze. Skuteczne obstawianie meczy jest drogą do tego, by poznać sekret, czyli jak wygrywać zakłady.

Zacznijmy od tego, że nie wszystkie zakłady bukmacherskie online są legalne. Tylko podmioty, które posiadają licencję Ministerstwa Finansów są bezpieczne. Obstawianie u nich nie grozi żadnymi konsekwencjami prawnymi. Zatem zdecydowanie polecamy legalne zakłady bukmacherskie.

Krok po kroku

Przede wszystkim na początku przygody bukmacherskiej warto zastosować metodę “małych kroków”. Oznacza to, że lepiej zacząć wygrywać od małych kwot i konsekwentnie. Kolejno, wraz z nabytym doświadczeniem zwiększać stawki i ewentualne wygrane.

Wybór dyscypliny

Jedną z kluczowych decyzji w kontekście pytania jak obstawiać mecze, jest wybór odpowiedniej dyscypliny do obstawiania meczy. Postaw najlepiej na sport, w którym naprawdę czujesz się mocny.

Wówczas zdecydowanie łatwiejsze staną się dla Ciebie zakłady bukmacherskie. Jak wygrywać – to pytanie nie będzie już tak skomplikowane, dzięki odpowiedniemu wyborowi dyscypliny.

Rodzaje kuponów bukmacherskich

Obstawiać możesz zarówno kupony pojedyncze, akumulowane oraz systemowe.

 • Kupon pojedynczy – to kupon, na którym znajduje się tylko jedno zdarzenie. Od jego rozstrzygnięcia zależy, czy wygrasz, czy przegrasz.
 • Kupon akumulowany – zwany też kuponem wielokrotnym. Na kuponie znajdują się minimum 2 zdarzenia. Musisz trafić wszystkie zdarzenia, by wygrać. Kupony akumulowane kuszą przede wszystkim wyższymi wygranymi. Trafienie takiego kuponu bywa jednak trudniejsze, niż w przypadku zakładu singlowego.
 • Kupon systemowy – na przykład 2/3. To gra systemem. Pierwsza liczba oznacza ile wydarzeń z puli musisz trafić, by wygrać.

Na początek zdecydowanie polecamy kupony pojedyncze i zdobywanie na nich doświadczenia, które pozwoli Ci poznać sposoby na to, jak wygrywać zakłady. W drodze wyjątku, ale też nie zawsze, możesz pokusić się o nieskomplikowane kupony akumulowane.

Nie powinny one jednak zawierać więcej niż 3-4 zdarzeń. Nie poleca się na początku bukmacherskiej przygody tak zwanych “tasiemców”. To kupony składające się nawet z kilkunastu zdarzeń. Oczywiście, im więcej zdarzeń – tym wyższa wygrana. Jednak to też definiuje większe ryzyko. Warto pamiętać, że nawet tak zwane “pewniaki” zawalają kupony.

Zakłady na piłkę nożną, tenisa i inne popularne sporty

Sport to najpopularniejsze zakłady bukmacherskie. Jak grać na najlepsze dyscypliny opisujemy w tabeli poniżej. Do najchętniej obstawianych przez graczy sportów zaliczamy piłkę nożna, tenis ziemny, sporty walki oraz żużel.

Najpopularniejsze rodzaje zakładów na piłkę nożną

1X2Jest to klasyczny rynek, najczęściej oferowany przez zakłady bukmacherskie. Jak wygrywać? Otóż wybierasz zwycięzcę spotkania lub stawiasz na remis. Co najważniejsze – zakład ten dotyczy regulaminowego czasu gry, chyba, że w opisie zdarzenia wspomniano inaczej.
Poniżej/powyżejW tym przypadku obstawiasz ile bramek padnie w danym meczu (bez względu na to, która drużyna je zdobędzie). Swój typ możesz wybrać tylko i wyłącznie z tabeli, która została uprzednio przygotowana przez bukmachera. Najczęściej stawiane zakłady bukmacherskie w tym przypadku to +2,5 gola, +3,5 gola (powyżej) lub -1,5 gola, -2,5 gola (poniżej)
DWDW, czyli Dokładny Wynik. Podobnie, jak w przypadku sumy goli, bukmacher oddaje do Twojej dyspozycji tabelę zawierającą określone typy..
Strzelec bramkiObstawiasz strzelca bramki w danym spotkaniu. Zakład może mieć różne kombinacje – możesz również postawić, że ktoś nie zdobędzie gola. Bardziej skomplikowane wariacje to pierwszy strzelec gola, strzelec gola w przedziale czasowym i tym podobne.

Obstawianie dokładnego wyniku lub strzelca bramek jest bardzo ryzykowne, bo nie da się praktycznie przewidzieć, ile dokładnie goli padnie w meczu, ani kto wsadzi piłkę do siatki. Oczywiście, istnieje większe prawdopodobieństwo, że gola zdobędzie napastnik, a nie obrońca, ale chyba oglądasz mecze na tyle długo, by wiedzieć, że sytuacja na murawie potrafi zaskakiwać.

ZwycięzcaNajprostszy, a zarazem najpopularniejszy typ zakładu. Obstawiasz zwycięzcę meczu, bez względu na liczbę gemów, setów.
Poniżej/powyżejTo zakład na liczbę gemów lub setów.. Może dotyczyć zarówno całego spotkania (gemy lub sety obu rywali) lub konkretnego gracza.
Handicap azjatyckJak obstawiać mecze z najpopularniejszym handicapem? Handicap azjatycki to określona przewaga lub strata przed rozpoczęciem spotkania. Rozróżniamy handicapy ujemne (dla faworytów, by “obniżyć” ich szansę) oraz dodatnie. Przykładowo na starcie meczu Federer – Djokovic grasz Handicap -2.5 gema na Djokovicia. Oznacza to, że od końcowego wyniku musisz odjąć 2,5 gema Djokoviciowi.
Wygrany turniejuTo zakład obstawiany zarówno przed, jak i w trakcie turniejów. Najchętniej wybierany przy okazji tych z rangą Wielkiego Szlema. Obstawiasz końcowego zwycięzcę turnieju.

Zakłady sportowe na niszowe dyscypliny

Na polskim rynku zakładów wzajemnych dostępne są też mniej popularne dyscypliny. W porównaniu do topowych sportów, oferta bukmacherska prezentuje się w tym przypadku nieco skromniej.

Do takich niszowych dyscyplin zaliczymy chociażby piłkę wodną, futbol australijski, pesapallo, krykiet, czy dart. W zależności od dyscypliny różnią się zakłady bukmacherskie. Jak grać zatem w przypadku niszowych dyscyplin?

Zdecydowana większość zakładów to oferty na zwycięstwo, remis, czy też liczbę bramek/punktów – w zależności od sportu. Na starcie bukmacherskiej przygody nie polecamy jednak byś korzystał z tych ofert. Chyba, że faktycznie posiadasz spore rozeznanie w jednym z mniej popularnych sportów. Niektórzy obserwują na przykład walki Fame MMA na tyle wnikliwie i śledzą przygotowania celebrytów do kolejnych gal tak solidnie, że są w stanie trafnie przewidzieć, kto wygra w starciu youtuber vs. instagramer. Poważnie.

Analizowanie zakładów

Wysłanie zakładu poprzedzaj zawsze analizą, a intuicji użyj dopiero po przeanalizowaniu najważniejszych informacji. Zakłady sportowe w zależności od dyscypliny wymagają różnej analizy. Jak wygrywać pieniądze – łatwiej będzie odpowiedzieć Ci na to pytanie, stosując się do poniższych wskazówek.

Co warto analizować?

 • Ranga spotkania – ten punkt ważny jest głównie w przypadku sportów drużynowych. W tych dyscyplinach często mamy do czynienia ze zdarzeniami mecz-rewanż, czy rozgrywkami turniejowymi. Warto zatem przeanalizować, czy w kontekście turnieju albo dwumeczu, danej drużynie musi koniecznie zależeć na zwycięstwie. Być może do szczęścia wystarczy remis. Całkiem możliwe, że dana drużyna zagra drugim składem, by zregenerować siły w mniej ważnym spotkaniu, w kontekście całego turnieju, czy pojedynku mecz-rewanż.
 • Ostatnia forma – punkt kluczowy dla sportów drużynowych oraz indywidualnych. Przeanalizowanie ostatniej formy przeciwników jest niezbędne, w celu zwiększenia Twojej szansy na wygranie zakładu. W tym miejscu warto również zwrócić uwagę na tak zwane prawo serii. Jeżeli dana drużyna (gracz) nie przegrała (nie przegrał) meczu od X spotkań, to jest duże prawdopodobieństwo, że ta passa zakończy się właśnie w przypadku Twojego zakładu. Podobnie sprawa ma się w przypadku serii meczów bez zwycięstwa.
 • Sytuacja kadrowa/zdrowotna – w przypadku sportów zespołowych warto przyglądnąć się kontuzjom oraz zawieszeniom w danych ekipach. W sportach indywidualnych warto wziąć pod uwagę intensywność gry danego zawodnika w ostatnim czasie.
 • Atut miejsca rozgrywania – to punkt ważny dla tenisa ziemnego, ale także dla wielu dyscyplin zespołowych. W tenisie ziemnym nie każdy gracz przepada za daną nawierzchnią. Zatem koniecznie przeanalizuj spotkania, czy turnieje pod tym kątem. W sportach zespołowych atut własnego boiska, hali, czy kibiców potrafi działać cuda.

Kursy bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie STS - kursy na Eurowizję

Bardzo ważna przed wysłaniem zakładu jest też analiza kursów danego spotkania. To też pomoże Ci zrozumieć, jak wygrywać zakłady. Kursy bukmacherskie to ważne elementy skutecznej gry. Kursy są wyznacznikiem tego, która strona danego pojedynku jest faworytem. Nie możesz jednak kierować się nimi w ciemno. Dokonaj odpowiedniej analizy.

Kursy bukmacherskie zawierają marzę bukmachera – czyli to, co dana firma zarabia na Twoim obstawianiu. Bukmacher zainkasuje pieniądze bez względu na to, czy wygrałeś, czy też przegrałeś swój zakład.

Najlepiej zobrazować to na prostym przykładzie. Jeżeli prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia wynosi 50%, to wówczas kurs na ten zakład powinien wynieść 2.00. Czyli powinieneś zarobić 100% swojego wkładu.

Tak się jednak nie stanie. Bukmacherzy w zakładach w prawdopodobieństwem 50% stosują przykładowo kursy 1.85, co oznacza, że 0.15 to właśnie ich marża (zarobek).

Typy bukmacherskie

Pewnego rodzaju sposobem na to, jak wygrywać zakłady są też typy bukmacherskie. Niewątpliwie jednak trzeba być ostrożnym w ich doborze. Kieruj się zawsze złotą zasadą, że nie ma pewniaków, które w 100% gwarantują wygraną. Niemniej jednak, z dobrymi typami, prawdopodobieństwo Twojej wygranej wzrośnie.

W Internecie możesz znaleźć zarówno darmowe, jak i płatne typy. Jeżeli już koniecznie chcesz dokonać zakupu typów bukmacherskich, poproś daną firmę o okres próbny. Pozwoli Ci to sprawdzić skuteczność proponowanej oferty.

W ten sposób unikniesz także próby oszustwa – czyli zapłacenia za typy, które nie były poprzedzone żadną analizą i wysłane tylko na podstawie kursów bukmacherskich.

Bonusy bukmacherskie

Konkurencja na rynku zakładów wzajemnych w Polsce jest bardzo duża. Bukmacherzy chcą przyciągnąć nowych graczy na różne sposoby. Jedną z metod są bonusy bukmacherskie. To oferta przygotowana dla nowo zarejestrowanych klientów.

Dzięki niej możesz zgarnąć dodatkowe środki na rozpoczęcie obstawiania meczy. Poniżej prezentujemy najbardziej popularne rodzaje bonusów, które oferują legalne zakłady bukmacherskie.

Bonus typu freebet

Freebet to po prostu darmowy zakład. Jednym, z bukmacherów, który proponuje taki bonus jest STS. Rejestrując się z naszym kodem, który znajdziesz na tej stronie, otrzymasz freebet w wysokości 30 złotych. Jedyne, co musisz zrobić (oprócz wpisania kodu promocyjnego) to zweryfikować swoją tożsamość.

Jeżeli wygrasz zakład, to środki pieniężne z tytułu freebetu nie będą od razu dostępne do wypłacenia. Musisz dokonać trzykrotnego obrotu przyznanym bonusem powitalnym, a więc obrotu w kwocie łącznej 90 złotych. Masz na to 120 dni.

Bonus typu cashback (ubezpieczenie zakładu)

Kolejnym rodzajem bonusu powitalnego jest cashback, czyli ubezpieczenie zakładu. W Polsce z taką ofertą powitalną wyszedł Betclic. Kod bonusowy, który umożliwi Ci odebranie jak najkorzystniejszego cashbacku znajdziesz tutaj.

W przypadku Betclic ubezpieczenie zakładu wynieść może nawet 530 złotych. Oferta dotyczy pierwszego postawionego zakładu. Jeżeli go trafisz – cieszysz się z wygranej. W przypadku niepowodzenia – bukmacher zwróci Ci pieniądze.

W celu wypłaty przyznanych środków bonusowych musisz dokonać ich sześciokrotnego obrotu po minimalnym kursie 2.00.

Mnożnik kursu

Ciekawym bonusem na start jest również mnożnik kursu. W tym przypadku odwołamy się do oferty LV BET, który oferuje bonus od trzeciej wpłaty.

Możesz zdobyć nawet 900 zł na kuponie z powiększonym kursem. Wystarczy, że dokonasz trzeciego depozytu o wartości min. 25 zł i wykorzystasz bonus w ciągu 30 dni na kombi-kuponie z co najmniej 3 zdarzeniami o łącznym kursie wynoszącym minimum 2.50. Aktywacja mnożnika x25, który zwiększy kurs Twojego kuponu, jest w Twoich rękach – sam decydujesz, kiedy to zrobić. To gratka dla graczy, którzy nie boją się wyzwań.

Czy można oszukać bukmachera?

Czy da się oszukać bukmachera? A jeśli tak, to w jaki sposób?

Zobacz, jak kombinuje się, by wygrać z bukmacherem i… jak się to kończy.

Pewniaki z internetu

Jak już pisaliśmy wyżej, typy bukmacherskie, które oferowane są darmowo lub odpłatnie w Internecie mogą zwiększyć Twoje prawdopodobieństwo wygranej. Niektórzy określają swoje typy mianem pewniaków. Nic takiego jednak w praktyce nie istnieje. Każdy zakład obarczony jest ryzykiem.

Reasumując, nie ma 100% pewniaków. Są za to typy, które mają wysokie prawdopodobieństwo trafienia. Są one poprzedzone dokładną analizą doświadczonych typerów. Niemniej jednak, nadal są obarczone pewnym ryzykiem i podobnie, jak w przypadku innych zakładów – zawsze warto byś pamiętał o możliwości przegrania.

Acha – i nigdy nie płać cwaniakom z facebooka za podanie Ci pewniaków na dziś/ jutro/ kiedykolwiek. To najpewniej zwyczajni oszuści, o czym poniżej…

Ustawione mecze

Adekwatnie do pewniaków, w Internecie da się znaleźć również informacje o ustawionych meczach, czy będąc dokładnym – pewnych typach na ustawione mecze. W tym miejscu warto zadać sobie jedno pytanie.

Dlaczego ktoś miałby oferować takie typy i tym samym informować o swoich źródłach przecieków, które wkrótce mogłyby zostać wykryte? Czy logika nie podpowiada, że gdybyś miał informacje o ustawionych meczach, sam byś je obstawiał – za jak największą stawkę?

Dzieliłbyś się wówczas tajemniczym sekretem o ustawionych meczach i tym, jak wygrywać zakłady za ich pośrednictwem?

Mecze nie zawsze są ustawiane z powodów korupcyjnych. Zdarza się, że ustawione wyniki meczów to bardziej przysługa dla rywala lub gra strategiczna.

Czy da się wygrać zakłady bukmacherskie?

Oczywiście, że da się wygrywać zakłady bukmacherskie. Jak grać, by wygrać? Wszystko uzależnione jest od ograniczenia ryzyka. Im bardziej je ograniczysz, tym większe prawdopodobieństwo wygranej. Jak zatem ograniczyć ryzyko? Zapoznaj się z krótkimi wskazówkami:

 • Typuj z chłodną głową. Bierz pod uwagę głównie to, jak wiele możesz przegrać.
 • Wysyłanie kuponów poprzedzaj analizą przeciwników.
 • Zaplanuj sobie budżet, który chcesz przeznaczyć na grę.
 • Nigdy nie graj za więcej niż 5-8% swojego budżetu na jeden kupon.
 • Nie podpalaj się, gdy wygrasz kilka zakładów z rzędu. Stosuj metodę małych kroków. Stopniowo zwiększaj stawki.
 • Nie odgrywaj się za wszelką cenę. Przegrałeś kilka zakładów? Nie graj all in w próbie odwetu.
 • Wybierz sport, w którym obstawianie meczy będzie dla Ciebie najłatwiejsze.
 • Unikaj obstawiania na ulubione drużyny, czy graczy. Sympatia potrafi z pewnością zwyciężyć ze zdrowym rozsądkiem.
 • Wybierz odpowiednie zakłady bukmacherskie online. Porównaj pomiędzy różnymi zakładami bukmacherskimi przede wszystkim kursy, rynki, ofertę powitalną oraz bonusy dla graczy.

FAQ

Jak wygrywać zakłady?

Przede wszystkim warto obstawiać z chłodną głową, podpierając się analizą meczów. Co najważniejsze - należy obstawiać tylko te sporty, w ktorych posiada się chociażby podstawowe rozeznanie na temat zasad, czy aktualnie trwających rozgrywek.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje zakładów?

Najchętniej stawiane zakłady to: zakłady na zwycięzcę, zakłady na liczbę bramek, zakłady z handicapem. Warto zdawać sobie także sprawę, że rynku bukmacherskim istnieją setki różnych zakładów.

Gdzie zacząć obstawianie meczy?

Warto wybrać bukmachera, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Takiego, który posiada najlepsze kursy na zakłady, którymi się interesujesz, a także ciekawe bonusy na start.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe