Tekst zawiera treści reklamowe | 18+ | Obowiązuje regulamin
Artur Niemszuk, zaktualizowano 22 września 2021
Obrót bonusem

Jak obrócić bonus

Bonus powitalny, bonus bez depozytu, bonus 100%, bonus cashback, bonus na start – ich nazw i rodzajów jest mnóstwo, ale niemal wszystkie sprowadzają się ostatecznie do tego samego: obrotu. Co to są warunki obrotu u bukmachera i jak je spełnić?

Obróć bonus w:

Legalny Bukmacher Fortuna zakłady bukmacherskie Totolotek kod promocyjny
Oferta powitalna Cashback do 210 zł
+ 100% do 2000 zł
+ 20 zł w FKP
Freebet 25 zł + 49 zł
+ 100% do 500 zł + cashback do 230 zł
Przekonaj się!

Graj w Fortunie!

Graj w Totolotku!


Bonusy bukmacherskie || Co to jest obrót || Rodzaje bonusów i ich warunki || FAQ


Bonusy bukmacherskie

Bonusowykod.com (czyli my) to strona, która ma pomóc wszystkim miłośnikom hazardu w dotarciu do najciekawszych ofert bukmacherskich: poprzez kody bonusowe do bonusów, poprzez recenzje do zakładów, poprzez poradniki do wygranych.

Bukmacherzy bonusy wydają bardzo chętnie, ale wielu graczy ma kłopot ze zrozumieniem ich zasad, a szczególnie warunków obrotu bonusem i przez to tak naprawdę tracą pieniądze zamiast mieć szansę je pomnażać. Jeśli Ty także trochę gubisz się w tych wszystkich regulaminach i nie bardzo wiesz, jak zabrać się za bonus bukmacherski, to rozsiądź się wygodnie, bo zaraz rozłożymy wszystko na czynniki pierwsze.

Gra za bonus

Nie daj się omamić samemu sobie! Pamiętaj, że chociaż bonusowa kasa została Ci przyznana przez bukmachera, nie oznacza to, że mądrze jest wchodzić w ryzykowne zakłady. A większość graczy ma do tego tendencję! “Łatwo przyszło, łatwo poszło” może i jest strategią gry na odprężenie się i zrobieniu kosmicznego zakładu, o jakim zawsze marzyłeś, ale nie jest to na pewno sposób na wygrywanie u bukmachera…

Zobacz

Jak działają kody

Więcej

Dowiedz się

Jak obstawiać zakłady

Więcej

Poznaj

Błędy bukmacherów

Więcej

Co to jest obrót bonusu?

Zacznijmy od samiuśkiego początku. Co to w ogóle jest obrót bonusu? Jeśli bukmacher wymaga obrotu, oznacza to, że musisz postawić w zakładach kwotę bonusu określoną ilość razy. Powiedzmy, że bukmacher X daje w bonusie 200 zł i wymaga, by dokonać obrotu x2. Oznacza to, że należy teraz postawić w zakładach w sumie 400 zł, bo 200 zł x2 = 400 zł.

Bywa, że bukmacher stawia jeszcze inny warunek: obrót kwotu bonusu + depozytu. Na najprostszym przykładzie: jeśli jest to bonus 100% od depozytu, a wpłaciłeś 200 zł, to bukmacher dorzucił jeszcze raz tyle i w sumie masz 400 zł (200 zł, które wpłaciłeś i 200 zł, które dostałeś w bonusie). Teraz do obrócenia masz nie tylko 200 zł od bukmachera (bonus), a 200 zł z depozytu i 200 zł z bonusu. Powiedzmy, że obrót to wciąż x2. Musisz więc postawić w sumie 800 zł (400 zł x 2 = 800 zł).

Czemu ma służyć obrót bonusem?

No cóż, prawda jest taka, że bukmacher odbija sobie w ten sposób wydane Tobie darmowe pieniądze. Tak, tak, bonus bonusem, dostajesz forsę, ale buk ostatecznie i tak na tym zarabia. W końcu jakie są szanse, że wygrasz wszystkie zakłady, które postawisz w trakcie wyrabiania obrotu? A nawet jeśli Ci się uda, to przecież z oferty korzysta jeszcze mnóstwo innych osób, które nie są już tak doświadczone albo po prostu nie mają tyle szczęścia, co Ty. I nie jest to oszustwo – przecież zgadzając się na bonus, zgadzasz się także na jego regulamin i warunki, prawda?

Co jeśli nie wyrobię bonusu?

Brak spełnienia wszystkich warunków bonusem skutkuje przede wszystkim brakiem możliwości wypłacenia kwoty bonusowej na konto bankowe (portfel elektroniczny itd.), ale to nie wszystko. Jeżeli nie wyrobisz obrotu na czas albo złamiesz regulamin, bukmacher odbiera Ci cały bonus.

To właśnie dlatego warto czytać regulaminy i mieć pewność, że wiesz, jak odebrać bonus krok po kroku. Sam fakt, że masz bonus na koncie nie oznacza, że te pieniądze należą do Ciebie. Zdarza się, że przejęcie ich na własność, czyli wypłacenie na konto, wymaga intensywnej i przemyślanej gry!

Fakt, że masz bonus na koncie nie oznacza, że te pieniądze należą do Ciebie. Zdarza się, że wypłacenie ich wymaga intensywnej i przemyślanej gry!

Bonus powitalny u polskiego bukmachera

To dobry moment, by pokazać Ci kilka odmiennych od siebie ofert bonusów powitalnych oferowanych aktualnie u polskich bukmacherów. Specjalnie wybraliśmy takie promocje, które prezentują różne podejście do bonusu startowego.

Fortuna bonus LVbet kod promocyjny Totolotek kod promocyjny
Rodzaj bonusu Bonus 100% + cashback + freebet Mnożniki x100, x50 + darmowy zakład 20 zł + cashback do 333 zł Darmowe zakłady + bonus 100%
Kwota bonusu do 2100 zł + 600 zł + 20 zł do 3000 zł + 20 zł + 333 zł 25 zł + 49 zł + 500 zł
Sprawdź warunki Sprawdź warunki Sprawdź warunki

Jak obrócić bonus od depozytu? Popatrzmy na Fortunę

Fortuna kod promocyjny Euro 2020

Zacznijmy od najczęściej spotykanego i najbardziej tradycyjnego z bonusów, czyli bonus od depozytu. W Fortunie jest to bonus 100% od wpłaconej za drugim razem kwoty – maksymalnie do 2100 zł.

Zacznijmy od tego, jak w ogóle dostać bonus:

 • Minimalna kwota wpłaty (depozytu): 1 zł
 • Maksymalna kwota wpłaty (depozytu): 2100 zł

Zarejestruj się więc w Fortunie (kod promocyjny w linku) i wpłać dowolną kwotę, aby otrzymać bonus 100%. Miej na uwadze, że maksymalna kwota bonusu wynosi 2100 zł, więc wpłata 2101 zł nie poskutkuje bonusem 2101 zł, a tylko 2100 zł. Promocja ma maksymalną wartość 2100 zł tylko dla osób, które wpiszą nasz kod promocyjny. Pozostali dostaną co najwyżej 2000 zł.

Obrót bonusu

Jeśli chodzi o obrót tego bonusu, Fortuna postawiła następujące warunki:

 • Wysokość obrotu: x4
 • Kurs zakładu zaliczającego się do obrotu: min. 1.80
 • Czas na wykonanie obrotu: 14 dni

A teraz po kolei.

Powiedzmy, że dostałeś od Fortuny 100 zł bonusu za wpłatę 100 zł. W ciągu 14 dni (licząc od dnia wpłaty drugiego depozytu) musisz zagrać za w sumie 400 zł (100 zł x 4) w zakładach z kursem min. 1.80. Jeśli dobrze się orientujesz w sportach i rozgrywkach, w 14 dni spokojnie wykonasz wymagany obrót. Kiedy zadanie zostanie wykonane, Fortuna wypłaci Twój bonus 100%, czyli dodatkowe 100 zł.

Odbierz i obróć bonus w Fortunie

Warunki obrotu bonusu depozytowego

Bonus depozytowy jest najczęściej spotykanym rodzajem promocji powitalnej u bukmacherów. Tak się składa, że 3 z czołowych operatorów w Polsce oferuje taki bonus, więc możemy porównać i pokazać Ci jednocześnie, jak różne można spotkać warunki obrotu bonusem.

Porównanie warunków obrotu bonusów depozytowych (dla przykładu: sumy wpłaty i bonusu 250 zł)

Fortuna bonus LVbet kod promocyjny Totolotek kod promocyjny
Bonus 100% mnożnik kursu x100 100%
Wykorzystana suma 125 zł 2,50 zł 125 zł
Suma po uwzgl. bonusu 250 zł 250 zł (stawka zakładu) 250 zł
Zakłady liczące się do obrotu dowolne zakład pojedynczy lub zakład akumulowany wszystkie
Kurs zakładu min. 1.80 odpowiednio min. 2.00 lub 1.50 min. 2.00
Liczba obrotów x4 (depozyt) x4 (depozyt) x3 (depozyt + bonus)
Czas na obrót 14 dni 30 dni 180 dni

Jak obrócić bonus z mnożnikiem? Takie rzeczy tylko w LV BET

LV BET bonus na start

LV BET zaskoczyło wszystkich bardzo nowatorskim podejściem do bonusu powitalnego. Nie jest to ani bonus 100%, ani darmowy zakład – to pomnożenie kursu Twojego zakładu aż 100 razy, dzięki czemu możesz wygrać nawet 2000 zł.

Jak dostać ten bonus?

 • Minimalna kwota wpłaty (depozytu): 50 zł
 • Maksyma kwota wpłaty (depozytu): 2000 zł
 • Zakład: w ciągu 30 dni od dokonania wpłaty; tylko rynek z 3 możliwymi wynikami i po min. kursie 1.25 dla zakładów pojedynczych i 2.50 dla zakładów kombi
 • Czas na wykonanie zakładu: 30 dni od momentu wpłacenia depozytu
 • Darmowy zakład 20 zł: za przejście na stronę buka naszym linkiem i wysłanie maila na adres [email protected]
 • Bonus mnożnik x50 do 1000 zł: za drugi depozyt
 • Cashback do 333 zł: za trzeci depozyt

Przy omawianiu kwestii obrotu bonusem, skupimy się na mnożniku x100. Pamiętaj również, że jeśli przejdziesz naszym linkiem na stronę bukmachera i założysz u niego konto, najpierw otrzymasz darmowy zakład za 20 zł! Ten bonus należy Ci się nawet wtedy, kiedy nie dokonałeś jeszcze pierwszej wpłaty. Jedyne co musisz zrobić po dokonaniu rejestracji, to wysłać mail do działu promocji, zatytułowany “Bonus bez depozytu”.

Obrót bonusu

W tym przypadku obracasz nie bonus jako taki, ale kwotę depozytu i możesz to zrobić zarówno zanim wykorzystasz mnożnik, jak i potem. Nie wyprzedzajmy jednak faktów. Najpierw warunki obrotu.

 • Wysokość obrotu: x4
 • Kurs zakładu zaliczającego się do obrotu: min. 2.00 dla zakładu pojedynczego i 1.50 dla kwalifikującego zakładu w akumulatorze
 • Rodzaje zakładów zaliczające się do wykonania obrotu: 3.drogowe z pominięciem podwójnej szansy
 • Czas na wykonanie obrotu: 30 dni

Tutaj mamy zgoła odmienną sytuację. Nie dość, że czas na wyrobienie obrotu jest nieograniczony, to jeszcze wystarczy niewysoki kurs. Minus całej sytuacji? Bonus obracasz tylko na zakładach 3.drogowych, czyli takich, w których wybierasz jedno z 3 możliwych zdarzeń: wygraną drużyny 1, remis lub wygraną drużyny 2 (to tzw. zakłady 1X2). LVbet uzależnia także wysokość kursu od rodzaju kuponu, jaki stawiasz: jeżeli po prostu zakładasz się 3.drogowo, to kurs musi wynieść min. 2.00. Jeśli jednak chcesz stworzyć akumulator, wystarczy, że wśród wszystkich innych typów znajdzie się jeden zakład 3.drogowy po kursie min. 1.50.

Tyle jeśli chodzi o zapisy regulaminu, ale jak faktycznie obrócić ten bonus? Powiedzmy, że Twoja wpłata wyniosła 100 zł. Nie ma znaczenia, czy chcesz najpierw wykorzystać swój zakład z mnożnikiem, czy zachować go na później (byle nie zbyt późno – promocja jest ograniczona czasowo!). Twoje najważniejsze zadanie to przeszukać rynki 3.drogowe i znaleźć takie, które będą posiadały 2 cechy:

 • mieć kurs min. 2.00 lub 1.50 (do złożenia w akumulatorze),
 • mieć sens.

Bo widzisz, przy tym wszystkim musisz pamiętać, że zakłady pozostają zakładami – wciąż obracasz własną gotówką, a przegrane będą dokładnie tak samo dotkliwe, jak w każdej innej sytuacji. To dlatego LV BET postanowił dać nieograniczony czas na obrócenie bonusu; gdyby nie to, ta oferta nie dawałaby cienia korzyści graczowi.

Teraz obstawiasz i powtarzasz proces tak długo, aż postawisz w sumie 200 zł – i bonus obrócony.

Odbierz i obróć bonus w LV BET

Jak obrócić bonus bez depozytu? Totolotek ma radę

Rejestrując się w Totolotku i wykorzystując kod promocyjny, sprawiasz, że Twój darmowy bonus rośnie do 25 zł. Mała rzecz a cieszy – a jak odebrać radosny bonus?

 • Minimalna kwota wpłaty (depozytu): —
 • Maksyma kwota wpłaty (depozytu): —
 • Zakład: co najmniej 1 zdarzenie po kursie 1.50

Fajnie jest otrzymywać bonus za samą rejestrację (i kod promocyjny), prawda? Totolotek podszedł także w bardzo ciekawym kierunku jeśli chodzi o obrót bonusu.

Obrót bonusu

Totolotek co jakiś czas zmienia zasady obrotu swojego bonusu bez depozytu, dlatego jest to dość ciekawy przypadek.

Był okres (i to dość długi!) gdy darmowy zakład nie podlegał żadnym warunkom obrotu – po prostu rejestrowałeś się z kodem promocyjnym, stawiałeś zakład i to wszystko. Pieniądze albo były Twoje, albo przegrałeś zupełnie niczego nie tracąc.

W tej chwili obrót bonusu freebet jest wymagany. Konkretnie: należy obrócić bonus 3x w zakładach po kursie min. 1.50.

Podsumowując

Przede wszystkim zawsze zwróć uwagę na pełny regulamin oferty. Upewnij się, czy bonus jest przeznaczony do obrotu, czy może jednak nie. Sprawdź warunki obrotu: na jakich zakładach, po jakim kursie, ile razy należy obrócić bonus – i czy obracasz tylko bonus, czy może jeszcze dochodzi do tego kwota depozytu. Ważne jest także upewnienie się, czy stawka zakładu przeznaczonego do obrotu może być dowolna, czy może bukmacher ustalił jakąś górną granicę.

Czasami, gdy wymagania obrotu są wyśrubowane, lepiej jest zrezygnować z takiej promocji. Jeśli i tak nie dasz sobie rady z wyrobieniem obrotu bonusem, to po co tracisz czas i pieniądze? Być może bonus za rejestrację zwyczajnie nie jest dla Ciebie, ale w serwisie są dostępne inne bonusy bukmacherskie, które będą Ci bardziej odpowiadały. Zasady ich obrotu mogą być różne, ale procedura zawsze taka sama. Wiesz już, jak obrócić bonus u bukmachera, więc pozostaje już tylko znalezienie sobie odpowiedniej oferty i do dzieła!

Odbierz i obróć bonus w Totolotku

FAQ

Aby nie zaśmiecać tekstu krótkimi wątkami, zebraliśmy najczęściej pojawiające się w temacie obrotu bonusem pytania i opracowaliśmy zwięzłe odpowiedzi.

Czy przegrane zakłady liczą się do obrotu?

Tak, jeśli spełniły one określone w regulaminie promocji warunki. Pamiętaj, że do kwoty obrotu wliczają się Twoje stawki, a nie kwoty z wygranych.

Czy mogę wypłacić od bukmachera tę część bonusu, którą już obróciłem?

Nie. Bukmacher wymaga dokonania pełnego obrotu przed odblokowaniem możliwości wypłacenia bonusu na konto.

Jak liczony do obrotu jest zakład, który został anulowany przez bukmachera?

Tak się czasem zdarza: Ty postawisz kwalifikujący się zakład, a z tego czy innego powodu bukmacher go anuluje (np. ze względu na odwołanie meczu). W takim wypadku zakład będzie rozliczony po kursie 1.00, a więc Twoja stawka wróci do puli. A ponieważ zakład sam w sobie został anulowany, to nie będzie on wliczony w obrót.

Kiedy mogę postawić zakład za środki bonusowe?

Dostęp do środków bonusowych zależy od regulaminu bonusu. Zazwyczaj warunkiem jest wykorzystanie najpierw środków z głównego konta, ale bywa i tak, że musisz najpierw np. obrócić jednokrotnie swój depozyt. Regulamin promocji na pewno to wyjaśnia, a jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego zapisu lub zapytaj obsługę klienta.

Dlaczego kod promocyjny daje większy bonus? I czy większy bonus oznacza wyższy obrót?

Kody promocyjne (bonusowe) działają na podstawie umów partnerskich ze stronami, które polecają skorzystanie z usług bukmachera. A dla zachęty dają lepszy bonus!

Więcej o tym, jak działają kody promocyjne dowiesz się z osobnego artykułu.

Co do wyższego obrotu z powodu otrzymania większego bonusu: nigdy jeszcze nie spotkaliśmy się z bukmacherem, który wraz z powiększaniem bonusu dla partnerów podwyższał także wymagania obrotu. Byłby to dla niego strzał w stopę.


Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące obrotu bonusem, napisz do nas, a postaramy się wyjaśnić wszystko możliwie najbardziej zrozumiale.

FAQ

 • Jak wygląda bonus na start?

Bonus powitalny lub na start (zwał, jak zwał) to oferta dla nowych klientów zakładów bukmacherskich. W jej ramach bukmacher dokłada dodatkowe środki na grę. Mogą być one przyznane w ramach bonusu od depozytu, darmowego zakładu, czy zakładu bez ryzyka.

 • Co to jest obrót bonusem?

Warunki obrotu bonusem to określone przez bukmachera zasady, które trzeba spełnić, aby wypłacić pieniądze wygrane dzięki przyznanemu bonusowi.

 • Jak najczęściej wyglądają warunki obrotowe?

Najczęściej bukmacherzy określają ile razy daną sumę trzeba obrócić na zakładach. Prawie zawsze wymagają też stawiania kuponów, określając ich minimalny kurs. Często zdarza się, że jakieś rodzaje zakładów są wykluczone z obrotu. Warto przed sięgnięciem po darmową kasę dokładnie zapoznać się ze wspomnianymi zasadami obrotu bonusem.