Jak obrócić bonus

Bonus powitalny, bonus bez depozytu, bonus 100%, bonus cashback, bonus na start – ich nazw i rodzajów jest mnóstwo, ale niemal wszystkie sprowadzają się ostatecznie do tego samego: obrotu. Co to są warunki obrotu u bukmachera i jak je spełnić?

Obróć bonus w:

LEGALNY BUKMACHERFortuna bonusLVbet kod promocyjnySuperbet zakłady bukmacherskie
Oferta powitalnaFreebety 30 zł + cashback x3 po 100 zł
W sumie 330 zł
Freebet 3x 20 zł + bonusy do 2000 zł + 14%
W sumie 2060 zł + 14%
Odbierz aż do 3755 zł
W sumie 3755 zł
Przekonaj się!

Bonusy bukmacherskie

Bonusowykod.com (czyli my) to strona, która ma pomóc wszystkim miłośnikom hazardu w dotarciu do najciekawszych ofert bukmacherskich: poprzez kody bonusowe do bonusów, poprzez recenzje do zakładów, poprzez poradniki do wygranych.

Bukmacherzy bonusy wydają bardzo chętnie, ale wielu graczy ma kłopot ze zrozumieniem ich zasad, a szczególnie warunków obrotu bonusem i przez to tak naprawdę tracą pieniądze zamiast mieć szansę je pomnażać. Jeśli Ty także trochę gubisz się w tych wszystkich regulaminach i nie bardzo wiesz, jak zabrać się za bonus bukmacherski, to rozsiądź się wygodnie, bo zaraz rozłożymy wszystko na czynniki pierwsze.

Gra za bonus

Nie daj się omamić samemu sobie! Pamiętaj, że chociaż bonusowa kasa została Ci przyznana przez bukmachera, nie oznacza to, że mądrze jest wchodzić w ryzykowne zakłady. A większość graczy ma do tego tendencję! “Łatwo przyszło, łatwo poszło” może i jest strategią gry na odprężenie się i zrobieniu kosmicznego zakładu, o jakim zawsze marzyłeś, ale nie jest to na pewno sposób na wygrywanie u bukmachera…

Co to jest obrót bonusu?

Zacznijmy od samiuśkiego początku. Co to w ogóle jest obrót bonusu? Jeśli bukmacher wymaga obrotu, oznacza to, że musisz postawić w zakładach kwotę bonusu określoną ilość razy. Powiedzmy, że bukmacher X daje w bonusie 200 zł i wymaga, by dokonać obrotu x2. Oznacza to, że należy teraz postawić w zakładach w sumie 400 zł, bo 200 zł x2 = 400 zł.

Bywa, że bukmacher stawia jeszcze inny warunek: obrót kwotu bonusu + depozytu. Na najprostszym przykładzie: jeśli jest to bonus 100% od depozytu, a wpłaciłeś 200 zł, to bukmacher dorzucił jeszcze raz tyle i w sumie masz 400 zł (200 zł, które wpłaciłeś i 200 zł, które dostałeś w bonusie). Teraz do obrócenia masz nie tylko 200 zł od bukmachera (bonus), a 200 zł z depozytu i 200 zł z bonusu. Powiedzmy, że obrót to wciąż x2. Musisz więc postawić w sumie 800 zł (400 zł x 2 = 800 zł).

Czemu ma służyć obrót bonusem?

No cóż, prawda jest taka, że bukmacher odbija sobie w ten sposób wydane Tobie darmowe pieniądze. Tak, tak, bonus bonusem, dostajesz forsę, ale buk ostatecznie i tak na tym zarabia. W końcu jakie są szanse, że wygrasz wszystkie zakłady, które postawisz w trakcie wyrabiania obrotu? A nawet jeśli Ci się uda, to przecież z oferty korzysta jeszcze mnóstwo innych osób, które nie są już tak doświadczone albo po prostu nie mają tyle szczęścia, co Ty. I nie jest to oszustwo – przecież zgadzając się na bonus, zgadzasz się także na jego regulamin i warunki, prawda?

Fakt, że masz bonus na koncie nie oznacza, że te pieniądze należą do Ciebie. Zdarza się, że wypłacenie ich wymaga intensywnej i przemyślanej gry!

Co jeśli nie wyrobię bonusu?

Brak spełnienia wszystkich warunków bonusem skutkuje przede wszystkim brakiem możliwości wypłacenia kwoty bonusowej na konto bankowe (portfel elektroniczny itd.), ale to nie wszystko. Jeżeli nie wyrobisz obrotu na czas albo złamiesz regulamin, bukmacher odbiera Ci cały bonus.

To właśnie dlatego warto czytać regulaminy i mieć pewność, że wiesz, jak odebrać bonus krok po kroku. Sam fakt, że masz bonus na koncie nie oznacza, że te pieniądze należą do Ciebie. Zdarza się, że przejęcie ich na własność, czyli wypłacenie na konto, wymaga intensywnej i przemyślanej gry!

Bonus powitalny u polskiego bukmachera

To dobry moment, by pokazać Ci kilka odmiennych od siebie ofert bonusów powitalnych oferowanych aktualnie u polskich bukmacherów. Specjalnie wybraliśmy takie promocje, które prezentują różne podejście do bonusu startowego.

  • Regularne boosty kursów

  Freebety 30 zł + cashback x3 po 100 zł

  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Cashback x3 po 100 zł: brak obrotu!; 20 zł freebet (FKP): brak obrotu!; 10 zł freebet (FKP): brak obrotu! Pełen reg
  • Regularne boosty kursów
  Sprawdź stronę
  • Bonusy, promocje i turnieje

  Freebet 3x 20 zł + bonusy do 2000 zł + 14%

  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Freebet 20 zł z naszym kodem: wygrana x2 po kursie 2.00; Freebet 20 zł za pełną rejestrację: obrót x2 po kursie 2.00; Freebet 20 zł w aplikacji: obrót x3 po kursie 1.75; Bonus 100%: (depozyt + bonus) x4 po kursie 1.75; Bonus 50%: (depozyt + bonus) x3 po kursie 1.75; Bonus 30% (depozyt+bonus) x2 po kursie min.1.75; +14%: brak obrotu! Pełen reg
  • Bonusy, promocje i turnieje
  Sprawdź stronę
  • Aż 3 opcje cashout

  Odbierz aż do 3755 zł

  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Freebet 35 zł: bez obrotu; Freebet (mobile) 20 zł: bez obrotu; Freebet od depozytu 100% do 200 zł Cashback do 3500 zł Pełen reg
  • Aż 3 opcje cashout
  Sprawdź stronę

Jak obrócić bonus od depozytu? Popatrzmy na Fortunę

Zacznijmy od cashbacku, który w Fortunie przysługuje na pierwszy, drugi i trzeci zakład i może wynieść każdorazowo maksymalnie 100 zł.

Zacznijmy od tego, jak w ogóle dostać bonus:

 • Minimalna kwota wpłaty (depozytu): 1 zł
 • Maksymalny bonus (cashback): 100 zł

Zarejestruj się więc w Fortunie (kod promocyjny w linku) i wpłać dowolną kwotę, a następnie postaw pierwszy zakład. . Miej na uwadze, że maksymalna kwota zwrotu wynosi 100 zł. Następnie możesz to powtórzyć na drugim i trzecim kuponie, otrzymując również maksymalny zwrot 100 zł.

Obrót bonusu

Jeśli chodzi o obrót tego bonusu, Fortuna postawiła nie wymaga obrotu, ale u innych bukmacherów może wyglądać to przykładowo tak:

 • Wysokość obrotu: x1
 • Kurs zakładu zaliczającego się do obrotu: dowolny

Warunki obrotu bonusu depozytowego

Bonus depozytowy jest najczęściej spotykanym rodzajem promocji powitalnej u bukmacherów. Tak się składa, że 3 z czołowych operatorów w Polsce oferuje taki bonus, więc możemy porównać i pokazać Ci jednocześnie, jak różne można spotkać warunki obrotu bonusem.

Porównanie warunków obrotu bonusów depozytowych (dla przykładu: sumy wpłaty i bonusu 250 zł)

 Fortuna bonusLVbet kod promocyjnySuperbet zakłady bukmacherskie
Bonus50%100%100%
Wykorzystana suma125 zł125 zł125 zł
Suma po uwzgl. bonusu187.50 zł250 zł250 zł
Zakłady liczące się do obrotudowolnedowolnedowolne
Kurs zakładubrak!min. 1.75min. 1.80
Liczba obrotówbrak!x4 (depozyt + bonus)x2 (bonus)
Czas na obrótbrak!30 dni10 dni

Jak obrócić bonus bez depozytu? LV BET ma radę

Rejestrując się w LV BET i wykorzystując kod promocyjny, sprawiasz, że na Twoim koncie pojawi się darmowy zakład o wartości 20 złotych. Mała rzecz a cieszy – a jak odebrać radosny bonus?

 • Minimalna kwota wpłaty (depozytu): —
 • Maksyma kwota wpłaty (depozytu): —
 • Zakład: co najmniej 3 zdarzenia po kursie min. 1.25 każde i 2.50 jako min. kurs kuponu

Fajnie jest otrzymywać bonus za samą rejestrację (i kod promocyjny), prawda? LV BET zaprezentował także dość przyzwoite warunki obrotu bonusem.

Obrót bonusu

LV BET nie komplikuje zbytnio sprawy, jeśli chodzi o zasady obrotu swojego bonusu bez depozytu. Wygranymi musisz obrócić dwukrotnie. Bukmacher zastrzega sobie przy tym, że do obrotu zaliczane są wyłącznie zakłady o trzech możliwych rozstrzygnięciach, np. 1×2. Dodatkowo, zakład pojedynczy musi mieć kurs min. 1.50, a jeśli chcesz obracać na kuponie akumulowanym, zadbaj o minimalny kurs łączny min. 2.00.

 • Wysokość obrotu: x2
 • Kurs zakładu zaliczającego się do obrotu: min. 2.00
 • Czas na wykonanie obrotu: —

I to wszystko, jeśli chodzi o obrót bonusu freebet. Prosto, łatwo i przyjemnie? Na to wygląda. Zwłaszcza, że nie ma limitu czasu na obrót! Możesz go wyrobić w kilka dni, a nawet i kilka miesięcy!

Jak obrócić bonus cashback? Superbet daje przykład

Bukmacher Superbet postawił na dość oryginalny bonus cashback, który nie dotyczy wyłącznie pierwszego zakładu, lecz pierwszego tygodnia obstawiania. Masz możliwość odebrania zwrotu do 3500 zł. Zostanie on wyliczony wg wzoru: suma stawek – (wygrane + podatek od gier).

 • Minimalna kwota wpłaty (depozytu): 20 zł
 • Maksyma kwota wpłaty (depozytu): —
 • Zakład: —

Wygląda to dość oryginalnie, ale warto też rzucić okiem, jakie warunki obrotu bonusem stawia przed Tobą Superbet.

Obrót bonusu

Cała kwota otrzymanego zwrotu podlega obrotowi. Na jego wyrobienie masz 10 dni od momentu, w którym środki bonusowe wpłyną na Twoje konto gracza. Bukmacher wymaga trzykrotnego obrotu sumą zwrotu (cashbacku), po kursie min. 1.91.

 • Wysokość obrotu: x3
 • Kurs zakładu zaliczającego się do obrotu: min. 1.91
 • Czas na wykonanie obrotu: 10 dni

Możesz stawiać zarówno kupony solo, jak i akumulowane. To da się lubić!

Podsumowując

Przede wszystkim zawsze zwróć uwagę na pełny regulamin oferty. Upewnij się, czy bonus jest przeznaczony do obrotu, czy może jednak nie. Sprawdź warunki obrotu: na jakich zakładach, po jakim kursie, ile razy należy obrócić bonus – i czy obracasz tylko bonus, czy może jeszcze dochodzi do tego kwota depozytu. Ważne jest także upewnienie się, czy stawka zakładu przeznaczonego do obrotu może być dowolna, czy może bukmacher ustalił jakąś górną granicę.

Czasami, gdy wymagania obrotu są wyśrubowane, lepiej jest zrezygnować z takiej promocji. Jeśli i tak nie dasz sobie rady z wyrobieniem obrotu bonusem, to po co tracisz czas i pieniądze? Być może bonus za rejestrację zwyczajnie nie jest dla Ciebie, ale w serwisie są dostępne inne bonusy bukmacherskie, które będą Ci bardziej odpowiadały. Zasady ich obrotu mogą być różne, ale procedura zawsze taka sama. Wiesz już, jak obrócić bonus u bukmachera, więc pozostaje już tylko znalezienie sobie odpowiedniej oferty i do dzieła!

FAQ

Jak wygląda bonus na start?

Bonus powitalny lub na start (zwał, jak zwał) to oferta dla nowych klientów zakładów bukmacherskich. W jej ramach bukmacher dokłada dodatkowe środki na grę. Mogą być one przyznane w ramach bonusu od depozytu, darmowego zakładu, czy zakładu bez ryzyka.

Co to jest obrót bonusem?

Warunki obrotu bonusem to określone przez bukmachera zasady, które trzeba spełnić, aby wypłacić pieniądze wygrane dzięki przyznanemu bonusowi.

Jak najczęściej wyglądają warunki obrotowe?

Najczęściej bukmacherzy określają ile razy daną sumę trzeba obrócić na zakładach. Prawie zawsze wymagają też stawiania kuponów, określając ich minimalny kurs. Często zdarza się, że jakieś rodzaje zakładów są wykluczone z obrotu. Warto przed sięgnięciem po darmową kasę dokładnie zapoznać się ze wspomnianymi zasadami obrotu bonusem.

Czy przegrane zakłady liczą się do obrotu?

Tak, jeśli spełniły one określone w regulaminie promocji warunki. Pamiętaj, że do kwoty obrotu wliczają się Twoje stawki, a nie kwoty z wygranych.

Czy mogę wypłacić od bukmachera tę część bonusu, którą już obróciłem?

Nie. Bukmacher wymaga dokonania pełnego obrotu przed odblokowaniem możliwości wypłacenia bonusu na konto.

Jak liczony do obrotu jest zakład, który został anulowany przez bukmachera?

Tak się czasem zdarza: Ty postawisz kwalifikujący się zakład, a z tego czy innego powodu bukmacher go anuluje (np. ze względu na odwołanie meczu). W takim wypadku zakład będzie rozliczony po kursie 1.00, a więc Twoja stawka wróci do puli. A ponieważ zakład sam w sobie został anulowany, to nie będzie on wliczony w obrót.

Kiedy mogę postawić zakład za środki bonusowe?

Dostęp do środków bonusowych zależy od regulaminu bonusu. Zazwyczaj warunkiem jest wykorzystanie najpierw środków z głównego konta, ale bywa i tak, że musisz najpierw np. obrócić jednokrotnie swój depozyt. Regulamin promocji na pewno to wyjaśnia, a jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego zapisu lub zapytaj obsługę klienta.

Dlaczego kod promocyjny daje większy bonus? I czy większy bonus oznacza wyższy obrót?

Kody promocyjne (bonusowe) działają na podstawie umów partnerskich ze stronami, które polecają skorzystanie z usług bukmachera. A dla zachęty dają lepszy bonus!

Więcej o tym, jak działają kody promocyjne dowiesz się z osobnego artykułu.

Co do wyższego obrotu z powodu otrzymania większego bonusu: nigdy jeszcze nie spotkaliśmy się z bukmacherem, który wraz z powiększaniem bonusu dla partnerów podwyższał także wymagania obrotu. Byłby to dla niego strzał w stopę.


Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące obrotu bonusem, napisz do nas, a postaramy się wyjaśnić wszystko możliwie najbardziej zrozumiale.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe