Zakład bez ryzyka

W zakładach bukmacherskich znajdziesz co rusz nowe promocje. Jedną z nich jest zakład bez ryzyka, który może być oferowany na wiele różnych sposobów. Postanowiliśmy się z tym zmierzyć i wyjaśnić wszystkie fakty oraz mity.

Co to jest zakład bez ryzyka?

Najbardziej znany zakład bez ryzyka to bez dwóch zdań cashback, czyli ubezpieczenie, gwarantujące zwrot pieniędzy w przypadku przegranej. Aktualnie bonus ten oferowany jest niemalże przez wszystkich bukmacherów i dotyczy najczęściej oferty powitalnej. Co ciekawe, zakładem bez ryzyka określany jest także darmowy zakład oraz surebet. A to dlatego, że we wszystkich tych bonusach, na swój sposób nie ponosisz ryzyka.

Warto jednak bliżej przyjrzeć się wszystkim rodzajom zakładu bez ryzyka, gdyż nawet najmniejszy błąd może spowodować, że kasa przejdzie obok Twojego nosa…

Zakład bez ryzyka jako ubezpieczenie zakładu (cashback)

Cashback jest tym, co najbardziej oddaje istotę zakładu bez ryzyka. Ubezpieczenie powoduje, że bukmacher bierze konsekwencje Twojej porażki na swoje barki – i oddaje Ci stawkę przegranego kuponu (potrąconą o należny podatek). Podobnie, jak darmowe zakłady, cashbacki oferowane są najczęściej w przypadku bonusów na start, choć coraz częściej pojawiają się także przy okazji terminowych promocji.

Tutaj dostaniesz ubezpieczenie zakładu!

BukmacherCashbackGraj bez ryzyka!
STSBonusy do 600 zł + cashback 100 zł + bonus 60 zł

Kod: MAXBONUS

FortunaFreebety 30 zł + cashback x3 po 100 zł

Kod: zobacz

SuperbetOdbierz aż do 3755 zł

Kod: zobacz

BetclicCashback do 50 zł

Kod: MAXBETPL

PZBukFreebet 250 zł

Kod: zobacz

forBETCashback do 1200 zł + bonus 100% do 2080 zł + bez podatku!

Kod: zobacz

LV BETFreebet 3x 20 zł + bonusy do 2000 zł + 14%

Kod: zobacz

eWinner

Kod: MAXBONUS

Na czym polega ubezpieczenie zakładu?

Bukmacher może narzucić swoje warunki, na jakich oferuje zakład bez ryzyka lub po prostu umożliwić Tobie puszczenie wodzy fantazji. Sprawdź jednak na czym konkretnie polega ubezpieczenie zakładu.

 • Zakład bez ryzyka na start obejmuje najczęściej tylko pierwszy wysłany po rejestracji kupon (chyba, że warunki promocji mówią coś innego).
 • Warunki zakładu bez ryzyka określają najczęściej minimalną stawkę, kurs czy liczbę zdarzeń na kuponie.
 • W przypadku przegranej otrzymasz zwrot, pomniejszony o należny podatek bukmacherski.
 • Otrzymany zwrot podlega najczęściej warunkom obrotu: minimalny obrót i czas na obrót (niektórzy bukmacherzy oferują zakłady bez ryzyka ze zwrotem gotowym od razu do wypłaty).

Zakład bez ryzyka możesz otrzymać zarówno na start, ale także w przypadku terminowych promocji. Za każdym razem bardzo dokładnie zapoznaj się z warunkami promocji. Nie spełnienie któregoś z nich może spowodować, że przegrasz i nie otrzymasz zwrotu, a tego byś chyba nie chciał, prawda?

Zakład bez ryzyka jako bonus bez depozytu

Zacznijmy od bonusu, który jest dosłownie rozchwytywany przez graczy. Nietrudno domyśleć się, że chodzi nam o bonus bez depozytu. Wszak, fajnie jest zarejestrować się u buka i na start otrzymać pewną kwotę, którą można pomnożyć lub… przegrać. W tym przypadku nie ponosisz jednak żadnego ryzyka. Nie grasz przecież za swoje, a za kasę otrzymaną od buka. Śmiało więc bonus ten można określić zakładem bez ryzyka.

Tutaj dostaniesz darmowy zakład!

BukmacherDarmowy zakładGraj bez ryzyka!
Fortuna

 

Freebety 30 zł + cashback x3 po 100 zł

Kod: zobacz

Superbet

 

Odbierz aż do 3755 zł

Kod: MAXBONUS

LV BET

 

Freebet 3x 20 zł + bonusy do 2000 zł + 14%

Kod: zobacz

Totolotek

 

nowa oferta w drodze!

Kod: MAXPROMO

Na czym polega darmowy zakład?

Pamiętaj jednak, że zakładem bez ryzyka określić można tylko i wyłącznie bonus bez depozytu! Nie każdy darmowy zakład to zakład bez ryzyka. Zwłaszcza wtedy, kiedy najpierw musisz użyć swoich pieniędzy. Przykładowo: postaw 200 zł na Ligę Mistrzów, aby otrzymać freebet o wartości 20 zł. W tym przypadku podejmujesz ryzyko przegrania własnych pieniędzy, a więc nie jest to żaden zakład bez ryzyka.

 • Freebet bez ryzyka otrzymasz u bukmacherów po rejestracji.
 • Część bukmacherów przyznaje go “od ręki”, a część wymaga potwierdzenia tożsamości czy numeru telefonu (zawsze sprawdź warunki bonusu bez depozytu!).
 • Freebet możesz wykorzystać na kupon/y spełniający wymagania bukmachera (najczęściej jest to minimalny kurs lub/oraz minimalna liczba zdarzeń).
 • Wygrane z darmowego zakładu podlegają warunkom obrotu bonusem (sprawdź ile razy trzeba obrócić freebet oraz w jakim czasie).
 • Zdarzają się też darmowe zakłady bez dodatkowych wymagań kursowych czy liczby zdarzeń.

Zakład bez ryzyka jako pewny typ

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest ten rodzaj zakładu bez ryzyka? To dość kontrowersyjna kwestia. Zwłaszcza, że gracze już jakiś czas temu podzielili się na dwie grupy. Jedna z nich uważa, że sure bet jest tym samym, co zakład arbitrażowy. Inni zaś oddzielają te dwa pojęcia grubą kreską.

Przyjmijmy tę drugą wersję. W tym przypadku sure bet oznacza dosłownie pewny zakład, a więc coś, co musi się wydarzyć. Jak go postawić? Tutaj znów są dwie możliwości, a może ujmując precyzyjniej – niektórzy chcieliby żeby były dwie.

Pierwsza – w przypadku ustawionego meczu. Nie oszukujmy się, prawdopodobieństwo, że dotrzesz do takich informacji, jest takie, jak możliwość zorganizowania imprezy urodzinowej na Marsie. No sorry, ale nawet jeśli jesteś wielkim fanem astronomii, to sam widzisz, o czym tu piszemy.

Druga – bardziej prawdopodobna możliwość zagrania pewnego zakładu to pojedynek dwóch drużyn (zawodników), znajdujących się na skrajnych biegunach umiejętności. Na przykład w meczu Polska – San Marino nikt nie wyobraża sobie innego wyniku, niż zwycięstwo biało-czerwonych. Taki zakład można więc śmiało określić surebetem i potraktować jako zakład bez ryzyka.

Zakład bez ryzyka jako arbitraż

Czym zatem jest zakład arbitrażowy? Chodzi o zestawienie ze sobą ofert przynajmniej dwóch bukmacherów na ten sam mecz i wychwyceniu w nich arbitrażu, polegającego na różnicy kursów bukmacherskich.

Kiedy mówimy, że w danym zakładzie jest arbitraż? Wtedy, kiedy postawienie tego samego meczu u różnych bukmacherów na dwa przeciwnie rozstrzygnięcia spowoduje, że bez względu na jego wynik, zawsze jesteś do przodu. Wówczas można mówić o zakładzie bez ryzyka, który w najgorszym wypadku zagwarantuje Ci skromną wygraną.

Zdarzają się jednak skrajne sytuacje, w których teoretycznie pewny zakład okazuje się nieskuteczny. Powiązane z odwoływaniem czy przesuwaniem meczów (najczęściej pojawiają się w tenisie ziemnym). Samo wychwycenie sure betu nie jest takie proste, jakby mogło się to wydawać, ale warto szerzej przyjrzeć się tej kwestii.

Dowiedz się więcej

Najlepsze oferty bukmacherskie z zakładem bez ryzyka

Jaki cashback wybrać? Poniżej prezentujemy opisy najlepszych bonusów tego rodzaju. W jaki sposób powstała ta lista? Przeanalizowaliśmy wszystkie oferty dostępne na rynku w oparciu o regulamin, użyteczność bonusu i jego wartość. Dla ścisłości dodamy, że to oferty dostępne dla nowych klientów. Jeśli u jakiegoś bukmachera masz już konto, to nie będziesz mógł skorzystać z opisanego bonusu.

STS bez ryzyka do 100 zł

W STS jako nowy użytkownik rejestrujący się z naszym kodem promocyjnym możesz odebrać zakład bez ryzyka do 100 zł. To oferta, która nie wymaga od ciebie wielkiego zaangażowania. Wszystko dlatego, że bukmacher nie ustalił kursu minimalnego dla ubezpieczonego kuponu. Co to oznacza? To że po utworzeniu konta masz pełną dowolność w przygotowaniu zakładu. A jeśli go nie trafisz, to otrzymasz zwrot stawki do 100 zł.

Cashback w STS obowiązuje tylko w obstawianiu pierwszego kuponu. Minimalny bonus może wynieść 50 zł, a maksymalny 100 zł. Istnieje opcja zagrania ubezpieczonego zakładu na bonusowe środki (promocja łączy się z bonusem 100% od wpłaty), ale wtedy cashback podlega obrotowi x3 w zakładach z kursem min. 1.91.

Superbet tydzień bez ryzyka do 3500 zł

W Superbet cashback może wynieść znacznie więcej pieniędzy niż w STS. W tym jednak przypadku oferta dotyczy całej serii kuponów, a nie tylko pojedynczego zakładu. Rejestrując konto w Superbet z kodem promocyjnym otrzymasz gwarancję zwrotu za cały tydzień gry. Bukmacher wypłaci cashback od wygenerowanych strat w tym czasie – maksymalnie może to być aż 3500 złotych.

Fortuna 300 zł bez ryzyka

Zwrot za zakład otrzymasz również w Fortunie. To bukmacher, który z naszym kodem promocyjnym przyznaje trzy cashbacki po 100 zł każdy, ale także freebet i 100% od wpłaty. Jak wygląda cashback w ofercie Fortuny? Dotyczy zarówno pierwszego, drugiego, jak i nawet trzeciego zakładu postawionego z salda depozytowego. Jeśli przegrasz – każdorazowo odebrany zwrot 100% stawki trafia na saldo gotówkowe i nie wymaga obrotu.

BetFan z ubezpieczeniem do 600 zł (bonus nieaktywny)

Swego czasu bez ryzyka 600 zł oferował nie tylko Fortuna, ale też BetFan. Kiedyś bukmacher miał w swojej ofercie cashback, ale po aktualizacji oferty powitalnej w pakiecie znajduje się tylko bonus od depozytu. Wcześniej po rejestracji z naszym kodem promocyjnym można było postawić ubezpieczony kupon za minimum 50 zł. W przypadku przegranej gracze otrzymywali cashback, który musieli obrócić raz korzystając z następującego kuponu:

 • Minimum 3 zdarzenia,
 • Kurs całkowity musi liczyć przynajmniej 3.80.

Po spełnieniu obrotu bonusowe środki zostały uwolnione. A jeśli zweryfikowałeś dane osobowe, to można było je wypłacić na rachunek bankowy.

Betclic zakład bez ryzyka do 50 zł

U bukmachera Betclic ubezpieczeniu podlega pierwszy kupon zagrany po rejestracji konta z kodem: MAXBETPL. W aktualnej ofercie do twojej dyspozycji jest 50 zł, choć dawniej było to nawet 200 zł. Co jednak dobre, na korzyść użytkownika zmieniły się zasady zwrotu i jego obrotu. W przypadku porażki Betclic przyznaje zwrot, jako freebet – i nie potrąca przy tym podatku bukmacherskiego. Mało tego wystarczy raz obrócić bonus (z kursem minimalnym 2.14 ), żeby cieszyć się z uwolnienia wszystkich środków. Regulamin oferty pozwala na rozłożenie freebetu na kilka kuponów. W ten sposób możesz go podzielić na różne typy.

Postaw kupon bez ryzyka!

Ile faktycznie ryzykujesz stawiając “zakład bez ryzyka”?

zakład bez ryzyka

Podsumujmy, czy zakłady bez ryzyka rzeczywiście wiążą się z zerowym ryzykiem, czy jak to zwykle bywa, diabeł tkwi w szczegółach.

Bonus bez depozytu

W przypadku darmowego zakładu bez depozytu nie podejmujesz żadnego ryzyka. Dlaczego? Kasę dostajesz za darmo i nawet jeśli przegrasz, to nie będziesz do tyłu. Możesz tylko mruknąć pod nosem – łatwo przyszło, łatwo poszło.

Cashback

Zakład ubezpieczony gwarantuje, że nawet w przypadku przegranej bukmacher zrobi zwrot. Musisz jednak wiedzieć, że nigdy nie dostaniesz tyle kasy, ile włożyłeś w kupon. Bukmacher jest zobowiązany potrącić w przypadku cashbacku należny podatek bukmacherski (12%).

Druga kwestia to obrót bonusem. Jeśli przegrałeś i otrzymałeś zwrot, to nie zawsze kasa trafi bezpośrednio do Ciebie. Część bukmacherów robi zwrot na saldo gotówkowe (dostępne do wypłaty), a pozostałe zakłady bukmacherskie wymagają obrotu zwrotem. Musisz więc stawiać kolejne zakłady, spełniając warunki bonusu, aby zwrócona kasa nie przepadła.

Surebet

Znany też jako pewny zakład, pewniak czy zakład bez ryzyka nie zawsze, wbrew temu co twierdzą niektórzy, musi wejść. Ile razy w historii futbolu czy tenisa ziemnego bywało, że kopciuszek przechytrzył największego faworyta? Oczywiście nikt nie spodziewa się, że San Marino ogra Polaków czy Lech Poznań nie poradzi sobie w meczu towarzyskim z reprezentantem świętokrzyskiej klasy okręgowej, no ale nie takie cuda na kiju już się zdarzały. Pamiętaj o tym, jeśli jesteś święcie przekonany, że dorwałeś pewniaczka.

Arbitraż

Czy zakład arbitrażowy to zakład bez ryzyka… bez jakiegokolwiek ryzyka? Niekoniecznie. Oczywiście, jeśli go wychwycisz i zagrasz, a mecz się odbędzie, to bez względu na jego wynik, wygrasz pewną kwotę.

Sytuacja komplikuje się w momencie, kiedy spotkanie zostało odwołane czy przełożone. Bukmacherzy różnie rozliczają takie sytuacje. Wystarczy, że jeden z bukmacherów anuluje Twój zakład, a mecz odbędzie się w innym terminie, kiedy wystawi już inny kurs. Wówczas możesz nie mieć takiego szczęścia, nawet jeśli będziesz chciał ponownie obstawić dokładnie ten sam mecz.

Jak widzisz, zakład bez ryzyka to bardzo ciekawa promocja w zakładach bukmacherskich. Fajnie jest obstawiać, mając z tyłu głowy informacje, że nawet jeśli teoretycznie przegrasz, to nic się nie stanie. Warto jednak pamiętać o drobnych szczegółach, które co prawda ograniczają Twoje ryzyko, ale nie eliminują go w całości.

FAQ

Gdzie można dostać zakład bez ryzyka?

Bonus bez ryzyka oferują następujący bukmacherzy: STS, Fortuna, Superbet, Betclic i PZBuk.

Gdzie jest najlepszy zakład bez ryzyka?

W pierwszej kolejności polecamy STS, a następnie bonus od Superbet i Fortuny.

Czy cashback i zakład ubezpieczony to jest to samo?

Tak, to rodzaj promocji bukmacherskiej o tym samym działaniu.

Czy zakład bez ryzyka i darmowy zakład to jest to samo?

To oferty, które różnią się w niektórych detalach, ale w obu przypadkach są atrakcyjnym bonusem na start.

Czy ubezpieczenie zakładu możliwe jest tylko w bonusie powitalnym?

Nie, to promocje stosowane również dla stałych klientów m.in. z okazji wydarzeń sportowych.

Jak odebrać zakład bez ryzyka od STS?

Zarejestruj konto z naszym kodem promocyjnym, zrób wpłatę (minimum 50 zł) i postaw kupon. Jeśli przegrasz - STS przyzna na twoje konto cashback.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe