Grand Prix Gorzów zakłady, typy, kursy

Czas na piątą rundę tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix, która odbędzie się 25.06.2022. Tym razem najlepsi rajderzy na świecie zawitają do Gorzowa Wielkopolskiego. W związku z tym sprawdzamy, jakie są na Grand Prix Gorzów zakłady, kim są faworyci, a dodatkowo prezentujemy garść naszych typów bukmacherskich. Zapraszamy do lektury!

Gdzie można stawiać na Grand Prix Gorzów zakłady bukmacherskie?

Gorzów Wielkopolski to jeden ze stałych przystanków cyklu Speedway Grand Prix. Co prawda, przed rokiem nie mieliśmy okazji emocjonować się Indywidualnymi Mistrzostwami Świata na żużlu na stadionie im. Edwarda Jancarza, ale w dziesięciu ostatnich latach, odbyło się tutaj aż 9 rund SGP, w tym dwie, w 2020 roku. Podobnie, jak za każdym razem, tak i teraz na Grand Prix Gorzów zakłady bukmacherskie cieszą się niesamowitą popularnością. W związku z tym, warto odpowiedzieć sobie, jacy są najlepsi bukmacherzy do obstawiania Grand Prix na żużlu. Oto nasze wybory.

Grand Prix Gorzów zakładyOferta i zaletyGraj!
STS1640 złotych w bonusach dla naszych czytelników, różne rynki bukmacherskie i całodobowa obsługa klienta
Fortuna830 zł w bonusach, w tym cashback 600 zł, 30 zł darmowych zakładów i 50% do 200 zł
Superbet1554 złotych jako bonusy na start, w tym 54 zł w ramach freebetów, szeroki zakres zakładów na żywo

Grand Prix Gorzów typy: Zmarzlik show?

Kiedy myślisz Gorzów, przed oczami masz Bartosza Zmarzlika. To naturalne. Dwukrotny mistrz świata wychował się właśnie na stadionie im. Edwarda Jancarza. To tutaj regularnie notuje najlepsze wyniki. W trwającym sezonie ligowym tylko raz zszedł poniżej 12 punktów, kiedy w inauguracyjnym meczu z Motorem Lublin zdobył na domowym torze 9+1 pkt.

Bartosz Zmarzlik wygrał na stadionie im. Edwarda Jancarza jedną z dwóch rund SGP rozgrywanych przed dwoma laty. Okazał się tutaj także najlepszy w 2014 roku, kiedy w Gorzowie Wielkopolskim wystartował z dziką kartą. Do czego zmierzamy? Do tego, że nasze przed Grand Prix Gorzów typy to wygrana Bartosza Zmarzlika. Polak jest liderem klasyfikacji generalnej Speedway Grand Prix, a w ostatnim meczu na torze w Gorzowie zdobył komplet, 15-stu punktów. W ostatnich dziesięciu latach, tylko jednemu zawodnikowi, oprócz Bartosza Zmarzlika udało się wygrać Grand Prix w Gorzowie dwukrotnie. Był nim Martin Vaculik, który jest jednak daleki od znalezienia odpowiedniej prędkości w swoich motocyklach.

Zmarzlik chce w tym sezonie zdobyć trzeci w karierze tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. W swoim ukochanym Gorzowie Wielkopolskim może powiększyć przewagę w klasyfikacji generalnej, która wynosi aktualnie 11 punktów nad drugim Maciejem Janowskim i 12 punktów nad trzecim Leonem Madsenem. Na kogo jeszcze warto zwrócić uwagę podczas Grand Prix Gorzów? Zakłady bukmacherskie wskazują, że groźny może być Fredrik Lindgren. W końcu to Szwed wygrał ostatnie Grand Prix w Gorzowie w 2020 roku. W Teterow obudził się Patryk Dudek, a wysoki poziom zaprezentować mogą również Janowski, Madsen czy dobrze radzący sobie w ostatnej rundzie Grand Prix w Teterow Brytyjczycy: Woffinden, Bewley oraz Lambert. Jednym słowem, w Gorzowie Wielkopolskim powinniśmy być świadkami kapitalnego ścigania.

Solidny występ Szymona Woźniaka

Jednak w przypadku Grand Prix Gorzów typy na zwycięzcę to nie wszystko, co przygotowaliśmy. Jak dobrze wiadomo, na Jancarzu z dziką kartą wystartuje Szymon Woźniak. Zawodnik miejscowej Moje Bermudy Stali zapewne nie będzie liczył się w walce o zwycięstwo. Choć nie należy zapominać, że to jest żużel, a tu wszystko jest możliwe. Stawiamy jednak na solidny występ Szymona Woźniaka. Nasz typ to powyżej 6.5 punktów w jego dorobku.

Znajomość toru i dobra forma powinny być tym, co go uskrzydli w drodze po godną zdobycz punktową. W ostatnim meczu ligowym Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski – Betard Sparta Wrocław, Szymon Woźniak zdobył 12+2 pkt. Dał się objechać rywalowi tylko raz, a konkretnie Taiowi Woffindenowi w 11. biegu. Wcześniej jednak dwukrotnie ograł Brytyjczyka, a na listę pokonanych wrzucił także Macieja Janowskiego.

Owszem tor w Gorzowie Wielkopolskim, a konkretnie rzecz biorąc, jego przygotowanie może się nieco różnić od tego, co zawodnicy pamiętają z ligowych spotkań, ale geometria pozostaje taka sama. To może premiować rajderów występujących na co dzień w gorzowskiej ekipie.

Porównajmy na Grand Prix Gorzów kursy bukmacherskie

Czas teraz na małe porównanie. Tak prezentują się na Grand Prix Gorzów kursy u rekomendowanych przez nas bukmacherów.

Grand Prix Gorzów zakładySTSSuperbetFortuna
Wygrana Zmarzlikawkrótcewkrótcewkrótce
+5.5 Woźniakawkrótcewkrótcewkrótce
Lindgren w finalewkrótcewkrótcewkrótce
Woffinden w finalewkrótcewkrótcewkrótce

Ostatnie sprawdzenie kursów 21/06/2022

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe