Grupa STS odnotowała najlepszy pierwszy kwartał w historii

Późnojesienny Mundial okazał się doskonałą wiadomością dla Grupy STS. Wzmocnione w tym okresie zainteresowanie zakładami utrzymało się na dłuższą metę, dzięki czemu w kolejnym kwartale spółka odnotowała rekordowy wzrost NGR rok do roku dla okresu Q1.

Grupa STS kontynuuje tym samym doskonałą passę rozpoczętą pod koniec 2022 roku. Miniony kwartał to drugi najlepszy okres w historii firmy – a absolutny rekord stanowi kwartał poprzedni, czyli Q4 2022, kiedy to Mundial w Katarze trwał w najlepsze. NGR wyniosło wtedy aż 200 milionów zł.

NGR, czyli net gaming revenue, to w branży bukmacherskiej przychody netto minus wygrane wypłacone graczom i podatki. Wynik odnotowany przez Grupę STS w pierwszym kwartale 2023 roku wzrósł na tle Q1 2022 o 12% do 175 milionów PLN.

Wysoki wzrost 9% uzyskano również w GGR (gross gaming revenue, czyli suma kwot postawionych przez graczy minus suma kwot przez nich wygranych).

W pierwszym kwartale w STS postawiono 1,193 miliarda zł, czyli o 16% więcej niż 1,026 miliarda zł, które postawiono w tym samym okresie 2022 roku. Wzrosła również liczba rejestracji i klientów składających pierwszy depozyt. Przy tym firma odnotowała też jednak znaczący spadek aktywnych użytkowników: w Q1 2023 było ich o 4,9% mniej niż w Q1 2022.

Na tle efektownych wyników finansowych lekki spadek liczby aktywnych użytkowników nie zmartwił jednak inwestorów. Po opublikowaniu wyników finansowych za Q1 2023 wycena akcji spółki wzrosła o 2,47%, co sugeruje, że rynek upatruje się dalszego ambitnego rozwoju spółki.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe