Historia Karola Bieleckiego pierwszym filmem Papaya New Directors dla Betclic Studios

Opublikowano dnia 24 sierpnia 2023 

W środę (23 sierpnia) premierę miał pierwszy film krótkometrażowy zrealizowany dla Betclic Studios w ramach współpracy z międzynarodowym konkursem młodych twórców, Papaya New Directors. „Stereopsis” opowiada o kontuzji i rehabilitacji Karola Bieleckiego, słynnego, polskiego piłkarza ręcznego, który stracił oko podczas gry. Betclic Studios to dom produkcyjny i platforma wideo wiodącego bukmachera w Polsce. Produkuje filmy o ludziach, którzy wyznaczyli w życiu własny kurs i odważyli się dokonywać niezwykłych rzeczy.

Historię Bieleckiego za pomocą dokumentalnej, ale zarazem artystycznej formy, opowiedział reżyser Michał Sierakowski. Twórca związany z poprzednimi edycjami konkursu Papaya New Directors stworzył poruszającą, bogatą w kreatywne, wizualne zabiegi historię opartą o narrację samego bohatera. Za zdjęcia do filmu odpowiada Marianna Klein, operatorka z Papaya Roster. Jej koncentrujące się na emocjach bohatera, minimalistyczne kadry nadają historii osobisty charakter, portretując Bieleckiego w nieoczywisty dla sportowca sposób.

„Stereopsis” jest pierwszym z siedmiu filmów zrealizowanych w ramach współpracy Betclic i Papaya New Directors. Będą to nie tylko produkcje dokumentalne, ale także reklamowe i teledyski. Projekt wniesie branded content dostarczany przez Betclic na jeszcze wyższy poziom. Betclic łącząc siły z liderem w branży produkcji wideo w Polsce chce umocnić swoją pozycję w tej dziedzinie. To także kolejna inwestycja w młode talenty, ciekawe pomysły i wizje spójne z brand claimem Betlic: „wybierz swój kurs”.

Karol Bielecki w filmie "Stereopsis"

– Choć to historia, którą 13 lat temu żyła cała Polska, bardzo chcieliśmy ją przypomnieć i przedstawić od mniej znanej strony. Karol Bielecki dokonał rzeczy niewyobrażalnej. Dzięki uporowi i ciężkiej pracy zaprzeczył głosom ekspertów, zdrowemu rozsądkowi i co najważniejsze medycynie, która w zasadzie nie dawała mu szans na wznowienie kariery – mówi Bartłomiej Płoskonka, country manager Betclic Polska. – Karol wybrał swój kurs i został jednym z najlepszych sportowców w historii. Dzięki Betclic Studios jego historię lepiej poznają nie tylko kibice w Polsce, ale także zagranicą – dodaje.

– To nasz pierwszy wspólny projekt, ale już dziś możemy powiedzieć, że koncept, który tworzymy razem z Betclic jest wymarzonym wyzwaniem dla młodych twórców i twórczyń. „Stereopsis”jest najlepszym dowodem na to, że przez poszukiwanie innego, oryginalnego podejścia i formy, możemy osiągnąć unikatową perspektywę i dodać artystyczny wymiar do gatunku dokumentalnego. A to dopiero początek, bo przed nami kolejne projekty, które powstaną w ramach konkursu – mówi Marta Frączek, Creative Head, Papaya New Directors.

– Opowiadając historię Karola, zależało mi, żeby wydobyć przede wszystkim jego perspektywę. Chciałem, żeby widz poczuł, że jesteśmy w stanie pokonać wiele przeciwności, nie musimy się poddawać, tylko konsekwentnie iść swoją drogą. W filmie starałem się też oddać wrażenie utraty oka, wykorzystując różne zabiegi formalne i bawiąc się optyką, żeby choć przez chwilę widz poczuł ten dyskomfort, a potem poprowadzić narrację przez proces odzyskiwania sprawności. Ciekawe było też wejście w świat samej dyscypliny, bo dobrze pamiętam te emocje, jakie wywoływały mecze, gdy Karol grał w reprezentacji – powiedział Michał Sierakowski, reżyser „Stereopsis”.

Cashback do 50 zł

  • 18+ | Obowiązuje regulamin
Cashback 50 zł: kupon promocyjny po kursie 1.14; otrzymany zwrot: x1 po kursie 2.14 Pełen reg
18+ | Obowiązuje regulamin oferty
18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe