Najlepszy bukmacher na zakłady na kolarstwo

Opublikowano dnia 22 kwietnia 2021 
Zaktualizowany 19 lipca 2024

Bez względu na to, czy jesteś zagorzałym fanem kolarstwa, czy śledzisz tylko wielkie toury, pokroju Tour de France, Giro d’Italia oraz Vuelta a Espana, sprawdź, jaki jest najlepszy bukmacher na zakłady na kolarstwo. Na nasz warsztat wzięliśmy zarówno kursy bukmacherskie, jak i ofertę legalnych bukmacherów. Dzięki naszemu kompendium będziesz wiedział, gdzie stawiać zakłady kolarskie.

Najlepszy bukmacher na zakłady na kolarstwo

Kolarstwo to sport, który pasjonuje kibiców na całym świecie. Oczywiście, na globusie znajdziemy kilka świątyni kolarstwa, jak chociażby Włochy, Hiszpania, czy Francja, ale i w Polsce sport ten cieszy się sporym zainteresowaniem. Mamy swój narodowy wyścig, Tour de Pologne, na który co roku zjeżdza się międzynarodowa elita. Mamy też poważnych graczy w światowym peletonie, jak Rafał Majka, który jako pierwszy Polak wygrał klasyfikację górską Tour de France, czy Michał Kwiatkowski, były Mistrz Świata w kolarstwie. W najważniejszych wyścigach, a więc w popularnych tourach startuje polska ekipa CCC. To wszystko sprawia, że polscy kibice z roku na rok są coraz bardziej “zajarani” kolarstwem.

Rośnie też liczba stawianych zakładów na kolarstwo. Jeżeli Ty także jesteś zapaleńcem i śledzisz każdy wynik sezonu albo po prostu zamierzasz obstawić swoich faworytów, sprawdź, jaki jest najlepszy bukmacher na zakłady na kolarstwo. Przygotowaliśmy dość dokładne porównanie zakładów bukmacherskich, dzięki któremu nie będziesz już czuł się zagubiony w poszukiwaniach odpowiedniej oferty.

Najpopularniejsi legalni bukmacherzy w Polsce, których porównaliśmy ze sobą:

 • STS,
 • Fortuna,
 • Betclic,
 • PZBuk,
 • eWinner,
 • Totolotek,
 • LV BET,
 • forBET,
 • Totalbet,
 • Superbet
 • eToto

W jaki sposób dokonaliśmy porównania bukmacherów na kolarstwo? Sprawdziliśmy liczbę dostępnych zakładów bukmacherskich (rynki), a także kursy bukmacherskie na najważniejsze zdarzenia, jak zwycięzca klasyfikacji generalnej, górskiej, czy punktowej. W ten oto sposób poznaliśmy, który z nich to najlepszy bukmacher na zakłady na kolarstwo – zarówno pod względem liczby dostępnych zakładów oraz atrakcyjności kursów bukmacherskich.

Najlepszy bukmacher na zakłady na kolarstwo
Najlepszy bukmacher na zakłady na kolarstwo – porównanie bukmacherów

Musisz też wiedzieć, że dane zebraliśmy w dniach 24-31.08.2020 i dotyczyły one wyścigu Tour de France. Kursy, prowizje bukmacherskie, czy liczba dostępnych zdarzeń mogą różnić się w przyszłości.

Najlepsze kursy na Tour de France

Obiecaliśmy wnikliwą analizę i taka też będzie. Zanim jednak wejdziemy w szczegóły, sprawdź, co nam udało się ustalić. Najlepszy bukmacher na zakłady na kolarstwo to tak właściwie aż trzech bukmacherów. Ich kursy okazały się najbardziej atrakcyjne, a oferta zdarzeń najbardziej rozbudowana.

MiejsceBukmacherZebrane punkty
1Fortuna60
2forBET54
3STS49

Oczywiście, ogólne zestawienie nie zawsze przekłada się na poszczególne rodzaje zakładów. Dlatego warto przyjrzeć się też, jak bukmacherzy wypadają na konkretnych rynkach. Jeden gracz zamierza obstawiać klasyfikację generalną, inny górską, a znajdą się też tacy, co na Tour de France patrzą przez pryzmat rywalizacji młodzieżowców.

Dlaczego Fortuna to najlepszy bukmacher na zakłady na kolarstwo?

Fortuna zebrała w naszym zestawieniu najwięcej punktów, bo okrągłe sześćdziesiąt. Fortuna wystawiła najbardziej atrakcyjne kursy na klasyfikację generalną oraz zakłady na podium. Dość nieźle prezentują się też kursy bukmacherskie na zwycięzcę Tour de France (klasyfikacja generalna).

Dlaczego forBET to najlepszy bukmacher na zakłady na kolarstwo?

Bukmacher forBET najsilniej stoi pod względem kursów na zwycięzcę klasyfikacji młodzieżowej. Niskie marże znajdziemy też na kursach na klasyfikację generalną, choć znalazło się w naszym zestawieniu kilku bukmacherów, którzy zaproponowali jeszcze bardziej atrakcyjne wyceny. Niemniej jednak, kursy forBET plasują się na czołowych miejscach pod względem atrakcyjności na wszystkich rodzajach zakładów na kolarstwo.

Dlaczego STS to najlepszy bukmacher na zakłady na kolarstwo?

W zakładach bukmacherskich STS warto obstawiać, nazwijmy to, przystawki do głównego dania, czyli do klasyfikacji generalnej. Mamy tutaj na myśli zakłady na zwycięzcę klasyfikacji górskiej, punktowej, czy młodzieżowej. To tutaj kursy STS wypadają najkorzystniej.

Najlepsze kursy na zwycięzcę Tour de France (klasyfikacja generalna)

Jeżeli zastanawiasz się, które zakłady na Tour de France są stawiane najchętniej, to już nie musisz. Mamy odpowiedź, ale przecież to było oczywiste – zakłady na zwycięzcę. Którzy bukmacherzy posiadają w swojej ofercie najbardziej atrakcyjne kursy na Tour de France?

MiejsceBukmacherŚrednia prowizja
1Totolotek53,40%
2forBET58,31%
3LV BET59,41%

W tym oto zestawianiu bezkonkurencyjny okazał się Totolotek. Nie powiemy, że wyprzedził konkurencję o lata świetlne, ale pewien dystans jest zauważalny. Porównując go do realiów Tour de France, można rzec, że to mocny, solowy atak na zwycięstwo etapowe. Bukmacher Totolotek przygotował kursy na zwycięzcę Tour de France opatrzone średnią prowizją 53,40%. Na drugim miejscu uplasował się forBET (58,31%), a najniższy stopień podium wywalczył LV BET (59,41%). To właśnie wielka trójka, jeśli chodzi o klasyfikację generalną i kursy. Tour de France to jednak nie tylko “generalka”, więc zerknij, co mamy dalej.

Najlepsze kursy na klasyfikację punktową

Od lat Peter Sagan jest wielkim faworytem Tour de France, jeśli na tapetę weźmiemy klasyfikację punktową. Kursy na niego są tak niskie, że praktycznie nie opłaca się po nie sięgać. Warto jednak zastanowić się nad zakładami tego typu, kiedy wietrzymy niespodziankę, a przecież kolarstwo, a już w szczególności wielkie toury są pełne niesamowitych scenariuszy. Jaki jest zatem najlepszy bukmacher na klasyfikację punktową? Zerknij na poniższą tabelę i zobacz, którzy bukmacherzy wliczają w swoje kursy najniższe prowizje, co bezpośrednio przekłada się na wyższe wygrane.

MiejsceBukmacherŚrednia prowizja
1eToto42,22%
2Fortuna43,01%
3LV BET44,19%

Ogłaszamy zwycięstwo eToto. 42,22% to średnia prowizja, którą bukmacher wlicza w swoje kursy. Tour de France i klasyfikacja punktowa? Warto też ją obstawiać w Fortunie (43,01%), czy LV BET (44,19%), które straciły do zwycięskiego bukmachera naprawdę niewiele. O mały włos brakowało, a musielibyśmy odpalić fotokomórkę, aby ustalić, kto rzeczywiście wygrał.

Najlepsze kursy na klasyfikację górską

Niegdyś najlepszym góralem okazywał się Rafał Majka. W 2020 roku Polaka nie ma w stawce Tour de France, ale tak, czy siak walka o koszulkę w grochy zapowiada się elektryzująco – także dla polskich kibiców. Jaki jest więc najlepszy bukmacher na zakłady na kolarstwo w tym oto aspekcie? Najlepszy, czyli ten, który posiada najbardziej atrakcyjne, obarczone najmniejszą prowizją kursy bukmacherskie? Zerknij niżej, a będziesz wszystko wiedział.

MiejsceBukmacher
1Fortuna
2STS
3LV BET

Dane podane jak na tacy to jest to, prawda? Wreszcie wiesz, gdzie najlepiej stawiać swoje ulubione zakłady. Najlepsze kursy na Tour de France w przypadku klasyfikacji górskiej znajdziesz u Fortuny, STS oraz LV BET – właśnie dokładnie w takiej kolejności.

Najlepsze kursy na zakłady na podium

Może w Twojej głowie nie rodzą się pomysły, kto może wygrać Tour de France? Wszak stawka jest bardzo wyrównana, a kryzysowe dni zdarzają się każdemu. Strata kilkunastu sekund przez Twojego faworyta może pogrzebać Twój zakład. Bezpieczniejsze wydają się zatem zakłady na podium. Gdzie je stawiać? Zobacz, którzy bukmacherzy gwarantują najwyższe wygrane, dzięki najniższym prowizjom w swoich kursach.

<thBukmacher

MiejsceBukmacher
1Fortuna
2STS
3Totolotek

Co tu dużo ukrywać – Fortuna, STS i Totolotek. Oto wielka trójka jeśli chodzi o zakłady na podium i kursy. Tour de France to niezwykle zacięty wyścig, ale równie zacięta rywalizacja była i w tej kategorii. Ostatecznie wygrała Fortuna, choć zarówno STS, jak i Totolotek też posiadają atrakcyjne kursy bukmacherskie.

Najlepsze kursy na klasyfikację młodzieżową

Ostatni będą pierwszymi, mawiał klasyk. Dlatego kończymy zakładami na klasyfikację młodzieżową. To rywalizacja zawodników, z których wielu, już wkrótce będzie stanowić o sile światowego peletonu. Zobacz zatem, który to najlepszy bukmacher na zakłady na kolarstwo, jeśli chcesz stawiać zakłady na klasyfikację młodzieżową.

MiejsceBukmacherŚrednia prowizja
1forBET25,80%
2Fortuna26,56%
3STS27,12%

Najlepsze kursy wystawił forBET, który wlicza w nie średnią prowizję 25,80%. Nieco więcej dla siebie zabiera Fortuna (prowizja 26,56%). Najniższy stopień podium przypadł dla STS (27,12%).

Werdykt

I tak oto cumujemy w porcie. Powyższe porównanie dokładnie pokazało Ci, jaki jest najlepszy bukmacher na zakłady na kolarstwo. Jeżeli stawiasz różne zakłady, możesz podążyć za ogólnym zestawieniem. Jeśli koncentrujesz się jednak tylko na jednym rynku, jak na przykład zakłady na zwycięzcę Tour de France, czy najlepszego górala, sprawdź, który bukmacher ma najlepsze kursy na ten konkretny rodzaj zakładów.

Reasumując, w naszym generalnym zestawieniu zakładów na Tour de France najlepiej wypadła trójka bukmacherów: Fortuna, forBET oraz STS i w takiej oto kolejności polecamy ich do obstawiania kolarstwa.

Za ich plecami niewiele, bo niewiele, ale jednak uplasował się Totolotek i LV BET. Nieco pracy i na przyszły rok i może być podium, a to już byłoby coś w tak zaciętej stawce!

Największy wybór rynków bukmacherskich znajdziesz w zakładach bukmacherskich Fortuna (16) oraz w forBET, Betclic i Totolotek (po 11). Mimo to, na polskim rynku bukmacherskim wciąż obserwujemy małą liczbę rynków na kolarstwo. To piękna, stale rozwijająca się i zyskująca popularność dyscyplina. Liczymy, że bukmacherzy spojrzą na nią z jeszcze szerzej otwartymi ramionami.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe