Porównanie najlepszych bukmacherów na zakłady na NFL

Opublikowano dnia 23 października 2020 
Zaktualizowany 23 września 2022

Mylili się wszyscy Ci, którzy twierdzili, że futbol amerykański nie ma szans przebić się za Ocean. Najpopularniejsza dyscyplina sportowa w Stanach Zjednoczonych właśnie z impetem podbija kolejne światowe rynki. Staje się coraz bardziej popularna także w Polsce. Biało-czerwoni kibice emocjonują się już nie tylko wielkim świętem futbolu amerykańskiego, jakim jest Super Bowl, ale także poszczególnymi meczami ligi NFL – nawet mimo ich późnej pory rozgrywania. Również zakłady bukmacherskie notują coraz większą ilość kuponów wysyłanych na futbol amerykański. Dlatego też, jeśli jesteś fanem tego sportu i chcesz obstawiać mecze, przyjrzyj się, jaki jest najlepszy bukmacher na zakłady na NFL.

Zacznijmy od tego, których bukmacherów porównaliśmy. Pod lupę wzięliśmy najpopularniejsze zakłady bukmacherskie w Polsce, a więc:

 • STS
 • Totolotek
 • Fortuna
 • LV BET
 • PZBuk
 • Superbet
 • eWinner
 • Totalbet
 • Betclic
 • forBET
 • eTOTO

Pod uwagę wzięliśmy trzy mecze ligi NFL: NY Giants vs Philadelphia, Pittsburgh vs Tennessee oraz Carolina vs New Orleans. Przyjrzeliśmy się najpopularniejszym rynkom bukmacherskim, a więc: Moneyline (zwycięstwo z dogrywką), Handicapy, Suma punktów. Sprawdziliśmy ponadto liczbę oferowanych rynków bukmacherskich u wyżej wymienionych bukmacherów. Dane zebraliśmy i poddaliśmy analizie w dniach 20-21.10.2020. W związku z tym, mogą się one różnić w przyszłości.

Najlepszy bukmacher na zakłady na NFL

Wyłonienie tylko jednego operatora nie było prostym zadaniem, dlatego też postawiliśmy na czołową trójkę bukmacherów, których polecamy na zakłady na NFL. Każdy z nich osiągnął dobre wyniki we wszystkich, przetestowanych przez nas rynkach: Moneyline, Handicapy, Suma punktów. Kursy są wyjątkowo korzystne (zawierają niskie prowizje), a sami bukmacherzy wykazali się ponadto dużą liczbą dostępnych rynków bukmacherskich.

najlepszy bukmacher NFL 2020

Dlaczego Betclic to najlepszy bukmacher na zakłady na NFL?

W naszym porównaniu bukmacherów na NFL największą ilość punktów zgromadził Betclic. Legalny bukmacher “przytulił” od nas 121 punktów. Taka ilość oznacza, że bardzo dobrze punktuje na wszystkich, porównanych przez nas rynkach bukmacherskich. Co to oznacza? Ano tyle, że jego kursy bukmacherskie na NFL są atrakcyjne, a co za tym idzie, zawierają niskie prowizje. Betclic zdecydowanie najlepsze kursy bukmacherskie wystawia na zakłady na Moneyline (marża bukmacherska w wysokości 3,10%).

Obstawiaj w Betclic!

Dlaczego eTOTO to najlepszy bukmacher na zakłady na NFL?

Stówka “pękła” też przy bukmacherze eTOTO, przy którym zanotowaliśmy 107 punktów. W przypadku Moneyline na NFL, eTOTO wlicza w swoje kursy średnie prowizje w wysokości 3,45%, co jest wynikiem niewiele gorszym od Betclic. Zanotować warto też, że eTOTO dobrze radzi sobie na pozostałych, porównanych przez nas rynkach oraz posiada w ofercie największą liczbę dostępnych rynków bukmacherskich (średnia 41 na mecz NFL).

Postaw w eToto!

Dlaczego PZBuk to najlepszy bukmacher na zakłady na NFL?

Najniższy stopień podium w naszym porównaniu bukmacherów na NFL przypada operatorowi PZBuk. Przy jego nazwie zapisujemy 100 punktów. Bukmacher popisał się bardzo dobrą liczbą rynków bukmacherskich (średnia 39 na każdy mecz NFL) oraz niewiele gorszymi marżami na Moneyline. Kursy w PZBuk posiadają średnią prowizję w wysokości 4,19%.

Postaw w PZBuk!

Najlepszy wybór rynków bukmacherskich

Przejdźmy teraz stricte do liczby rynków bukmacherskich. To ważne, aby poznać, jaki jest dla Ciebie najlepszy bukmacher na zakłady na NFL. Oczywiście, możesz pominąć ten punkt, jeżeli skupiasz się wyłącznie na Moneyline. Ten rynek dostępny jest wszędzie.

Jeśli jednak chcesz zagłębić się bardziej w tajniki futbolu amerykańskiego i obstawić nieszablonowo, musisz wiedzieć, że nie każdy bukmacher na to Ci pozwoli. Dlatego też wybierz operatorów, którzy posiadają największą ilość dostępnych rynków bukmacherskich.

Wiesz już, gdzie są najlepsze na Moneyline, Sumę Punktów i Handicapy kursy bukmacherskie, a czy wiesz, który bukmacher dostarcza najwięcej rodzajów zakładów? Zerknij na poniższą tabelkę.

MiejsceBukmacherLiczba rynków
#1eTOTO41
#2PZBuk39
#3eWinner38

Najwięcej opcji postawienia zakładów na NFL znajdziesz w eTOTO, które średnio na każdy mecz najlepszej ligi futbolu amerykańskiego oferuje 41 rynków bukmacherskich. Niewiele gorzej wypadły w tym porównaniu PZBuk oraz eWinner, oferując odpowiednio średnią liczbę rynków 39 i 38.

Najlepsze kursy Moneyline

Jak wypadają na Moneyline kursy wśród bukmacherów, których porównaliśmy? Nie ma co ukrywać, Moneyline, a więc zakłady na zwycięzcę meczu (wliczając dogrywkę) to najpopularniejszy rynek bukmacherski w przypadku futbolu amerykańskiego, jak i wszystkich sportów, wywodzących się zza Oceanu. Dlatego też warto się na nim skoncentrować, jeżeli dopiero co zaczynasz przygodę z zakładami. Sprawdź, który bukmacher ma najkorzystniejsze kursy (narzuca najmniejszą marzę bukmacherską).

MiejsceBukmacherŚrednia prowizja
#1Betclic3,10%
#2eTOTO3,45%
#3PZBuk4,19%

Oto czołówka naszego zestawienia prowizji bukmacherskich na Moneyline. Kursy u dwóch bukmacherów – Betclic (3,10%) oraz eTOTO (3,45) nie przekroczyły średniej marży 4%, co jest bardzo dobrym wynikiem. Dlatego też, jeżeli chcesz wiedzieć jaki jest najlepszy bukmacher na zakłady na NFL – na zwycięzcę, to odpowiadamy, wybierz Betclic lub eTOTO. W niektórych meczach może okazać się, że również PZBuk wystawi konkurencyjne kursy. Jak widzisz, w porównaniu średnich prowizji bukmacherowi zabrakło naprawdę niewiele do czołowej dwójki (4,19%).

Najlepsze kursy handicapy

Obstawiasz handicapy? Kursy bukmacherskie, jak na wszystkich rynkach, tak i tutaj bywają różne. Dlatego też sprawdź poniżej, gdzie najbardziej opłaca się stawiać. Co tu dużo mówić, im niższa prowizja, tym lepiej dla Ciebie.

MiejsceBukmacherŚrednia prowizja
#1Betclic5,07%
#2Superbet5,34%
#3STS5,93%

W porównaniu kursów na handicapy trzech bukmacherów upodobało sobie cyfrę 5. To oznacza, że różnice w średnich prowizjach są bardzo niewielkie i dotyczą miejsc po przecinku. Tak czy siak, najkorzystniejsze kursy na handicapy wystawił Betclic (średnia prowizja 5,07%). Niewiele więcej dolicza sobie Superbet (średnia marża 5,34%). Podium zamyka STS z wyliczoną przez nas średnią prowizją na poziomie 5,93%. Jaki jest zatem najlepszy bukmacher na zakłady na NFL, biorąc pod uwagę tylko zakłady z handicapem? Skłaniamy się ku firmie Betclic, ale zauważ, że podajemy średnią prowizję, a przy tak niskiej różnicy wyniku, może okazać się, że na niektórych meczach lepiej wypada Superbet czy STS.

Najlepsze kursy na sumę punktów (over / under)

Interesuje Cię suma punktów? Kursy, a właściwie prowizje mamy też policzone i porównane! Wszystko po to, abyś dokładnie wiedział, gdzie opłaca się stawiać zakłady na punkty w meczach NFL. To ciekawa alternatywa, jeśli nie jesteś pewny wyniku meczu, a spodziewasz się, ile punktów może w nim paść. Wiedz też, że im niższa marża bukmacherska, tym na korzystniejszych warunkach stawiasz zakłady.

MiejsceBukmacherŚrednia prowizja
#1Betclic5,07%
#2Superbet5,34%
#3Totalbet5,72%

Po raz pierwszy w naszym porównaniu pojawia się Totalbet. Dlatego też pozwól, że od niego zaczniemy. “Zielony” bukmacher znalazł się na trzecim miejscu ze średnią prowizją 5,72% na kursy w zakładach na sumę punktów over / under. Nieco lepiej wypadły za to Betclic i Superbet. W przypadku Betclic średnia zaobserwowana przez nas prowizja to 5,07% i zdecydowanie jest to najlepszy bukmacher na zakłady na NFL, biorąc pod uwagę wyłącznie obstawianie sumy punktów (over / under). Drugie miejsce zajął Superbet, który w swoje kursy bukmacherskie na sumę punktów (over / under) wlicza średnią prowizję 5,34%.

Wnioski

I tak oto dotarliśmy na sam koniec naszego porównania bukmacherów na NFL, czyli najbardziej prestiżową ligę futbolu amerykańskiego.

Raz jeszcze warto przypomnieć, że najlepszy bukmacher na zakłady na NFL to właściwie trójka operatorów: Betclic, eTOTO oraz PZBuk. Wszyscy Ci bukmacherzy bardzo solidnie zapunktowali na wszystkich, porównanych przez nas rynkach bukmacherskich na NFL.

Jeśli jednak zamierzasz skoncentrować się na konkretnym rodzaju zakładów, sprawdź w naszym porównaniu, który bukmacher oferuje na niego najlepsze kursy (najniższe prowizje). Na podium poszczególnych klasyfikacji rynków doszło do małych roszad względem klasyfikacji generalnej.

W tym miejscu warto też wyróżnić STS i Totalbet, czyli operatorów, którzy zahaczyli o czołową trójkę bukmacherów na NFL, jednak w ostatecznym rozrachunku niewiele im zabrakło, by tam się znaleźć.

Skoro przy wyróżnieniach jesteśmy, to nie omieszkamy pochwalić także Betclic, który wykazał się najniższą prowizją bukmacherską. Średnia marża 3,10% została przez nas zaobserwowana w zakładach NFL na Moneyline. Najwięcej rynków bukmacherskich, a więc możliwości stawiania różnych zakładów dostarcza za to eTOTO i jest to średnio 41 rodzajów zakładów na każdy mecz najlepszej ligi futbolu amerykańskiego.

Czy jest coś, co byśmy poprawili? Oczywiście, że tak! Niektórzy bukmacherzy niespecjalnie wykazali się we wspomnianej wyżej liczbie rynków bukmacherskich. Dostarczenie zakładów tylko na Moneyline, to w obecnych czasach, no sorry, ale zdecydowanie za mało. Warto też, aby część porównanych przez nas bukmacherów zadbała o wcześniejsze wystawianie kursów na mecze NFL. Nie każdy przecież czeka do ostatniej chwili. Ale żeby nie było, że się czepiamy, to w końcowym rozrachunku jesteśmy zaskoczeni. Widać, że zakłady na NFL rozwijają się w tempie porównywalnym do rozwoju całej dyscypliny. Ekspansja trwa na dobre i już nikt jej nie powstrzyma.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe