Najlepszy Bukmacher Roku w Polsce

Chciałoby się powiedzieć, mamy to! Tak jest! Po wielu miesiącach analiz kursów i dostępnych rynków bukmacherskich wiemy już, którzy bukmacherzy są najlepsi w Polsce.

Najlepszy bukmacher na polskim rynku

Dlaczego ważnym jest, aby wiedzieć jaki jest najlepszy bukmacher roku? Sprawa wygląda prosto. Im lepsze kursy, tym szansa na wyższe wygrane, a im więcej rynków, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz zakład, który warto postawić.

W porównaniu bukmacherów uwzględniliśmy najpopularniejsze zakłady bukmacherskie w Polsce:

 • STS
 • Totolotek
 • Fortuna
 • LV BET
 • PZBuk
 • Superbet
 • eWinner
 • Totalbet
 • Betclic
 • forBET
 • eToto

Miesiąc po miesiącu, przez cały 2020 rok, zbieraliśmy i analizowaliśmy dane odnośnie kursów bukmacherskich i liczby rynków:

 • Styczeń – Super Bowl
 • Luty – Australian Open
 • Luty – Boks
 • Czerwiec – Powrót Piłki Nożnej
 • Lipiec – Formuła 1
 • Sierpień – Tour de France
 • Wrzesień – French Open
 • Październik – NFL
 • Listopad – Europejska Piłka Nożna

Powyższe dane zebraliśmy i przeanalizowaliśmy w miesiącach Styczeń – Listopad 2020 roku, co oznacza, że w przypadku ponownego przeprowadzenia testu w późniejszym terminie, wyniki mogą różnić się od tych, przedstawionych w dalszej części tekstu.

Wydarzenia na świecie w 2020 roku poważnie wpłynęły na całą branżę sportową. Dlatego też skoncentrowaliśmy się na porównaniu kursów i rynków wyłącznie na najważniejsze wydarzenia sportowe.

Najlepsze strony bukmacherskie

Szukasz bukmachera do obstawiania meczów czy innych wydarzeń sportowych? Poznaj najlepsze strony bukmacherskie. Dlaczego to takie ważne? Ano dlatego, że zakłady bukmacherskie umieszczone w tejże klasyfikacji wypadały niezwykle dobrze na wszystkich, porównanych przez nas w ciągu roku najważniejszych wydarzeniach sportowych. Mamy tutaj na myśli zarówno kursy bukmacherskie, jak i szeroki wybór rynków bukmacherskich. Sam doskonale wiesz, że im lepsze kursy, tym też wyższa może być Twoja wygrana. Sprawdź szczegóły.

najlepszy bukmacher roku 2020

Dlaczego eToto to najlepszy bukmacher roku w Polsce?

Bez dwóch zdań, ogólnie najlepsza strona bukmacherska to eToto. Bukmacher zaprezentował atrakcyjne kursy i szeroką gamę rynków bukmacherskich na wszystkich, porównanych wydarzeniach sportowych.

Śmiało można określić go mianem “najlepszy bukmacher roku” do obstawiania wydarzenia Super Bowl, gdzie eToto wystawiło kursy, zawierające prowizje w granicach 2,5% na handicap i sumę punktów oraz marżę nieznacznie przekraczającą 3% na zwycięstwo.

eToto rewelacyjnie wypadło też w porównaniu bukmacherów na piłkę nożną. Zwłaszcza, jeżeli mówimy o takich ligach, jak angielska Premier League, niemiecka Bundesliga czy nasza rodzima PKO BP Ekstraklasa. W przypadku piłki nożnej w eToto najniższą prowizję zaobserwowaliśmy w zakładach na hiszpańską La Liga, gdzie rynek 1X2 posiada średnią marżę 3,18%.

Bukmacher okazał się bezkonkurencyjny na wielkoszlemowy turniej French Open. Średnia marża na zwycięstwo w meczach zarówno Pań, jak i Panów na kortach Rolanda Garrosa wynosi 2,69%.

Dlaczego Betclic to drugi najlepszy bukmacher roku w Polsce?

Słowa uznania należą się także firmie Betclic, która nieznacznie ustąpiła pola eToto w ogólnym zestawieniu kursów i rynków bukmacherskich, a na niektórych z nich była i lepsza.

Porównanie bukmacherów wykazało, że Betclic mocno stoi kursami na Serie A, gdzie średnia prowizja wynosi 3,54%. Bukmacher to także dobry wybór na zakłady z handicapem na takie rozgrywki, jak Bundesliga czy Premier League.

Mocną stroną zakładów Betclic jest także futbol amerykański w wydaniu NFL, która w naszym kraju wciąż nie jest doceniana tak, jak życzyliby sobie niektórzy. Betclic wystawił średnio 33 rynki bukmacherskie na każdy mecz i zaobserwowaliśmy u niego najbardziej atrakcyjne kursy na Moneyline (średnia marża 3,01%) oraz over/under (średnia marża 5,07%).

Nie sposób pominąć tutaj także Australian Open, gdzie Betclic wystawił kursy na 12 ze średnią marżą 6,74% na mecze Pań i 6,89% na mecze Panów. 5,82% i 5,99% to odpowiednio prowizje na zwycięzcę pierwszego seta w obu tych turniejach.

Dlaczego forBET to trzeci najlepszy bukmacher roku w Polsce?

Na trzecim stopniu podium, biorąc pod uwagę ogólne porównanie bukmacherów znalazł się forBET. I tutaj także, kłaniamy się w pas, zwłaszcza po tym, co zobaczyliśmy w zakładach na Boks czy Tour de France. Nie najgorzej wypadły również zakłady na French Open.

forBET to najlepsza strona bukmacherska, a właściwie jedna z dwóch (druga to STS – ale o tym za chwilę), jeśli chodzi o zakłady na Boks. W przypadku pięściarstwa forBET wystawił średnio 28 rynków bukmacherskich oraz kursy ze średnią marżą 5,26%.

Widać, że bukmacher mocno brnie także w kolarstwo. W przypadku Tour de France, które jest punktem kulminacyjnym każdego sezonu, forBET przygotował 11 różnych rynków bukmacherskich i bardzo dobre kursy na zwycięzcę klasyfikacji generalnej oraz klasyfikacji młodzieżowej.

W zakładach bukmacherskich forBET warto rozważyć też zakłady na French Open. Mówimy tutaj o średniej prowizji 5% na zwycięstwo w meczach Panów i średniej marży 4,99% na zwycięstwo w meczach Pań. Podobne kursy forBET wystawił także na zwycięzców pierwszych setów.

Dlaczego LV BET to czwarty najlepszy bukmacher roku w Polsce?

Sprawdzając najlepsze strony bukmacherskie nie mogliśmy pominąć LV BET. Bukmacherowi nieco zabrakło do podium, ale w części najważniejszych wydarzeń sportowych zaprezentował się naprawdę z mocnej strony.

Należy zacząć przede wszystkim od królowej motorsportu. Formuła 1 w LV BET to bardzo dobre kursy bukmacherskie na zwycięzcę Grand Prix, najszybszego kierowcę kwalifikacji czy zwycięskiego konstruktora.

Było co nieco o królowej motorsportu, to teraz czas na królową zakładów bukmacherskich, jaką jest piłka nożna. W zakładach bukmacherskich LV BET odnotowaliśmy najniższe marże na kursy na PKO BP Ekstraklasę, a mianowicie średnio 2,82% w zakładach na zwycięstwo. Znajdziesz tutaj także dobre kursy na Premier League.

Jeżeli pasjonuje Cię także kolarstwo, to LV BET będzie dobrym wyborem na rozpoczęcie czy kontynuację przygody bukmacherskiej. Bukmacher zaprezentował 10 różnych rynków bukmacherskich na Tour de France, a do tego dobre kursy bukmacherskie na zwycięzcę wyścigu, klasyfikacji punktowej oraz na zdobywcę koszulki najlepszego górala.

Dlaczego STS to piąty najlepszy bukmacher roku w Polsce?

Smakiem podium w porównaniu bukmacherów musiał obejść się także najbardziej popularny bukmacher w Polsce, jakim niewątpliwie jest STS. Nie oznacza to jednak, że posiada kiepskie kursy czy małą liczbę rynków. Wręcz przeciwnie. Znaleźliśmy kilka smaczków, które powinny Cię szczególnie zainteresować.

STS okazał się królem polowania jeżeli chodzi o zakłady na Formułę 1. Bukmacher przygotował aż 194 różne rynki bukmacherskie. Wyróżnić należy też dobre kursy na zwycięski samochód czy końcowego triumfatora Mistrzostw Świata.

10 różnych rynków bukmacherskich to z kolei oferta STS na Tour de France, a do tego dobre kursy na czołową trójkę klasyfikacji generalnej oraz zwycięzcę klasyfikacji górskiej.

Sporo dobrego w STS dzieje się także w zakładach na Boks. W tym przypadku mówimy średnio o 34 rynkach bukmacherskich oraz dobrych kursach na zwycięzcę walki (średnia marża 5,26%) czy równie atrakcyjnych kursach na poszczególne rundy.

Porównanie stron bukmacherskich | Podsumowanie

Wiesz już, kto otrzymał od nas tytuł “najlepszy bukmacher roku”. Poznałeś także pięciu czołowych bukmacherów pod względem atrakcyjności kursów i wyboru rynków bukmacherskich na najważniejsze wydarzenia sportowe.

Podsumujmy to raz jeszcze. Jeżeli obstawiasz różne dyscypliny, trafnym wyborem będzie eToto. Jeśli jednak koncentrujesz się wyłącznie na jednej czy kilku dyscyplinach, zróbmy sobie jeszcze raz, szybki spacerek po wynikach, jakie przyniosło porównanie stron bukmacherskich.

Jeżeli stawiasz zakłady na piłkę nożną, dobrym wyborem będzie ktoś z trójki eToto, LV BET, Betclic. W eToto spodobały nam się kursy na La Liga (najniższa średnia marża na rynku w wysokości 3,18%), Premier League, Bundesligę oraz PKO BP Ekstraklasę. Bukmacher LV BET z kolei zaprezentował najniższe średnie prowizje na Polską Ekstraklasę (średnio 2,82%). Betclic wypadł rewelacyjnie na zakładach Serie A (średnia marża 3,54%) oraz bardzo dobrze w przypadku handicapów na Bundesligę i Premier League.

Obstawianie tenisa i boksu warto rozważyć u bukmachera forBET, a Tour de France i Formuły 1 w STS.

Tuż za czołową piątką, jeśli chodzi o najlepsze strony bukmacherskie uplasował się Totalbet i PZBuk. Nieco pracy i w przyszłym roku może być zdecydowanie lepiej, zwłaszcza, że zabrakło niewiele!

Tytuł “najlepszy bukmacher roku” przyznany, a porównanie stron bukmacherskich kończymy tym, co udało nam się zaobserwować. Mianowicie, im bardziej prestiżowe i popularne wydarzenia sportowe, tym wszyscy bukmacherzy trzymają wysoki poziom w kursach, a przede wszystkim rynkach bukmacherskich. Sprawa się komplikuje, kiedy mówimy o sportach, które nie są aż tak powszednie w Polsce, jak futbol amerykański (włącznie z meczem o Super Bowl). W tej materii zdecydowana większość zakładów ma jeszcze nad czym pracować w przyszłym roku.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe