Porównanie najlepszych bukmacherów na zakłady na europejską piłkę nożną

Opublikowano dnia 10 listopada 2020 
Zaktualizowany 23 września 2022

Piłka nożna to bez dwóch zdań najpopularniejsza dyscyplina na świecie. Oczy wszystkich kibiców futbolu zwrócone są na czołowe rozgrywki w Europie. Wszyscy ekscytują się pasjonującą rywalizacją w Premier League, La Liga, Bundeslidze czy Serie A oraz Ligue 1. Jeżeli jesteś fanem piłki nożnej i swoją pasję łączysz z zakładami bukmacherskimi, trafiłeś wybornie. Postanowiliśmy przyjrzeć się, jaki jest najlepszy bukmacher na zakłady na piłkę nożną. Gdzie opłaca się stawiać?

Porównaliśmy czołowych bukmacherów w Polsce:

 • STS
 • Totolotek
 • Fortuna
 • LV BET
 • PZBuk
 • Superbet
 • eWinner
 • Totalbet
 • Betclic
 • forBET
 • eTOTO

Porównanie bukmacherów oparliśmy o dane zebrane w dniach 02-04.11.2020. Wobec tego, wyniki mogą różnić się w przyszłości. Przyjrzeliśmy się pięciu najsilniejszym ligom piłkarskim w Europie. Wybraliśmy po dwa mecze z każdej z nich: Everton – Manchester United, Manchester City – Liverpool, Borussia Dortmund – Bayern Monachium, RB Lipsk – Freiburg, Lazio – Juventus, Parma – Fiorentina, PSG – Rennes, Nice – AS Monaco, Valencia – Real Madryt oraz FC Barcelona – Real Betis. Dla każdego wyżej wymienionego meczu zebraliśmy kursy na 1X2 oraz liczbę dostępnych rynków bukmacherskich. Dzięki temu wiemy, jaki jest najlepszy bukmacher na zakłady na piłkę nożną w topowym europejskim wydaniu.

Najlepszy bukmacher na zakłady na piłkę nożną

Zacznijmy od tego, który bukmacher jest najlepszy na zakłady na piłkę nożną w ogólnym rozrachunku, biorąc pod uwagę zarówno kursy bukmacherskie jak i liczbę rynków. Znalezienie najlepszego bukmachera jest o tyle ważne, że dzięki temu stawiasz zakłady po najkorzystniejszych kursach (z najmniejszą prowizją bukmacherską) oraz masz największy wybór rynków bukmacherskich. Przedstawione poniżej zakłady bukmacherskie prezentują bardzo dobre kursy na każdą z czołowych lig w Europie: Premier League, Bundesligę, La Liga, Ligue 1 oraz Serie A.

Najlepszy bukmacher do piłki nożnej
MiejsceBukmacherZebrane punkty
#1Betclic189
#2LV BET181
#3forBET166

Dlaczego Betclic to najlepszy bukmacher na zakłady na piłkę nożną?

W porównaniu bukmacherów królem polowania okazał się Betclic. Bukmacher zgromadził 189 punktów, które przyznaliśmy za zaprezentowaną ofertę na piłkę nożną.

Betclic w każdej porównanej lidze (ich listę znajdziesz na wstępie artykułu) oferuje kursy, które klasyfikują go na podium najlepszych zakładów bukmacherskich. Średnia prowizja w Betclic na europejskie ligi wynosi w granicach 4%. Najlepsze kursy w Betclic znajdziesz na Serie A (prowizja 3,90%) oraz Premier League (marża 3,91%). Bukmacher ma do zaoferowania także dość szeroki wybór rynków bukmacherskich. Średnia liczba rynków na jeden mecz dobija prawie do 100.

Dlaczego LV BET to najlepszy bukmacher na zakłady na piłkę nożną?

Osiem “oczek” za Betclic, czyli o przysłowiowy rzut beretem, ze 181 punktami na koncie, drugie miejsce w porównaniu bukmacherów na piłkę nożną zajmuje LV BET.

W przypadku LV BET możemy mówić nie tylko o dobrych kursach bukmacherskich (choć prowizje są nieco wyższe niż w Betclic), ale przede wszystkim o szerokim wyborze rynków bukmacherskich. Średnio to w granicach 120-130 na jeden mecz najlepszych europejskich lig piłkarskich.

Dlaczego forBET to najlepszy bukmacher na zakłady na piłkę nożną?

Najniższy stopień podium, co wcale nie oznacza, że najgorszy w tym gronie. Bukmacherowi forBET naliczyliśmy 166 punktów. To bukmacher, który zaprezentował między innymi najlepsze kursy na 1X2 na Bundesligę. Prowizja to zaledwie 3,81%. Można więc okrzyknąć go mianem “najlepszy bukmacher do obstawiania piłki nożnej z boisk niemieckiej ekstraklasy”.

Najlepszy wybór rynków bukmacherskich

Gdzie znajdziesz najlepszy wybór rynków bukmacherskich na zakłady na piłkę nożną? To o tyle istotna informacja, jeśli lubisz obstawiać coś niekonwencjonalnego, niż tylko 1X2, liczbę bramek, handicapy czy wynik do przerwy. Sprawdź więc, jaki jest najlepszy bukmacher na zakłady na piłkę nożną.

MiejsceBukmacherLiczba rynków
#1LV BET124
#2Totalbet96
#3Betclic95

Dlaczego LV BET oferuje największy wybór rynków bukmacherskich?

W przypadku bukmachera LV BET na najsilniejsze ligi piłki nożnej znajdziesz średnio 124 rynków bukmacherskich na pojedynczy mecz. Najsolidniej wygląda to w przypadku Bundesligi, gdzie średnia liczba rynków wynosi 129 na mecz.

Dlaczego Totalbet oferuje największy wybór rynków bukmacherskich?

Średnia liczba rynków na jeden mecz, jaką notujemy w Totalbet wynosi 96. W przypadku tego bukmachera najlepiej wygląda La Liga, gdzie niewiele brakowało, by pękła setka. Ostatecznie skończyło się na średniej liczbie 99 rynków na jeden mecz hiszpańskiej ekstraklasy.

Dlaczego Betclic oferuje największy wybór rynków bukmacherskich?

W zakładach bukmacherskich Betclic możesz liczyć średnio na 95 rynków na każdym mecz top5 europejskich lig. Najmocniej obsadzona w rodzaje zakładów bukmacherskich jest La Liga. W przypadku Betclic na te rozgrywki mówimy o średniej liczbie rynków wynoszącej 98.

Bukmacher z najlepszymi kursami na 1X2

Solą zakładów na piłkę nożną jest rynek 1X2, w którym obstawiasz rozstrzygnięcie meczu, a więc odpowiednio: zwycięstwo gospodarzy, remis, zwycięstwo gości. Dlatego też nie mogliśmy pominąć porównania kursów bukmacherskich na 1X2. Dzięki temu będziesz wiedział, u którego bukmachera opłaca się stawiać na zwycięstwo bądź meczowy remis. Ich kursy są po prostu najkorzystniejsze (mają najniższą prowizję). Bukmacher  z najlepszymi kursami na 1X2 to właściwie trzech operatorów, a więc:

MiejsceBukmacherŚrednia prowizja
#1eTOTO3,16%
#2forBET3,93%
#3Betclic3,96%

Dlaczego eTOTO ma najlepsze kursy na 1X2?

eTOTO to najlepszy bukmacher na zakłady na piłkę nożną, jeśli pod uwagę weźmiemy rynek 1X2 czyli, zakład na zwycięstwo lub remis. Bukmacher w swoje kursy na najlepsze europejskie ligi wlicza średnią prowizję w wysokości 3,16%. Zdecydowanie najniższą marżę odnotowaliśmy na zakłady na Bundesligę. Średnia prowizja 2,74% robi wrażenie. Nieco więcej bukmacher eTOTO dolicza sobie w meczach Serie A, gdzie kursy obarczone są średnią marżą w wysokości 2,87%. Ciekawie wygląda też zestawienie pojedynczych spotkań, gdzie w przypadku meczu włoskiej ekstraklasy – Parma vs Fiorentina, eTOTO zaoferowało kursy 1X2 z prowizją 2,06%. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to bukmacher z najlepszymi kursami na piłkę nożną.

Dlaczego forBET ma najlepsze kursy na 1X2?

3,93% to średnia marża na najlepsze europejskie ligi w wykonaniu bukmachera forBET. Operator ten wypada najlepiej na Bundeslidze, gdzie kursy obarczone są średnią marżą w wysokości 3,81%. Przyglądając się poszczególnym meczom, warto wspomnieć o spotkaniu RB Lipsk – Freiburg, gdzie forBET zaoferował kursy z marżą 3,71%.

Dlaczego Betclic ma najlepsze kursy na 1X2?

Najlepszy bukmacher na zakłady na piłkę nożną na rynku 1X2 to także Betclic. W tym przypadku mówimy o średniej prowizji 3,96% dla wszystkich porównanych lig. Prawdziwe asy z rękawa Betclic wyciągnął na mecze Premier League i Serie A, gdzie w kursy wlicza prowizje 3,91% oraz 3,90%.

Wnioski

Poznałeś, jaki jest najlepszy bukmacher na zakłady na piłkę nożną. Wiesz już doskonale, gdzie opłaca się obstawiać topowe ligi piłkarskie w Europie.

Przypomnijmy, że bukmacher z najlepszymi kursami na piłkę nożną to kolejno: eTOTO (prowizja 3,16%), forBET (prowizja 3,93%) oraz Betclic (prowizja 3,96%). Warto jeszcze raz odnotować, że najniższe marże bukmacherskie znaleźliśmy na Bundeslidze (eTOTO 2,74%) oraz Serie A (eTOTO 2,87%).

W przypadku niektórych czołowych lig dobrze wypadają także bukmacherzy Superbet oraz LV BET. Drugi z nich posiada też największy wybór rynków bukmacherskich. Jest to więc najlepszy bukmacher do obstawiania piłki nożnej, jeśli myślisz o niekonwencjonalnym graniu.

W kwestii rynków nie wszędzie wygląda to tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Dlatego jest to element, nad którym część zakładów bukmacherskich musi jeszcze popracować. Po to, aby dać graczom większy wybór, grania różnych kombinacji, a nie sztywnego trzymania się tylko głównych czy podstawowych rynków.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe