STS wycofuje się z Wielkiej Brytanii i Estonii

STS jest największym polskim bukmacherem, który swoich sił próbował także na zagranicznych rynkach – w Wielkiej Brytanii i Estonii. Próbował to trafne określenie, bowiem STS podjął decyzję o ograniczeniu działalności w tych dwóch krajach.

Bukmacher STS wycofuje się z zagranicy

Firma poinformowała w oficjalnym komunikacie, że nie będzie przyjmowała już nowych graczy w Wielkiej Brytanii i Estonii. STS wszedł na rynek brytyjski oficjalnie w grudniu 2019 roku, otrzymując licencję od Brytyjskiej Komisji ds. Hazardu (UKG). Co warte zauważenia, jak informuje branżowy portal EGR.Global, STS nie jest pierwszym bukmacherem, który postanowił się wycofać z Wielkiej Brytanii. Już wcześniej na taki krok zdecydowały się między innymi SportNation, RedZone, bet-at-home, Genesis Global oraz Novibet.

STS chce skoncentrować się w pełni na rozwoju działalności w Polsce. Choć między wierszami da się wyczytać, że chodzi także o cięcie kosztów.

STS S.A. reorganizuje działania operacyjne. Ich wynikiem jest skupienie aktywności STS S.A. w Polsce w oparciu o dotychczasowe portfolio usług. Tym samym STS S.A. limituje działalność operacyjną prowadzoną przez spółki zależne w ramach posiadanych licencji w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, od dnia 16 stycznia 2023 roku zamykając możliwość rejestracji kont.” – czytamy w oficjalnym komunikacie STS Holding SA.

“Celem reorganizacji jest możliwie pełne wykorzystanie potencjału rynku polskiego, który pozostaje najistotniejszym obszarem działalności Grupy STS. Wyniki operacyjne osiągnięte przez STS S.A. w 2022 roku wskazują na niezwykle wysoką atrakcyjność polskiego rynku. Spółka zamierza skoncentrować działania, by móc zagospodarować potencjał rozwoju w Polsce.” – brzmi dalsza część wspomnianego komunikatu, z którego pełną treścią można zapoznać się na tej stronie.

STS bije kolejne rekordy

W komunikacie wspomniano, że “wyniki operacyjne wskazują na niezwykle wysoką atrakcyjność polskiego rynku”. I rzeczywiście, znajduje to swoje potwierdzenie, kiedy spojrzymy na liczby, które wygenerował STS. NGR, a więc wartość zakładów, pomniejszona o wypłacone wygrane i podatek od gier, wzrosła rok do roku z poziomu 565 mln złotych do 663 mln złotych, co daje wzrost aż o 17%, porównując 2021 i 2022 rok.

Co ciekawe, tylko w czwartym kwartale 2022 roku STS wygenerował 200 mln złotych NGR. Zapewne solidny wpływ miały na to Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które dla większości bukmacherów były czasem wzmożonego zainteresowania ze strony graczy.

Na sam koniec Grupa STS poinformowała, że szacunkowa, skorygowana EBITDA za 2022 rok powinna wynieść pomiędzy 265, a 257 mln złotych.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe