Trening na plaży? Tylko na sopockiej

…która jest jedną z „Top 50 City Beaches”

Plaża to wymarzone miejsce na workout. Na sopockiej plaży w sezonie często odbywają się treningi crossfitu, „Beach Booty”, a nawet morderczy trening do Runmageddonu – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Trudno się dziwić, że zarówno sportowcy, jak i turyści doceniają to miejsce. Sopocka plaża niedawno znalazła się w prestiżowym rankingu „Top 50 City Beaches”.

O popularności sopockiej plaży świadczy fakt, że w wakacje odbył się tu otwarty trening ze słynnym trenerem Danielem Kuczajem. Zgromadził tłumy, które ćwiczyły w rytm hitów muzycznych. Daniel “Qczaj” Kuczaj to jeden z najpopularniejszych motywatorów w Polsce. Na Instagramie śledzi go ponad 330 tysięcy użytkowników. Wiele osób ogląda jego treningi na YouTube.

Aktywacja mięśni głębokich

Plaża to właściwe miejsce na trening. Ćwicząc na niestabilnym terenie, angażujemy mięśnie głębokie. Aktywujemy też mięśnie stóp. Chodzenie boso po piasku jest bardzo zdrowe dla naszych stóp.

Wiele osób lubi przychodzić na sopocką plażę, by ćwiczyć jogę. Przez cały rok odbywają się też bardziej forsowne treningu do Runmageddonu. Jest to trening wytrzymałościowy połączony z pokonywaniem przeszkód czy przerzucaniem opon.

Można tu też zobaczyć dzieci w wieku 4-11 lat, dla których przygotowano odpowiedni, lżejszy zestaw ćwiczeń.

„Top 50 City Beaches”

Plaża w sopockim kurorcie zachwyca zarówno osoby aktywne, jak i te, które od przerzucania opon wolą relaks na leżaku.

Wielu włodarzy miast marzy o tym, żeby znaleźć się w zestawieniu „Top 50 City Beaches”. Zostało ono przygotowane przez kanadyjską agencję Flight Network we współpracy z aż 1200 dziennikarzami piszącymi o podróżach, blogerami, a także pracownikami agencji turystycznych. W tym roku po raz pierwszy doceniono właśnie polski kurort.

Na 48 miejscu w rankingu „Top 50 City Beaches” pojawiła się plaża w Sopocie. Za atmosferę jurorzy przyznali jej aż 10 punktów na 10! Za czystość wody i piasku – 7/10.

– Sopocka plaża słynie ze swojej atmosfery. Wspaniała plaża oraz szeroki wachlarz nadmorskich restauracji, sklepów i barów sprawia, że jest to najpopularniejszy kierunek turystyczny na polskiej riwierze – komentuje Marianne Zitting, dziennikarka fińskiej gazety „Iltalehti”.

Bondi Beach

Warto dodać, że jury jednogłośnie przyznało, że najpiękniejszą miejską plażą na świecie jest Bondi Beach w Australii, położona na terenie dzielnicy o tej samej nazwie. To jedna z największych plaż Sydney.

Turystów i lokalsów przyciąga woda o turkusowym kolorze, złocisty piasek i piękne widoki. W ciągu roku można liczyć na 236 słonecznych dni.

Miami Beach

Na drugim miejscu uplasowała się Miami Beach na Florydzie, którą upodobali sobie szczególnie turyści z Europy. Czystość wody i piasku oceniono na 8 punktów w 10-stopniowej skali.

To w tych lokalizacjach kręcono telewizyjny serial „Miami Vice”.

Copacabana

Ostatnie, czyli trzecie miejsce na podium, przypadło słynnej 4-kilometrowej Copacabanie w Rio de Janeiro. Średnia roczna temperatura powietrza to 28,4 stopnie Celsjusza.

Ta piękna i gościnna plaża gościła już miliony turystów, ale także wiele gwiazd. To tu zagrali m.in. Rolling Stonesi czy Lenny Kravitz. Podczas Światowych Dni Młodzieży modlił się tu nawet papież Franciszek.

Warto pamiętać, że to miejsce nad Atlantykiem bywa też niebezpieczne. Dochodzi tu do wielu kradzieży.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe