Zakłady na wyścigi konne

Wyścigi konne to dla wielu sport kojarzący się z bogaczami w eleganckich strojach, którzy przy koktajlach stawiają towarzysko wysokie zakłady na swoje ulubione rumaki. Niesłusznie! To znaczy owszem, bardziej uposażeni członkowie społeczeństwa lubią bywać na gonitwach, ale zaraz udowodnimy Ci, że zakłady na wyścigi konne wcale nie są niedostępne dla Kowalskiego!

Wyścigi konne: zasady i obstawianie

Wyścigi konne to tak naprawdę chyba jedne z najłatwiejszych sportów jeśli chodzi o ogarnięcie zasad i rodzajów rynków bukmacherskich do obstawiania. Oczywiście z początku może się wydawać, że świat pędzących bucefałów onieśmiela przeciętnego zjadacza chleba. Zapewniamy jednak, że nie ma w nim niczego przerażającego, ani szczególnie skomplikowanego. Dlatego właśnie powstał ten poradnik: dowiesz się w nim, jak odnaleźć się w środowisku wyścigów konnych oraz jak najbezpieczniej obstawiać lukratywne zakłady na konie i ich jeźdźców.

Czy wyścigi konne sa popularne?

W tej chwili w Polsce nie uświadczysz wyścigów konnych w galerii najbardziej popularnych dyscyplin sportowych. Po latach świetności w między- i powojennej Rzeczypospolitej, zostały one wyparte przez inne, nieco łatwiej dostępne i bardziej medialne sporty, np. koszykówkę, siatkówkę czy hokej na lodzie. Nie oznacza to jednak wcale, że wyścigi odeszły do lamusa!

W krajach takich jak Wielka Brytania, Australia czy Irlandia, wyścigi konne uznawane są za sport narodowy, których zawodników (nieparzystokopytnych i dwunożnych) obserwują i dopingują miłośnicy i fani z całego świata. Ale my też mamy tory, które nadal cieszą się dużą popularnością, np. Służewiec, na którym regularnie organizowane są nieliche gonitwy. Wielu obecnych obstawiających wciąż pamięta czasy, gdy wyścigi konne były jedynym sportem, na który można było legalnie stawiać zakłady w Polsce. Teraz nie ma takiego problemu, ale miłość do pędzących koni i zastrzyku adrenaliny przy stawianiu kuponu pozostała i przeszła także na tych, którzy nie załapali się na klimaty PRLu.

Gdzie obstawiać gonitwy?

Jednym z dowodów na to, że obstawianie gonitw nie jest wcale tak niszowe, jak mogłoby się wydawać, niech będzie chociażby to, z jaką łatwością można znaleźć zakłady na wyścigi konne. Pojawiają się one u każdego szanującego się bukmachera, a tak się składa, ze legalni bukmacherzy w Polsce szanują sie bardzo. Pierwszy na myśl może przyjść Traf – bukmacher od lat specjalizujący się właśnie w zakładach na gonitwy. Nie jest to jednak jedyne miejsce, w którym w ofercie stale znajdują się wyścigi na torach, więc spozwól, ze przedstawimy Ci, gdzie (naszym zdaniem) najlepiej obstawiać wyniki wyścigów konnych!

Wyścigi konne: bukmacher

 1. STS

  Bonusy do 600 zł + cashback 100 zł + bonus 60 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Bonus 100% do 100 zł: x2 po 1.91; Bonus 50% do 200 zł: x2 po 1.91; Bonus 50% do 300 zł: x2 po 1.91; Cashback 100 zł: x2 po 1.91; Bonus 60 zł: x1 po 1.91 Pełen reg
 2. Superbet

  Odbierz aż do 3755 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Freebet 35 zł: bez obrotu; Freebet (mobile) 20 zł: bez obrotu; Freebet od depozytu 100% do 200 zł Cashback do 3500 zł Pełen reg
 3. Fuksiarz

  Zwrot 100% do 50 zł bez obrotu + cashback do 200 zł + freebet 10 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Zwrot 100% do 50 zł: brak warunków obrotu! Cashback bez końca: brak warunków obrotu! Freebet 10 zł mobile: brak warunków obrotu! Pełen reg

Bukmacherzy, na których szczególnie warto zwrócić uwagę to giganci polskiego rynku bukmacherskiego: ST i Fortuna. Działający legalnie w naszym kraju operatorzy (tak jest, mieli licencje z MFu i grzecznie płacili podatki jeszcze przed zaostrzoną ustawą z 2017 roku) oferują zakłady na wyścigi konne na największe i najbardziej oczekiwane imprezy.

Podczas rejestracji u tych bukmacherów (linki prowadzące do nich bezpośrednio – bez żadnych reklam – znajdziesz na naszej stronie, np. w tabelce wyżej) warto podać kody promocyjne, dzięki którym bonusy powitalne będą większe:

 • w STS freebet (darmowy zakład) zwiększa kwotę z 25 zł do 30 zł i dodatkowo otrzymujesz niedostępną bez kodu ofertę cashback (ubezpieczenie zakładu) na 230 zł;
 • w Fortunie standardowy cashback 200 zł zwiększa się do 210 zł.

Z takich promocji zawsze warto jest skorzystać, aby uzyskać pewna przewagę na starcie. Nie zapomnij tylko przejrzeć regulaminu każdego z bonusów. Znajdziesz tam szczegółowo wypisane wymagania co do warunków, pod którymi otrzymasz np. dodatkowe środki na grę.

Zobacz jak działają!

Sprawdź ranking!

Obstawiaj inaczej!

Zasady w wyścigach konnych

Tyle słowem wstępu i wyścigach konnych i zakładach. Przejdźmy więc do konkretów i bardziej szczegółowych tematów. Zacznijmy od tego, jakie są zasady wyścigów konnych.

Tory wyścigowe znajdujące się na tzw. hipodromach (analogicznie do piłki noznej – stadionach) stanowią ścieżkę rywalizacji dla jeźdźców i ich koni. Kto w tym duecie jest ważniejszy? Niepodważalnie największą robotę wykonuje tutaj zwierzę, ale do tego jeszcze przejdziemy.

Aby wyścig można nazwać wyścigiem, na torze musi rywalizować przynajmniej 2 jeźdźców (dżokejów). Rodzaje gonitw dzieli się ze względu na wyznaczony dystans, rasę koni, ich chód (czyli rodzaj/ technikę biegu), rodzaj nawierzchni, występowanie i rodzaj przeszkód na trasie albo nawet dołączone pojazdy. Konie startują w tym samym momencie, z tego samego punktu na torze (zazwyczaj z boksów) i ścigają się, który pierwszy dobiegnie do mety. Liczy się przekroczenie linii łbem, ale to nie wszystko – koniecznym warunkiem, by uznać dotarcie do mety jest to, by jeździec znajdował się na grzbiecie wierzchowca. Nie śmiej się – nie chciełbyś zlecieć z pędzącego konia, który w dodatku dobiegł pierwszy… a już na pewno nie chciałbyś mieć postawionego na niego kuponu!

Rodzaje wyścigów

Skoro już wspomnieliśmy, że są różne rodzaje wyścigów konnych, to powiedzmy o nich nieco więcej. Ale spokojnie – rozróżnienia są doprawdy proste. To trochę jak z biegami: wszyscy biegną od punktu A do punktu B i wygrywa ten, który dobiegnie pierwszy – tak z grubsza. No bo można biegać sprint, można biegać dłuższy dystans, a można biegać w maratonie. A można też jeszcze dorzucić bieg przez płotki, prawda? No i tak samo jest z wyścigami konnymi! Proste? Proste!

Flat Racing

Flat racing to nic innego, jak wyścig po płaskim torze. Żadnych przeszkód, żadnych wózków, po prostu pęd i stukot kopyt. Wiesz, że niepokonany dotąd rekordzista galopował z prędkością 70,76 km/h? Był to Winning Brew podczas gonitwy w Penn National Race Course w USA, w 2008 roku. Przy okazji: najszybszym polskim koniem wyścigowym jest w tej chwili Mijaz, który podczas treningu pędził z prędkością 68,2 km/h!

Boxed racing

Ten rodzaj wyścigu można porównać do sprintu na bieżni. Dystans jest tutaj krótszy od przeciętnej gonitwy typu flat racing, więc oczywiście wyścigi te będą trwały krócej.

Jump racing

Jak się zapewne domyślasz, jump racing to wyścig z przeszkodami. W wyścigu typu hurdle przeszkody są elastyczne – naczęściej pojawiają się na torach w formie pięknie przyciętych do określonej wysokości krzaczków (chciałbyś takie w ogródku). Steeplechase (lub po prostu chase) to gonitwa z przeszkodami większymi od hurdle’owych krzaczków. Tutaj mogą pojawiać się belki, a nawet wredne sadzawki.

Group 1/2/3 i Listed races

Prestiżowe gonitwy, w których biorą udział tylko najlepsze konie. Taka liga mistrzów! Tutaj bardzo ważnym będzie odpowiednie obciążenie koni – ich jeźdźcy są przed gonitwą ważeni razem z siodłem. Jeśli trzeba, dokładane jest dociążenie, aby każde z rumaków ścigało się z dokładnie takim samym ciężarem na grzbiecie. Uczciwe? Uczciwe!

P.S. Group 1, Group 2 i Group 3 to nazewnictwo zarezerwowane dla flat racingu. najlepsi z najlepszych w kategorii jump racing występują w Grade 1, Grade 2 i Grade 3.

Maiden

W tym wyścigu biorą udział konie, które jeszcze nigdy nie wygrały wyścigu (stąd urocza i elegancka nazwa “panna”). Na te gonitwy warto zwrócić uwagę, kiedy już niego obeznasz się z tematyką i zakładami bukmacherskimi na wyścigi konne. Tutaj bowiem mogą skrywać się nieoszlifowane diamenty, które mają potencjał, by zaskoczyć bukmachera i przynieść Ci solidną wypłatę z zakładu!

Handicap

Nie, to nie jest wyścig niepełnosprawnych koni… Chodzi o to, że w przeciwieństwie do typowych wyścigów typu listed races, konie dźwigają podczas biegu różny ciężar określony na podstawie ich miejsca w rankingu. Dobry koń z jej szczytu będzie więc bardziej dociążony od jego rywali plasujących się niżej.

Rodzaje zakładów na wyścigi konne

Przejdźmy teraz do tego, jak rozumieć rodzaje zakładów bukmacherskich (rynki), które możesz znaleźć w STS, Fortunie, czy u innych bukmacherów. Ważne jest, by orientować się w tym, co można obstawiać i gdzie można najczęściej znaleźć najlepsze okazje… oraz pułapki! Nie przedstawiamy tutaj jednak wszystkich możliwych zakładów, z którymi możesz się spotkać – możliwości i kombinacji, z których korzystaja bukmacherzy jest po prostu zbyt wiele. Przyblizymy Ci natomiast te najbardziej podstawowe i najczęściej spotykane, na których nauczysz się zasad obstawiania gonitw.

Acha, jeszcze jedno. Wszelkich purystów tematyki wyścigów konnych ostrzegamy, że imiona koni w poniższych przykładach są zmyślone i nieadekwatne do typowych imion koni w wyścigach. Z prostego powodu: nie chcemy nikomu niczego sugerować!

Zwycięstwo (tzw. zakład zwyczajny ZWC)

Najprostszy z możliwych zakładów – obstawiasz po prostu, który koń wygra gonitwę. Twój kandydat dobiegł jako pierwszy? Wygrywasz! Nieco dalej wyjaśniamy, jak działaja kursy bukmacherskie, dzięki którym juz na pierwszy rzut oka zorientujesz się, który z zawodników jest faworytem.

Head 2 Head (H2H)

Jeśli zdarza Ci się obstawiać inne dyscypliny sportowe, to prawdopodobnie rozpoznajesz zakład typy H2H. Jeśli nie, to nic nie szkodzi. W tym zakładzie obstawiasz zwycięstwo gonitwy w parze. Szybszy będzie koń Dolce, czy jego rywal Gabbana? Kto dobiegnie z podanej pary szybciej: Leroy, czy Merlin?

Miejsce (tzw. zakład porządek PDK)

To dość popularny rynek. Zakłady na wyścigi konne to bowiem nie tylko obstawianie zwycięzcy, ale także tego, które miejsce zajmie zawodnik. Bukmacherzy przyjmuja tutaj różne stanowiska i opcji do wyboru możesz mieć mniej lub więcej. Najczęściej zależy to od rangi wydarzenia. Zwykle jednak będzie to, czy koń znajdzie się w pierwszej dwójce, trójce lub czwórce (tzw. superfecta) ze wskazaniem dokładnej lokaty. Oczywiście im więcej dokładnych wyników chcesz wskazać, tym większe podejmujesz ryzyko – przewydiwanie pozycji od pierwszej do czwartej jest niesamowicie trudne!

Show

To chyba najbezpieczniejszy rodzaj zakładu, szczególnie dla początkujących graczy. Show jest wariacją na temat zakładu na miejsce. Zwykle będzie to zakład, czy koń znajdzie się w pierwszej dwójce, trójce lub czwórce, ale bez wskazania dokładnej lokaty. Innymi słowy: stawiasz na to, że zawodnik znajdzie się w ścisłej czołówce, ale nie określasz, na którym miejscu znajdzie się dokładnie. Zyski z tego zakładu są oczywiście znacznie niższe, niż z klasycznych rynków, ale przecież nie chodzi tu o budowanie finansowego imperium.

Wielogonitwowe

Tu już wchodzimy na nieco wyższy poziom znajomości końskiej bukmacherki, bo w zakładach wielogonitwowych wskazujesz na wyniki w więcej, niż jednej gonitwie. Na przykład w tzw. dublu możesz wskazać konie, które zwyciężą w dwóch pierwszych wyścigach. Wygraną zgarniesz jednak tylko wtedy, kiedy oba wskazania okażą się trafne! To trudna sztuka i spore ryzyko, ale bukmacherzy nagradzają śmiałków wysokimi wypłatami.

Zakłady systemowe

Tak jest, zakłady systemowe stawia się także w wyścigach konnych! To zdecydowanie bardziej bezpieczna opcja od obstawiania wielogonitwowego, chociaż nie jest ona wolna od podstawowej zasady bukmacherki: mniejsze ryzyko, niższa wygrana.

Wyścigi możesz obstawiać w dwóch systemach. System typu box (albo quintella) pozwala Ci na postawienie zakładu na zwycięstwo wskazanych koni w dowolnej ich kombinacji. Jeżeli więc postawisz na to, że jako pierwsze dwa dobiegną klacze – faworytki Hannah i Montana, ale nie wiesz, która z nich będzie pierwsza, a która druga, to stawiasz box i bukmacher uzna Twoje zwycięstwo bez względu na to, w jakiej konfiguracji konie pojawią się na mecie jako pierwsze.

Druga opcja to system typu wall (ściana). To także ciekawe zabezpieczenie zakładu. W tym przypadku ogrywane są praktycznie wszystkie konie z gonitwy, by pomóc Ci skompletować zwycięski kupon. Jeżeli więc postawisz na to, że Hannah i Montana będą na miejscach 1. i 3., ale nie wiesz za bardzo, który z pozostałych koni dobiegnie jako drugi (bo np. z obserwacji wychodzi Ci, że Montana to raczej trójkowy biegacz), możesz zagrać ścianą. System ten uzna Twoje zwycięstwo jeśli będą się zgadzały miejsca 1. i 3., zaś na drugim może się znaleźć dowolny koń z tej gonitwy.

Jak rozumieć kursy bukmacherskie?

Powiedzmy jeszcze szybko, jak rozumieć kursy bukmacherskie w zakładach na wyścigi konne i nie tylko.

W Polsce najczęściej wyświetlanym formatem kursów jest kurs dziesiętny. Jest on doprawdy prosty do zrozumienia i jednocześnie daje dość jasny obraz tego, jak duże są szanse na zwycięstwo z tym zakładem. Zasada jest zwyczajnie taka: im niższy kurs, tym większe szanse na zwycięstwo. Kursy dziesiętne pozwalają także w prosty sposób wyliczyć wygraną za zakład.

Spróbujmy na zmyślonym przykładzie wyścigu podczas zmyślonej imprezy Królewski Bieg Koński 2024. Powiedzmy, że oferta bukmachera na wygraną w gonitwie wygląda następująco:

 • Czekoladowe Kopyto: 1.50
 • Makaronowy Ogon: 2.00
 • Pikantna Grzywa: 2.50
 • Paprykowy Grzbiet: 3.50

Faworytem w wyścigu Czekoladowe Kopyto, którego bukmacher oszacował na kurs 1.50 (najniższy z całej listy). Jego realnym zagrożeniem jest tylko Makaronowy Ogon, którego kurs na zwycięstwo jest najbliższy, ale nadal nie tak bliski, by przypuszczać, że ma duże szanse na dotarcie do mety jako pierwszy.

Oczywiście postawienie zakładu na oczywistego faworyta nie przyniesie kokosów. Za każdą postawioną złotówkę otrzymasz od bukmachera 1,50 zł, a więc de facto odzyskasz 50 gr (bo złotówkę włożyłeś sam). Nie jest więc trudno przeliczyć, że jeśli postawisz na Czekoladowe Kopyto 10 zł, bukmacher wypłaci Ci 15 zł wygranej, a więc realnie zarobisz 5 zł. Może więc lepiej postawić na Makaronowy Ogon albo Pikantną Grzywę? Jasne, z nich zysk będzie większy – ale pamiętaj, że stawiając na te konie podejmujesz większe ryzyko, ponieważ ich szanse na zwycięstwo w tej gonitwie sa znacznie mniejsze, niż Czekoladowego Kopyta.

Jak skutecznie obstawiać wyścigi konne?

Sama znajomość zasad obstawiania niestety nie wystarczy do skutecznego stawiania zakładów. Wyścigi konne dokładnie tak samo, jak inne dyscypliny sportowe, wymagają wiedzy na temat samego sportu, wydarzeń oraz środowiska zawodników.

Rozeznanie

Jak robić zakłady na wyścigi konne tak, aby nie utopić w nich pieniędzy? Wszystko opiera się na solidnym rozeznaniu. Oznacza to, że powinieneś sprawdzić np. dotychczasowe wyniki zawodników, a w szczególności z te kilku ostatnich gonitw. Kolejna sprawa, to kiedy koń ostatnio biegł? Jak długą miał przerwę między jednym wyścigiem, a kolejnym, który chcesz obstawić? Znaczenie może mieć nawet to, czy zwierzę otrzymało nowy sprzęt do biegu! Może mieć to znaczenie, jeśli koń ma tendencje do rozpraszania się. Sprawdź także, czy rumak biegł już kiedyś na tym hipodromie, a jesli tak, to z jakim wynikiem. Pamiętaj, że tak samo, jak niektórzy tenisiści mają swoje ulubione i znienawidzone nawierzchnie kortów, tak i konie mogą mieć swoje preferencje co do tego, po jakim  podłożu przyjdzie im się ścigać. Być może zawodnik, nad którym się zastanawiasz świetnie sobie radzi na twardych nawierzchniach, ale biegnie gorzej na tych miękkich?

Czas postawienia zakładu

Moment, w którym postawisz swój kupon także ma nieliche znaczenie. Na największe wydarzenia, np. Cheltenham albo Aintree, bukmacherzy wystawiają kursy na bardzo długo przed rozpoczęciem imprezy. Wtedy też masz największe szanse na załapanie się na najlepszy – najwyższy – kurs. Bukmacherzy będą z czasem zmieniać swoje wyceny wygranych, ponieważ im bliżej do rozpoczęcia wyścigów, tym więcej i bardziej aktualnych danych będą mieli w swojej bazie.

Wczesne postawienie zakładu ma zatem jedną, ogromną zaletę: stawiasz po wysokim kursie na swoich faworytów i jeśli wygrają, odbierzesz wysokie wygrane. Musisz miec jednakże świadomość, że obstawiając wyścigi konne wcześnie, podejmujesz wysokie ryzyko. Nie możesz na przykład wiedzieć na pewno, czy koń nie przeforsuje się w czasie przygotowań do zawodów. Nie da się przewidzieć, czy jego właściciel nie sprezentuje mu nowego ekwipunku, które okaże się dla zwierzęcia rozpraszające, bo coś je uciska bardziej, niż jest przyzwyczajone itp. Nie będziesz miec także pojęcia, w jakim nastroju i formie będzie koń tuż przed startem.

Zachowanie konia na padoku

I tutaj zgrabnie przechodzimy do kolejnego punktu: obserwacji konia przed wyścigami. Wielu jest ekspertów, którzy uważają, że ta metoda jest wręcz kluczowa podczas podejmowania decyzji, na którego zwierza postawić swój zakład. Czy mają rację? Na pewno nie można im zarzucić, że źle podchodzą do tematu.

Zasada obserwacji jest następująca; przed wyścigiem obserwujesz, jak koń zachowuje się na padoku przed biegiem. Jeśli jest spokojny, a jego chód miarowy, można sądzić, że zwierzę będzie skupione i da z siebie, co ma najlepsze podczas gonitwy. Jeśli jednak zaobserwujesz, że koń jest nerwowy, rozprasza się albo gubi swój rytm, prawdopodobnie nie jest to jego dzień.

Kim jest dżokej?

Chyba nie zapomniałeś, że konie nie biegną w wyścigach same? Jeźdźcy, którzy dosiadają wierzchowce mają ogromne znaczenie dla wyniku konia dokładnie tak samo, jak forma zwierzęcia! To duet, który musi działać w harmonii, dlatego sprawdź przed wyścigiem, czy dżokej ścigał się już wcześniej na tym koniu, od jak dawna trenują razem i jakie są ich dotychczasowe wyniki. Być może odkąd zmienił sie jeździec, koń nie biegnie już tak dobrze? A może dżokej, który ma teraz dosiąść rumaka znany jest jako istny zaklinacz koni i nie ważne, na co wsiądzie, to i tak wygra, choćby był to kombajn?

Pogoda

A teraz to, co wykończyło na wojnie niejednego wojskowego stratega: pogoda. Na filmach zawsze widzi się wyścigi konne organizowane w pięknych, słonecznych okolicznościach przyrody. Ale wiesz przecież dobrze, że czasami ciężko zaplanować grilla w majówkę, bo może spaść śnieg, a co dopiero kilkudniową imprezę na wiosnę! Naturalnie, wyścigi konne odbywają się w wielu miejscach na świecie, na różnych szerokościach geograficznych, gdzie klimat jest bardziej lub mniej stały. Dlatego właśnie musisz dokładnie sprawdzić, gdzie odbywa się wyścig i jaką przewiduje się pogodę. O ile koń może być przyzwyczajony do biegu w upale, wcale nie musi to oznaczać, że palące słońce mu nie przeszkadza. Deszcz? Przy miękkich nawierzchniach bieg może być koszmarem.

Panowanie nad bankrollem

W zakładach bukmacherskich najważniejszą zasadą jest panowanie nad swoimi wydatkami. Dobrą praktyką jest ustalenie sobie, ile chcesz wydać danego dnia na zakłady. Kwota może być niższa lub wyższa – to juz zalezy tylko od Ciebie i zasobnośco Twojego portfela. Nigdy jednak nie próbuj na siłę odbijac sobie strat albo obstawiać wyłącznie pod wpływem emocji! Przegrałeś dzis wszystkie swoje kupony? Nie próbuj kolejnego po to, żeby nadrobić straty. Świetnie Ci idzie i Twoje konie biegną dziś jak na skrzydłach? To gratulacje! A teraz odłóż już portfel i zajmi się czymś innym.

Panowanie nad bankrollem, czyli swoimi zasobami na koncie bukmacherskim, to podstawa skutecznego obstawiania.

Wyścigi konne: typy za darmo i typy płatne

Wielu obstawiających posiłkuje się typami, czyli przewidywaniami ekspertów w zakresie wyścigów konnych co do wyników gonitw. O ile znalezienie typów na zakłady nie jest trudne, tak odróżnienie kompletnie bezwartościowych od tych solidnych i wartych Twojej uwagi może sprawić już nieco więcej kłopotów. Dawniej sprawdzało się gazety albo miało swojego człowieka, który praktycznie żył wyścigami. Albo nie miało się nic poza własną wiedzą. Teraz jest internet i mnóstwo stron z typami na sport – i oczywiście również na wyścigi konne. Zakłady bukmacherskie są w końcu także łatwiej dostępne. Jak więc wybrać to, co jest faktycznie wartościowe?

Przede wszystkim nie kieruj się logiką, że to, co darmowe musi być śmieciowe. Istnieją naprawdę solidne strony internetowe zrzeszające świetnie zorientowanych typerów, którzy chętnie dzielą się swoja wiedzą. Możesz ich zweryfikowac sprawdzając np. ich profile i informacje o trafności ich przewidywań. Unikalibyśmy natomiast wszelkich grup facebookowych, które zapewniaja o skutecznych typach i informacjach “z wewnątrz” za opłatą. To najczęściej bezczelne oszustwa.

Wyścigi konne i zakłady nie muszą być trudne!

Chyba udało nam sie zawrzeć tutaj wszystko, co najważniejsze jesli chodzi o zakłady na wyścigi konne. Zarówno ta dyscyplina sportowa, jak i obstawianie kuponów to ciekawe hobby. Pamiętaj tylko, aby zawsze w pierwszej kolejności myśleć o własnym bezpieczeństwie. Jeśli czujesz, że zakłady zbyt mocno Cie pochłaniają, zrób sobie przerwę. Nie stawiaj też nigdy więcej, niż postanowisz sobie na samym początku – tylko dlatego, że przegrałeś, nie oznacza, że kolejny kupon przyniesie Ci miliony.

Wiesz juz wszystko? No to baw się dobrze! Powodzenia!

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe