Dwie prestiżowe nagrody dla Betclica. Betclic Rap Royale wśród najlepszych projektów PR w Polsce w 2022 roku!

Popularny w Polsce bukmacher Betclic otrzymał aż dwie nagrody branżowe za działania komunikacyjne wokół bitwy freestyle’owej Betclic Rap Royale! Firma wyróżniona została Kreaturą w kategorii „Influencer marketing” oraz Złotym Spinaczem w kategorii „Sport, turystyka i rekreacja”. To najbardziej prestiżowe nagrody branży Public Relations w Polsce!

Wedle przekazanych informacji, Betclic Rap Royale był największą bitwą freestyle’ową, jaka kiedykolwiek odbyła się w Polsce. Na scenie zmierzyli sią czołowi raperzy i freestylerzy z całego kraju. Pula nagród wyniosła 33 000 zł i stanowi rekord w historii polskiego freestyle’u. Impreza odbyła się w ramach Lech Polish Hip-Hop Festival, najważniejszego festiwalu dla fanów hip hopu i rapu w Polsce.

Jak widać, projekt zakończył się dużym sukcesem. Betclic Rap Royal przyciągnął tysiące widzów na żywo i setki tysięcy w Internecie (transmisja live prowadzona była na YouTube i Twitch.tv). Wszystkie potyczki można było obstawiać na platformie bukmachera, a wedle słów Betclica, liczba aktywnych graczy typujących walki wielokrotnie przekroczyła zakładane minimum.

Jury konkursów pozytywnie oceniło jednak przede wszystkim działania komunikacyjne marki wokół projektu. W ramach promocji Betclic m.in. wysłał dziennikarzom i influencerom kasety magnetofonowe z nagranym, zarapowanym zaproszeniem na wydarzenie (autorem nagrania był Te-Tris, legenda polskiej sceny hip-hop i freestyle). Jury doceniło również sam pomysł na wyjście przez Betclic poza standardową grupę docelową zakładów bukmacherskich, jaką są fani sportu.

Jesteśmy niezwykle dumni z obu nagród i serdecznie za nie dziękujemy. Są dla nas potwierdzeniem, że przyjęta strategia komunikacyjna, w ramach której próbujemy opuszczać wąskie ramy sportu i poszukiwać niestandardowych grup odbiorców poprzez kreatywne, ciekawe projekty, to słuszny kierunek. Szczególnym wyróżnieniem jest fakt, że przedtem w podobnych plebiscytach działalność zakładów bukmacherskich nie była doceniana – mówi Bartłomiej Płoskonka, Country Manager Betclic.

Kreatura to ogólnopolski konkurs dla twórców, firm oraz podmiotów, które na zlecenie lub w ramach promocji własnej przeprowadziły kampanię marketingową lub uczestniczyły w jej realizacji. Organizatorzy poszukują twórczych i kreatywnych projektów, realizowanych w ramach strategicznych działań i za pomocą innowacyjnych nośników treści. Stawia na emocje i promocję unikatowych wartości. Jury Kreatury docenia świeże, lekkie i oryginalne pomysły oraz ponadprzeciętną jakość wykonania. Betclic nagrodzony został Kreaturą w kategorii „Influencer marketing”.

Złote Spinacze mają na celu zwiększanie profesjonalizmu i podnoszenie standardów w branży public relations poprzez promowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych i rzetelnie wykonanych projektów w obszarze public relations zrealizowanych w Polsce. Zadaniem Złotych Spinaczy jest również edukacja środowiska biznesowego na temat znaczenia public relations dla funkcjonowania firmy. Betclic nagrodzony został Złotym Spinaczem w kategorii
„Influencer marketing”.

Oprócz Betclic, w ramach projektu nagrodzeni zostali również organizatorzy Polish Hip-Hop Festival oraz agencja Grupa Komunikacja+, która odpowiadała za szereg działań promocyjnych i współpracę z mediami wokół Betclic Rap Royale.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe