Obstawianie pogody – jak to robić?

Opublikowano dnia 11 sierpnia 2022 
Zaktualizowany 19 lipca 2024

Obstawianie pogody u bukmacherów? To możliwe!? A i owszem – nie ma co się dziwić, tego rodzaju zakłady niesportowe są już na polskim rynku łatwo dostępne i wzbudzają spore zainteresowanie.

Obstawianie pogody na lipiec 2024

obstawianie pogody

Zakłady na pogodę to dokładnie to, co przyszło Ci prawdopodobnie już na myśl: obstawianie rynków związanych z tym, co będzie działo się za oknem. W którym mieście będzie większa temperatura? Ile deszczu spadnie w danym miesiącu? Gdzie będzie mocniej wiało? Właśnie takie pytania zadają sobie osoby, które interesuje obstawianie pogody.

Cóż, tego rodzaju rynki nie dorównują może popularnością tym na sport czy wydarzenia kulturalne, ale zdążyły sobie już zyskać wiernych fanów. Czy kusi się, aby do nich dołączyć? To może być dobry pomysł, jeśli należysz do grona osób, które łamie w kościach na zmianę pogody!

Tutaj postawisz zakłady na pogodę!

Betfan

Bonus 200% do 400 zł

Sprawdzone i zweryfikowane 20 lipca 2024
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
200% do 400 zł: 1x AKO2 po 3.00 Pełen reg
18+ | Obowiązuje regulamin oferty

Jaki jest najpopularniejszy bukmacher na obstawianie pogody? Fani takich zakładów z pewnością już wiedzą, kogo mamy na myśli: to oczywiście BetFan, portal doskonale znany z ujmowania w ofercie nietypowych, innowacyjnych rynków. Na BetFan, w kategorii “Rozrywka”, zakłady niesportowe na pogodę znajdziesz praktycznie zawsze. Oczywiście zawsze możesz ich szukać także u innych bukmacherów, ale tam szansa na odnalezienie interesującego Cię rynku będzie dużo mniejsza.

Jeśli chcesz wejść do gry u tego buka na lepszych warunkach, wykorzystaj w trakcie rejestracji kod do BetFan – dzięki niemu odbierzesz na początek bonus o podwyższonej wartości. Na naszej stronie zawsze możesz sprawdzić, jakie profity możesz dostać w danym momencie za skorzystanie z kodu promocyjnego.

Jak obstawiać zakłady na pogodę

Przejdźmy do konkretów: jak puszczać kupony bukmacherskie na pogodę, żeby mieć szansę na udane doświadczenie i wygrane? Oto kilka porad, które pomogą Ci się przygotować na – oby udane – zakłady.

Podstawowe zasady

zaklady na pogode betfan

Podstawowe zasady obstawiania są dla pogody takie same jak dla każdego innego rodzaju zakładów. Żeby postawić kupon, musisz wybrać interesujące Cię wydarzenie i przypisany do niego kurs – ta liczba jest ważna, bo w dużej mierze decyduje o Twojej potencjalnej wygranej. Im wyższy kurs, tym większe ryzyko, czyli mniejsze prawdopodobieństwo danego wydarzenia według ekspertów – ale też tym większe można zdobyć pieniądze!

Jak to działa w praktyce? Na przykład jeśli postawisz 100 zł na to, że w Kielcach we wrześniu 2022 będzie cieplej niż w Katowicach i rzeczywiście tak się okaże: wygrasz (100 – 12) * 1.85, czyli 162 zł i 80 gr. Skąd tamto ucięte 12 zł? Wynika z podatku bukmacherskiego 12% od kwoty na kuponie i obowiązuje przy wszystkich rodzajach zakładów, nie tylko tych na pogodą.

Definicja wygranej

No dobra, my możemy sobie tutaj opowiadać, że “będzie cieplej w Kielcach niż w Katowicach”, ale kiedy trzeba zdecydować o przyznaniu lub odebraniu komuś pieniędzy taka definicja nie może być wystarczająca. Zacznijmy od tego, że powyższy cytat to po naukowemu “w Kielach będzie wyższa uśredniona temperatura dobowa niż w Katowicach”.

Tylko według kogo? Zwróć uwagę, na jakie źródła powołuje się bukmacher przy rozsądzaniu wyników zakładu i właśnie stamtąd czerp informacje co do statystyk pogodowych. Ciekawe dane znajdziesz na przykład na meteo.pl albo na stronie weatheronline.pl, z której, jak widzisz po powyższym screenie, czasami bierze informacje BetFan. W każdym razie najważniejsze jest to, żeby wiedzieć, według jakiego dostawcy danych bukmacher rozsądza zakłady. Pozwoli Ci to uniknąć frustracji, “bo przecież na stronie XYZ jest napisane inaczej”.

Korzystanie ze źródeł

Ta porada to poniekąd kontynuacja powyższej, ale jest ważna, więc pozwolimy sobie powtórzyć – jeśli chcesz mieć szansę na wygraną, musisz korzystać z poważnych źródeł! Oczywiście możesz dla zabawy postawić drobną kwotę na jakieś wydarzenie po prostu dlatego, że masz takie przeczucie.

Jeśli chcesz jednak zwiększyć swoje szanse, przyjrzyj się danym pogodowym za poprzednie lata i zwróć uwagę na to, z czego mógł wynikać fakt, że wyglądały one tak, a nie inaczej. Wejdź trochę w temat! Zacznij regularnie oglądać prognozy pogody, uważnie wsłuchując się również w te bardziej skomplikowane fragmenty o frontach atmosferycznych, ciśnieniu, masach powietrza i tak dalej.

Szukaj reguł i opracuj choć trochę ugruntowaną w naukowym podejściu teorię co do tego, jak potoczy się sytuacja pogodowa w danym regione. Taka procedura z pewnością zwiększy Twoje szanse na tle osób, które klikają losowy przycisk, bo “hehe zakłady na deszcz”.

Myśl logicznie

Podobnie jak w przypadku innych zakładów, także w temacie pogody łatwo złapać się w pewne pułapki myślowe: na przykład przecenić swoją wiedzę o sytuacji pogodowej we własnym mieście albo przypisać za dużą wagę kilku nietypowo deszczowym dniom, podczas gdy rynek dotyczy danych za cały miesiąc, a nie krótki jego wycinek.

Oczywiście wszystkie dane, także te szczątkowe mają znaczenie. Chcemy Ci tu tylko przypomnieć, żebyś zawsze myślał o sytuacji w odpowiedniej skali – dnia, tygodnia, miesiąca czy czegokolwiek dotyczy rynek. Nie zapominaj też uzupełniać wiedzy wynikającej z doświadczenia o realne dane. Nasza pamięć potrafi czasem wykrzywiać rzeczywistość.

Jak już wspomnieliśmy, nie bronimy Ci oczywiście obstawiać na podstawie intuicji czy nawet losowo. Najważniejsze jest jednak to, abyś miał świadomość, że właśnie tak robisz – pozwoli Ci to dobrać taką stawkę, żebyś nie stresował sie po potencjalnej jej utracie.

Zarządzanie budżetem

Ta rada przyda Ci się niezależnie od tego, na co będziesz obstawiać: ustal sobie budżet i się go trzymaj! Może się wydawać, że zakłady niesportowe są mniej ryzykowne czy wciągające niż te typowe na piłkę nożna albo tenisa. Ale tutaj tak samo można wygrać i przegrać, można się zirytować i próbować postawić kolejny kupon “na odbicie”.

Wyjdzie Ci to na lepsze, jeżeli z góry ustalisz sam ze sobą pewne zasady takie jak maksymalna kwota do obstawiania w skali miesiąca czy maksymalna stawka. Dzięki temu zawsze będziesz mieć kontrolę nad swoimi kuponami i zwiększysz swoje szanse na to, żeby ostatecznie wyjść na plus. Podejmowanie emocjonalnych decyzji i ciągłe zmienianie strategii nie przybliży Cię do sukcesu, wręcz przeciwnie.

Bonusy bukmacherskie

Większość polskich bukmacherów, w tym BetFan, ma w ofercie specjalne bonusy – zarówno takie dla nowych graczy, jak i dla stałych użytkowników. Śledź oferty promocyjne i zwracaj uwagę na to, czy możesz dzięki nim postawić kupony bukmacherskie na lepszych warunkach.

Jednocześnie nie dawaj się jednak bezkrytycznie łapać na ładne banery z dużymi liczbami. Zawsze pamiętaj, żeby rzucić okiem na regulamin promocji i w przemyślany sposób podjąć decyzję, czy skorzystanie z danej promocji wpisuje się w Twoją strategię i Twój budżet.

Stwórz własny zakład na pogodę!

Jak już wspomnieliśmy, najpopularniejszym bukiem na obstawianie pogody jest BetFan – tam z automatu znajdziesz odpowiednie rynki. Na tym jednak nie kończą się możliwości. W celu puszczania kuponów na warunki atmosferyczne możesz też znajdującego się nie tylko na BetFan, ale też między innymi w ofercie eWinner mechanizmu Bet Builder. Pozwala on połączyć na jednym kuponie kilka rezultatów dotyczących jednego wydarzenia, dzięki czemu możesz stworzyć swój unikalny rynek, dla którego zostanie wyliczony odpowiedni kurs. Dzięki takiemu elastycznemu podejściu bukmacherów możesz w pełni wykorzystać swoją meteorologiczną intuicję do obstawiania!

I co, jak Ci się podoba pomysł obstawiania na warunki pogodowe? Naszym zdaniem to ciekawa rozrywka, która może dostarczyć pewnej różnorodności nawet fanom zakładów sportowych. Pamiętaj tylko, żeby obstawiać odpowiedzialnie, a zakłady na warunki atmosferyczne z pewnością dostarczą Ci ciekawych wrażeń i przyczynią się do poszerzenia Twojej wiedzy w zakresie meteorologii!

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe