Skoki narciarskie zakłady – sezon 2024

Bonusy do 600 zł + cashback 100 zł + bonus 60 zł

 • 18+ | Obowiązuje regulamin
Bonus 100% do 100 zł: x2 po 1.91; Bonus 50% do 200 zł: x2 po 1.91; Bonus 50% do 300 zł: x2 po 1.91; Cashback 100 zł: x2 po 1.91; Bonus 60 zł: x1 po 1.91 Pełen reg
18+ | Obowiązuje regulamin oferty

Na skoki narciarskie zakłady stają się dostępne zawsze, kiedy zbliża się zima. Przed rozpoczęciem sezonu warto poznać najlepsze typy, porady i przestrogi dotyczące skutecznego obstawiania.

Które zakłady bukmacherskie są najlepsze do skoków narciarskich?

 1. STS

  Bonusy do 600 zł + cashback 100 zł + bonus 60 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Bonus 100% do 100 zł: x2 po 1.91; Bonus 50% do 200 zł: x2 po 1.91; Bonus 50% do 300 zł: x2 po 1.91; Cashback 100 zł: x2 po 1.91; Bonus 60 zł: x1 po 1.91 Pełen reg
 2. Superbet

  Odbierz aż do 3755 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Freebet 35 zł: bez obrotu; Freebet (mobile) 20 zł: bez obrotu; Freebet od depozytu 100% do 200 zł Cashback do 3500 zł Pełen reg
 3. Fuksiarz

  Zwrot 100% do 50 zł bez obrotu + cashback do 200 zł + freebet 10 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Zwrot 100% do 50 zł: brak warunków obrotu! Cashback bez końca: brak warunków obrotu! Freebet 10 zł mobile: brak warunków obrotu! Pełen reg
 4. Fortuna

  Freebety 35 zł + cashback x3 po 100 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Cashback x3 po 100 zł: brak obrotu!; 20 zł freebet (FKP): brak obrotu!; 10 zł freebet (FKP): brak obrotu! 5 zł freebet (FKP): brak obrotu! Pełen reg
 5. ComeOn

  100 zł bez ryzyka na start!
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Cashback 100 zł: bez obrotu! Pełen reg

Korzystając z powyższej listy, z pewnością znajdziesz dla siebie odpowiedniego buka pod skoki narciarskie. Zakłady bukmacherskie widoczne w tabelce to nasza osobista czołówka, ale też marki najczęściej wybierane przez polskich użytkowników. Dobierając buków, wzięliśmy oczywiście pod uwagę jakość oferowanych użytkownikom zakładów i bonusów. Każdy ma jednak trochę inne wymagania, więc zastanów się, który dostawca najlepiej Ci podchodzi i samodzielnie podejmij decyzję. 

Skoki narciarskie zakłady i kursy na ten sezon

Jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce są skoki narciarskie. Zakłady obstawiają tysiące kibiców, a każdy sezon przynosi ogromne emocje. Bukmacherzy publikują oferty i kuszą graczy kursami i bonusami, kiedy tylko za oknem zaczyna robić się nieco chłodniej.

W takich momentach przydaje się przewodnik po zakładach, dzięki któremu obstawianie skoków narciarskich jest o wiele łatwiejsze. Gdy już wybierzesz, jaki jest dla Ciebie najlepszy legalny bukmacher do obstawiania, przychodzi w końcu pora na podejmowanie poważnych decyzji o tym, co wrzucić na kupon!

Sprawdź więc nasze wynikłe z osobistego doświadczenia porady i przestrogi. Dzięki nim Twoja szansa na mądrze postawione zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie urośnie i kto wie, może wzniesie się nawet na wysokość Vikersundbakken.

Kursy na skoki narciarskie na sezon 2022/23

Skoki narciarski – kursy na Puchar Świata

Klas. końcowa skoczkówKursy STS
Stefan Kraft3.50
Halvor E. Granerud3.75
Dawid Kubacki6.00
Anze Lanisek6.75
Marius Lindvik8.00
Karl Geiger15.00
Kursy STS z dnia 7.12.2022r.; oferta może ulec zmianie

Skoki narciarskie – kursy na Puchar Narodów

Klas. końcowa – krajKursy STS
Norwegia2.15
Austria2.50
Niemcy8.00
Polska10.00
Słowenia10.00
Japonia40.00
Inny kraj1000.00
Kursy STS z dnia 7.12.2022r.; oferta może ulec zmianie

Zakłady na skoki narciarskie

Jak wystrzegać się błędów podczas obstawiania? W naszym poradniku znajdziesz sposoby zwiększające potencjalną szansę na wygraną. Czy chodzi o inny sport, czy o skoki narciarskie – zakłady i obstawianie wyników zawsze wiążą się z ryzykiem. Możesz jednak to ryzyko minimalizować, a wszystko dzięki dobremu przygotowaniu i wiedzy.

Czym najbardziej emocjonują się osoby, które lubią skoki narciarskie? Zakłady bukmacherskie, które przyciągają tłumy kibiców dotyczą Pucharu Świata, w tym Turnieju Czterech Skoczni. Zawody są zazwyczaj rozmieszczone na topowych skoczniach Europy, ale nie tylko. Na przykład w sezonie 2022/23 zaplanowano rywalizacje między innymi w:

Zazwyczaj właśnie po turnieju i lokalizacji można odszukać na specjalistycznych portalach poszukiwane zakłady bukmacherskie. Skoki narciarskie co roku są organizowane na podobnych zasadach i odbywają się w obrębie tych samych obiektów. Nawet jeśli jesteś w tym nowy, to już po jednym sezonie z pewnością wzrośnie Twój zakres słownictwa w kwestii urokliwych niemiecko brzmiących miasteczek!

Skoki narciarskie a kursy bukmacherskie

skoki narciarskie zaklady fortuna

Aby obstawianie skoków narciarskich miało sens, musisz zrozumieć, jak liczone są kursy bukmacherskie. Określają one w postaci liczbowej prawdopodobieństwo tego, że dojdzie do danego zdarzenia.

Jak mają się do tego skoki narciarskie? Zakłady bukmacherskie w ich przypadku dotyczą np. tego, kto wygra dane zawody, klasyfikację, Kryształową Kulę czy kto wykona najdłuższy skok w sezonie.

Kibice mogą na różne sposoby obstawiać skoki narciarskie. Zakłady najczęściej oferowane są w czterech podstawowych formach:

 • TOP3 – czy dany zawodnik znajdzie się na podium w danym konkursie
 • TOP5/10 – w jakim przedziale miejsc dany zawodnik zakończy konkurs
 • H2H – który zawodnik z pary znajdzie się wyżej w tabeli
 • Zwycięzca – który skoczek wygra konkurs

W kursach prawdopodobieństwo wyrażone w procentach zamieniane jest na liczby. Przyjmijmy, że jeden ze skoczków ma 25% na to, by wygrać turniej. W takiej sytuacji 100% dzieli się przez określone prawdopodobieństwo. Wynik równania jest równy 4.00 i jest to kurs wyświetlany przez bukmachera… W utopii, bo w praktyce buk ściąga jeszcze marżę, co ma wpływ na kurs – ale ogólna logika jest taka, jak to opisaliśmy.

Im wyższy kurs, tym mniejsza szansa – zdaniem analityków – na dane zdarzenie. Oznacza to jednocześnie, że jeśli jednak do niego dojdzie, to wygrana gracza będzie wyższa. Bukmacher podał niski kurs na skoki narciarskie? Zakłady takie zwykle nie przynoszą dużych pieniędzy. Dzieje się tak, ponieważ eksperci zakładają, że szansa na wystąpienie danej sytuacji jest wysoka, a co za tym idzie ryzyko niskie.

Na jakiej podstawie bukmacher ocenia, jakie są szanse na to, że np. Ryoyu Kobayashi zdobędzie Kryształową Kulę? Pod uwagę brane są rozmaite czynniki, m.in.:

 • kondycja zawodnika i jego rywali 
 • miejsce rywalizacji (nie wszyscy zawodnicy mają dobre wyniki na skoczniach o różnych wielkościach)
 • dotychczasowe zwycięstwa i porażki
 • sprzęt używany przez sportowca
 • rundy kwalifikacyjne

Obstawianie skoków narciarskich: porady i przestrogi

skoki narciarskie zaklady sts

Można wymienić szereg zasad, którymi należy się kierować, obstawiając skoki narciarskie. Zakłady dzięki nim mogą stać się mniej ryzykowne. W praktyce oznacza to, że zyskasz większą szansę na potencjalną wygraną – chociaż pamiętaj, że w sporcie ryzyka nie da się wyeliminować. Nawet gdyby rywalizacja szła na linii Kamil Stoch kontra ja! W sytuacji jedna na milion on może być kontuzjowany, a ja bardzo dynamicznie stoczyć się ze skoczni.

Wracając: aby zredukować ryzyko, wystarczy, że odpowiednio przygotujesz się do obstawiania, zbierzesz niezbędne informacje i będziesz działać w przemyślany, odpowiedzialny sposób.

Wiele osób marzy o tym, aby czasami dorobić jakąś kasę na swojej zimowej sportowej pasji, jaką są skoki narciarskie. Zakłady bukmacherskie czasem na to pozwalają, ale żebyś miał szansę wyjść na plus, musisz je traktować poważnie i z zimną krwią – sprawdź dokładniej, jakich zasad powinieneś przestrzegać, typując wyniki. 

Jak obstawiać skoki?

Skupimy się na trzech najważniejszych zasadach, zgodnie z którymi warto obstawiać skoki narciarskie. Zakłady przede wszystkim powinny być przemyślane i poparte wiarygodnymi informacjami. Stawiając pieniądze na to, że dany skoczek wygra, przyjrzyj się temu, jakie są realne szanse na taki scenariusz.

Przeanalizuj dotychczasowe osiągnięcia sportowca i porównaj je z dorobkiem jego rywali. Śledź wszystkie newsy na jego temat: wiadomości dotyczące słabej kondycji, problemów osobistych czy potencjalnych kontuzji powinieneś traktować jak sygnał alarmowy. 

Druga kwestia to mądre zarządzanie środkami przeznaczonymi na obstawianie. Bukmacherzy oferują różnorodne zakłady, warto więc podzielić dostępną gotówkę i lokować ją w kilku miejscach, nigdy nie stawiając jednocześnie więcej niż 5-10% łącznego budżetu. Dzięki temu nawet kilka przegranych nie doprowadzi do utraty całej kwoty. Pozostałe ewentualne wygrane mogą skutecznie zniwelować straty i pozwolić Ci na dalszą grę.

Trzecia zasada, to wzięcie pod uwagę szeregu informacji dodatkowych, które mogą mieć wpływ na skoki narciarskie. Zakłady bukmacherskie mogą „wejść” lub nie w zależności np. od pogody. Jeśli prognozy meteo są niepewne, warto wstrzymać się z obstawianiem.

Silny wiatr może doprowadzić do tego, że wszelkie przewidywania dotyczące faworytów się nie sprawdzą. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że poszczególne zawody organizowane są w różnych krajach. Zależnie od klimatu sportowcy mogą skakać zarówno o wiele lepiej, jak i dużo gorzej.

Czasem takie kwestie naprawdę trudno przewidzieć, a z perspektywy gracza są one kluczowe. Jeśli już podejmujesz ryzykowne decyzje, do czego masz oczywiście prawo, rób to świadomie – przy trudnych warunkach możesz na przykład obniżyć swoje stawki.

Jak NIE obstawiać skoków?

Wiesz już, czym się kierować i jak skutecznie obstawiać skoki narciarskie. Kursy bukmacherskie jednak często bywają tak kuszące, że na zakłady decydują się osoby nieznające tego sportu. W takiej sytuacji za wszelką cenę należy unikać kilku zachowań, często prowadzących do utraty pieniędzy i wyrzutów sumienia.

Przede wszystkim przestrzegamy przed obstawianiem większych kwot, niż pozwala na to budżet. Gracz powinien na zakłady przeznaczyć taką kwotę, której ewentualna utrata nie wpłynie negatywnie na jego codzienne życie. To podstawowa zasada odpowiedzialnej gry. Nie powinno się wydawać przesadzonych kwot nawet wtedy, gdy szansa na wygraną wydaje się dość wysoka – żaden zakład nie jest pewny!

Druga kwestia, to unikanie zakładów typowanych wyłącznie na podstawie kursów bukmacherskich. Często pozorne „pewniaki” prowadzą do utraty dość dużych kwot, przed czym ustrzec gracza może zdrowy rozsądek. Zawsze przed postawieniem pieniędzy na dane wydarzenie warto upewnić się, czy nie istnieją żadne poważne przesłanki wskazujące, że warunki potencjalnej wygranej jednak nie zostaną spełnione. Wystrzegaj się też przed zbyt częstym dorzucaniem na kupon niskich kursów “na podbicie”, szczególnie w nieprzemyślany sposób – takie decyzje lubią się mścić.

Trzecia przestroga dotyczy wyboru bukmachera. Zawsze warto korzystać z usług sprawdzonych, zaufanych i przede wszystkich legalnych dostawców jak np. STS, forBET czy Fortuna. Skoki narciarskie, zakłady i obstawianie zwycięzców w takich miejscach to sposób na uniknięcie różnego typu oszustw czy niewypłacalności, która bywa problemem pośredników o wątpliwej reputacji. Już nie wspominając o tym, że gra u buka bez odpowiedniej licencji jest po prostu nielegalna!

Skoki narciarskie, zakłady bukmacherskie i typy

Bez wątpienia jednym z najbardziej emocjonujących sportów zimowych są skoki narciarskie. Zakłady każdego roku kuszą tysiące kibiców wizją potencjalnej wygranej. Gdzie jednak szukać sprawdzonych typów i wskazówek dotyczących obstawiania? Sprawa nie jest łatwa, ale istnieją sposoby, które mogą Ci w tym pomóc. 

Przede wszystkim obserwuj strony specjalizujące się w analizie materiałów sportowych. Często prowadzą je dziennikarze i prawdziwi pasjonaci danej dyscypliny. Na podstawie ich komentarzy i aktualnych wiadomości możesz wytypować wyniki zakładów z potencjałem na wygraną. 

Drugi sposób, to obserwowanie osób znanych w świecie sportu w mediach społecznościowych. Często komentatorzy sportowi, trenerzy czy nawet sami sportowcy na fanpage’ach i prywatnych profilach komentują to, co dzieje się podczas treningów i w czasie kwalifikacji. Nie brak nawet publikacji zawierających dosłowne typy i analizy wraz z uzasadnieniem. Na ich podstawie – po sprawdzeniu prawdziwości informacji – możesz uznać dane scenariusze za bardziej bądź mniej wiarygodne. 

Wskazówki pomagające obstawiać zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie możesz też znaleźć samemu. Są nimi obiektywne informacje, które mogą mieć wpływ na przebieg zawodów.

Swoje typy ustalaj na podstawie zbieranych w różnych miejscach danych, dotyczących wszelkich kwestii, które mogą mieć związek z konkretnym zakładem. Im dokładniejszy zrobisz research, tym większa szansa na to, że obstawiony przez Ciebie zakład okaże się wygrany. Pamiętaj tylko, że ostateczna decyzja należy do Ciebie – a także finansowa odpowiedzialność za tę decyzję!

Kiedy najlepiej obstawiać skoki?

Wyróżnić można trzy główne terminy, kiedy można obstawiać skoki narciarskie. Kursy bukmacherskie są zmienne, więc żaden z nich nie jest uznawany za mniej lub bardziej szczęśliwy od pozostałych, ale wszystkie mają swoich zwolenników. Mowa tu o: 

 • zakładach na żywo – obstawiasz podczas trwania konkursu. Ich zaletą jest to, że możesz reagować na bieżąco na to, co dzieje się na skoczni
 • zakłady przedkonkursowe (krótkoterminowe) – możesz je obstawiać tylko bezpośrednio przed rozpoczęciem konkretnego turnieju
 • zakłady długoterminowe –  umożliwiają obstawianie w dłuższej perspektywie, np. całego turnieju (składającego się z kilku konkursów) czy nawet sezonu.

Chwila udostępnienia zakładów dla kibiców zależy od indywidualnej strategii danego bukmachera. Pierwszy konkurs odbywa się zwykle na początku listopada, więc w każdym sezonie można uruchomienia pierwszych zakładów z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Sam zdecyduj, który tryb obstawiania najlepiej Ci odpowiada, a my będziemy trzymać kciuki!

STS
98/100
 • Potężna oferta zakładów i wysokie kursy
 • Transmisje na żywo z większości wydarzeń
 • Wspiera polski sport
W STS oferta zwala z nóg!
Bukmacher STS jest niezaprzeczalnie największy w Polsce, ale też króluje w naszym rankingu: jest kod, są bonusy, są zakłady z wysokimi kursami i masa dodatków!
18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe