Zagraniczni bukmacherzy w Polsce

Opublikowano dnia 4 kwietnia 2022 
Zaktualizowany 19 lipca 2024

W naszym kraju zagraniczni bukmacherzy z powodzeniem mogą prowadzić swoją działalność pod jednym warunkiem: jeśli otrzymają licencję od Ministerstwa Finansów. Sprawdź, który z bukmacherów online spełnia to kryterium!

Najlepsi bukmacherzy zagraniczni w Polsce – lista legalnych zagranicznych bukmacherów 2024

Bukmacherzy zagraniczni nie mają blokady, kiedy oferują swoje usługi zgodnie z prawem. Widać to zresztą po aktualnej sytuacji na rynku. Często najlepsi legalni bukmacherzy wywodzą się nie z Polski, a z innych państw Europy. Wystarczy posłużyć się przykładem Fortuny i Superbet. To wysoko oceniani operatorzy online, których korzenie sięgają Czech i Rumunii. A to nie przeszkadza im odnosić sukcesów w naszym kraju.

Którzy zagraniczni bukmacherzy są dostępni w Polsce? System licencyjny w naszym kraju działa coraz prężniej, a to powoduje wydawanie nowych koncesji dla krajowych, jak i zagranicznych podmiotów. Dzięki temu bukmacherzy zagraniczni mogą otwierać w Polsce swoje lokale, jak i przyjmować zakłady przez internet.

Oto bukmacherzy, którzy pochodzą z zagranicy i legalnie oferują swoje usługi:

  • Fortuna
  • Betclic
  • Superbet
  • Betcris
  • Betway
  • Bwin

Poniżej prześwietlamy zagranicznych bukmacherów tj. recenzujemy ich ofertę na polski rynek. Sprawdź, który z tych operatorów pozwala zdobyć najlepszy bonus i skorzystać z najwyższych kursów:

Fortuna

Zagraniczny bukmacher Fortuna - bonus dla polskich graczy

W naszym kraju zagraniczni bukmacherzy nie są utożsamiani z Fortuną, ponieważ w potocznym myśleniu wydaje się, że to w pełni polska firma. Wszystko dlatego, że operator ten jest w Polsce od wielu lat – najpierw w formie tradycyjnych lokali, a później w wersji online. Jeśli jednak pogrzebiemy w korzeniach firmy, to szybko możemy dowiedzieć się, że Fortuna pochodzi z Czech. Ba, to bukmacher, który aktywnie działa również u naszych południowych sąsiadów, na Słowacji i Węgrzech.

Polska to tylko jeden z rynków, na którym Fortuna prowadzi swój biznes. To bukmacher skoncentrowany na krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Od początku działania w Polsce Fortuna posiadała licencję od Ministerstwa Finansów. Dzięki temu legalnie budowała swoją pozycję na rynku.

Aktualnie Fortuna jest jednym z największych bukmacherów w Polsce. To firma, która rywalizuje przede wszystkim z STS o prym w naszym kraju. W zakładach bukmacherskich Fortuna kod promocyjny pozwala odebrać wysoki zestaw bonusów na start. To aż trzy gratyfikacje, a więc freebet, zakład bez ryzyka i bonus od wpłaty. To jeden z elementów, który przekonuje do rejestracji konta u tego bukmachera. Co jeszcze?

W Fortunie użytkownik typuje po wysokich kursach (zwłaszcza piłkę nożną). Co więcej, oferta tego bukmachera jest bardzo szeroka – dotyczy zakładów przedmeczowych, na żywo, sportów wirtualnych i gier karcianych. Dla obstawiających przez telefon przygotowana jest aplikacja mobile na iOS i Android.

Betclic

Zagraniczny bukmacher Betclic - bonus bez ryzyka w Polsce

Bukmacherzy zagraniczni, tacy jak Betclic, niegdyś zostali zmuszeni do tego, żeby opuścić polski rynek zakładów. Wszystko to wiązało się z wprowadzeniem nowelizacji do ustawy hazardowej. Wówczas nowe prawo podzieliło rynek na legalnych i nielegalnych bukmacherów. Betclic trafił do tej drugiej grupy, ponieważ w tamtym czasie nie posiadał polskiej koncesji. Niektórzy zagraniczni bukmacherzy zdecydowali się na stałe wyjście z Polski. Betclic postąpił inaczej, bo dopełnił wszelkich formalności i rok później powrócił jako legalny operator.

Betclic oferuje zakłady bukmacherskie nie tylko w Polsce, bo również w Skandynawii, Francji czy Portugalii. Jego przykład pokazuje, że zagraniczni bukmacherzy mają otwarte drzwi w Polsce. Muszą tylko postępować zgodnie z obowiązującym prawem.

W Betclic kod promocyjny umożliwia odbiór zakładu bez ryzyka. To znamienne dla tego bukmachera, bo cashback oferuje on też na pozostałych, międzynarodowych rynkach. Firma ta przekonuje do siebie typerów wysokimi kursami i profesjonalną ofertą. W końcu Betclic ma know-how wyniesione z pozostałych rynków europejskich. W naszym kraju to niezwykle popularny bukmacher przede wszystkim wśród typujących freak fights na czele z FAME MMA.

Superbet

Superbet zagraniczny bukmacher - bonus powitalny po polsku

Superbet to kolejny bukmacher, który wcale nie wywodzi się z Polski. Jest to rumuński operator, który właśnie w krajach swojego regionu odnosi największe sukcesy. Kilka lat temu włodarze tego operatora postanowili zainicjować ekspansję na zachodnie rynki. Stąd wejście do Polski, która ma być tylko przystankiem do pozostałych regionów.

Wszystko zaczęło się w 2017 roku, kiedy to Superbet ogłosił uzyskanie licencji na zakłady stacjonarne. W pierwszej kolejności bukmacher ten skoncentrował się na sieci punktów naziemnych. Trzy lata później firma zadebiutowała w wersji online, co pozwoliło nowym użytkownikom odebrać od Superbet kod promocyjny na bonusy powitalne. Oferta nowego bukmachera szybko przypadła graczom do gustu, bo Superbet wyróżnia się ciekawymi narzędziami (Super Social) i atrakcyjnymi promocjami.

Bukmacherzy zagraniczni, jak Superbet, rozpoczynając przygodę w Polsce korzystają z doświadczenia z pozostałych państw, w których działają. To zapewnia im lepszy start, ponieważ nie są w tej branży kompletnymi nowicjuszami. Superbet ma solidny background, o czym świadczą liczne transmisje live meczy piłkarskich, tenisowych i koszykarskich. Tego rodzaju elementy pozytywnie wpływają na końcową ocenę bukmachera.

Betcris

Z czasem w Polsce pojawiają się coraz głośniejsi zagraniczni bukmacherzy. Betcris jest tego przykładem, bo to firma, która świetnie stoi przede wszystkim w krajach Ameryki Południowej. Co więcej, Betcris legalnie działa też w niektórych stanach USA (podobnie jak Betway). To globalny gracz, który chce odcisnąć swoje piętno również w europejskich państwach.

Betcris działa w Polsce od 2021 roku. Bukmacher ten szybko wszedł na przyzwoity poziom. Widać, że firma ta ma kilka atutów, którymi może wyróżniać się w naszym kraju. O co chodzi? O bogatą ofertę na sporty amerykańskie, ciekawe funkcje (zakład łańcuch) czy liczne bonusy dla stałych graczy. W Betcris kod promocyjny podany przy rejestracji zapewnia udział w atrakcyjnej ofercie powitalnej.

Bukmacherzy zagraniczni tacy jak Betcris czy Betway, proponują innowacje, z których mogą korzystać polscy typerzy. Dla graczy to okazja, żeby zapoznać się z zagranicznymi trendami w obstawianiu. Pod tym względem w Betcris ciekawie wygląda Predictor, Betcris Builder i funkcja edytowania zakładu.

Betway

W Betway kod promocyjny wystartuje niebawem, bo bukmacher ten wciąż jest na etapie budowy zaplecza, żeby ruszyć z projektem na Polskę. To firma, która stosunkowo niedawno otrzymała licencję od Ministerstwa Finansów. Wcześniej nielegalni bukmacherzy byli kojarzeni m.in. z marką Betway, ale to już nieaktualne. Ten międzynarodowy kolos w branży hazardowej w końcu dopiął wszystkie szczegóły, co skutkowało odebraniem licencji od polskiego Ministerstwa Finansów.

Zagraniczni bukmacherzy w stylu Betway od razu z miejsca dysponują wieloma narzędziami. To oznacza, że Betway w Polsce zaoferuje np. aplikację mobile na iOS i Android. Co więcej, na międzynarodowych rynkach np. we Włoszech Betway posiada cały wachlarz transmisji na żywo. Wiele wskazuje na to, że i w Polsce będzie dostępny streaming live od tego bukmachera.

Jeśli chodzi o ofertę Betway, to powinna być szeroka w zakładach pre-match i live. To jeden z najwyżej ocenianych bukmacherów w skali świata, a to zobowiązuje.

Bwin

W Polsce nielegalni bukmacherzy mają ograniczoną działalność, bo ich strony są blokowane przez internetowych dostawców. Wszystko to wynika z zapisów ustawy hazardowej. Bwin to przykład firmy, która wciąż jest w procesie licencyjnym. Ten globalny bukmacher, jak na razie, nie może pochwalić się koncesją na zakłady bukmacherskie w Polsce. A to sprawia, że usługi tej firmy w naszym kraju są niedozwolone.

W polskiej branży bukmacherskiej od dawna mówi się, że Bwin jest bliski wejścia na nasz rynek. To jednak wciąż się nie stało, co oznacza, że w Bwin kod promocyjny cały czas jest zamrożony. Kiedy bukmacher legalnie wejdzie do Polski – wówczas bonus dla nowych klientów zostanie odblokowany.

Jak zagraniczny bukmacher może być legalny w Polsce?

Nielegalni bukmacherzy mają narzędzia, żeby zmienić swój status w Polsce. Wszystko zależy od ich chęci, a także tego, czy spełnią wymogi polskiego prawodawstwa. W ustawie hazardowej obowiązują klarowne zapisy, które umożliwiają uzyskanie licencji przez międzynarodowe firmy. To oznacza, że bet365, Expekt czy Bwin mają możliwość wystąpienia o polską koncesję. Aby tak się stało najpierw muszą spełnić określone postanowienia. Jakie?

Ustawa hazardowa zobowiązuje zagranicznych operatorów do tego, żeby ci otworzyli swoje oddziały na terytorium Rzeczypospolitej. Co jeszcze? Firmy te muszą przedstawić stosowną dokumentację odnośnie pochodzenia kapitału, a także wszelkich zabezpieczeń dotyczących bazy danych itd. Cały proces zajmuje minimum sześć miesięcy. Jeśli zostanie wydana pozytywna decyzja, to taki bukmacher może rozpocząć działalność na terenie naszego kraju.

Lista legalnych bukmacherów 2024

[affiliate-table id=8721]

Lista nielegalnych bukmacherów 2024

Bukmacherzy zagraniczni, którzy pomimo ustawy hazardowej, próbują łamać polskie prawo, są sklasyfikowani na specjalnej, czarnej liście. Rejestr stron zakazanych to narzędzie, za pośrednictwem którego Ministerstwo Finansów walczy z nielegalnym hazardem. Tam trafiają adresy zagranicznych bukmacherów (i operatorów kasyn), którzy nielegalnie próbują oferować swoje usługi. To informacja dla internetowych dostawców, by taką stronę zablokować, bo w myśl naszego prawa jest nielegalna.

Jeśli trafisz na usługi bukmachera, który znajduje się w rejestrze domen zakazanych, to natychmiast opuść jego stronę. W Polsce gra u nielegalnych operatorów może grozić karą finansową od władz państwowych!

FAQ

Czy zagraniczni bukmacherzy w Polsce są legalni?

Legalni bukmacherzy z zagranicy to naturalne zjawisko pod warunkiem, że tacy operatorzy posiadają licencję od polskiego Ministerstwa Finansów.

Czy można obstawiać z Polski u zagranicznych bukmacherów?

Tak, ale pamiętaj, by robić to tylko u koncesjonowanych bukmacherów np. Fortuna, Superbet i Betcris.

Gdzie jest lista nielegalnych zagranicznych bukmacherów?

Nielegalni bukmacherzy znajdują się na stronie rejestru domen zakazanych.

Jakie są kary za grę u nielegalnych zagranicznych bukmacherów?

Za korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów grozi kara grzywny i skarbowa.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe