Zakłady na wybory parlamentarne 2023

Już 15 października do urn ruszą pełnoletni obywatele Rzeczypospolitej Polskiej – a to oznacza, że zakłady na wybory są już dostępne! Warto sprawdzić przewidywania bukmacherów i dowiedzieć się, jak obstawiać wybory parlamentarne.

Obstawianie wyborów parlamentarnych 2023

Jeżeli masz pomysł, która partia wygra wybory lub które ugrupowania wejdą do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, to dobrze się składa, bowiem legalni bukmacherzy w Polsce już wystawili zakłady na wybory parlamentarne. Obstawianie wyborów to niemal tyle wariantów, co kreślenia na kartach do głosowania. Warto zapoznać się ze szczegółami.

Tu warto obstawiać wybory 2023

Obstawianie wyborów parlamentarnych w 2023 roku możliwe jest w wielu serwisach. Z naszej strony polecamy następujących operatorów:

STS
Bonus na zakłady
1660 zł
Betfan
Bonus na zakłady
450 zł
Superbet
Bonus na zakłady
3755 zł
Fortuna
Bonus na zakłady
630 zł
Betcris
Bonus na zakłady
1400 zł

Zakłady na wybory 2023 – obstawianie partii

Zakłady na wybory parlamentarne, które odbędą się już 15 października 2023 roku, to przede wszystkim obstawianie zwycięskiej partii. Jest to prosty rodzaj zakładu. Otóż do każdej listy, która zarejestrowała komitety ogólnopolskie został przypisany kurs bukmacherski. Warto zwrócić uwagę, że kursy się zmieniają w zależności od aktualnych nastrojów, a przede wszystkim od wyników sondaży.

Jeżeli jesteś zainteresowany obstawianiem innych zakładów, to dobrze się składa, bowiem bukmacherzy posiadają zdecydowanie więcej rynków. Obstawianie wyborów to także typowanie wyniku poszczególnych partii, wskazanie przyszłego Premiera Rzeczypospolitej Polskiej oraz referendum, które zostanie przeprowadzone razem z wyborami parlamentarnymi. Jak więc widać, opcji jest całkiem sporo i każdy typer znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Wynik procentowy: poniżej / powyżej

Jedną z popularniejszych opcji na obstawianie wyborów jest właśnie typowanie wyniku procentowego poszczególnych komitetów. Oczywiście ciężkie byłoby wskazanie dokładnego wyniku, zatem bukmacherzy zastosowali zakłady na powyżej / poniżej. W naszym poradniku możesz sprawdzić jak robić zakłady over / under. Pokrótce mówiąc chodzi o wytypowanie czy dany komitet osiągnie więcej czy też mniej procent od wartości proponowanej przez bukmachera. 

W tym zakresie sprawdzi się interesująca oferta bukmachera STS, który posiada sporo zakładów powyżej / poniżej. Bukmacher proponuje przykładowo kurs rzędu 1.85 na to, że Prawo i Sprawiedliwość osiągnie wynik powyżej 36,2%. Jeżeli z tym się zgadzasz, możesz obstawić taki zakład. Jeżeli nie, możesz skorzystać z opcji wyniku poniżej 36,2%, która także jest dostępna w tym serwisie bukmacherskim. 

W poniższej tabeli wskazaliśmy proponowane przez bukmachera STS wyniki procentowe poszczególnych komitetów oraz kursy na zakłady powyżej i poniżej.

PartiaKurs poniżej (STS)Kurs powyżej (STS)
Prawo i Sprawiedliwość – 36,2%1.851.85
Koalicja Obywatelska – 31%1.851.85
Konfederacja – 12%1.851.85
Trzecia Droga – 9%1.851.85
Lewica – 8,5%1.851.85
Bezpartyjni Samorządowcy – 1,8%1.851.85
Kursy bukmacherskie STS z dnia 13/09/2023r.; oferta może ulec zmianie.

Zakłady na premiera po wyborach parlamentarnych 2023

Pomimo faktu, że wybory parlamentarne dopiero przed nami, to bukmacher Fortuna pozwala już obstawiać, kto będzie przyszłym Premierem Rzeczypospolitej Polskiej. Oferta kursowa Fortuny na przyszłego Premiera RP widoczna jest w poniższej tabeli. Nikt nie ma wątpliwości, że w wyścigu o posadę na czele rządu najbardziej liczą się Mateusz Morawiecki i Donald Tusk. Fortuna proponuje jednak także wiele innych nazwisk. I co ciekawe, zakłady te są niezależne od wyników wyborów. Może być tak, o czym już wielokrotnie w historii się przekonaliśmy, że któraś partia uzyska większość, a być może konieczne będzie zawiązanie się koalicji, co może faworyzować mniej oczywistych kandydatów na Premiera RP.

Zakłady na PremieraKurs (Fortuna)
Mateusz Morawiecki1.25
Donald Tusk4.50
Rafał Trzaskowski12.00
Jarosław Kaczyński80.00
Sławomir Mentzen100.00
Szymon Hołownia120.00
Kursy bukmacherskie Fortuna z dnia 13/09/2023r.; oferta może ulec zmianie.

Obstawianie wyborów i… referendum! 

Zakłady na wybory parlamentarne połączone są w tym roku z… referendum. Wszystko dlatego, że Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że razem z wyborami zostanie przeprowadzone właśnie referendum, w którym obywatele odpowiedzą na kilka pytań. Na karcie znajdą się dokładnie cztery pytania: 

 1. Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?
 2. Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?
 3. Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?
 4. Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Czy referendum będzie wiążące?

Wspomniane referendum budzi wiele emocji. Część obywateli, jak to zwykle przy głosowaniach bywa, popiera ten pomysł, a inni wręcz zamierzają bojkotować i wrzucać do urn puste karty referendalne. W związku z tym rodzi się pytanie czy referendum będzie wiążące? Żeby tak się stało, głos musi oddać ponad połowa uprawnionych do głosowania. 

Bukmacherzy szybko podchwycili temat i proponują także zakłady na wybory właśnie o wiążący wynik referendum. Jest to prosty rynek bukmacherski, w którym typer zaznacza czy referendum będzie wiążące czy też nie. Poniżej można sprawdzić tabelę z aktualnymi kursami bukmacherskimi.

Czy referendum będzie ważne?TakNie
STS2.701.40
Fortuna2.791.44
BetFan2.651.42
Kursy bukmacherskie z dnia 13/09/2023r.; oferta może ulec zmianie.

Jaka będzie frekwencja referendum?

Można obstawiać nie tylko czy referendum będzie wiążące, ale także jaka będzie frekwencja. I za to lubimy zakłady bukmacherskie. Polityka to obszar, który coraz częściej pojawia się w ich ofertach. Można zażartować, że w końcu o co się zakładać i spierać, jak nie o politykę właśnie.

Wybory parlamentarne 2023

Frekwencja w wyborach

STS
1.85
Poniżej 60,5%
Więcej kursów
STS
1.85
Powyżej 60,5%
Więcej kursów
Zakłady na frekwencję

Kursy z dnia 15/09/2023. Oferta może ulec zmianie.

Na wybory 2023 bukmacher STS proponuje zakłady na to, czy referendum będzie wiążące czy też nie. Oprócz tego można u tego operatora wytypować czy frekwencja w wyborach będzie wyższa czy niższa od 60,5%.

Wybory parlamentarne 2023

Czy referendum będzie wiążące?

Fortuna
2.79
Tak
Więcej kursów
Fortuna
1.44
Nie
Więcej kursów
Zakłady na ważność referendum

Kursy z dnia 15/09/2023. Oferta może ulec zmianie.

Jeżeli chodzi o wybory 2023 bukmacher Fortuna oferuje zakłady na ważność referendum, a więc na to, czy frekwencja przekroczy 50%. W tym serwisie możesz obstawiać też, którzy konkretnie politycy wejdą do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Wybory parlamentarne 2023

Frekwencja w referendum

Betfan
1.60
Poniżej 47,5%
Więcej kursów
Betfan
2.05
Powyżej 47,5%
Więcej kursów
Zakłady na frekwencję referendum

Kursy z dnia 15/09/2023. Oferta może ulec zmianie.

Na nadchodzące wybory 2023 bukmacher BetFan oprócz zakładów na ważność referendum przygotował także ofertę na frekwencję w nim. Można postawić powyżej / poniżej dwóch wariantów, a mianowicie 45,5% oraz 47,5%.

Wybory parlamentarne 2023 kiedy głosujemy?

Zanim postawisz zakłady na wybory, warto wiedzieć kiedy idziemy do urn. Otóż decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wybory parlamentarne odbędą się 15 października 2023 roku.

Wybory parlamentarne w Polsce kogo wybieramy?

Tegoroczne wybory parlamentarne będą nieco inne, niż zwykle. Owszem, kolejny raz wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Jednak oprócz kart do głosowania do Sejmu i Rzeczypospolitej Polskiej, do urn trafią także karty referendalne, gdzie obywatele będą mogli odpowiedzieć na cztery pytania, które dotyczą majątku państwowego, bariery na granicy z Białorusią, wieku emerytalnego oraz polityki migracyjnej.

Wybory 2023 – partie

Do wyborów parlamentarnych stanie sześć ogólnopolskich komitetów, a więc takich, które zarejestrowały swoje listy we wszystkich okręgach wyborczych. Jako ostatni uczynili to Bezpartyjni Samorządowcy. Portal Latarnik Wyborczy pozwoli Ci porównać Twoje poglądy do programów wyborczych poszczególnych kandydujących komitetów.

 • Prawo i Sprawiedliwość (Zjednoczona Prawica) – ugrupowanie, które stara się o trzecią z rzędu kadencję. Jego liderami są Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki.
 • Koalicja Obywatelska – największe ugrupowanie opozycyjne, któremu przewodniczy Donald Tusk. Partia, która tworzyła rząd do 2015 roku.
 • Konfederacja – koalicja założona między innymi przez takie partie jak Wolność i Ruch Narodowy. Jej liderami są m.in. Sławomir Mentzen oraz Krzysztof Bosak.
 • Trzecia Droga – wspólna lista Polski 2050 oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Liderem pierwszego ugrupowania jest Szymon Hołownia, a drugiego Władysław Kosiniak-Kamysz.
 • Lewica – lista stworzona między innymi przez ugrupowania Nowa Lewica oraz Razem, której liderami są Włodzimierz Czarzasty oraz Adrian Zandberg.

Jak obstawiać wybory parlamentarne?

Jeżeli w grę wchodzą zakłady bukmacherskie, polityka – dokładnie tak samo, jak inne rodzaje zakładów – wymaga robienia tego z głową.

 • Po pierwsze, warto analizować sondaże. Owszem, nie zawsze się sprawdzają, a nawet i różnią się pomiędzy sobą. Jednak zawsze sondaże są pewnym wyznacznikiem poparcia dla danych ugrupowań politycznych. 
 • Kolejna kwestia to wypowiedzi ekspertów i wystąpienia telewizyjne samych polityków. Na ich podstawie można wyciągnąć wiele wniosków, jak w najbliższym czasie może kształtować się poparcie.
 • I na sam koniec, warto pamiętać, żeby na chłodno stawiać zakłady bukmacherskie. Polityka, jak sport, ma swoje sympatie. Nigdy nie graj sercem. Nawet, jeżeli wszystko wskazuje na to, że partia, której nie popierasz osiągnie dobry wynik, to nie szukaj na siłę odwrotnych zakładów.

Kto wygra wybory? Ty – jeśli dobrze przygotujesz swój kupon!

Zakłady bukmacherskie polityka to ciekawe zjawisko, które już na stałe zadomowiło się w serwisach hazardowych. Jeżeli śledzisz scenę polityczną i sondaże, możesz pokusić się o wysłanie kuponu. Może to właśnie Ty wygrasz 15 października 2023 roku?

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe