„Ofensywa kulturalna” – Betclic został sponsorem Bitwy o Południe, ważnej imprezy hip-hopowej!

Betclic został sponsorem Bitwy o Południe, jednej z największych imprez freestyle’owych w Polsce. To kolejne wydarzenie kulturalne, które bukmacher obejmuje patronatem. Firma kolejny raz wychodzi poza kategorię sportową!

Bitwa o Południe i Betclic

Bitwa o Południe, której sponsorem został Betclic, w tym roku odbędzie się po raz siódmy. Najlepsi freestyle’owcy i raperzy w Polsce powalczą na wersy 7 stycznia w klubie P23 na terenie Fabryki Porcelany w Katowicach. To impreza ciesząca się niezmiennym zainteresowaniem: wszystkie bilety wyprzedane zostały już kilka tygodni temu! Podobnie z resztą było z Betclic Rap Royale, bitwą współorganizowaną przez bukmachera w sierpniu 2022 roku podczas Lech Polish Hip-Hop Festival w Płocku.

bitwa o południe

– Betclic Rap Royale był niezwykłym widowiskiem, które potwierdziło wielki potencjał drzemiący w wydarzeniach kulturowych w kontekście współpracy z zakładami bukmacherskimi. Klienci Betclic mogli obstawiać wyniki bitwy, a liczba aktywnych graczy zainteresowanych wydarzeniem, nowych rejestracji czy postawionych zakładów znacząco przekroczyła nasze wstępne założenia. Dlatego zaangażowanie w Bitwę o Południe, która jest jedną z największych i najpoważniejszych imprez freestyle’owych w Polsce, było dla nas naturalnym, kolejnym krokiem na tej ścieżce. Podobnie jak w przypadku Betclic Rap Royale, oferta zakładów na Bitwę o Południe również dostępna jest w Betclic – mówi Bartłomiej Płoskonka, Country Manager Betclic w Polsce. 

– Polski freestyle przechodzi obecnie renesans. Na Bitwie o Południe staramy się łączyć hermetyczne środowisko zawodników ze światem szeroko pojętych celebrytów, aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Walki freestyle’owe mają ogromny potencjał zasięgowy, a dzięki wsparciu sponsorów mamy możliwość zorganizowania największych bitew w historii naszego kraju. BoP będzie dopiero drugim eventem w Polsce, podczas którego widzowie będą mogli w czasie rzeczywistym obstawiać swoich faworytów, co pozwoli im jeszcze bardziej wczuć się w klimat pojedynków “na wolno”. Zapraszam wszystkich chętnych na darmową transmisję z imprezy na naszym kanale YouTube – dodaje Mateusz Kaniowski, organizator Bitwy o Południe.

Bitwy we freestyle’u

Na czym polegają bitwy we freestyle’u? Podczas tego typu imprez raperzy i freestyle’owcy rywalizują ze sobą w walkach „jeden na jednego” układając na żywo (bez wcześniejszego przygotowania!) rymowane teksty na wylosowany temat. Zwycięża ten, który według jury bądź publiczności ułoży najciekawsze wersy, głównie w żartobliwy sposób opisujące przeciwnika.

Bitwa o Południe to już czwarte wydarzenie kulturowe sponsorowane przez Betclic w ciągu ostatnich miesięcy! Legalny bukmacher przedtem, oprócz Betclic Rap Royale, objął patronatem również FEST Festival w Chorzowie oraz SnowFest Festival w Szczyrku. W 2023 roku Betclic planuje ogłoszenie kolejnych projektów sponsoringowych w obszarze kultury.

Za aktywność w tej kategorii marka odebrała już pierwsze, branżowe wyróżnienia. Działania komunikacyjne bukmachera wokół Betclic Rap Royale nagrodzone zostały Złotym Spinaczem w kategorii „Sport, turystyka i rekreacja” oraz Kreaturą w kategorii „Influencer Marketing”. Razem z Betclic nagrody otrzymał Lech Polish Hip-Hop Festival oraz agencja Grupa Komunikacja+, która odpowiadała za przygotowanie i realizację strategii komunikacyjnej imprezy.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe