Janikowski vs Don Diego typy na High League 5

Przed nami interesująca gala High League 5, na której walką wieczoru będzie starcie Don Diego vs Janikowski. Typy bukmacherskie na ten pojedynek omówiliśmy w naszym tekście. Zobacz więc, kogo uważamy za faworyta i dlaczego.

Don Diego vs Janikowski typy High League 5
Janikowski kurs FortunyDon Diego kurs Fortuny
1.333.04
Kursy High League 5 z dnia 9.12.2022, oferta może ulec zmianie.

Don Diego vs Janikowski typy na High League 5

Każdy, kto rozważa zakłady na High League, nie powinien pominąć walki Mateusz “Don Diego” Kubiszyn vs Damian Janikowski. Typy na pojedynek wieczoru budzą zainteresowanie nawet niedzielnych kibiców. Jednak, czy można się dziwić, kiedy naprzeciw siebie stanie dwóch tak bardzo rozpoznawalnych zawodników? No właśnie. Zdaniem bukmacherów faworytem starcia jest Damian Janikowski. Można dostrzec sporą dysproporcję kursów i zaryzykować twierdzenie, że Don Diego skazywany jest na pożarcie. Wszystko, jak zwykle, zweryfikuje klatka.

Mateusz “Don Diego” Kubiszyn vs Damian Janikowski typy

Typując Janikowskiego jako potencjalnego zwycięzcę, eksperci mają na uwadze fakt, że walka zakontraktowana została na zasadach mma, w formule trzech rund, po trzy minuty każda. W tym zakresie większe doświadczenie jest po stronie Damiana Janikowskiego. Brązowy medalista olimpijski w zapasach stoczył przecież aż 12 walk mma dla najlepszej federacji w Europie, którą niewątpliwie jest KSW. Mateusz “Don Diego” Kubiszyn na pewno nie jest z pierwszej łapanki, ale jego doświadczenie w mma przy Janikowskim wypada dość blado. Stoczył zaledwie jedną walkę. Wygrał z Denisem Załęckim, który nie jest uważany za profesjonalnego zawodnika mma, a bardziej za “bijoka”. I to dlatego na High League 5 typy w większości przemawiają za Janikowskim.

Typy na Don Diego na High League 5

Zastanawiając się jednak, czy ta walka może zakończyć się niespodzianką, a więc wygraną Mateusza “Don Diego” Kubiszyna, warto popatrzeć na elementy, w których może mieć przewagę. Don Diego to niezwykle doświadczony zawodnik sportów uderzanych – począwszy od boksu, przez kickboxing, a na walkach na gołe pięści kończąc. To oznacza, że może mieć przewagę nad Janikowskim w stójce. Kubiszyn walczy też niezwykle inteligentnie, co pokazała jego ostatnia walka przeciwko zdecydowanie silniejszemu Załęckiemu. Don Diego potrafi rozłożyć siły, nie szarżować kiedy nie jest to konieczne i z przyczajki odwrócić losy pojedynku. Na pewno inteligencja może być po stronie Kubiszyna, niczego nie ujmując przy tym Janikowskiemu.

Kubiszyn na High League – statystyki

Dla Mateusza “Don Diego” Kubiszyna będzie to druga walka dla organizacji High League. Wcześniej na extra evencie High League 3 (pierwotna walka nie doszła do skutku), pokonał Denisa Załęckiego. Kubiszyn pokazał ogromny spryt i wytrzymałość, wychodząc z solidnych opresji. Co ciekawe, wówczas High League typy się sprawdziły. Don Diego był faworytem i wygrał, a jak będzie teraz?

Typy na Janikowskiego na High League 5

Damian Janikowski ma solidną bazę, jeżeli chodzi o parter. Wywodzi się z zapasów, gdzie doszedł aż do brązowego medalu olimpijskiego. Ma też na pewno lepsze warunki fizyczne od Kubiszyna i będzie, co nie ulega wątpliwości, silniejszy. Wielu zauważa, że Janikowski jest eksplozywnym zawodnikiem, co może być pomocne, ale i zgubne. Może okazać się to kluczowe, kiedy dopadnie Kubiszyna i szybko będzie chciał go ubić czy poddać. Janikowski musi jednak uważać, żeby się nie podpalać, co było jego piętą achillesową w kilku walkach dla federacji KSW. Najważniejszą rzeczą, która przemawia za Janikowskim jest jego doświadczenie. Przez kilkanaście, a konkretnie 12 walk dla KSW, zdołał już wyrobić klatkowe automatyzmy, których może brakować Kubiszynowi.

Janikowski na High League – statystyki

Janikowski do tej pory walczył wyłącznie dla KSW. Pojedynek z Kubiszynem będzie więc jego debiutem we freak fightach. Czy zadomowi się tutaj na dłużej? Ciężko póki co o jednoznaczną odpowiedź.

Zakłady na High League 5

Poznałeś typy na Don Diego vs Janikowski, ale chcąc stawiać zakłady na High League, możesz wytypować także zwycięzców innych walk. Zapoznaj się z ofertą bukmachera Fortuna, którą prezentujemy poniżej.

High League 5 walkiKursy Fortuna
Wojciech “Rekordzista” Sobierajski – Kamil “Hassi” Hassan1.58 – 2.23
Przemysław “Sequento” Skulski – Andrzej “Andrew” Gazda1.55 – 2.29
Vaso “Psychopath” Bakocevic – Dawid “Crazy” Załęcki
K-1 w małych rękawicach
1.85 – 1.85
Dawid “Diables” Porwisiak – Paweł “Leh” Lehman
boks w małych rękawicach
4.04 – 1.20
Damian Janikowski – Mateusz “Don Diego” Kubiszyn1.33 – 3.04
Jakub “Holak” Krawczyk-Holak – Maciej “Zony” Zoniuk5.81 – 1.10
Maja Staśko – Maja “Masza” Graczykowska
K-1 w małych rękawicach
1.12 – 5.31
Mateusz “Muran” Murański – Paweł “Scarface” Bomba
K-1 w małych rękawicach
1.15 – 4.73
Natalia “Natsu” Kaczmarczyk – Agata “Fagata” Fąk1.17 – 4.42
Alberto “Alberto” Simao – Paweł “Tybori” Tyburski4.90 – 1.14
Kursy na High League 5 z dnia 9.12.2022r.; oferta może ulec zmianie.
18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe