Tekst zawiera treści reklamowe | 18+ | Obowiązuje regulamin
Agnieszka Twardosz, zaktualizowano 03 lipca 2022
Zakłady bukmacheskie opinie

Zakłady bukmacherskie: opinie, przewodniki, porady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie: poradnik i opinie

Chcesz znaleźć porady bukmacherskie, które pomogą Ci uniknąć niepotrzebnych błędów i jak najczęściej wygrywać zakłady bukmacherskie? Poradnik jest przed Tobą – na nim zresztą nie koniec, bo mamy dla Ciebie odnośniki do szczegółowych artykułów, dzięki którym poznasz lepiej zakłady bukmacherskie: opinie, oceny i recenzje.

Zakłady bukmacherskie opinie

Wiedza teoretyczna to jedno, ale żeby móc sprawdzić ją w praktyce, trzeba wybrać dla siebie bukmachera (albo dwóch, albo trzech, bo zawsze warto porównywać kursy między serwisami). Pod spodem znajdziesz listę serwisów, które sprawdziliśmy i o których z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że warto. Wszystkie to oczywiście w pełni legalni bukmacherzy. Jeśli zdecydujesz się na któregoś z nich, koniecznie wpisz podczas rejestracji kod promocyjny – dzięki temu dostaniesz na powitanie wyższy bonus!

Legalni bukmacherzy
Kody promocyjne bukmacherów
Szczegóły bonusu
Graj u bukmachera

Porady bukmacherskie

Pewnie tak jak każdy chcesz nie tylko dobrze się bawić, ale też wygrywać na zakładach bukmacherskich dodatkową kasę i przede wszystkim grać odpowiedzialnie, nie wystawiając się na przesadne ryzyko finansowych strat. Niedzielnych obstawiaczy odróżnia od poważnie podchodzących do tego ludzi po prostu wiedza. Dlatego mamy dla Ciebie porady bukmacherskie, które pozwolą Ci nie czuć zagubienia podczas ustawiania kuponów i nie frustrować się przez błędne zrozumienie zakładów albo bonusów.

Pod spodem znajdziesz trzy podstawowe artykuły, które w ogromnym stopniu ułatwią Ci zakłady bukmacherskie. Poradnik “Jak wygrywać zakłady” to nie tylko świetna lektura na sam początek, może on sporo rozjaśnić także doświadczonym graczom. Nawet jeśli kojarzysz takie pojęcia jak “kursy”, “marża” czy “bankroll”, możesz nie być stuprocentowo pewny ich znaczenia i działania. Wiedza na ich temat pomoże Ci lepiej zrozumieć bukmacherów i co za tym idzie samemu podejmować lepsze decyzje w odniesieniu do ich zachowania.

“Jak obrócić bonus” sprawi, że w pełni zrozumiesz warunki obrotowe i będziesz wiedział, jak nie dać się złapać na haczyki w regulaminie i maksymalizować szanse na udaną wypłatę bonusowej kasy. “Najczęstsze błędy obstawiających” mówi samo za siebie – sprawdź, czego nie powinieneś robić i w jaki sposób tego uniknąć!

Sprawdź

Jak wygrywać zakłady

Więcej

Dowiedz się

Jak obrócić bonus

Więcej

Tego unikaj

Najczęstsze błędy obstawiających

Więcej

Zakłady bukmacherskie poradnik

Nie masz teraz czasu wczytywać się w obszerne porady bukmacherskie, a już teraz chcesz postawić pierwszy kupon? Nie ma problemu, przed Tobą porcja wiedzy w pigułce: oto kilka porad, dzięki którym pierwsze spotkania z zakładami pójdą gładko. Ale potem lepiej przeczytaj pełne poradniki – uwierz, że nie pożałujesz!

Poradnik bukmacherski na szybko: jak działają zakłady

 • Im wyższy kurs, tym większe ryzyko i tym wyższa potencjalna wygrana – i na odwrót, niskie kursy są mniej ryzykowne, ale pozwalają zarobić niewiele.
 • W Polsce obowiązuje podatek 12% od stawki, więc jeśli postawisz na przykład 100 zł, to gra tylko 88 zł. To znaczy, że za wygrany po kursie 2.00 zakład o stawce 100 zł otrzymasz 88 zł x 2 = 176 zł, a nie 200 zł.
 • Zakłady pojedyncze to takie, w których na kuponie jest jedno wydarzenie. Są mniej ryzykowne, ale też oferują niższe kursy. Jeśli połączysz na jednym kuponie kilka selekcji, to stawiasz zakład AKO. Wszystkie wydarzenia muszą się spełnić, żebyś wygrał. Kursy są wtedy dużo wyższe, ale szansa na zwycięstwo jest odpowiednio niższa.

Porady bukmacherskie

 • Gdy decydujesz, gdzie stawiać zakłady bukmacherskie, opinie są dość ważne. Sprawdź recenzje interesującego Cię buka i upewnij się, że jest on legalny i dobrze traktuje użytkowników.
 • Zawsze obstawiaj odpowiedzialnie. Wyznacz sobie budżet, który w najgorszym wypadku możesz stracić bez powodowania sobie w życiu żadnych problemów.
 • Jeśli nie chcesz ryzykować stratą całego budżetu, obstawiaj maksymalnie jakiś jego procent, na przykład 10%. Wtedy nawet po dziewięciu przegranych z rzędu nie zostaniesz z niczym. Rekomenduje się zejście do nawet 5-8% budżetu.
 • Przy podejmowaniu decyzji możesz przeglądać statystyki z przeszłych meczów i kierować się poradami typerów, żeby mieć szerszy ogląd sytuacji.
 • Zawsze porównuj kursy przed postawieniem zakładu, szczególnie jeśli chcesz zainwestować większą kwotę. Po co obstawiać po kursie 1.90, jeśli za miedzą na ten sam rynek jest kurs 2.10? To potencjalne tracenie kasy.
 • Czytaj warunki bonusów i z nich korzystaj! Bonusy to samo dobro – jeśli tylko jesteś świadomy wszystkich punktów regulaminu.

Tego nie rób

 • Nie wierz w “pewniaczki” – one po prostu nie istnieją! Każdy sport ma swoje legendarne spotkania, w których “stuprocentowy” faworyt uległ pozornie słabszemu rywalowi. Właśnie takie mecze malują kupony na czerwono.
 • Nie traktuj bezkrytycznie tego, co mówią typerzy. Ich porady mogą być bardzo cenne, ale to tacy sami ludzie jak Ty i nie dają gwarancji wygranych zakładów.
 • Nie podchodź do gry zbyt emocjonalnie, nie zmieniaj swojej taktyki przez frustrację albo poczucie, że “dziś Twój szczęśliwy dzień”. “Dobra passa” albo “pechowy dzień” to tylko powiedzonka, wyniki poprzednich zakładów nie wpływają na kolejne.
 • Nie obstawiaj dużych kwot na swoje ulubione drużyny. Oczywiście możesz dodać sobie rozrywki do oglądania meczów przez stawianie drobnych kwot, ale lepiej nie inwestować w to za dużych pieniędzy, bo trudno zachować obiektywizm.

To jak, czujesz się pewniej? Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradnikom będziesz stawiać jak najwięcej udanych kuponów!