Kim są ambasadorzy zakładów bukmacherskich?

Kim są ambasadorzy zakładów bukmacherskich oraz jakie znane osobistości, brały udział w kampaniach promocyjnych dla legalnych bukmacherów w Polsce? W tym tekście spróbujemy się tego dowiedzieć.

Zasady współpracy ambasadorów z operatorami zakładów bukmacherskich.

Jak każda branża, zakłady bukmacherskie w Polsce również prowadzą różnego rodzaju kampanie i promocje marketingowe, aby przedstawić swoją ofertę i tym samym zachęcić graczy do typowania wydarzeń właśnie u nich. Jednym ze sposobów promocji jest nawiązanie współpracy z wpływowymi i znanymi osobami ze świata sportu, rozrywki, muzyki, czy filmu. W ramach współpracy osoby te biorą udział w reklamach, kampaniach promocyjnych, czy eventach, aby być skojarzonym z daną marką. Podobnie sprawa wygląda przy zakładach bukmacherskich, jednak influencerów, którzy współpracują z danym operatorem nazywa się ambasadorem. 

Zanim jednak rozpocznie się współpracę z ambasadorem, trzeba pamiętać o przestrzeganiu zasad dotyczących ustawy hazardowej. Dokładny zapis znajdziemy w znowelizowanej ustawie hazardowej, która obowiązuje od 1 kwietnia 2017 r. Przepisy mówią, że reklamować mogą się tylko legalni bukmacherzy – czyli operatorzy, którzy otrzymali licencję od ministerstwa finansów i jednocześnie opłacający podatki w Polsce. Jak może wyglądać taka reklama? Najczęściej jest to umieszczenie logo bukmachera na koszulkach drużyn, które sponsorują. Często pojawia się też krótki spot reklamowy  przed, w przerwach i po transmisjach ze spotkań.

Dodatkowo możliwa jest także współpraca między legalnymi operatorami, a wcześniej wspomnianymi ambasadorami, czyli np. sportowcami, dziennikarzami, czy celebrytami. Podczas współdziałania, ambasadorzy są widoczni na stronach bukmacherów, pojawiają się na eventach, czy biorą udział w spotach reklamowych.

Ambasadorowie zakładów bukmacherskich w przeszłości.

Prawda jest taka, że większość oferty operatorów to zakłady na wydarzenia sportowe. Dlatego też najczęściej ambasadorami firm bukmacherskich zostają osoby ściśle związane ze sportem. Kilka lat temu, bukmacher eToto rozpoczęło współpracę ze znanymi dziennikarzami sportowymi: Romanem Kołtoniem i Mateuszem Borkiem. Zaangażowana także byłego piłkarza reprezentacji Polski – Tomasza Hajtę. Na tym nie koniec, bukmacher eTOTO do grona ambasadorów ściągnął znanych dziennikarzy sportowych – Tomasza Smokowskiego i Michała Pola.

Operator STS również pokusił się o współpracę z ambasadorami. Do jego grona współpracowników dołączył bramkarz Manchesteru United i reprezentacji Danii – Peter Schmeichel. Kolejna współpraca również okazała się ciekawa i pozwoliła bukmacherowi zaistnieć na rynkach zagranicznych. Mowa o współpracy ze skoczkiem narciarskim – Martinem Schmittem – wielokrotnym mistrzem świata. 

Z kolei SuperBet podjął współpracę z prezenterką Jolantą Zasępą, piłkarzem Sławomirem Peszką, czy Janem Błachowiczem – zawodnikiem MMA

Jeśli kiedykolwiek wchodziliście na stronę LV BET, to wiecie, że ten buk współpracuje z zawodnikiem reprezentacji Polski – Jakubem Błaszczykowskim. Natomiast Betfan współpracuje już od dawna z Mariuszem Pudzianowskim – wielokrotnym mistrzem świata Stronmanów.

Czy kolejni bukmacherzy pójdą w ślady STS, Superbet, czy BetFan i rozpoczną współpracę z ambasadorami? Nie wiadomo, ale ten temat z pewnością warto śledzić.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe