Tekst zawiera treści reklamowe | 18+ | Obowiązuje regulamin
Mundial 2018 w Rosji: Polscy piłkarze kontra rosyjskie meszki

Mundial 2018 w Rosji: Polscy piłkarze kontra rosyjskie meszki

Czy Polacy pokonają Japonię i owady?

Już w czwartek, 28 czerwca, w Wołgogradzie orły Nawałki zmierzą się z Japonią. Wyzwaniem dla obu drużyn będą jednak nie tylko upały; groźnym konkurentem mogą się okazać meszki na stadionie w Wołgogradzie. Te owady przeszkadzały w już w grze zawodnikom Anglii i Tunezji. Mimo że są niewielkie, potrafią uprzykrzyć życie bardziej niż komary.

Anglia vs Tunezja vs muchy

Już podczas rozgrzewki przed niedawnym meczem Anglia-Tunezja kamery uchwyciły, jak z owadami walczył Jesse Lingard, zawodnik angielskiej drużyny. Niektórzy piłkarze posiłkowali się sprayami odstraszającymi insekty, jednak te metody nie zawsze okazywały się skuteczne.

Nie było miejsca, gdzie można byłoby się przed nimi schronić. Atakowały nawet na stanowiskach komentatorów. Dodajmy, że stadion w Wołgogradzie usytuowany jest tuż nad brzegiem Wołgi, gdzie lęgną się te namolne stworzenia.

There are no matches today from World Cup - Quarter Finals. These are from all leagues from International.
International / UEFA Europa League - First Qualifying Round 1 X 2
16:00 Slavia Sofia - Ilves Tampere 1.70 3.70 5.25

Problem pozostaje

Mieszkańcy Wołgogradu od lat borykają się z letnią inwazją latających szkodników.

– Są u nas co roku, nie mają litości. To prawdziwe utrapienie w trakcie lata. A gdy tylko skończą nas nękać meszki, zaczynają atakować komary. To już plaga – skarży się na łamach rosyjskiego portalu championat.com starsza mieszkanka Wołgogradu.

Władze miasta próbowały rozpylać z powietrza odstraszające substancje nad Wołgą, ale akcja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów.

Rosyjskie media donoszą teraz, że na stadionie i wokół rozpylono waniliowy zapach, za którym meszki nie przepadają.

Już za kilka dni przekonamy się, czy Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny i reszta polskiej ekipy będą mogli w spokoju spróbować pokonać tylko jednego rywala – Japonię, nie przejmując się skrzydlatymi przeciwnikami.

Zobacz, jak obstawiać Mundial 2018