Tekst zawiera treści reklamowe | 18+ | Obowiązuje regulamin
Agnieszka Twardosz, zaktualizowano 13 września 2020
wybory USA zakłady

Zakłady bukmacherskie: wybory USA

Czy można stawiać na to, kto wygra w USA zakłady bukmacherskie? Wybory USA to żaden wyjątek, więc tak, oczywiście!

Kiedy wybory USA? || Zakłady na wybory USA: bukmacherzy || Zakłady na wybory USA: kursy

Zakłady bukmacherskie: wybory USA

A więc zbliżają się wybory USA! Kto wygra? Każdy chciałby znać odpowiedź na to pytanie, nawet ci, którzy nie zawsze interesują się polityką, bo liczą się przecież także zakłady bukmacherskie. Wybory USA z pewnością będą miały swoją ofertę u wszystkich dużych polskich buków i dobrze byłoby postawić trafny kupon.

Jeśli chcesz spróbować swojego szczęścia, będziesz potrzebował trochę podstawowej wiedzy co do tego, jak działają wybory prezydenckie USA. Kursy, zasady, kandydaci – przed Tobą informacje potrzebne do tego, byś zaczął projektować swój kupon!

Kiedy wybory prezydenckie USA?

Żeby postawić na wybory USA zakłady, musisz najpierw wiedzieć, kiedy wydarzenie w ogóle się odbędzie. Nie chciałbyś się chyba spóźnić! Na szczęście data została już wyznaczona, więc wystarczy zaznaczyć sobie ją w kalendarzu (na przykład gwiazdkami lub pikującym jastrzębiem). Oto kiedy odbędą się wybory prezydenckie USA (wyniki zostaną oficjalnie potwierdzone dopiero po głosowaniu kolegium elektorów):

  • głosowanie powszechne: 3 listopada 2020;
  • głosowanie kolegium elektorów: 14 grudnia 2020.

Wybory prezydenckie USA: co ile lat?

W Ameryce jest inaczej niż w Polsce, co wpływa także na to, jak często są oferowane zakłady bukmacherskie. Wybory USA odbywają się co cztery lata. Jako że poprzednie, te wygrane przez Donalda Trumpa, odbyły się w roku 2016, to te najbliższe przypadają właśnie na rok 2020.

Wybory prezydenckie USA – zasady

Polakom trudno zwykle zrozumieć wybory USA. Kto wygra? Na to pytanie odpowiadają nie tylko obywatele, ale także tak zwane Kolegium Elektorów. Postaramy się opisać to w możliwie prosty sposób, aby było Ci łatwiej postawić zakłady bukmacherskie! Wybory USA tak naprawdę rozstrzygane są przez głosy elektorów zasiadających w kolegium. Po co więc głosują zwykli ludzie?

Każdy stan w kraju (oraz Dystrykt Kolumbii) mają określoną liczbę elektorów – im więcej mieszkańców stanu, tym więcej elektorów. Łącznie jest ich 538. Zgodnie ze zwyczajem wszyscy elektorzy w danym stanie głosują na tego kandydata, który uzyskał większość wśród obywateli danego stanu podczas głosowania obywatelskiego.

To oznacza, że w praktyce wybory w USA mogą się okazywać niedemokratyczne z polskiego punktu widzenia. Na przykład w 2016 roku prezydentem został Donald Trump, mimo że Hillary Clinton otrzymała niemal 3 miliony więcej amerykańskich głosów. Ich rozkład był jednak taki, że głosowanie elektorów zakończyło się zwycięstwem Trumpa.

Zakłady na wybory prezydenckie USA – bukmacherzy w Polsce

Zastanawiasz się, u którego buka powinieneś postawić swoje zakłady bukmacherskie? Wybory USA są w ofercie między innymi na trzech poniższych serwisach. Każdy z nich polecamy, bo mowa o zaufanych firmach, które do tego witają nowych użytkowników atrakcyjnymi bonusami! Wykorzystaj nasz kod promocyjny, aby cieszyć się bonusem tak wysokim, jak te opisane w tabelce.

Bukmacher Oferta powitalna z kodem Graj!

STS

STS zakłady na wybory USA
30 zł freebet +
100% do 1200 zł +
30 zł cashback
Kod:
MAXBONUS
Graj w STS z kodem!

LV BET

LV BET zakłady na wybory USA
freebet 20 zł +
bonus do 2000 zł +
bonus do 1000 zł +
333 zł cashback
Kod:
kliknij →
Sprawdź kod LV BET!

Fortuna

Fortuna zakłady na wybory USA
20 zł w FKP +
100% do 2000 zł +
210 zł cashback
Kod:
kliknij →
Sprawdź kod Fortuny!

Kim są kandydaci na prezydenta USA

Wybory USA: kto wygra? Aby odpowiedzieć na to pytanie albo chociaż spróbować, musisz najpierw poznać kandydatów. Większość pierwotnie kandydujących polityków już się wycofała i pozostało ich niewielu, co pewnie ułatwi Ci zakłady bukmacherskie. Wybory USA mają już tylko 5 kandydatów, a ostatecznie w praktyce zetrą się ze sobą tylko dwie osoby.

Joe Biden

Kandydat Partii Demokratycznej i obok Berniego Sanersa jeden z najbardziej prawdopodobnych kandydatów do nominacji z ramienia tego ugrupowania. W latach 2009-2017, za kadencji Baracka Obamy, pełnił funkcję wiceprezydenta USA. W latach 1973-2009 senator ze stanu Delaware.

Tulsi Gabbard

Kandydatka Partii Demokratycznej. Od 2013 jest członkinią Izby Reprezentantów, służyła także w armii USA. Jest weteranką II wojny w Zatoce Perskiej. Ze względu na młody wiek i niską rozpoznawalność ma niewielkie szanse na nominację od swojej partii.

Donald Trump

Obecnie urzędujący prezydent USA i kandydat Partii Republikańskiej. W przeszłości osobowość telewizyjna, bez doświadczenia politycznego. Znany z dużego majątku oraz licznych skandali. W trakcie prezydentury zajmował się między innymi renegocjacją stosunków dyplomatycznych z krajami takimi jak Meksyk, Iran, Chiny i Korea Północna.

Bernie Sanders

Kandydat Partii Demokratycznej polsko-żydowskiego pochodzenia. W latach 1991–2007 członek Izby Reprezentantów, od 2007 roku senator z stanu Vermont. Najdłużej urzędujący niezrzeszony kongresmen w historii kraju. Kandydował już na urząd w roku 2016, ale w prawyborach Partii Demokratycznej został pokonany przez Hillary Clinton. Znany z otwarcie deklarowanych poglądów lewicowych.

Bill Weld

Kandydat Partii Republikańskiej i jednocześnie działacz Partii Libertariańskiej, z której ramienia kandydował już na prezydenta w 2016 roku. Ze względu na fakt, że konkuruje z urzędującym prezydentem o niezwykle wysokiej rozpoznawalności, jego szanse na uzyskanie nominacji są szacowane jako niskie.

Kandydaci na prezydenta USA: podsumowanie

Kandydaci Partia
Joe Biden Partia Demokratyczna
Tulsi Gabbard Partia Demokratyczna
Donald Trump Partia Republikańska

Wybory USA: zakłady

USA wybory zakłady STS
Przykładowe zakłady w STS na wybory w USA

Jakiego rodzaju znajdziesz na serwisach zakłady bukmacherskie? Wybory USA ostatecznie rozstrzygnie oczywiście to, kto zostanie prezydentem. To nie jest jednak jedyne pytanie, które możemy sobie zadawać.

Wybory USA: zakłady na kandydata Demokratów

O nominację Partii Demokratycznej wciąż na poważnie konkurują trzy osoby, choć bukmacherzy z chęcią podsuwają także inne, mało realistyczne kandydatury z wysokimi kursami. W tym rynku możesz postawić, kto wygra prawybory u Demokratów.

Wybory USA: zakłady na zwycięską partię

Czy ostatecznie zwycięży reprezentant Partii Republikańskiej, czy może Partii Demokratycznej? Już teraz możesz na to postawić, nawet jeśli nie jesteś pewien, który kandydat wygra wybory.

Wybory USA: zakłady na prezydenta

Najważniejsze pytanie to oczywiście to, kto zostanie prezydentem USA. Ten rynek pozwala obstawić swoją odpowiedź!

Wybory prezydenckie USA: kursy

Wystawione na wybory USA zakłady mają już oczywiście swoje kursy. Sprawdź, na co i gdzie najbardziej opłaca się postawić.

Kandydat Demokratów

Kandydat LV BET Fortuna
Joe Biden 1.05 1.04
Hillary Clinton 17.00 30.00
Bernie Sanders 21.00
Andrew Cuomo 21.00
Michelle Obama 51.00

Kursy bukmacherskie z dnia 9.04.2020r.

Zwycięska partia

Partia STS LV BET
Partia Demokratyczna 1.95 1.90
Partia Republikańska 1.85 1.80
Kandydat niezależny 100.00 67.00

Kursy bukmacherskie z dnia 9.04.2020r.

Prezydent USA

Imię i nazwisko STS Fortuna
Donald Trump 1.75 1.82
Joe Biden 2.15 2.00
Mike Pence 30.00 40.00
Hillary Clinton 40.00 35.00
Nikki Haley 75.00 111.00
Michelle Obama 125.00 125.00

Kursy bukmacherskie z dnia 9.04.2020r.

Wybory prezydenckie USA: kto wygra?

W jaki sposób opracowywane są zakłady bukmacherskie? Wybory USA są na bieżąco analizowane przez profesjonalistów, którzy korzystają między innymi z danych historycznych, sondaży, badań opinii publicznej i wypowiedzi ekspertów. Właśnie na tej podstawie bukmacherzy wyznaczają prawdopodobieństwo poszczególnych wyników wyborów.

Dlaczego wybory prezydenckie USA interesują Polaków?

To, kto będzie u sterów w USA ma spore znaczenie dla całej Polski oraz Unii Europejskiej. Prezydent kraju nadaje w Ameryce rytm całej polityce. Ma to znaczenie między innymi dla umów handlowych oraz kwestii militarnych. Mowa tutaj zarówno o całym NATO, jak i na przykład o sprzedaży broni czy pojazdów wojskowych z USA do Polski.

To jak, jesteś gotowy, żeby postawić na wybory USA zakłady? Będziemy trzymać kciuki!

Obstawiaj wybory STS w USA!