Zakłady bukmacherskie: wybory USA || Kto wygra?

Czy można stawiać na to, kto wygra w USA zakłady bukmacherskie? Wybory USA to żaden wyjątek, więc tak, oczywiście!

Zakłady bukmacherskie: wybory USA

A więc zbliżają się wybory USA! Kto wygra? Każdy chciałby znać odpowiedź na to pytanie, nawet ci, którzy nie zawsze interesują się polityką, bo liczą się przecież także zakłady bukmacherskie. Wybory USA z pewnością będą miały swoją ofertę u wszystkich dużych polskich buków i dobrze byłoby postawić trafny kupon.

Jeśli chcesz spróbować swojego szczęścia, będziesz potrzebował trochę podstawowej wiedzy co do tego, jak działają wybory prezydenckie USA. Kursy, zasady, kandydaci – przed Tobą informacje potrzebne do tego, byś zaczął projektować swój kupon!

Kiedy wybory prezydenckie USA?

Żeby postawić na wybory USA zakłady, musisz najpierw wiedzieć, kiedy wydarzenie w ogóle się odbędzie. Nie chciałbyś się chyba spóźnić! Na szczęście data została już wyznaczona, więc wystarczy zaznaczyć sobie ją w kalendarzu (na przykład gwiazdkami lub pikującym jastrzębiem). Oto kiedy odbędą się wybory prezydenckie USA (wyniki zostaną oficjalnie potwierdzone dopiero po głosowaniu kolegium elektorów):

  • głosowanie powszechne: 3 listopada 2020;
  • głosowanie kolegium elektorów: 14 grudnia 2020.

Wybory prezydenckie USA: co ile lat?

W Ameryce jest inaczej niż w Polsce, co wpływa także na to, jak często są oferowane zakłady bukmacherskie. Wybory USA odbywają się co cztery lata. Jako że poprzednie, te wygrane przez Donalda Trumpa, odbyły się w roku 2016, to te najbliższe przypadają właśnie na rok 2020.

Wybory prezydenckie USA – zasady

Polakom trudno zwykle zrozumieć wybory USA. Kto wygra? Na to pytanie odpowiadają nie tylko obywatele, ale także tak zwane Kolegium Elektorów. Postaramy się opisać to w możliwie prosty sposób, aby było Ci łatwiej postawić zakłady bukmacherskie! Wybory USA tak naprawdę rozstrzygane są przez głosy elektorów zasiadających w kolegium. Po co więc głosują zwykli ludzie?

Każdy stan w kraju (oraz Dystrykt Kolumbii) mają określoną liczbę elektorów – im więcej mieszkańców stanu, tym więcej elektorów. Łącznie jest ich 538. Zgodnie ze zwyczajem wszyscy elektorzy w danym stanie głosują na tego kandydata, który uzyskał większość wśród obywateli danego stanu podczas głosowania obywatelskiego.

To oznacza, że w praktyce wybory w USA mogą się okazywać niedemokratyczne z polskiego punktu widzenia. Na przykład w 2016 roku prezydentem został Donald Trump, mimo że Hillary Clinton otrzymała niemal 3 miliony więcej amerykańskich głosów. Ich rozkład był jednak taki, że głosowanie elektorów zakończyło się zwycięstwem Trumpa.

Zakłady na wybory prezydenckie USA – bukmacherzy w Polsce

Zastanawiasz się, u którego buka powinieneś postawić swoje zakłady bukmacherskie? Wybory USA są w ofercie między innymi na trzech poniższych serwisach. Każdy z nich polecamy, bo mowa o zaufanych firmach, które do tego witają nowych użytkowników atrakcyjnymi bonusami! Wykorzystaj nasz kod promocyjny, aby cieszyć się bonusem tak wysokim, jak te opisane w tabelce.

Bukmacher Oferta powitalna z kodem Graj!

STS

STS zakłady na wybory USA

Bonusy do 600 zł + cashback 100 zł + bonus 60 zł Graj w STS z kodem!

LV BET

LV BET zakłady na wybory USA

Freebet 3x 20 zł + bonusy do 2000 zł + 14% Sprawdź kod LV BET!

Fortuna

Fortuna zakłady na wybory USA

Freebety 35 zł + cashback x3 po 100 zł Sprawdź kod Fortuny!

Kim są kandydaci na prezydenta USA

Wybory USA: kto wygra? Aby odpowiedzieć na to pytanie albo chociaż spróbować, musisz najpierw poznać kandydatów. Na obecnym etapie nie ma już zbyt wielu osób, które miałyby szanse na zajęcie Białego Domu. W praktyce liczą się już tylko oficjalni kandydaci Partii Demokratycznej i Partii Republikańskiej, czyli Joe Biden oraz Donald Trump.

Joe Biden

77-letni kandydat Partii Demokratycznej w latach 2009-2017, za kadencji Baracka Obamy, pełnił funkcję wiceprezydenta USA. W latach 1973-2009 senator ze stanu Delaware. Jest znany między innymi z tego, że miał ważną rolę w zarządzaniu krajem bezpośrednio po kryzysie gospodarczym 2008.

Donald Trump

Obecnie urzędujący prezydent USA i kandydat Partii Republikańskiej ma 74 lata. W przeszłości osobowość telewizyjna, bez doświadczenia politycznego. Znany z dużego majątku oraz licznych skandali. W trakcie prezydentury zajmował się między innymi renegocjacją stosunków dyplomatycznych z krajami takimi jak Meksyk, Iran, Chiny i Korea Północna.

Kandydaci na prezydenta USA: podsumowanie

Kandydat Partia
Joe Biden Partia Demokratyczna
Donald Trump Partia Republikańska

Wybory USA: zakłady

Jakiego rodzaju znajdziesz na serwisach zakłady bukmacherskie? Wybory USA ostatecznie rozstrzygnie oczywiście to, kto zostanie prezydentem. Przez pewien czas mogliśmy się zastanawiać jeszcze nad innymi rzeczami, ale… na większość pozostałych pytań poznaliśmy już odpowiedzi.

Zanim doczekaliśmy się oficjalnych nominacji do wyborów 2020, można było obstawiać u polskich bukmacherów to, który kandydat zostanie nominowany przez Demokratów, a który przez Republikanów. Teraz większość buków koncentruje się już jednak na najważniejszym pytaniu, które najmocniej wpłynie na otaczającą nas rzeczywistość: kto zostanie prezydentem USA?

Gdzieniegdzie i tak można jednak obstawić ciekawe, nietypowe rynki powiązane z wyborami w USA. Na przykład LV BET pozwala obstawiać na wydarzenia w trakcie debaty prezydenckiej!

Wybory prezydenckie USA: kursy

Wystawione na wybory USA zakłady mają już oczywiście swoje kursy. Sprawdź, na co i gdzie najbardziej opłaca się postawić.

Prezydent USA

Imię i nazwisko STS Fortuna
Donald Trump 2.10 2.20
Joe Biden 1.70 2.00
Mike Pence brak 30.00
Hillary Clinton brak 385.00

Kursy bukmacherskie z dnia 04.10.2020 r.

Która partia wygra?

Nazwa partii LV BET
Partia Demokratyczna 1.59
Partia Republikańska 2.4
Kandydat niezależny 81

Kursy bukmacherskie z dnia 04.10.2020 r.

Debata prezydencka

Poniższe szalone wydarzenia zostały zaproponowane przez LV BET w kontekście drugiej debaty prezydenckiej między Trumpem a Bidenem.

  • Czy moderator kolejnej debaty prezydenckiej będzie musiał przerwać ją i zakończyć z powodu naruszenia regulaminu przez któregoś z kandydatów? – kurs 9 na tak,
  • Czy Donald Trump podczas kolejnej debaty ponownie bezpośrednio nawiąże do problemów obyczajowych syna Joe Bidena? – kurs 5 na tak,
  • Czy Joe Biden użyje ponownie sformułowania “shut up” w kierunku Donalda Trumpa w następnej debacie prezydenckiej? – kurs 3.5 na tak,
  • Czy Donald Trump wycofa się z wyścigu o fotel prezydenta USA z powodu problemów podatkowych ujawnionych przez New York Times? – kurs 12 na tak,
  • Czy Joe Biden na kolejnej debacie ponownie nazwie Trumpa klaunem i pieskiem Putina? – kurs 5 na tak.

Czy Trump wygra wybory 2020?

Dość długo analitycy sądzili, że obecny prezydent ma największe szanse na wygraną w wyborach 2020. Sytuacja uległa jednak zmianie – między innymi ze względu na fakt, że działania podjęte przez Trumpa w obliczu kryzysu gospodarczego nie okazały się wystarczające, żeby złagodzić jego skutki. Natomiast jego konkurent, Biden, ma doświadczenie w podobnej sytuacji. Występował on w roli wiceprezydenta w latach bezpośrednio po kryzysie 2008. Prawda jest jednak taka, że nie mamy kryształowej kuli i nie wiemy, czy Trump wygra wybory 2020. W praktyce wygra prawdopodobnie ten kandydat, który opanuje tak zwane “swing states”, czyli stany wahające się między partiami.

Wybory prezydenckie USA: kto wygra?

Chcielibyśmy wiedzieć! Dobrą podpowiedzią mogą być tutaj dla Ciebie kursy. Im niższy kurs, tym większa szansa, że wygra dany kandydat. Wybory USA są na bieżąco analizowane przez profesjonalistów, którzy korzystają między innymi z danych historycznych, sondaży, badań opinii publicznej i wypowiedzi ekspertów. Właśnie na tej podstawie bukmacherzy wyznaczają prawdopodobieństwo poszczególnych wyników wyborów.

Dlaczego wybory prezydenckie USA interesują Polaków?

To, kto będzie u sterów w USA ma spore znaczenie dla całej Polski oraz Unii Europejskiej. Prezydent kraju nadaje w Ameryce rytm całej polityce. Ma to znaczenie między innymi dla umów handlowych oraz kwestii militarnych. Mowa tutaj zarówno o całym NATO, jak i na przykład o sprzedaży broni czy pojazdów wojskowych z USA do Polski.

To jak, jesteś gotowy, żeby postawić na wybory USA zakłady? Będziemy trzymać kciuki!

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe