Zakłady na boks

Zastanawiasz się, jak obstawiać boks i nie wiesz, jak się za to zabrać? Poznaj podstawy obstawiania jednego z najbardziej popularnych sportów walki na świecie!

Boks – zakłady bukmacherskie

Zakłady na boks są dostępne praktycznie u każdego polskiego bukmachera. Znalezienie ich nie jest więc żadnym problemem. Schody pojawiają się w momencie, kiedy przychodzi do samego obstawiania. Jak prognozować, ile potrwa walka? Czy zakończy się przed czasem? A może będzie remis?

Zakłady sportowe (boks w tym przypadku) nie mogą być zawierane na chybił trafił. Jeśli znasz się na boksie, masz przewagę nad tymi, którzy przychodzą do bukmachera tylko dlatego, że na ringu spotykają się słynne rękawice – podobnie, jak w przypadku najbardziej popularnego sportu, czyli piłki nożnej, niedzielni gracze nie mają większych szans na powodzenie, jeśli nie mają większego pojęcia, co robią. A jeśli do tego podszkolisz się ze strategii obstawiania zakładów bukmacherskich, to masz naprawdę dużą szansę na wygraną.

Gdzie obstawiać walkę bokserską?

Do solidnego obstawiania boksu potrzebny jest solidny bukmacher, ale jak go znaleźć? Jeśli rozwiniesz nasze boczne menu, zobaczysz zakładkę z recenzjami i opisem aktualnych ofert wszystkich legalnych w Polsce bukmacherów. Tutaj chcemy zwrócić Twoją uwagę na 3 najlepszych naszym zdaniem buków do obstawiania boksu. Z każdym z nich mamy też specjalną ofertę dostępną w zamian za kod promocyjny podany podczas rejestracji. Bonusy, które widzisz poniżej są osiągalne bez kodów!

Boks: zakłady bukmacherskie
BukmacherOferta powitalnaKod promocyjnyObstawiaj!
STS legalny bukmacher
STS
Bonusy do 600 zł + cashback 100 zł + bonus 60 złMAXBONUSGraj w STS!
Betclic kod promocyjny
Betclic
Cashback do 50 złMAXBETGraj w Betclic!
PZbuk legalny bukmacher
PZBuk
Freebet 250 złniedostępnyGraj w PZBuk!

Jak obstawiać boks? Zakłady i ich rodzaje

Jeśli już robić zakłady na boks, to z sensem! Rynki proponowane przez bukmacherów nie idą w takie ilości, jak w przypadku piłki nożnej, czy tenisa, ale nie oznacza to, że sprawa jest tu prostsza!

Przede wszystkim: im mniej znacząca (medialna) walka, tym mniej będzie rynków. Im bardziej znane nazwiska skrzyżują rękawice, tym więcej znajdziesz rynków u bukmacherów. Dlaczego? Tu akurat działa zasada dokładnie taka sama, jak w przypadku każdego innego sportu: im większe zainteresowanie graczy, tym więcej okazji trzeba im dać. Czy to zawsze dobre okazje? Cóż…

Zakłady 2. i 3. drogowe

Zakłady 2. i 3. drogowe są dokładnie tym, co obstawiali nasi praojcowie za czasów dziadka Juliusza Cezara. Zakład 2. drogowy (oznaczany jako 12) to postawienie swojej stawki na jednego (1) lub drugiego (2) zawodnika. Zakład 3. drogowy (1X2) to dorzucenie do puli wyników remisu (X).

To najczęściej obstawiane rodzaje zakładów. Łatwość ich zrozumienia i popularność w życiu codziennym (“zakład, że wygram z Tobą na rękę?”) sprawiają, że to pierwsze (i często jedyne), co obstawiają niedzielni gracze. Z tego samego też powodu bukmacherzy kroją na tych zakładach wysokie marże, szczególnie jeśli walka jest naprawdę duża. Czy można więc w ogóle zarobić na na rynkach 2. i 3. drogowych? Można, ale o tym za chwilę.

Powyżej/ poniżej (over/ under)

Zakłady powyżej/ poniżej mogą wystąpić w boksie w formie mniej lub bardziej rozbudowanej. Mniej rozbudowana to odpowiedź więcej/ mniej na pytanie, czy walka zakończy się po X rundach, np.:

Ile rund potrwa walka – 6,5?

  • powyżej 1.75
  • poniżej 1.95

Zapytasz, skąd ta połówka? Dla jasności zakładów. Gdyby bukmacher określił pułap na 6 rund i walka zakończyłaby się właśnie w 6. rundzie, to zakład zostałby unieważniony (draw – no bet), a na tym nie korzysta nikt. Dlatego właśnie zazwyczaj wprowadza się dodatkowo połówkę do liczby. Jeśli postawisz na powyżej 6,5 rundy, pojedynek musi zakończyć się najwcześniej w 7. rundzie. Jeżeli obstawisz poniżej 6,5 rundy, walka musi zakończyć się najpóźniej w 6. rundzie.

W bardziej rozbudowanej wersji tego samego rynku, bukmacher daje Ci wiele opcji do wyboru, spośród których możesz wybrać swoją najbardziej prawdopodobną wersję, np.

Ile rund potrwa walka?

  • powyżej 5,5 1.75 / poniżej 5,5 2.40
  • powyżej 6,5 1.80 / poniżej 6,5 2.10
  • powyżej 7,5 1.95 / poniżej 7,5 2.05

itp.

Która z wersji jest łatwiejsza i bezpieczniejsza? Oczywiście ta, w której nie masz dużego wyboru: bukmacher sam określa, jak wysoko ustawia poprzeczkę, a Ty zwyczajnie mówisz “mniej” lub “więcej”, co (teoretycznie) daje Ci większe szanse na wygraną. Z drugiej strony, im większe podejmujesz ryzyko, tym wyżej wycenia je bukmacher, a więc potencjalna wygrana będzie wyższa z zakładu, w którym musisz samodzielnie odszukać i obstawić odpowiedni pułap.

Zakłady specjalne

Na boks zakłady przybierają także różne inne postacie, np. obstawianie, czy zawodnik wygra na punkty, rozstrzygnie walkę przed czasem itp. Obstawianie tego typu zdarzeń nie jest złym pomysłem – ale wyłącznie pod warunkiem, że znasz obu bokserów na wylot, jesteś na bieżąco z ich formą i nie jest Ci obca ich historia pojedynków…

…Co przy okazji pozwala nam gładko przejść do kolejnego aspektu obstawiania boksu.

Zakłady na Kliczko – walka z dużym nazwiskiem

Obstawianie boksu, kiedy w walce biorą udział duże nazwiska takie jak Kliczko, Adamek, czy Szpilka, może być… cóż, nie do końca opłacalne. Chociaż bez wątpienia starcie tytanów zawsze dostarcza niesamowitych wrażeń, a widowisko jest nieprzeciętne, to kursy na zakłady są już niestety z zasady niższe, niż na inne. Działa tu taka sama zasada, jak przy obstawianiu np. dużego meczu piłki nożnej – jeśli jest wielu chętnych do obstawiania, to bukmacherowi nie opłaca się wystawiać wysokich kursów. Dlatego wchodząc w takie zakłady, lepiej mieć świadomość, że ta gala boksu ma walki o lepszych wycenach.

Boks – zakłady bukmacherskie dla wszystkich?

Boks zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie są dla każdego, o ile ma się do tego odpowiednie podejście. Ci, którzy obstawiają od czasu do czasu z patriotycznego obowiązku mecze Polski z dowolnym przeciwnikiem albo polskiego pięściarza, który ma szansę zdobyć pas mistrzowski, nie wnoszą tym samym do swojego życia wiele ekscytacji i jednocześnie ryzyka zrujnowania domowego budżetu marnymi decyzjami. Ot, postawią dyszkę lub dwie raz do roku, która nawet po wygranej nie przerodzi się w zawrotną kwotę z powodu niskich kursów.

Jeśli jednak chcesz obstawiać boks długofalowo i odnosić sukcesy, musisz wiedzieć, że to nie jest hobby dla każdego – liczy się wiele cech i umiejętności, a najważniejszą wśród nich jest umiar. Ale co jeszcze?

Informacje, statystyki, historia

Do robienia zakładów bokserskich niezbędna jest konkretna i obszerna wiedza na temat zawodników, którzy stają naprzeciw siebie w ringu. Czy walczyli ze sobą już przedtem? Z jakim rezultatem? Jak dokładnie przebiegały ich poprzednie walki? Czy któryś z nich dominował?

Ważne są także informacje o każdym z bokserów:

  • niedawne kontuzje,
  • ogólny stan zdrowia,
  • ostatnie sparringi,
  • moment w karierze

i wiele innych, które mogą mieć wpływ na występ zawodnika na ringu – nawet jego życie osobiste. Być może jego dziecko przebywa w szpitalu i jako ojciec poświęcał czas jemu kosztem przygotowań do walki? To oczywiście dość ekstremalny przykład, ale dobrze obrazuje, jakiego typu sytuacje mogą zaważyć na kondycji zawodnika.

Media społecznościowe

Bardzo ważnym źródłem zbierania różnego rodzaju informacji o zawodnikach są… media społecznościowe. Śledzenie profili bokserów, jak również federacji oraz stron wydarzeń (np. zbliżającej się wielkimi krokami gali) często dostarcza iście soczystych newsów, które warto, a nawet wręcz trzeba uwzględnić podczas typowania. Co się ostatnio działo, jak idą przygotowania, jaka jest atmosfera za kulisami, kto wcina więcej białka – to wszystko powiedzą Ci właśnie media społecznościowe!

Ranking bokserski

Chociaż nie powinien to być nigdy jedyny wyznacznik typów na walki, niebanalne znaczenie mają rankingi zawodników i ich statystyki. Istnieje wiele federacji bokserskich, dlatego bycie na bieżąco z każdą listą pięściarzy może stanowić swego rodzaju wyzwanie. Dobry typer wie jednak, że wysiłek włożony w zebranie danych zwyczajnie się opłaca. Warto porównać i sprawdzić, jak Boksiński sprawdzał się podczas walk organizowanych w ramach WBA, a jak na ringach od IBF. Być może jakiegoś ze spotkań nie potraktuje poważnie, więc nie będzie mu zależało? W którejś z federacji występuje bardziej z potrzeby zarobku, niż sympatii do organizatorów i ma słabsze osiągnięcia, niż w innych?

Na początek możesz jednak porównać zawodników w ogólnym, zbiorczym rankingu bokserskim. Dzięki temu zobaczysz, w jakiej formie znajduje się każdy z zawodników, jaką zajmuje pozycję, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie jego osiągnięcia i porażki. To da Ci obraz sytuacji, który na pewno będzie pomocny w typowaniu!

Jak obstawiać walki bokserskie? Typy na walki

Jak obstawiać boks

Nie każdy ma dostęp do wszystkich możliwych informacji, a nawet jeśli ma, to nie zawsze potrafi zrobić z nich użytek. Co zrobić w takiej sytuacji? Zrezygnować z obstawiania? Czasami tak, ale jest jeszcze jedno źródło inspiracji do zakładów: typy bukmacherskie na boks. Mówiąc inaczej: poradź się innych graczy, jak obstawiać walkę!

Szukając typów, zwróć uwagę na to, gdzie je znajdziesz i jakie są szanse, że są cokolwiek warte. Jeżeli jest to jakieś pospolite forum, na którym typy pisane są łamaną polszczyzną, bez żadnego uzasadnienia wyboru zakładu, odwróć się na pięcie. Istnieją polskie i międzynarodowe serwisy specjalizujące się w zbieraniu typów, ustanawiania rankingów skuteczności typerów i prowadzących bieżącą kontrolę publikowanych treści. To w takich miejscach najlepiej jest szukać prognoz na walki!

Minimalna stawka na boks

Po jakiej stawce robić zakłady bukmacherskie? Boks może sprawić, że Cię poniesie (walki na ringu są dla wielu fanów równie osobiste, co mecze piłkarskie), więc lepiej zaplanować budżet zawczasu. Minimalna stawka na boks zależy od bukmachera, ale nie jest to z zasady kwota ograniczająca się tylko do obstawiania walk. Sprawdziliśmy więc, jakie są minimalne stawki u bukmacherów w Polsce:

Minimalna stawka zakładu u bukmachera
BukmacherMinimalna stawka
STS2 zł
LV BET1 zł
Totolotek1 zł
Fortuna2 zł
forbet1 zł
eToto1 zł
Milenium2 zł

Kupony na boks

Obstawianie boksu nie jest tak proste, jak wielu mogłoby się wydawać – w końcu trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które mogą mieć wpływ na ostateczne zwycięstwo lub porażkę pięściarza. Typy bukmacherskie, kursy i oferty bukmacherów na walki mogą kusić, ale trzeba w tym wszystkim zachować trzeźwy umysł. Trzymaj się określonych z góry zasad, zbieraj informacje i analizuj wszystko, co związane z boksem, a utrzymasz się na powierzchni!

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe