Nowy bukmacher

Każdy nowy bukmacher w Polsce stający do wyścigu o serca i portfele graczy staje się obiektem obserwacji, testów i pytań w internecie – co tam dają, czy warto, jakie kursy, jaki obrót, jakie są limity i czy często blokują skutecznych graczy… Dlaczego każdy nowy legalny bukmacher wzbudza u nas sensację?

Nowy bukmacher w Polsce 2024

Rynek bukmacherski w Polsce z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Od czasu wejścia w życie ustawy hazardowej minęło już kilka lat. To sprawia, że potencjalne firmy bukmacherskie coraz lepiej wiedzą jakie wymagania spełnić, aby móc należeć do grona legalnych bukmacherów. Przyjrzyjmy się zatem, jak na chwilę obecną wygląda sytuacja na polskiej arenie bukmacherskiej.

Aktualna lista nowych, legalnych bukmacherów w Polsce | 2024

BukmacherStartPolska licencja
LV BET13 maja 2016PS4.6831.9.2016
forBET4 maja 2016PS4.6831.10.2016
TOTALbet22 marca 2018PS4.6831.15.2017
PZBuk28 czerwca 2018PS4.6831.26.2017
Superbet18 października 2019PS4.6831.5.2019
Betclic26 września 2018PS4.6831.11.2017
BetFan29 października 2018PS4.6831.3.2018
eWinner30 października 2018PS4.6831.29.2017
Noblebet3 stycznia 2019PS4.6831.28.2017
OKbetwciąż czekamyPS4.6831.28.2017
Traf27 lipca 2019PS4.6831.3.2018
BetXczerwiec 2020PS4.6831.30.2017
Fuksiarz1 kwietnia 2021PS4.6831.1.2020
Betterslipiec 2021PS4.6831.7.2020
Betcrissierpień 2021PS4.6831.1.2019
BestBet24grudzień 2021PS4.6831.5.2018
GO BET5 kwietnia 2022KRS 0000635110
Funbetswciąż czekamyKRS 0000841641
EliteBetwciąż czekamyKRS 0000839072
Betwaywciąż czekamyKRS 0000759388

Nasz rynek bukmacherski wciąż uważany jest za bardzo perspektywiczny. Spore możliwości rozwoju zachęcają kolejne firmy – polskie oraz zagraniczne – do inwestycji. Obecnie obserwujemy odwrotność do sytuacji, która miała miejsce przy wprowadzaniu nowych zapisów ustawy hazardowej. Wówczas nastąpił gwałtowny odpływ zakładów bukmacherskich, a teraz, pozostając w tej terminologii, możemy stwierdzić, że mamy do czynienia z wielkim przypływem, który na brzeg wyrzuca co rusz to ciekawsze projekty. Nowy bukmacher to hasło, które pojawia się, jak widzisz, niemalże każdego miesiąca!

Skąd to zamieszanie?

Dlaczego co rusz słyszymy, że debiutuje nowy bukmacher internetowy? Skąd tyle firm? Polski rynek bukmacherski w ostatnich latach zyskał na popularności. Nic więc dziwnego, że coraz to nowi operatorzy próbują swoich sił. Niektórzy z nich chcą rozwijać branżę w Polsce, inni być może liczą na odkrycie nowych nisz do zapełnienia i pomysłów do zrealizowania. Czy wśród nowych bukmacherów są tacy, którzy zrewolucjonizują polski rynek? Tego nie wiemy. Niemniej jednak każdy nowy legalny bukmacher wywołuje apetyt na posmakowanie czegoś… nowego.

Nowy polski bukmacher 2024, czy po prostu zagraniczna marka pod polskim szyldem?

Obserwując ostatnie ruchy na polskim rynku bukmacherskim, z łatwością można dostrzec, że pojawia się tu wiele firm, za którymi stoi wyłącznie polski kapitał. Dobrym przykładem jest nowy bukmacher Betters. Jednocześnie jak grzyby po deszczu rosną też zakłady bukmacherskie z zagranicznym źródłem finansowania, a wśród nich wymienić można chociażby Betcris czy Betway. Wróbelki ćwierkają o kolejnych gigantach, którzy obrali kurs na Polskę. Gdzie zatem lepiej grać, nowy polski bukmacher czy znana zagraniczna marka, która zdecydowała się legalnie wejść do naszego kraju?

Dobre, bo polskie?

Czy lepszy jest nowy bukmacher czy zagraniczna marka pod polskim szyldem? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka jednoznaczna, jakby mogło się wydawać. Z prawnego punktu widzenia, a więc w zgodzie z zapisami ustawy hazardowej, zarówno jeden jak i drugi nowy bukmacher musi spełnić reguły, określone przez rząd i Ministerstwo Finansów Rzeczypospolitej Polskiej. Nie ma więc najmniejszego znaczenia fakt, czy operator ma polski czy też zagraniczny kapitał. Każdy nowy bukmacher, otrzymując status legalnego, ma identyczne obowiązki względem graczy czy polskiego prawa – włącznie z odprowadzaniem podatku na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. To w końcu jeden z kluczowych punktów ustawy hazardowej przez który musi przebrnąć każdy nowy legalny bukmacher.

Dlatego wybierając miejsce do gry, nie sugeruj się tym, czy jest to nowy polski bukmacher czy zagraniczny gigant, a kieruj się wyłącznie jakością jego oferty. Sprawdź takie kwestie, jak bonusy, metody płatności, ofertę zakładów, obsługę klienta i inne, ważne z Twojego punktu widzenia sprawy.

Stary – nowy bukmacher. Jaka firma może jeszcze pojawić się w Polsce?

Stary - nowy bukmacher

Od razu zaznaczamy, że opieramy się tutaj na domysłach i plotkach, więc nie traktuj tego wątku jako newsów i potwierdzonych zapowiedzi, że już wkrótce któryś konkretny nowy bukmacher online zawita w nasze progi. Rzecz w tym, że dopóki dana firma sama oficjalnie nie ogłosi, że startuje, nic nie jest pewne.

bwin

Uznawana za jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek bukmacherskich w Polsce i na świecie. Chociaż długo wisiała na stronie tego operatora informacja o tym, że starają się i cierpliwie czekają na polską licencję, firma trafiła na niepowtarzalna okazję: otóż wykupiła leciwego, słabo już ciągnącego Totolotka i w jego miejsce wprowadzi markę bwin! To bardzo sprytny sposób na wejście nowego bukmachera na polski rynek, ale co najważniejsze – legalny!

Expekt

Pomarańczowy bukmacher, który znany jest polskim graczom od lat. Jego twarzą został lata temu Zbigniew Boniek, co z pewnością tylko pomogło w przyciągnięciu graczy z Polski do zakładów. Ale czy Expekt wróci do Polski? Właściciel tej marki otrzymał licencję od Ministerstwa Finansów, więc kto wie – jeśli Betclic powrócił i zdobywa coraz więcej graczy, być może powróci i Expekt.

William Hill

William Hill to jedna z największych marek na zachodzie, szczególnie w Wielkiej Brytanii. Nie dość, że ogromna ilość graczy z całego świata zawiera zakłady w serwisie internetowym, to jeszcze Brytyjczycy odwiedzają punkty naziemne.

Oferta powitalna w William Hill to darmowy zakład za 25€, którego nie trzeba potem obracać – to bardzo kuszące, prawda? Kolejny powód, by trzymać kciuki za pojawienie się tego operatora w Polsce!

O nich się mówi

Jest jeszcze kilku innych bukmacherów, o których się mówi, chociaż z jeszcze mniejszym przekonaniem, niż o powyższych. Z jednej strony ich starania o licencje nie będą więc dużym zaskoczeniem, ale z drugiej strony na pewno sprawią nam wszystkim miłą niespodziankę. Wśród operatorów szeptanych od jednego wirtualnego ucha do drugiego są np. Unibet, Betsson, czy Paddy Power.

Nowy bukmacher naziemny vs nowy bukmacher online

LVbet - nowy bukmacher naziemny

W porządku, w internecie się dzieje, ale warto wspomnieć, że niejeden nowy polski bukmacher rozszerzył swoje działania o punkty naziemne. Niegdyś jeden z nowych bukmacherów (teraz już dość solidnie trzyma się na rynku), LV BET, już naotwierał lokale w wielu miastach w Polsce – możesz znaleźć punkty naziemne z jego logo w Warszawie, Krakowie, Warce (mieście, nie w piwie), Radomiu, Płocku, czy Gdańsku… Miast jest jeszcze kilka, a szykuje się ich jeszcze więcej!

Nie należy zapominać, że oprócz powyższego operatora, inne firmy także oferują swoje usługi w punktach naziemnych. Do grona stacjonarnych bukmacherów można zaliczyć m.in. eToto, Superbet, forBET, Totalbet, czy Traf, ale lista jest o wiele dłuższa.

Jeśli więc wolisz od czasu do czasu odwiedzić punkt naziemny, to masz w czym wybierać. Wiedz jednak, że nie każdy legalny bukmacher oferuje obstawianie zarówno online, jak i w punktach naziemnych.

Tam nie zagrasz – lista nielegalnych bukmacherów i kasyn

Wraz z nowymi regulacjami prawnymi, polski rząd postanowił stworzyć także Rejestr Stron Zakazanych. Trafiają do niego wszystkie podmioty, oferujące usługi hazardowe niezgodnie z obowiązującym prawem. Jeżeli masz więc wątpliwości, czy któryś nowy bukmacher jest legalny czy też nie, przejdź do rejestru, wpisz w oknie wyszukiwania nazwę operatora lub adres strony internetowej i sprawdź, czy figuruje w rejestrze. Jeśli tak, to odpowiedź jest prosta: jest to nielegalny bukmacher bądź kasyno, u którego gra grozi poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Jednak to nie wszystko. Każda domena, która trafia do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą, zostaje zablokowana dla polskich adresów IP. Oznacza to, że nie wejdziesz pod ten adres, przebywając na terenie Polski. Zamiast witryny bukmachera czy kasyna ujrzysz krótki komunikat od Ministerstwa Finansów, z informacją o blokadzie wskutek nielegalnego oferowania hazardu. Pamiętaj jednak, że nielegalni bukmacherzy (i kasyna) bez licencji co rusz próbują przechytrzyć urzędników Ministerstwa Finansów Rzeczypospolitej Polskiej. Niemal od razu po zablokowaniu danej domeny, powstaje nowa. Trwa zabawa w kotka i myszkę. Do rejestru trafia przykładowo nielegalny nowy bukmacher online pod nazwą buk123, a już po ko kilku sekundach działa adres buk124. I tak w kółko. Reasumując, Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą jest dobrym narzędziem, ale nie do końca skutecznym.

Kiedy nowy bukmacher? Dlaczego to tyle trwa?

Wielu graczy zastanawia się, dlaczego musi tak długo czekać na nowego bukmachera – w końcu ile może trwać przeczytanie papierów składanych z wnioskiem o licencję? Cóż…
Zacznijmy od tego, że Ustawa hazardowa określa maksymalny czas na rozpatrzenie każdego z podań (do 6 miesięcy), ale wraz ze znalezieniem każdego, najdrobniejszego błędu, nieścisłości lub braku w dokumentacji, papiery są odsyłane do petenta, ten musi dopilnować, by tym razem wszystko było w porządku, a następnie rozpocząć cały proces od początku, czyli znów do pół roku czekania. Znamy to wszystko z życia, prawda?

Pojawiły się jednak pewne głosy, które uważają, że takie działania w Ministerstwie Finansów są celowe. Dlaczego? Ponieważ w maju 2018 roku weszło RODO (rozporządzenie o ochronie danych osobowych). Wzruszysz ramionami i powiesz: “no i co?” Widzisz, chodzi o to, że RODO kazało wszystkim zagranicznym bukmacherom ubiegającym się o licencje pozbyć się baz danych graczy, którzy grali u nich przed wejściem w życie Ustawy hazardowej. W związku z tym w zasadzie wszyscy bukmacherzy zamknęli konta i pozbyli się wymaganych danych. Jak dotąd ruszyło tylko kilku zagranicznych bukmacher online, u których grali wcześniej Polacy. Gdyby jednak jeszcze któryś z nich otworzył (znów) działalność w Polsce, miałby gotową bazę graczy, zamiast zdobywać ją od początku. Z drugiej strony: jeśli otworzy się w Polsce bet-at-home to przecież i tak nikomu nie trzeba będzie tłumaczyć, kim jest ten bukmacher…

Nowy bukmacher 2024

Spodziewamy się, że rok 2024 będzie bardzo ciekawy. Wejście w życie ustawy hazardowej spowodowało, że przepisy nie są martwe, o nie! Bukmacherzy nie chcą figurować w Rejestrze i grzecznie wycofują się ze świadczenia usług bez licencji Polakom. Niektórzy z nich traktują to jednak (rzekomo) tylko jako przerwę i już planują wielki powrót – na pełnym legalu. Iloma licencjami zaowocuje ten rok? Pozostaje nam tylko czekać i zacierać ręce, aż kolejny nowy bukmacher zawita do Polski!

FAQ

Czy w najbliższym czasie pojawi się nowy bukmacher?

Kilka firm stara się o przyznanie licencji Ministerstwa Finansów. Warto zatem na bieżąco śledzić doniesienia z branży hazardowej na naszej stronie, a kiedy już nowy bukmacher pojawi się w Polsce, poinformujemy o tym niezwłocznie!

Co decyduje o tym, czy bukmacher przyjmuje zakłady online?

Ministerstwo Finansów i przyznaje dwie licencje. Pierwsza dotyczy przyjmowania zakładów w punktach naziemnych, a druga właśnie online.

Gdzie sprawdzić które zakłady to legalni bukmacherzy?

Spis legalnych bukmacherów znaleźć można na naszej stronie lub też na oficjalnej witrynie Ministerstwa Finansów. Warto pamiętać, że tylko gra w zakładach bukmacherskich z polską licencją jest legalna.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe