Najlepszy bukmacher na zakłady Super Bowl: porównanie kursów

Lada moment Amerykanie oszaleją. Zbliża się Super Bowl, czyli finałowy mecz o mistrzostwo NFL w futbolu amerykańskim. Warto zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest najlepszy bukmacher na zakłady Super Bowl? Przedstawiamy szczegółowe porównanie kursów.

Zakłady Super Bowl 2020: Super Bowl LIV

W tym roku o najważniejsze trofeum w Stanach Zjednoczonych powalczą drużyny Kansas City Chiefs oraz San Francisco 49ers. Finał ligi NHL to za Oceanem ogromne wydarzenie sportowe, kulturalne, a także biznesowe. O prestiżu imprezy świadczą chociażby ceny biletów. Za miejsce na 65-tysięcznym obiekcie zapłacić trzeba było minimum 2,5 tysiąca dolarów. Przed telewizorami mecz śledzić będzie ponad 100 milionów amerykańskich kibiców, zjadając przy tym niewyobrażalne ilości skrzydełek z kurczaka oraz popijając miliony litrów piwa.

Super Bowl pasjonuje już nie tylko Amerykanów, ale dociera też do innych krajów. Z roku na rok, powiększa się także grono fanów futbolu amerykańskiego w Polsce. Wobec tego finał ligi NFL zaintrygował także legalnych bukmacherów, którzy wystawili swoje oferty zakładów. Z tej okazji przygotowaliśmy porównanie, jak wyglądają na Super Bowl kursy. U którego bukmachera jest najkorzystniej obstawiać? Bez zbędnego owijania w bawełnę – zaczynamy!

Wśród jakich bukmacherów szukaliśmy najlepszego?

Na sam początek warto zaznaczyć, że dane odnośnie Super Bowl (kursy, oferta bukmacherów, marże) zebraliśmy w dniach 22.01 – 23.01.2020r. Jak to w zakładach sportowych bywa, kursy są niezwykle “ruchome”, więc aktualna oferta bukmacherów może się nieco różnić od tej, zaprezentowanej poniżej.

Naszego porównania dokonaliśmy na następujących zakładach bukmacherskich:

 • eToto
 • Betclic
 • LV BET
 • STS
 • PZBuk
 • Fortuna
 • Superbet
 • eWinner
 • Totalbet
 • Milenium
 • Totolotek
 • forBET

Jak zapewne zauważyłeś, pod uwagę wzięliśmy tylko legalnych bukmacherów, działających w Polsce zgodnie z licencją przyznaną przez Ministra Finansów. To właśnie z nich wyłoniliśmy tego, a właściwie tych, których określiliśmy jako najlepszy bukmacher na zakłady Super Bowl.

W jaki sposób dokonaliśmy analizy?

Zapewne zastanawiasz się, jak dokonaliśmy analizy kursów? Dzięki wielogodzinnej pracy pasjonatów zakładów bukmacherskich, przeprowadziliśmy skrupulatne porównanie firm bukmacherskich. Sprawdziliśmy, jak wyglądają zakłady Super Bowl, a także kursy na wyszczególnione w dalszej części artykułu rynki. W ten sposób obliczyliśmy marże, czyli to, co dla siebie zabiera dany bukmacher. To wszystko pozwoliło nam odpowiedzieć na pytanie, jaki jest najlepszy bukmacher na zakłady Super Bowl.

Najlepsze kursy Super Bowl 2020

Zacznijmy od konkretów. Na poniższej liście znajdziesz trzech najlepszych bukmacherów, u których najlepiej obstawiać Super Bowl. Kursy bukmacherskie w tych firmach zawierają najmniejszą marżę, a więc możesz wygrać najwięcej pieniędzy.

 1. eToto
 2. Betclic
 3. eWinner

Jak dokonaliśmy wyboru trzech najlepszych bukmacherów? To proste. Porównaliśmy kluczowe rynki na Super Bowl oraz ich kursy bukmacherskie. W ten sposób wyliczyliśmy marże, które pobiera każdy z bukmacherów (listę buków, których wzięliśmy pod uwagę znajdziesz na wstępie artykułu) no i… mamy werdykt!

Dlaczego eToto to najlepszy bukmacher na zakłady Super Bowl?

bonus od etoto

Bukmacher eToto w naszym porównaniu wygrał w dwóch kategoriach. Oznacza to, że ma w nich najmniejsze marże na Super Bowl. Kursy w eToto wyglądają więc najkorzystniej – mówiąc nieco prostszym językiem – w następujących zakładach:

 • Zakłady Super Bowl z handicapem punktowym
 • Zakłady na łączną liczbę punktów

Dlaczego Betclic to najlepszy bukmacher na zakłady Super Bowl?

Betclic bonus cashback - zakłady na Super Bowl

Na naszej liście trzech najlepszych bukmacherów na Super Bowl znalazł się także Betclic. Bukmacher plasuje się w czołówce atrakcyjności kursów (niskich marży) niemal we wszystkich porównanych przez nas rynkach. Warto wspomnieć, że w Betclic najkorzystniej wyglądają:

 • Kursy Super Bowl 2020 na łączną liczbę punktów (drugie miejsce w rankingu)
 • Kursy na zakłady z handicapem punktowym (trzecie miejsce w rankingu)

Dlaczego eWinner to najlepszy bukmacher na zakłady Super Bowl?

eWinner kod promocyjny

No i wreszcie trzeci z polecanych przez nas bukmacherów na obstawianie Super Bowl. Oto jest i on – najmłodszy w tym gronie eWinner. Bukmacher okazał się najlepszy na dwóch, z czterech analizowanych przez nas rynkach. Najniższe marże mają u niego:

 • Kursy Super Bowl na zwycięzcę (tzw. Money Line, czyli z ewentualną dogrywką)
 • Kursy na zwycięzcę 1. Połowy

Zapoznałeś się już z tym, który, a właściwie które firmy można określić mianem “Najlepszy bukmacher na zakłady Super Bowl”. Czas teraz przejść do szczegółowego przedstawienia rynków, których analizy się podjęliśmy.

Dokładka na Super Bowl – Fortuna i 20 zł free!

Specjalnie z okazji Super Bowl 2020 bonus dokładkowy na rewelacyjnych warunkach został udostępniony w Fortunie. Co w tej ofercie takiego wspaniałego? Postaw kupon AKO za min. 20 zł, na którym przynajmniej jedno zdarzenie będzie typem prematch (przedmeczowo) na NFL Super Bowl w dniach 31.01 – 3.02.2020r. Jeśli do g. 9:00 3.02. Twój kupon wygra, dostaniesz od Fortuny 20 zł bonusu – bez warunków obrotu!

Zakłady można robić przez stronę internetową lub aplikację mobilną, więc wybierz wygodniejszą opcję i do dzieła!

Najlepsze kursy na zwycięzcę Super Bowl

Super Bowl zakłady
Super Bowl 2020: zakłady bukmacherskie online

Najbardziej popularny rynek na Super Bowl to bez wątpienia zakłady na zwycięzcę. W przypadku futbolu amerykańskiego jest to tzw. Money Line, czyli zakład zawierający ewentualną dogrywkę.

Czym właściwie jest marża bukmacherska? Jest to prowizja, którą bukmacher dolicza do każdego kursu. Teoretycznie w meczu drużyny A i drużyny B, obstawiając na jednym kuponie zwycięstwo drużyny A, a na drugim drużyny B, za takie same stawki – powinieneś wrócić do punktu wyjścia, czyli bez względu na wynik, otrzymać zwrot całej kasy. Prawdopodobieństwo zwycięstwa jednej z drużyn to 100%. Faworyt ma przypuśćmy 80% szans, a rywal tylko 20%. Tak więc powinny rozłożyć się kursy. Tak się jednak nie stanie, bo w każdym kursie wliczona jest właśnie prowizja – marża, narzucona przez bukmachera. Wynosi ona zazwyczaj kilka procent. Im zatem marża niższa, tym lepiej dla Ciebie.

BukmacherKursy Super Bowl 2020 zwycięzca – marża
eWinner1,50%
eToto3,17%
PZBuk4,34%

W powyższej tabeli przedstawiliśmy, u którego bukmachera kursy na zwycięzcę Super Bowl wyglądają najkorzystniej. Z porównanych przez nas firm, najmniejszą marżę narzuca eWinner. Wynosi ona tylko 1,50%. 3,17% zgarnia eToto, a ciut więcej – 4,34% PZBuk.

Najlepsze kursy na zakłady z handicapem Super Bowl

Tym razem w poniższej tabeli znajduje się ranking bukmacherów, którzy mają najniższe marże na zakłady z handicapem. Wygrywa eToto. W tych zakładach bukmacherskich owa marża wynosi 2,63%. 4,82% to marża, którą pobiera PZBuk, a Betclic oferuje zakłady z handicapem, z marżą na poziomie 5,22%.

BukmacherKursy Super Bowl 2020 handicap – marża
eToto2,63%
PZBuk4,82%
Betclic5,22%

Najlepsze kursy na liczbę punktów Super Bowl

Zastanawiasz się gdzie warto postawić zakłady Super Bowl na liczbę punktów w meczu? Którą firmę można scharakteryzować, jako najlepszy bukmacher na zakłady Super Bowl – mniej/więcej punktów? Zerknij na poniższe zestawienie, przedstawiające bukmacherów oferujących punktowe zakłady z najniższą marżą.

BukmacherKursy Super Bowl liczba punktów – marża
eToto2,56%
Betclic5,02%
LV BET5,27%

Kolejny raz, z dość dużą przewagą wygrywa eToto. 2,56% to marża bukmachera na zakłady o punkty Super Bowl. Nieco ponad 5% marzy pobiera Betclic, a jeszcze o około dwie dziesiąte więcej LV BET.

Najlepsze kursy na zwycięzcę 1. połowy Super Bowl

A może nie chcesz obstawiać końcowego wyniku, liczby punktów, czy korzystać z handicapu? W Twojej głowie rodzi się pomysł, jak może zakończyć się 1. połowa finału NFL? Takie zakłady przyjmują też legalni bukmacherzy. Zobacz, którzy są najlepsi.

BukmacherSuper Bowl kursy na 1. połowę – marża
eWinner0,06%
Totalbet1,55%
Fortuna1,59%

Jak widać, w zakładach na pierwszą połowę marża wszystkich topowych bukmacherów jest zdecydowanie niższa, niż we wcześniej zaprezentowanych rynkach. eWinner wystawia zakłady na 1. połowę Super Bowl z marżą na poziomie… 0,06%! Totalbet i Fortuna biorą nieco ponad 1,5%.

Podsumowanie: u kogo warto obstawiać?

Mamy nadzieję, że już wiesz, jaki jest najlepszy bukmacher na zakłady Super Bowl. Jeśli nie, to jeszcze raz powtórzymy. W ogólnym zestawieniu, najmniejsze marże pobiera eToto, Betclic oraz eWinner.

Mimo, że w czołowej trójce nie znalazły się LV BET, STS oraz PZBuk, to potencjał tych firm wygląda nieźle. Przy odrobinie większym nakładzie pracy ze strony oddsmakerów mogą śmiało konkurować na zakłady na futbol amerykański z czołowymi w tej kwestii bukmacherami.

Na sam koniec warto zwrócić jeszcze na dwie kwestie. Z łatwością zauważysz, że u legalnych bukmacherów najkorzystniej wyglądają zakłady na 1. połowę Super Bowl. Prowizja bukmacherska jest tutaj zdecydowanie niższa, niż ta zaobserwowana na innych rynkach.

Jakie wnioski możemy wysnuć? Oczywiście, niektórzy bukmacherzy powinni popracować nad wysokością marży, tak by w rozgrywkach futbolu amerykańskiego, czy konkretnie Super Bowl stać się konkurencyjnymi. To raz. Dwa – niestety w Polsce póki co liczba rynków (rodzajów zakładów) na Super Bowl nie powala. Tylko praktycznie LV BET i Betclic stanęły na wysokości zadania, oferując kilkaset rynków. U pozostałych buków liczba ta waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu, co może być zdecydowanie “za mało” dla bardziej zaawansowanych graczy.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe