Tekst zawiera treści reklamowe | 18+ | Obowiązuje regulamin
Agnieszka Twardosz, zaktualizowano 22 stycznia 2022
Zakłady na Oscary

Zakłady na Oscary 2021: kiedy, co, jak obstawiać?

Czas, by przemyśleć i obstawić swoje zakłady na Oscary 2021! W końcu rozdanie zbliża się wielkimi krokami, a raczej nie chcesz się spóźnić. Jeśli chodzi o Oscary 2021, kto wygrał jeszcze nie wiemy, ale już teraz mamy Ci do przekazania najgorętsze typy, prognozy i porady co do obstawiania.

Spis treści:

Zakłady na Oscary

Zakłady na Oscary? A i owszem. Tygodnie przed rozdaniem najbardziej prestiżowej filmowej nagrody roku mogą być emocjonujące nie tylko ze względu na miłość do kinematografii. Możesz także położyć na szali swoją kasę i – przy odrobinie szczęścia i wiedzy – może nawet ją pomnożyć. Jeśli chodzi o Oscary, bukmacher, który chce się liczyć na polskim rynku po prostu musi wystawić ofertę.

Prawdopodobnie dostępne będą bardzo różne zakłady bukmacherskie. Oscary to w końcu nie tylko kategoria “Najlepszy film”, choć oczywiście to ona rozpala największe emocje. Możesz się jednak spodziewać, że obstawianie Oscarów będzie możliwe także na inne ważne kategorie, na przykład “Najlepszy reżyser” albo “Najlepszy aktor”, “Najlepsza aktorka”, a po ogłoszeniu nominacji polskiego filmu, także na kategorię “Film nieanglojęzyczny”!

Oscary – bukmacher do obstawiania Gali

Jest coś, czego koniecznie potrzebujesz, żeby zacząć obstawiać Oscary: bukmacher! Z naszej strony polecamy jeden z trzech opisanych poniżej legalnych, licencjonowanych serwisów.

STS

Darmowy zakład i bonus w STS

Ten serwis polecamy nie tylko na Oscary! Bukmacher, któremu zaufała niemal połowa obstawiających Polaków nie mógłby oferować niskiej jakości. Od STS możesz zgarnąć aż 1500 zł w bonusach powitalnych, z czego zdecydowaną większość będziesz mógł zainwestować w obstawianie Oscarów. Wśród bonusów jest chociażby 30 zł do obstawiania za darmo, co oznacza, że możesz skomponować na Oscary zakłady bez inwestowania własnej kasy.

Pamiętaj tylko, żeby wykorzystać podczas rejestracji kod MAXBONUS, bo inaczej Twoja nagroda będzie niższa! Jesteśmy też niemal pewni, że STS zaproponuje jakiś specjalny bonus na Oscary. Zakłady obstawiane na tę kategorię mogą być wtedy bardziej opłacalne, więc koniecznie śledź ich stronę.

Obstawiaj w STS!

BetFan

Betfan bonus

Wpisz podczas rejestracji na BetFan kod promocyjny MAXPROMO, a będziesz mógł zgarnąć na start aż do 1650 zł. Do tego bukmacher ma jeszcze atrakcyjne bonusy, na przykład w formie rankingowych konkursów, więc warto u niego obstawiać. Czy pojawi się na BetFan bonus na Oscary? Strzelamy, że tak właśnie powinno być. Ten buk jest doskonale znany ze swojego zaangażowania w kategorię zakładów rozrywkowych, więc jeżeli właśnie ten rodzaj rynku interesuje Cię najbardziej, to BetFan może być dla Ciebie świetnym wyborem.

Obstawiaj w Betfan!

Fortuna

Fortuna kod promocyjny Euro 2020

Fortuna to bukmacher z tradycjami. Tej marce również ufa naprawdę wielu Polaków. Na pewno tam również pojawią się dla Ciebie zakłady bukmacherskie – Oscary to temat, którego Fortuna by nie pominęła. Czy zaserwują też z tej okazji specjalny bonus? To dopiero się okaże. Już teraz możesz jednak odebrać od buka nagrodę za założenie konta. Z naszym kodem promocyjnym łącznie jest to aż 2720 zł, w tym 20 zł bez depozytu! To oznacza, że możesz postawić na Oscary zakłady nawet bez wpłacania kasy.

Obstawiaj w Fortunie!

Oscary 2021: kiedy?

Kiedy odbędzie się 93. ceremonia rozdania Oscarów!? Już mówimy.

Wydarzenie Data
Nominacje do Oscarów 15.03.2021 r.
Rozdanie Oscarów 26.04.2021 r., 02.00 (nad ranem!)

Zwróć uwagę, że rozdanie odbywa się w nocy, więc żeby je obejrzeć, musisz iść późno spać dwudziestego piątego kwietnia, a nie dwudziestego szóstego! Im bliżej ceremonii Oscary 2021, typy będą pewnie coraz dokładniejsze, ale lepiej, żebyś nie przegapił ceremonii przez pomyłkę ze strefą czasową.

Zakłady na Oscary infografika
Sprawdź dane statystyczne, które pomogą Ci w zakładach na Oscary!

Zakłady bukmacherskie: Oscary, typy, nominacje

Ogromnymi podpowiedziami na obstawianie Oscarów będą oczywiście same nominacje, bo mogą wyeliminować kilku kandydatów. Oprócz nich możesz się jednak wspomóc także typami. Zakłady na Oscary to coś, co śledzą setki ekspertów z różnych krajów i kręgów kulturowych. Na pewno masz własną intuicję i kinematograficzną wiedzę, ale naszym zdaniem warto zweryfikować ją w oparciu o wypowiedzi krytyków filmowych. Pamiętaj jednak, że ostatecznie obstawiasz za własną kasę, więc dobrze przemyśl każdy kupon!

Oscary 2021 Polska

No dobra, to kto wygra Oscary 2021? Polska!? A, nie, nie ta impreza… Cóż, w zeszłym roku mieliśmy swoją polskojęzyczną nominację, “Boże Ciało”, które niestety nie mogło się równać z “Parasite”. W tym roku na liście filmów nominowanych w kategorii filmu nieanglojęzycznego nie ma jednak niestety polskiej produkcji. Wysunęliśmy kandydaturę w postaci “Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, ale film nie zyskał uznania krytyków. O nagrodę będą konkurować następujące dzieła:

 • “Na rauszu” (Dania)
 • “Better Days” (Hong Kong)
 • “Collective” (Rumunia)
 • “The Man Who Sold His Skin” (Tunezja)
 • “Quo Vadis, Aida” (Bośnia i Hercegowina)

Polskie Oscary – kto z Polaków zdobył Oscara?

Nie jest tak, że Polacy nie mają swoich sukcesów w historii rozdawania statuetek złotego gościa. I nie mamy tutaj na myśli “Idy”! Pamiętaj, że polskie akcenty wśród nagród Akademii Filmowej, to nie tylko Oscary za najlepszy film nieanglojęzyczny. Zobacz, jak wygląda Polska na Oscarach!

Oscary Polska - infografika
Poznaj polskie nominacje i wygrane na Oscarach

Oscary 2020 – kto wygrał?

Szukasz inspiracji? Myślisz, że tym razem wygrają zupełnie innego rodzaju filmy niż poprzednio? A może właśnie że zostanie kontynuowana passa z zeszłego roku? Cóż, tutaj masz najważniejsze informacje co do nagród 2020!

Kategoria Zwycięzca Oscary 2020
Najlepszy film Parasite
Najlepszy reżyser Bong Joon-ho (Parasite)
Najlepszy aktor Joaquin Phoenix (Joker)
Najlepsza aktorka Renee Zellweger (Judy)

Zakłady na Oscary: kursy, faworyci

Zakłady na Oscary faworyci

Na kogo postawić zakłady na Oscary? Po kim spodziewamy się wygranej, które dzieła zostaną w tym roku docenione, czy są na Oscary 2021 typy? Cóż, nie mamy niestety przecieków ani pewniaczków od komisji, ale przedstawimy dla Ciebie kilka ciekawych teorii co do najważniejszych kategorii! Zanim weźmiesz się za obstawianie Oscarów, koniecznie zapoznaj się z ich faworytami.

Najlepszy film

Poniższe filmy mają zdaniem bukmacherów najwyższe szanse na wygranie nagrody w kategorii “Najlepszy film”. Przynajmniej tak wskazują kursy wystawione przez nich na zakłady bukmacherskie. Jeśli chcesz znać szczegóły, tutaj jest pełna lista nominacji!

 • Nomadland – o starszej kobiecie, która wyrusza w podróż po tym, jak recesja odebrała jej cały dobytek.
 • Proces Siódemki z Chicago – o procesie organizatorów protestu, który zaowocował brutalnymi starciami z policją.
 • Minari – film o koreańskiej rodzinie, która przenosi się na farmę w Arkansas (USA).
 • Obiecująca. Młoda. Kobieta. – o kobiecie, której życie potoczyło się dziwnymi torami i teraz szuka zemsty.
 • Judas and the Black Messiah – o przewodniczącym Partii Czarnych Panter i jego odkryciu przez agenta FBI.
Najlepszy film 2021 STS BetFan Fortuna
Nomadland ⭐ 1.25 1.24 1.35
Proces Siódemki z Chicago 7.00 7.50 6.50
Minari 10.00 11.00 8.00
Obiecująca. Młoda. Kobieta. 10.00 9.00 10.00
Judas and the Black Messiah 18.00 18.00 18.00

Kursy z dnia 30.03.2021 r, podlegają zmianie.

Wartościowa lekcja: kursy z 2020

Czy da się zarobić na zakładach na Oscary? Owszem, udowadnia to zeszłoroczna sytuacja. Spójrz tylko, jak wysokie były na niedługo przed galą kursy na film, który ostatecznie zwyciężył!

Najlepszy film 2020 STS Betclic Fortuna
1917 1.35 3.50 1.30
Parasite ⭐ 4.50 3.50 5.00
Irlandczyk 65.00 8.00 55.00
Joker 10.00 8.00 12.00
Pewnego razu… w Hollywood 8.00 2.85 6.50

Kursy z dnia 30.03.2020 r, podlegają zmianie.

Jak widzisz jeśli chodzi o Oscary, bukmacher jeden z drugim potrafią dość mocno się różnić w swoich przewidywaniach. Właśnie w tym powinieneś poszukać value!

Najlepszy aktor i najlepsza aktorka

Czy to wreszcie ten rok, kiedy wygra Leonardo DiCaprio!? Niestety nie, ponieważ akurat tym razem nie znalazł się na liście nominowanych. Trzeba będzie jeszcze poczekać. Tym razem szansę otrzymają Chadwick Boseman, Anthony Hopkins, Riz Ahmed, Steven Yeun oraz Gary Oldman. Przewidywane jest zwycięstwo pierwszego z nich. Pomijając jego kunszt aktorski, Boseman zmarł niestety w sierpniu 2020 na nowotwór okrężnicy. Jest więc bardzo prawdopodobne, że na gali będą chcieli upamiętnić jego osobę poprzez pośmiertne przyznanie statuetki.

Najlepszy aktor 2021 Tytuł filmu STS BetFan Fortuna
Chadwick Boseman Ma Rainey: Matka bluesa 1.08 1.10 1.05
Anthony Hopkins ⭐ Ojciec 6.00 9.00 6.00
Riz Ahmed The Sound of Metal 12.00 7.00 8.00
Steven Yeun Minari 25.00 20.00 17.00
Gary Oldman Mank 25.00 25.00 25.00

Kursy z dnia 30.03.2021 r., podlegają zmianie.

A na którą z aktorek warto stawiać zakłady na Oscary? Pośród najlepszych występów minionego roku znajdują się Carey Mulligan, Frances McDormand, Viola Davis, Andra Day i Vanessa Kirby. W tym roku kilka spośród wyróżnionych filmów ma doskonale wyeksponowaną rolę kobiecą, więc konkurencja jest naprawdę mocna.

Najlepsza aktorka 2021 Tytuł filmu BetFan PZBuk LV BET
Carey Mulligan Obiecująca. Młoda. Kobieta. 1.80 1.68 1.67
Frances McDormand ⭐ Nomadland 3.50 4.35 3.75
Viola Davis Ma Rainey: Matka bluesa 12.00 11.00 11.00
Andra Day The United States vs. Billie Holiday 4.60 4.00 5.00
Vanessa Kirby Cząstki kobiety 9.50 9.00 17.00

Kursy z dnia 30.03.2021 r., podlegają zmianie.

Najlepszy reżyser

Po jakich reżyserach spodziewamy się w tym roku zwycięstwa? Pamiętaj, że najlepszy film i najlepszy reżyser to dwie osobne nagrody, mimo że mogą wydawać się podobne. Wśród najpoważniejszych kandydatów wymienia się między innymi:

Najlepszy reżyser 2021 Film Kurs LV BET
Chloe Zhao ⭐ Nomadland 1.10
David Fincher Mank 10.00
Lee Isaac Chung Minari 13.00
Thomas Vinterberg Another Round 15.00

Kursy z dnia 30.03.2021 r., podlegają zmianie.

Kto dostanie Oscara?

Jeśli już wiesz, to gratulujemy! Twoje zakłady na Oscary na pewno będą udane. My niestety nie mamy jeszcze pewności. Wydaje się jednak, że jest ktoś, kto bardzo dobrze ogarnia Oscary: bukmacher! W kilku kwestiach polskie serwisy wydają się bardzo mocno zgadzać. Jeśli uznać, że analitycy zatrudnieni o naszych buków są nieomylni, to powinno się okazać, że najlepszym aktorem zostanie Chadwick Boseman, a najlepszą reżyserką Chloe Zhao. Kursy oferowane na nich są tak niskie, że na postawionym zakładzie praktycznie się traci! Jeśli natomiast nie zgadzasz się z diagnozą bukmacherów, to masz doskonałą szansę, żeby skorzystać z wysokich kursów wystawionych na pozostałych kandydatów.

FAQ

 • Gdzie robić zakłady na Oscary?

Bukmacher online to Twój najlepszy wybór. My polecamy trzech legalnych buków: STS, BetFan i Fortunę.

 • Zakłady na Oscary: faworyci. Czy warto na nich stawiać?

To zależy od kursu. Jeśli wynosi on poniżej 1.50, to ze względu na podatek raczej nie warto ponosić ryzyka, że faworyt jednak nie dostanie nagrody.

 • Gdzie znajdę na Oscary 2021 typy?

W tym artykule wymieniliśmy sporo teorii i kursów. Możesz też szukać informacji w wypowiedziach ekspertów i krytyków filmowych.

 • Kto wygrał Oscara 2021?

Oscara za najlepszy film zdobył “Nomadland”! Czy przewidziały to zakłady bukmacherskie? Oscary miały mu przypaść w zasadzie od początku, więc tak – tym razem bukmacherzy mieli rację!