Tekst zawiera treści reklamowe | 18+ | Obowiązuje regulamin
Zakłady na wybory

Zakłady bukmacherskie na wybory prezydenckie 2020: czy wygra Duda?

Czy już zdecydowałeś, na kogo obstawić zakłady bukmacherskie na wybory prezydenckie i na kogo głosować? Bukmacherzy sądzą, że już wiedzą, kto wygra wybory, sprawdźmy, czy zgadzasz się z ich typami!

Kiedy wybory 2020? || Jak obstawiać wybory prezydenckie? || Poznaj kandydatów na prezydenta || Kto wygra wybory?

Wybory prezydenckie 2020 w Polsce

kiedy-wybory-prezydenckie

Nawet, jeśli nie interesują Cię zakłady bukmacherskie – wybory prezydenckie 2020 i tak zbliżają się wielkimi krokami! (Ale wiemy, że Cię interesują, w końcu dlatego tu jesteś). Przejdźmy do szczegółów. Kiedy wybory prezydenckie? Kto zostanie prezydentem? Typy pokażemy Wam później, a teraz najważniejsze informacje w pigułce.

Są one potrzebne, żeby obstawiać zakłady – wybory są w końcu określonego dnia i musisz obstawić odpowiednio wcześnie. Nie pozwól, żeby ze względu na brak podstawowej wiedzy wykiwał Cię bukmacher! Polityka i wybory mają na szczęście mniej zasad niż większość sportów…

Kiedy cisza wyborcza? 9 maja 2020 r.
Kiedy wybory prezydenckie? 10 maja 2020 r.
Kiedy ewentualna druga tura? 24 maja 2020 r.
Wybory prezydenckie 2020: kandydaci
 • Piotr Bakun
 • Robert Biedroń
 • Krzysztof Bosak
 • Andrzej Duda
 • Szymon Hołownia
 • Małgorzata Kidawa-Błońska
 • Władysław Kosiniak-Kamysz
 • Mirosław Piotrowski
 • Wojciech Podjacki
 • Leszek Samborski
 • Stanisław Żółtek

Pewnie nie kojarzysz części wymienionych kandydatów, ale bez obaw. W praktyce szansę na zwycięstwo ma tylko niewielka grupa polityków ze wsparciem partyjnym. Nic zatem dziwnego, jeśli nie słyszałeś o kandydatach, którzy nie mają wystarczających funduszy na kampanię wyborczą. Jeśli 10 maja 2020 roku ktoś uzyska 50% głosów + 1 głos, zostanie Prezydentem RP. W przeciwnym wypadku odbędzie się druga tura, w której bezpośrednio zmierzy się dwóch kandydatów, którzy uzyskali największy procent głosów.

Jak głosować poza miejscem zameldowania?

Co prawda nie jest to problem związany z zakładami bukmacherskimi, ale wiemy, jak frustrujące bywa załatwienie spraw urzędowych. Wychodzimy więc naprzeciw wszystkim tym, którzy zastanawiają się, jak głosować poza miejscem zameldowania lub zagranicą. Sprawdź infografikę poniżej!

Jak głosować na wyborach prezydenckich

Zakłady bukmacherskie na wybory prezydenckie w Polsce 2020

Niektórzy pewnie się zdziwią, ale mamy XXI wiek i nie tylko na sport oferuje się już zakłady. Polityka z roku na rok staje się coraz popularniejszym kierunkiem rozwoju dla buków. Teraz praktycznie każdy z nich ma w tej kategorii zakłady bukmacherskie. Wybory prezydenckie to natomiast najważniejsze wydarzenie roku w polskiej polityce, więc żaden serwis nie może sobie tego odpuścić!

Wybory prezydenckie zakłady

Jeśli interesuje Cię obstawianie wyborów, nie musisz się zresztą ograniczać do naszego rodzimego podwórka. Nie tylko w Polsce podejmiemy w tym roku tę ważną, polityczną decyzję! Do urn wybiorą się też chociażby Amerykanie i także dla tego kraju zakłady bukmacherskie na wybory prezydenckie 2020 będą na pewno dostępne. Ale nie wybiegajmy za daleko w przyszłość, póki co chcemy wiedzieć, kto zostanie prezydentem Rzeczypospolitej i… czy to Duda wygra wybory.

Jak obstawiać zakłady na wybory?

Kto zostanie prezydentem? Typy bukmacherów i ekspertów mogą być tutaj trochę trudne do zaakceptowania z prostego powodu. Praktycznie każdy Polak ma swojego własnego kandydata. Większość zainteresowanych polityką chciałoby, aby wygrał ich faworyt. Pamiętaj jednak, że zakłady bukmacherskie na wybory prezydenckie to nie to samo co wyborcza urna! Nie musisz kierować się wiernością i obstawiać na tego samego kandydata, na którego oddasz swój głos, szczególnie jeśli planujesz głosować na niszową postać. Zakłady, wybory – te dwie sprawy trzeba w głowie rozdzielić.

Zakłady bukmacherskie na wybory prezydenckie: źródła informacji

Na temat tego, kto wygra wybory prezydenckie wypowiada się mnóstwo ekspertów. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzą i lepiej przewidzieć wynik głosowania, koniecznie zapoznaj się z ich opiniami. Pamiętaj tylko, aby zawsze brać poprawkę na to, którą opcję polityczną reprezentuje autor danej wypowiedzi. Nie chcesz dać się na żadną manipulację!

Przydatne są także oczywiście sondaże. Dostarczają one przejrzystych danych na temat tego, których kandydatów wspiera największy procent społeczeństwa. Nie traktuj ich jednak zbyt ufnie, bo z łatwością wykiwa Cię bukmacher. Polityka jest bardziej skomplikowana niż rzut okiem na sondaż. Po pierwsze, zwróć uwagę na fakt, że tego typu ankiety przeprowadza się regularnie, co jakiś czas, i powinieneś śledzić zachodzące z tygodnia na tydzień zmiany w społeczeństwie. Nie wystarczy spojrzeć na jeden wybrany sondaż, ponieważ to jedynie wycinek z prawdziwego obrazu, może on być obarczony błędami statystycznymi. Tutaj równie ma zastosowanie podpowiedź wspomniana przy temacie ekspertów. Sondaże są realizowane przez różne firmy, które miewają powiązania z poszczególnymi opcjami politycznymi. Czasami badanie zleca nawet konkretna partia! Weź to pod uwagę.

Na kogo głosować? Wybór na ostatnią chwilę

Nie zapominaj także, iż uczestnicy ankiet nie zawsze odpowiadają zgodnie ze swoimi prawdziwymi przekonaniami. Niektórzy mogą na przykład wstydzić się przyznać, że chcą zagłosować na określonego kandydata. Zdarza się także, że o wyniku wyborów decyduje spora grupa osób, które do ostatniej chwili deklarowały się jako niezdecydowane.

Na kogo głosować, na kogo stawiać? Kim są kandydaci?

zakłady na wybory

Sylwetki kandydatów przydadzą Ci się do tego, aby mądrze postawić zakłady na wybory, a może zainspirują Cię także do podjęcia decyzji co do tego, na kogo zagłosować przy urnie. Oto najbardziej znani kandydaci na prezydenta RP w kolejności alfabetycznej:

 • Robert Biedroń: europarlamentarzysta, premier partii Wiosna, wspólny kandydat czterech partii – SLD, Razem, PPS oraz Wiosny – składających się na koalicję Lewica. Znany z prezydentury miasta Słupsk oraz działań antydyskryminacyjnych.
 • Krzysztof Bosak: poseł na Sejm RP IX kadencji, jeden z liderów partii Konfederacja Wolność i Niepodległość i jej kandydat. Znany z poglądów wolnorynkowych i eurosceptycznych oraz działalności w Młodzieży Wszechpolskiej jako jej prezes.
 • Andrzej Duda: Prezydent RP od 2015 roku ubiegający się o kolejną kadencję, członek partii Prawo i Sprawiedliwość i jej kandydat. Znany z poglądów konserwatywnych i lojalności wobec reprezentowanej opcji politycznej.
 • Szymon Hołownia: dziennikarz, pisarz i działacz społeczny. Znany z zainteresowania teologią i konserwatywnych poglądów, publikował m.in. w “Gazecie Wyborczej” i “Rzeczpospolitej” a także prowadził programy takie jak “Dzień dobry TVN” i “Mam talent!”.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska: posłanka na Sejm RP IX kadencji, członkini partii Platforma Obywatelska. W przeszłości pełniła funkcję marszałka i wicemarszałka sejmu. Znana z poglądów neoliberalnych i proeuropejskich.
 • Władysław Kosiniak-Kamysz: poseł na Sejm RP IX kadencji i prezes partii Polskie Stronnictwo Ludowe. Znany z centrystycznych poglądów i doświadczenia w zawodzie lekarza.

Kto wygra wybory? Kursy bukmacherskie na kandydatów

Dobra, dobra, polityka polityką, ale dla nas najważniejsze są zakłady na wybory. Żeby wiedzieć, na kogo warto postawić, musisz przecież poznać oferowane przez bukmacherów kursy. Przedstawiamy, jak wygląda sytuacja na najpopularniejszych polskich serwisach.

Kto wygra wybory prezydenckie? Ostateczny zwycięzca

Sprawdźmy, jak prezentują się kursy na zakłady na wybory jeśli chodzi o to, kto zajmie urząd Prezydenta RP po zakończeniu głosowania – niezależnie od tego, czy odbędzie się jedna tura, czy dwie.

Kandydat STS
Zakłady na wybory STS
Fortuna
zakłady na wybory Fortuna
Andrzej Duda 1.20 1.30
Małgorzata Kidawa-Błońska 6.00 3.50
Władysław Kosiniak-Kamysz 8.00 10.00
Szymon Hołownia 30.00 20.00
Robert Biedroń 30.00 30.00
Krzysztof Bosak 40.00 50.00
Piotr Liroy-Marzec 100.00
Mirosław Piotrowski 100.00

Kursy na wybory z dnia 30.03.2020r.

Kto wygra wybory prezydenckie? Kursy na drugą turę

“Kto wygra” to nie jest jedyne pytanie, w oparciu o które można postawić zakłady na wybory. Jeśli sądzisz, że nie odbędzie się druga tura, możesz się załapać na naprawdę smakowity kurs.

Czy odbędzie się druga tura? STS
Zakłady na wybory STS
Fortuna
zakłady na wybory Fortuna
Tak 1.15 1.17
Nie 4.60 4.42

Kursy na wybory z dnia 06.03.2020r.

Jaka będzie frekwencja na wyborach?

No dobrze, zakłady na to, kto zostanie prezydentem albo na to, czy będzie druga tura za nami. Czas na trzeci rynek, który jest obowiązkowy przy każdych wyborach w Polsce, a więc: frekwencja. Komentatorzy zawsze poruszają ten temat, więc dlaczego bukmacherzy mieliby przepuścić okazję?

Bukmacherzy uważają za dość prawdopodobne, że do urn w pierwszej turze ruszy więcej, niż 60,5% uprawnionych do głosowania Polaków. To bardzo ładnie o nas świadczy, ale czy faktycznie naród dostarczy?

Jaka będzie frekwencja? Fortuna
zakłady na wybory Fortuna
forBET
forBET zakłady na wybory
Powyżej 60,5% 1.50 1.65
Poniżej 60,5% 2.15 2.12

Kursy na wybory z dnia 06.03.2020r.

Andrzej Duda wygra wybory 2020

Kto zostanie prezydentem? Typy bukmacherów są jednoznaczne. Eksperci są niemal pewni, że to Duda wygra wybory. Według sondaży większość Polaków wierzy wręcz, że kandydatowi PiS uda się zwyciężyć w pierwszej turze. Tego bukmacherzy nie są już wcale tacy pewni. Ich zdaniem są ogromne szanse, że dojdzie jednak do drugiej tury. Wskazuje na to także historia. Dotychczas tylko raz udało się kandydatowi zdobyć ponad 50% już za pierwszym razem. Dokonał tego Aleksander Kwaśniewski w 2000 roku. Podsumowując: zdaniem bukmacherów najbardziej prawdopodobne jest to, że dojdzie do drugiej tury, w której Andrzej Duda pokona w bezpośrednim pojedynku przeciwnego kandydata, bardzo możliwe, że Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Wybory prezydenckie Polska 2020 – typy bukmacherów a nastroje polityczne

W jaki sposób bukmacherzy planują rozgryźć zakłady na wybory? Na jakiej podstawie wyliczają kursy i upewniają się, że dobrze odzwierciedlają one rzeczywistość? W tym celu serwisy bukmacherskie zatrudniają rzesze ekspertów, które analizują dane historyczne, sondaże i wszelkie inne dostępne źródła, po czym obliczają prawdopodobieństwo padnięcia poszczególnych rezultatów.

Właśnie w ten sposób działają zakłady – wybory czy nie wybory. Także przed meczem piłkarskim bukmacher zbiera po prostu jak najwięcej danych i na ich podstawie wyznacza kursy. Gracze mają z tego najwięcej oczywiście wtedy, kiedy buk przestrzeli i wyznaczy nieprzystające do rzeczywistości kursy na zakłady. Polityka działa zupełnie inaczej niż obstawianie sportu. Mecze odbywają się przecież dużo częściej niż wybory.

Raczej nie znajdziesz danych H2H Andrzeja Dudy z Robertem Biedroniem ani statystyk dla ostatniego pojedynku Krzysztof Bosak VS Kidawa-Błońska. Dlatego naprawdę dużo zależy tutaj od intuicji co do tego, jakie decyzje podejmą Polacy przed urnami – tego najważniejszego dnia 2020 roku. Trzymamy kciuki, żeby Twoje zakłady na wybory okazały się opłacalne! Pokaż, że znasz się na tym lepiej niż bukmacher. Polityka to w końcu coś, na co wpływ ma każdy obywatel.

Częste pytania o wybory i zakłady

 • Kiedy wybory prezydenckie?

Wybory prezudenckie odbędą sie w druga niedzielę maja, a więc 10.05.2020r. Jeśli dojdzie do 2. tury (a bukmacherzy spodziewaja się, że tak sie stanie), to do urn ruszymy ponownie 24.05.2020r.

 • Kto wygra wybory prezydenckie 2020 w Polsce?

To się jeszcze okaże, ale bukmacherzy mają bardzo spójny typ! (No dobra, to Andrzej Duda.)

 • Gdzie obstawiac zakłady na wybory?

W tej chwili najciekasze kursy prezentują STS i Fortuna, a więc prawdziwe dinozaury zakładów bukmacherskich w Polsce. Oczywiście zachęcamy, aby zerknąć jeszcze do innych operatorów.

 • Lepiej głosować, czy obstawiać?

Jaja sobie teraz robisz, co?