Zakłady na wybory prezydenckie 2020

Opublikowano dnia 24 czerwca 2022 
Zaktualizowany 19 lipca 2024

Czy już zdecydowałeś, na kogo postawić zakłady bukmacherskie na wybory prezydenckie i na kogo głosować? Bukmacherzy sądzą, że już wiedzą, kto wygra wybory, więc sprawdźmy, czy zgadzasz się z ich typami!

Wybory prezydenckie 2020 w Polsce

kiedy-wybory-prezydenckie

Nawet, jeśli nie interesują Cię zakłady bukmacherskie – wybory prezydenckie 2020 i tak zbliżają się wielkimi krokami! (Ale wiemy, że Cię interesują, w końcu dlatego tu jesteś). Przejdźmy do szczegółów. Kiedy wybory prezydenckie? Kto zostanie prezydentem? Typy pokażemy Wam później, a teraz najważniejsze informacje w pigułce.

Są one potrzebne, żeby obstawiać zakłady – wybory są w końcu określonego dnia i musisz postawić kupon odpowiednio wcześnie. Nie pozwól, żeby ze względu na brak podstawowej wiedzy wykiwał Cię bukmacher! Polityka i wybory mają na szczęście mniej zasad niż większość sportów…

Kiedy cisza wyborcza? 11.07.2020 r.
Kiedy wybory prezydenckie? 28.06.2020 r. ✔
Kiedy druga tura? 12.07.2020 r.
Wybory prezydenckie 2020: kandydaci
 • Robert Biedroń
 • Krzysztof Bosak
 • Andrzej Duda
 • Szymon Hołownia
 • Marek Jakubiak
 • Małgorzata Kidawa-Błońska Rafał Trzaskowski
 • Władysław Kosiniak-Kamysz
 • Mirosław Piotrowski
 • Paweł Tanajno
 • Stanisław Żółtek

Pewnie nie kojarzysz części wymienionych kandydatów, ale bez obaw. W praktyce szansę na zwycięstwo ma tylko niewielka grupa polityków ze wsparciem partyjnym. Nic zatem dziwnego, jeśli nie słyszałeś o kandydatach, którzy nie mają wystarczających funduszy na kampanię wyborczą.

Jeśli w dniu wyborów 2020 roku któryś z kandydatów uzyska 50% głosów + 1 głos, zostanie Prezydentem RP. W przeciwnym wypadku odbędzie się druga tura, w której bezpośrednio zmierzy się dwóch kandydatów, którzy uzyskali największy procent głosów.

Jak głosować poza miejscem zameldowania?

Co prawda nie jest to problem związany z zakładami bukmacherskimi, ale wiemy, jak frustrujące bywa załatwienie spraw urzędowych. Wychodzimy więc naprzeciw wszystkim tym, którzy zastanawiają się, jak głosować poza miejscem zameldowania lub zagranicą. Sprawdź infografikę poniżej!

Jak głosować na wyborach prezydenckich

*nie uwzględnia wariantów dla głosowania korespondencyjnego

Zakłady bukmacherskie na wybory prezydenckie w Polsce 2020

Niektórzy pewnie się zdziwią, ale mamy XXI wiek i nie tylko na sport oferuje się już zakłady. Polityka z roku na rok staje się coraz popularniejszym kierunkiem rozwoju dla buków. Teraz praktycznie każdy z nich ma w tej kategorii zakłady bukmacherskie. Wybory prezydenckie to natomiast (chociaż może trudno w to uwierzyć) najważniejsze wydarzenie roku w polskiej polityce, więc żaden serwis nie może sobie tego odpuścić!

Wybory prezydenckie zakłady
*Infografika dotyczy zakładów na I turę wyborów

Jeśli interesuje Cię obstawianie wyborów, nie musisz się zresztą ograniczać do naszego rodzimego podwórka. Nie tylko w Polsce podejmiemy w tym roku tę ważną, polityczną decyzję! Do urn wybiorą się też chociażby Amerykanie i także dla tego kraju zakłady bukmacherskie na wybory prezydenckie 2020 będą na pewno dostępne. Ale nie wybiegajmy za daleko w przyszłość, póki co chcemy wiedzieć, kto zostanie prezydentem Rzeczypospolitej i… czy to Duda wygra wybory.

Jak obstawiać zakłady na wybory?

Kto zostanie prezydentem? Typy bukmacherów i ekspertów mogą być tutaj trochę trudne do zaakceptowania z prostego powodu. Praktycznie każdy Polak ma swojego własnego kandydata. Większość zainteresowanych polityką chciałoby, aby wygrał ich faworyt. Pamiętaj jednak, że zakłady bukmacherskie na wybory prezydenckie to nie to samo co wyborcza urna! Nie musisz kierować się wiernością i obstawiać na tego samego kandydata, na którego oddasz swój głos, szczególnie jeśli planujesz głosować na niszową postać. Zakłady, wybory – te dwie sprawy trzeba w głowie rozdzielić.

Zakłady bukmacherskie na wybory prezydenckie: źródła informacji

Na temat tego, kto wygra wybory prezydenckie wypowiada się mnóstwo ekspertów. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzą i lepiej przewidzieć wynik głosowania, koniecznie zapoznaj się z ich opiniami. Pamiętaj tylko, aby zawsze brać poprawkę na to, którą opcję polityczną reprezentuje autor danej wypowiedzi. Nie chcesz dać się na żadną manipulację!

Przydatne są także oczywiście sondaże. Dostarczają one przejrzystych danych na temat tego, których kandydatów wspiera największy procent społeczeństwa. Nie traktuj ich jednak zbyt ufnie, bo z łatwością wykiwa Cię bukmacher. Polityka jest bardziej skomplikowana niż rzut okiem na sondaż. Po pierwsze, zwróć uwagę na fakt, że tego typu ankiety przeprowadza się regularnie, co jakiś czas, i powinieneś śledzić zachodzące z tygodnia na tydzień zmiany w społeczeństwie. Nie wystarczy spojrzeć na jeden wybrany sondaż, ponieważ to jedynie wycinek z prawdziwego obrazu, może on być obarczony błędami statystycznymi. Tutaj równie ma zastosowanie podpowiedź wspomniana przy temacie ekspertów. Sondaże są realizowane przez różne firmy, które miewają powiązania z poszczególnymi opcjami politycznymi. Czasami badanie zleca nawet konkretna partia! Weź to pod uwagę.

Na kogo głosować? Wybór na ostatnią chwilę

Nie zapominaj także, iż uczestnicy ankiet nie zawsze odpowiadają zgodnie ze swoimi prawdziwymi przekonaniami. Niektórzy mogą na przykład wstydzić się przyznać, że chcą zagłosować na określonego kandydata. Zdarza się także, że o wyniku wyborów decyduje spora grupa osób, które do ostatniej chwili deklarowały się jako niezdecydowane.

Na kogo głosować, na kogo stawiać? Kim są kandydaci w I turze?

zakłady na wybory

Sylwetki kandydatów przydadzą Ci się do tego, aby mądrze postawić zakłady na wybory, a może zainspirują Cię także do podjęcia decyzji co do tego, na kogo zagłosować przy urnie. Oto najbardziej znani kandydaci na prezydenta RP w kolejności alfabetycznej:

 • Robert Biedroń: europarlamentarzysta, premier partii Wiosna, wspólny kandydat czterech partii – SLD, Razem, PPS oraz Wiosny – składających się na koalicję Lewica. Znany z prezydentury miasta Słupsk oraz działań antydyskryminacyjnych.
 • Krzysztof Bosak: poseł na Sejm RP IX kadencji, jeden z liderów partii Konfederacja Wolność i Niepodległość i jej kandydat. Znany z poglądów wolnorynkowych i eurosceptycznych oraz działalności w Młodzieży Wszechpolskiej jako jej prezes.
 • Andrzej Duda: Prezydent RP od 2015 roku ubiegający się o kolejną kadencję, członek partii Prawo i Sprawiedliwość i jej kandydat. Znany z poglądów konserwatywnych i lojalności wobec reprezentowanej opcji politycznej. (Przeszedł do II tury)
 • Szymon Hołownia: dziennikarz, pisarz i działacz społeczny. Znany z zainteresowania teologią i konserwatywnych poglądów, publikował m.in. w “Gazecie Wyborczej” i “Rzeczpospolitej” a także prowadził programy takie jak “Dzień dobry TVN” i “Mam talent!”.
 • Władysław Kosiniak-Kamysz: poseł na Sejm RP IX kadencji i prezes partii Polskie Stronnictwo Ludowe. Znany z centrystycznych poglądów i doświadczenia w zawodzie lekarza.
 • Rafał Trzaskowski: poseł na Sejm RP VIII kadencji, członek partii Platforma Obywatelska. Od 2018 roku prezydent Warszawy, zaś od 2020 roku wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Na liście kandydatów pojawił się na miejscu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. (Przeszedł do II tury)

Kto wygra wybory? Kursy bukmacherskie na kandydatów

Dobra, dobra, polityka polityką, ale dla nas najważniejsze są zakłady na wybory. Żeby wiedzieć, na kogo warto postawić, musisz przecież poznać oferowane przez bukmacherów kursy. Przedstawiamy, jak wygląda sytuacja na najpopularniejszych polskich serwisach.

Kto wygra wybory prezydenckie? Ostateczny zwycięzca

Sprawdźmy, jak prezentują się kursy na zakłady na wybory jeśli chodzi o to, kto zajmie urząd Prezydenta RP po zakończeniu i podliczeniu głosowania. Poniżej podajemy kursy na zakłady na II turę.

Kandydat STS
eToto
Andrzej Duda 1.42 1.55
Rafał Trzaskowski 2.85 2.60

Kursy na wybory z dnia 8.07.2020r.

Kto wygra wybory… z handicapem?

No ale że co? Że niby nie da się robić zakładów na politykę z handicapem azjatyckim? Ha!

Bukmacherzy postanowili zaproponować rynek H2H z handicapem wyniku procentowego w drugiej turze i jest to na pewno bardzo interesująca alternatywa dla pokazanego wyżej zwykłego zakładu 12.

Duda
(handicap)
STSZakłady na wybory STSTrzaskowski
(handicap)
STSZakłady na wybory STS
-3,52.33(-)1.52
-2,51.88(-)1.80
-1,51.57(-)2.22
-0,51.45(-)2.52
(-)1.30-0,53.15

Kursy na wybory z dnia 8.07.2020r.

Jaka będzie frekwencja w II turze?

No dobrze, zakłady na to, kto zostanie prezydentem i w jakim scenariuszu za nami. Czas na inny rynek, który jest obowiązkowy przy każdych wyborach w Polsce, a więc: frekwencja. Komentatorzy zawsze poruszają ten temat, więc dlaczego bukmacherzy mieliby przepuścić okazję?

Przed pandemią bukmacherzy uważali za dość prawdopodobne, że do urn w pierwszej turze ruszy więcej, niż 60,5% uprawnionych do głosowania Polaków. Kiedy jednak podjęto decyzję o izolacji i wprowadzono pomysł z głosowaniem korespondencyjnym, zakłady na frekwencję zostały wycofane zupełnie lub próg procentowy solidnie obniżono. Fortuna na przykład, postanowiła wystawić kursy na to, czy w wyborach weźmie udział mniej, czy więcej, niż 35,5% obywateli.

Wyborcy zaskoczyli w pierwszej turze wszystkich, bo przy urnach znalazło się ponad 65% uprawnionych do głosowania pbywateli. Czy zakłady na wybory w drugiej turze uwzględnią ten rekord i wystawią inne kursy na wybory?

Frekwencja w %STS
mniej

Zakłady na wybory STS
STS
więcej

Zakłady na wybory STS
66,5%1.402.68
66%1.522.33
65,5%1.672.05
65%1.841.84
64,5%1.881.80
64%2.051.67
63,5%2.681.40

Kursy na wybory z dnia 8.07.2020r.

Te i więcej ciekawych zakładów na wybory prezydenckie w Polsce znajdziesz w zakładce “Polityka” na stronach bukmacherów. Sytuacja jest dość dynamiczna, a zainteresowanie tematem ogromne, więc spodziewaj się wielu pomysłowych rynków. Na przykład w LV BET znaleźliśmy swego czasu zakłady na to, ile razy w czasie debaty kandydatów padnie określenie “eurokołchoz”…

Andrzej Duda wygra wybory 2020

Kto zostanie prezydentem? Typy bukmacherów są jednoznaczne. Eksperci są niemal pewni, że to Duda wygra wybory. Według sondaży większość Polaków wierzyło wręcz, że kandydatowi PiS uda się zwyciężyć w pierwszej turze. Tego bukmacherzy nie byli już wcale tacy pewni. Ich zdaniem od początku były ogromne szanse, że dojdzie jednak do drugiej tury – i mieli rację. Wskazywała z resztą na to także historia: dotychczas tylko raz udało się kandydatowi zdobyć ponad 50% głosów już za pierwszym razem. Dokonał tego Aleksander Kwaśniewski w 2000 roku.

Jak wyglądają kursy na drugą turę? Zdaniem bukmacherów najbardziej prawdopodobne jest to, że w drugiej, w której Andrzej Duda pokona w bezpośrednim pojedynku Rafała Trzaskowskiego.

Wybory prezydenckie Polska 2020 – typy bukmacherów a nastroje polityczne

W jaki sposób bukmacherzy planują rozgryźć zakłady na wybory? Na jakiej podstawie wyliczają kursy i upewniają się, że dobrze odzwierciedlają one rzeczywistość? W tym celu serwisy bukmacherskie zatrudniają rzesze ekspertów, które analizują dane historyczne, sondaże i wszelkie inne dostępne źródła, po czym obliczają prawdopodobieństwo padnięcia poszczególnych rezultatów.

Właśnie w ten sposób działają zakłady – wybory czy nie wybory. Także przed meczem piłkarskim bukmacher zbiera po prostu jak najwięcej danych i na ich podstawie wyznacza kursy. Gracze mają z tego najwięcej oczywiście wtedy, kiedy buk przestrzeli i wyznaczy nieprzystające do rzeczywistości kursy na zakłady. Polityka działa zupełnie inaczej niż obstawianie sportu. Mecze odbywają się przecież dużo częściej niż wybory.

Raczej nie znajdziesz danych historycznych H2H Andrzeja Dudy z Robertem Biedroniem ani statystyk dla ostatniego pojedynku Krzysztof Bosak VS Kosiniak-Kamysz. Dlatego naprawdę dużo zależy tutaj od intuicji co do tego, jakie decyzje podejmą Polacy przed urnami – tego najważniejszego dnia 2020 roku. Trzymamy kciuki, żeby Twoje zakłady na wybory okazały się opłacalne! Pokaż, że znasz się na tym lepiej niż bukmacher. Polityka to w końcu coś, na co wpływ ma każdy obywatel.

Częste pytania o wybory i zakłady

 • Kiedy wybory prezydenckie?

Do urn pójdziemy – lub wyślemy swoje karty – 12.07.2020r.

 • Kto wygra wybory prezydenckie 2020 w Polsce?

To się jeszcze okaże, ale bukmacherzy mają bardzo spójny typ! (No dobra, to Andrzej Duda.)

 • Gdzie obstawiać zakłady na wybory?

W tej chwili najciekasze kursy prezentują STS, eToto i Fortuna, a więc prawdziwe dinozaury zakładów bukmacherskich w Polsce. Oczywiście zachęcamy, aby zerknąć jeszcze do innych operatorów, np. forBET lub eWinner!

 • Lepiej głosować, czy obstawiać?

Jaja sobie teraz robisz, co?

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe