Zakłady bukmacherskie na żużel

Interesują Cię zakłady bukmacherskie? Żużel zyskuje coraz większą popularność u bukmacherów. Sprawdź jak obstawiać!

Zakłady bukmacherskie – żużel

Choć pojedynczy wyścig żużlowy trwa raptem około minuty, to jest on niezwykle emocjonujący. Żużlowcy pędzą po owalnym torze z prędkością ponad 100 km/h. Żużel w Polsce urósł do rangi sportu narodowego. Oczywiście, nigdy nie dorówna piłce nożnej, czy siatkówce, gdyż dyscyplina ta koncentruje się wokół kilkunastu głównych ośrodków klubowych. Niemniej jednak miliony kibiców co tydzień w trakcie sezonu napawają się zapachem spalonego metanolu.

Wzrost popularności speedwaya notują też zakłady bukmacherskie. Żużel jest coraz chętniej obstawianą dyscypliną. Kibice lubią łączyć wielkie emocje na torze z emocjami w zakładach bukmacherskich. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że żużel jest mocno nieprzewidywalny. Nawet najwięksi eksperci mogą mieć swoje, teoretycznie pewne typy. Żużel i tak pokaże swoje zaskakujące oblicze, w najmniej oczekiwanym momencie.

W polskich ligach, zwłaszcza w Ekstralidze ścigają się najlepsi żużlowcy świata. Nie bez powodu nasza liga uważana jest przez wszystkich za najsilniejszą na świecie. Zaś biało-czerwona reprezentacja rokrocznie świętuje kolejne sukcesy.

Gdzie obstawiać żużel?

STS

STS to bez wątpienia największy legalny bukmacher w Polsce. Warto stawiać u niego zakłady bukmacherskie na żużel. W STS kod promocyjny MAXBONUS podany podczas rejestracji gwarantuje dodatkowe rzeczy: Bonusy do 600 zł + cashback 100 zł + bonus 60 zł
 1. STS

  Bonusy do 600 zł + cashback 100 zł + bonus 60 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Bonus 100% do 100 zł: x2 po 1.91; Bonus 50% do 200 zł: x2 po 1.91; Bonus 50% do 300 zł: x2 po 1.91; Cashback 100 zł: x2 po 1.91; Bonus 60 zł: x1 po 1.91 Pełen reg

Betclic

W Betclic możesz zarejestrować się z kodem promocyjnym MAXBETPL. Bukmacher posiada bardzo dobrą ofertę na żużel i wysokie kursy bukmacherskie. Cashback, czyli zakład ubezpieczony z powodzeniem wykorzystasz również na speedway. Mówiąc wprost: nie trafisz – bukmacher oddaje kasę!
 1. Betclic

  Cashback do 50 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Cashback 50 zł: kupon promocyjny po kursie 1.14; otrzymany zwrot: x1 po kursie 2.14 Pełen reg

PZBuk

W PZBuk znajdziesz ciekawie wyglądające zakłady bukmacherskie na żużel. Kliknij niżej i wykorzystaj darmowy zakład na obstawianie speedway’a.
 1. PZBuk

  Freebet 250 zł
  • 18+ | Obowiązuje regulamin
  Freebet: jednorazowy zakład z kursem 3.00; Wygrana z freebetu: bez obrotu! Pełen reg

Jak robić zakłady bukmacherskie na żużel?

Masz już swoje przewidywania, albo i konkretne typy? Żużel obstawiać można z powodzeniem u legalnych bukmacherów, których wymieniliśmy powyżej. Jak wyglądają poszczególne zakłady bukmacherskie? Żużel można obstawiać na następujące sposoby:

 • 1X2 – tradycyjne obstawianie zwycięzcy meczu lub remisu
 • Handicapy – tzw. wyrównanie szans poprzez odjęcie lub dodanie punktów jednej z drużyn przed rozpoczęciem meczu
 • Under/over – obstawianie, czy dana drużyna nie przekroczy/przekroczy określonej liczby punktów w meczu. Taki zakład można postawić też na konkretnego zawodnika.
 • Head to head – czyli pojedynek. Zakład pomiędzy dwoma wybranymi graczami, który z nich zdobędzie więcej punktów.
 • Zakłady na zwycięzcę turnieju/rozgrywek – obstawiać można dosłownie wszystko: zwycięzcę rozgrywek ligowych, Indywidualnego Mistrza Świata, Drużynowych Mistrzów Świata, czy zwycięzcę poszczególnych rund Speedway Grand Prix, SEC itd.

Czy warto czytać typy? Żużel a inne sporty

No właśnie, czy warto zwracać uwagę na bukmacherskie typy? Żużel jest przecież dyscypliną mocno nieprzewidywalną, by nie powiedzieć momentami totalnie szokującą. Z drugiej strony należy sobie zadać pytanie, który sport jest przewidywalny? Przecież niespodzianki zdarzają się również w piłce nożnej, tenisie, czy siatkówce i to nie rzadziej niż w speedway’u.

Reasumując, jeśli chcesz obstawiać żużel, typy bukmacherskie będą pomocne. Rzecz jasna, nie traktuj ich jak wyrocznie. Warto jednak korzystać z typów, które są poparte analizą. Wówczas masz okazję bezpośrednio porównać, a niekiedy i zweryfikować swoje przewidywania. Dlatego też warto odpowiedzieć sobie, gdzie znaleźć typy? Żużel nie jest łatwy do obstawiania, warto więc umiejętnie selekcjonować typy. W tym celu polecamy korzystanie ze sprawdzonych for dyskusyjnych, profesjonalnych serwisów z typami, czy tematycznych stron o speedway’u, gdzie nierzadko swoimi przewidywaniami dzielą się eksperci, trenerzy oraz sami zawodnicy.

Kursy bukmacherskie na żużel

Zapewne zastanawiasz się, jak wybraliśmy najlepsze na speedway zakłady bukmacherskie. Żużel, jak każda dyscyplina ma określone kursy bukmacherskie. Ustalane są według przewidywań bukmacherów. Im większa szansa na powstanie określonego zdarzenia (np. zwycięstwo gospodarzy), tym niższy kurs i mniejsza wygrana. Najbardziej opłacalne jest zatem granie przeciwko bukmacherom. Na naszej liście znajdziesz bukmacherów, którzy posiadają nie tylko dobrą ofertę na żużel, ale właśnie także najlepsze kursy bukmacherskie.

Żużel online

Transmisje żużlowe z powodzeniem można oglądać także w Internecie. To sprawiło, że gracze coraz chętniej stawiają zakłady na żywo. W końcu kiedy najłatwiej jest przewidzieć rozstrzygnięcia danych zawodów, jeśli nie wówczas, gdy śledzi się ich przebieg? Zakłady live aktualizowane są w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że rynki i kursy bukmacherskie zmieniają się dosłownie w mgnieniu oka – po zakończeniu każdej gonitwy. To często idealna okazja na wychwycenie wysokiego kursu bukmacherskiego na interesujące nas zdarzenie.

Polski żużel w zakładach bukmacherskich

Jeszcze kilka lat temu Polacy mogli zazdrościć Szwedom, czy Brytyjczykom poziomu tamtejszego żużla. Obecnie to na nas wzoruje się świat. W rodzimej Ekstralidze występują najlepsi żużlowcy świata. Z tego też powodu na tę ligę stawiane są najczęściej zakłady bukmacherskie. Żużel to nie tylko zmagania drużynowe, ale i rywalizacja indywidualna. Gracze oprócz Ekstraligi, typują też Speedway Grand Prix, Drużynowy Puchar Świata, czy SEC. W każdej z tych rozgrywek kluczowe role odgrywają, a jakżeby inaczej, Polacy.

Żużel na Narodowym, czyli gdzie obejrzeć żużel na żywo

Żużel w Polsce wszedł na jeszcze wyższy poziom, odkąd od 2014 roku na Stadionie Narodowym co roku gości Speedway Grand Prix. Turniej o Grand Prix Polski, który jest jedną ze składowych przy wyłonieniu Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu, co roku przyciąga na trybuny Narodowego tysiące kibiców. Ostatni Żużel na Narodowym na żywo oglądało około 50 tysięcy fanów spragnionych ścigania na najwyższym poziomie! Tylko Stadion w Cardiff, jako jedyna arena na świecie, pod względem frekwencji może równać się ze Stadionem Narodowym.

Oprócz tego regularnie mecze żużlowe można śledzić na kilkunastu obiektach w Polsce. Najbardziej popularne rozgrywki to rzecz jasna Ekstraliga. Gdzie najwięcej kibiców chodzi na żużel? Tabela Ekstraligi jest pewną odpowiedzią na to pytanie. Naturalnie, im danej drużynie wiedzie się lepiej, tym większe zainteresowanie ze strony fanów. W ostatnich latach szczelnie zwykły wypełniać się areny w Lesznie, Zielonej Górze, Wrocławiu, czy Lublinie.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe