Najlepszy bukmacher na Boks: gdzie stawiać zakłady?

Opublikowano dnia 10 czerwca 2022 
Zaktualizowany 19 lipca 2024

Wszyscy kibice doskonale pamiętają elektryzującą karierę Andrzeja Gołoty. To dla “Andrew” nocą czasu polskiego wstawały miliony kibiców, aby śledzić jego mistrzowskie boje w królewskiej kategorii wagowej. Nie mniejszą popularnością cieszyły się topowe boje Tomasza Adamka. Obecnie w Polsce brakuje pięściarza, przyciągającego przed telewizory miliony widzów. Nie oznacza to jednak posuchy w wadze ciężkiej, bowiem wiele dzieje się na zagranicznych rynkach. Kibice wciąż są rozgrzani do czerwoności. W królewskiej dywizji są przecież najlepsi pięściarze, wielkie pieniądze, emocje, ciężkie grzmoty, hektolitry potu, a także… zawieranych jest na nią najwięcej zakładów bukmacherskich!

Najlepszy bukmacher na boks: gdzie stawiać zakłady?

Jeżeli interesuje Cię boks i zakłady bukmacherskie sprawdź nasz artykuł. Porównaliśmy w nim legalne zakłady bukmacherskie. Sprawdź który z nich, to najlepszy bukmacher na Boks, jeśli chodzi o kursy na rewanżowe starcie Deontaya Wildera z Tysonem Furym. Legendarny George Foreman okrzyknął ten bój trzecim, najważniejszym w historii boksu. Wszak na przeciwko siebie staną dwaj niepokonani, najlepszy ciężcy na świecie. Wilder ma na koncie 42 zwycięstwa, a Fury 29. W ostatnim spotkaniu obu panów ogłoszony został remis, choć wielu obserwatorów zauważyło, że lepszy był Fury. To tylko dodaje pikanterii rewanżowemu starciu.

Czym się sugerowaliśmy i jakich bukmacherów porównaliśmy?

Jak prezentują się na Wilder – Fury zakłady bukmacherskie? Sprawdź nasze porównanie bukmacherów poniżej. Pod uwagę wzięliśmy przede wszystkim dwie rzeczy:

 • Liczbę dostępnych zakładów u danego bukmachera
 • Kursy bukmacherskie i prowizje, które pobiera od nich bukmacher

Oto lista zakładów bukmacherskich, które porównaliśmy:

 • eToto,
 • STS,
 • Fortuna,
 • Betclic,
 • PZBuk,
 • Milenium,
 • eWinner,
 • Superbet,
 • Totolotek,
 • LV BET,
 • Totalbet,
 • forBET.

Informacje pozyskaliśmy ze stron bukmacherów w dniach 17-18.02.2020. W tym okresie dokonaliśmy także ich szczegółowej analizy, dzięki czemu poniżej możesz dokładnie zobaczyć, jaki jest najlepszy bukmacher na Boks. Wilder – Fury to starcie gigantów, warto byś zadbał o to, by postawić swój zakład jak najkorzystniej.

Najlepsze na Wilder – Fury zakłady bukmacherskie

Wilder vs Fury - najlepszy bukmacher

Rewanżowe starcie Wilder – Fury budzi przeogromne emocje. Nie ma się co dziwić, bowiem stawką pojedynku w Las Vegas jest pas mistrzowski kategorii ciężkiej. W pojedynku królewskiej dywizji obaj pięściarze zainkasują grube miliony dolarów, a przed telewizorami zasiądą setki milionów widzów. Kibice są tak spragnieni boksu największego kalibru, jakim z pewnością będzie rewanż Wildera z Furym, że już przed walką domagają się trylogii! Chcą już trzeciego starcia Bronze Bombera z Gypsy Kingiem, bez względu na wynik drugiego!

Na walkę Wilder – Fury kursy bukmacherskie zaczęły szaleć już na długo, przed jej początkiem. Bukmacherzy co rusz zmieniają zdanie i raz stawiają na Wildera, a drugi raz typują Fury’ego, jako nowego mistrza świata WBC. Wobec tego przeglądnęliśmy, co aktualnie oferują bukmacherzy – i jakie są ich prowizje na kursach na ten pojedynek.

W poniższej tabeli zobaczysz, którzy bukmacherzy w ogólnym zestawieniu wypadają najkorzystniej na walkę Wilder – Fury. Zakłady bukmacherskie, które porównaliśmy znajdziesz na wstępie artykułu.

Najlepszy bukmacher na Boks: Wilder – Fury
MiejsceBukmacherLiczba punktów
1.forBET45.00
2.eToto36.00
3.STS33.00

W naszym rankingu najwięcej punktów (45) zdobył forBET. Drugie miejsce z dorobkiem 36 punktów zajęły zakłady bukmacherskie eToto. Na trzecim miejscu, z nieznaczną stratą, bo 33 punktami uplasował się STS.

W jaki sposób naliczaliśmy punkty? Jak już zauważyliśmy wyżej, porównaliśmy liczbę zakładów, a także kursy bukmacherskie. To proste – im lepsza oferta dla graczy u danego bukmachera, tym więcej punktów na naszej liście!

Dlaczego forBET to najlepszy bukmacher na Boks?

forBET zdobył w naszym rankingu najwięcej punktów, dlatego, że przygotował dość pokaźną liczbę rynków. Można zawierać u niego zakłady nie tylko na zwycięzcę walki, sposób jej zakończenia, ale także chociażby na poszczególne rundy. Bukmacher forBET zaprezentował też niskie marże – zwłaszcza na sposób rozstrzygnięcia walki, a także wspomniane wcześniej zakłady na poszczególne rundy. Reasumując, na boks kursy bukmacherskie w forBET wyglądają naprawdę świetnie!

Dlaczego eToto to najlepszy bukmacher na Boks?

eToto uplasowało się tuż za plecami forBET. Choć bukmacher nie oferuje największej liczby rynków na walkę Wilder – Fury, to jednak bardzo zaskoczył nas kursami na zwycięzcę! Prowizja 0.06% robi ogromne wrażenie. W pozostałych rynkach, jak chociażby zakłady na rundy, eToto również zaprezentowało się na tle konkurencji bardzo dobrze.

Dlaczego STS to najlepszy bukmacher na Boks?

STS najbardziej urozmaiciło zakłady na walkę Deontay Wilder – Tyson Fury. W STS znajdziesz największą liczbę rynków, czyli rodzajów zakładów. Do tego należy wspomnieć także o niezłych kursach na zwycięzcę oraz na poszczególne rundy.

Najlepsze kursy bukmacherskie na zwycięzcę walki

Gracze najchętniej obstawiają zwycięzcę walki Wilder – Fury. Podobnie, jak u ekspertów, tak i wśród graczy zakładów bukmacherskich opinie są mocno podzielone. Każdy przedstawia swoje argumenty, a jak będzie, przekonamy się po walce. Warto jednak dokładnie przyjrzeć się, u którego bukmachera kursy bukmacherskie są najlepsze. Rozumiemy przez to najniższą marżę bukmacherską.

Wilder – Fury kursy bukmacherskie na zwycięzcę walki
MiejsceBukmacherProwizja
1.eToto0.06%
2.Superbet3.19%
3.STS5.26%
4.forBET5.26%

Jak nie trudno dostrzec w powyższej tabeli, eToto nalicza prowizję w wysokości 0.06%. To zdecydowanie mniej, niż drugi na liście Superbet (3.19%) oraz kolejne STS i forBET. Patrząc na prowizje 0.06% nie mamy wątpliwości – eToto to najlepszy bukmacher na Boks, w wydaniu Wilder – Fury!

Najlepsze kursy na sposób rozstrzygnięcia walki

Chcesz postawić nieco bardziej ryzykowny zakład? Świta Ci w głowie, czy to Wilder utrzyma pas WBC, a może zgarnie go Fury? Dodatkowo masz pomysł, jak może zakończyć się walka? Przed czasem, na punkty? Sprawdź, który bukmacher proponuje najniższe prowizje na zakłady o sposób rozstrzygnięcia walki Deontay Wilder – Tyson Fury.

Wilder – Fury kursy bukmacherskie na sposób rozstrzygnięcia walki
MiejsceBukmacherProwizja
1forBET13.90%
2Fortuna15.28%
3LV BET16.34%

Mamy więc jasność. Najlepiej na sposób rozstrzygnięcia walki stawiać w forBET. Prowizja u tego bukmachera wynosi 13.90%. Nieco więcej zabierają dla siebie Fortuna oraz trzeci na liście LV BET. Odpowiednio jest to 15.28% oraz 16.34%.

Najlepsze kursy bukmacherskie na rundy

A może chcesz obstawić w której rundzie Wilder, bądź Fury zakończą pojedynek? Mało to było walk bokserskich, które kończyły się w pierwszym starciu, po ciężkim nokaucie? No tak, ma to miejsce zwłaszcza w kategorii ciężkiej, a o takiej przecież prawimy! Może jednak walka dotrwa do końca? Kto wie! W każdym razie sprawdź, gdzie najlepiej stawiać na rundy.

Wilder – Fury kursy bukmacherskie na poszczególne rundy
MiejsceBukmacher
1.forBET
2.STS
3.eToto
4.PZBuk

Najlepiej pod względem obstawiania rund walki Wilder – Fury wypadają kursy u bukmachera forBET oraz STS. Pobierają oni najmniejszą prowizję. Nieco większą marżę narzucają eToto oraz PZBuk.

Wnioski

Dobrnęliśmy do końca i śmiało możemy przyznać, że najlepszy bukmacher na Boks, a w tym przypadku na pojedynek o pas WBC, Deontay Wilder – Tyson Fury to: forBET, eToto, STS! Zaraz, zaraz, przecież mieliśmy podać najlepszego? Wybór był niezwykle ciężki, a wyłonienie jednego wręcz niemożliwe. Dlatego zapoznaj się dokładnie z naszą analizą, a odpowiedniego bukmachera wybierzesz poprzez porównanie kursów na konkretne rynki bukmacherskie, którymi jesteś zainteresowany.

Choć bukmacherzy LV BET i PZBuk znaleźli się poza czołową trójką, to trzeba uczciwie napisać, że wykazują spory potencjał. Na Boks kursy bukmacherskie tych zakładów są naprawdę niezłe. O ile nie postarali się do końca na walkę Wilder – Fury, to w przyszłości, na kolejną z mistrzowskich walk, mogą okazać się najlepszymi bukami! Warto zatem na bieżąco śledzić porównania i analizy rynków oraz kursów bukmacherskich.

W przypadku walki Wilder – Fury zauważyć można, że bukmacherzy najniższe prowizje naliczają na zakłady na zwycięzcę. Im rynek bardziej ryzykowny (jak chociażby typowanie sposobu zakończenia walki), tym marże wyższe. Można rzec, skoro Ty chcesz więcej zarobić, to bukmacherzy myślą tak samo.

Warto też zwrócić uwagę, którzy bukmacherzy proponują największą liczbę rodzajów zakładów na walkę Wilder – Fury. Są to:

 • STS – 34 rynki
 • forBET – 28 rynków
 • Milenium – 27 rynków

Co wypadałoby poprawić na przyszłość, naszym zdaniem? Przede wszystkim nie wszyscy bukmacherzy dopasowali się do rangi wydarzenia. Pojedynek Bronze Bombera z Grypsy Kingiem budzi tak olbrzymie emocje, że gracze chcą obstawiać nie tylko na zwycięzcę, ale także na przebieg walki! Niestety, u blisko połowy legalnych bukmacherów dostępny jest tylko jeden rynek… typowanie zwycięzcy lub remisu. To zdecydowanie za mało. Do dzieła Panie i Panowie z firm bukmacherskich, to trzeba poprawić, przy okazji kolejnych, tak gorących walk! Może wówczas którąś z Waszych firm okrzykniemy hasłem: najlepszy bukmacher na Boks!

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe