Freak fight: co to, jak obstawiać

Walki freak fight to nie tylko polski wymysł, ale zjawisko, które gromadzi wielką publikę na całym świecie. Celebryci rywalizujący w formule MMA lub bokserskiej sprawiają, że freak fight niekiedy ma większą oglądalność od profesjonalnych starć UFC i KSW. Oglądanie w oktagonie Instagramerów, youtuberów i tiktokerów już na pierwszy rzut oka daje odpowiedź, co to jest freak fight. Z jednej strony to sportowa rywalizacja, ale z drugiej – przede wszystkim show, które ma generować emocje. To główne komponenty organizacji freak fight w Polsce i pozostałych krajach. To właśnie na tym wypłynęły takie federacje jak FAME MMA, Hype MMA, High League oraz Elite Fighters.

Organizacja freak fight nie ucieka od kontrowersji, a wręcz przeciwnie – robi wszystko, by wygenerować, jak największy szum wokół siebie. Po sukcesie FAME MMA, jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się nowe federacje. Co więcej, na freak fight zakłady bukmacherskie oferują kursy i możliwość typowania starć pomiędzy influencerkami lub raperami. Tak jak w profesjonalnym MMA, tak i w High League lub Elite Fighters mamy mistrzów poszczególnych kategorii, którzy dzierżą pasy zdobyte w walce.

Widząc zainteresowanie walkami celebrytów bukmacherzy weszli we współpracę z organizatorami freak fightów. Pierwszy bukmacher freak fight, jaki znalazł się na polskim rynku to LV BET. Wówczas działał u boku raczkującego jeszcze FAME MMA. Teraz z tą głośną organizacją kojarzony jest Betclic. Fame MMA w zakładach Betclic dostępne jest na wyłączność. Zastanawiasz się o co tyle szumu? Freak fight – co to, to pytanie zadawane coraz częściej, bo tym zjawiskiem interesują się już nie tylko branżowe media, ale również mainstream.

Freak fight co to jest

Co to freak fight? Wiele już nam powie przetłumaczenie tego zwrotu z języka angielskiego na polski. Freak – to szalony, a fight – walka. W wolnym tłumaczeniu można uznać, że to “szalone walki”. Nazwa ta oddaje sytuację, jaka jest przed wieloma galami FAME MMA lub Hype MMA. Podczas samych wydarzeń również dochodzi do niekontrolowanych sytuacji, gdzie wszystko wymyka się spod jakichkolwiek norm.

Na freak fight bukmacher przygotowuje specjalną ofertę, ponieważ to konfrontacje, które rządzą się swoimi prawami. W przypadku freak fight zakłady obejmują szereg niestandardowych rynków takich jak: starcie zakończy się w 1. minucie lub zawodnik zrobi coś szalonego. Youtuberzy słyną z kontrowersji, bo w dużej mierze dzięki nim zbudowali milionowe zasięgi. Biorąc udział w Betclic FAME MMA lub High League fani oczekują nie tyle formy sportowej, co rozrywki i nieprzewidywalnego scenariusza.

Freak fight angażuje znane osobistości ze świata social media, muzyki i sportu. W dużej mierze obstawianie Elite Fighters i pozostałych organizacji polega na typowaniu walk amatorów. Jasne, że umawiając walkę każdy z uczestników otrzymuje pewien czas na przygotowania, ale nie każdy z niego korzysta w należyty sposób. Oczekiwanie, że na gali freak fight zobaczysz profesjonalną walkę MMA może być złudne. Na pewno czego nie zabraknie na freak fight to ciekawej scenerii, ostrego języka i śmiesznych scen.

Federacje Freak fight: co to znaczy dla świata MMA

Geneza freak fightów nie bierze się wcale wraz z powstaniem Hype MMA czy High League. Pierwszego tego rodzaju pojedynki w Polsce zaczęła organizować federacja KSW! Nie ukrywa tego jeden z właścicieli tej organizacji, Maciej Kawulski, który przyznaje, że jako pierwszy wprowadzał takie starcia na karty KSW. Jako freak fight można było traktować rywalizację Mariusza Pudzianowskiego z Popkiem. Generalnie ostatnio widać, że oba te światy zaczynają się przenikać. Niegdyś wielka gwiazda KSW, Norman Parke aktualnie walczy dla FAME MMA – podobnie robi Popek, który również ma za sobą kilka starć w KSW. W FAME MMA brał udział też Marcin Najman, były zawodowy bokser i zawodnik MMA. W High League z kolei pojawiła się bokserska mistrzyni świata, Ewa Brodnicka.

Opinii odnośnie freak fight i tego czym jest to zjawisko jest sporo. Puryści MMA krytykują federacje freak fight, co to by walki celebrytów miały zabierać miejsce profesjonalnym zawodnikom. Fakty są jednak takie, o czym mówi Maciej Kawulski, że to właśnie freak fight w MMA generuje największą publikę.

Za tym trendem podąża też federacja Fight Exclusive Night (FEN), dla której freak fight również nie jest obcym zjawiskiem. Na gali firmowanej przez FEN wystąpiła m.in. Aniela Bogusz, znana jako Lil Masti.

Freak fight a profesjonalne MMA: zasady

Freak fight zasadyMMA zasady
Dowolna formuła walki: MMA, kickboxing, boks w małych rękawicach, standardowy boks
Występuje każdy: youtuber, tiktoker, zawodowiec…
Walka tylko w formule MMA
Występują tylko zawodowcy

Generalnie zasady MMA i freak fight zależą od tego, jak wygląda kontrakt pomiędzy zawodnikami/ zawodniczkami. To tam dogaduje się formułę pojedynku, a więc czy będzie to MMA, kickboxing lub boks oraz długość pojedynku. Oczywiście w profesjonalnym MMA uczestnicy bardziej rygorystycznie podchodzą do przestrzegania ustalonych warunków. Podczas walk celebrytów nie każdy akceptuje narzucone zasady freak fight. Co to oznacza? Najczęściej dyskwalifikacje dla osoby łamiącej warunki walki. Przykładem tego niech będzie pojedynek Marcina Najmana z Don Kasjo, kiedy to “El Testosteron” stosował niedozwolone chwyty.

Bukmacherka a freak fight – zakłady na MMA celebrytów

Freak fight w Polsce jest już powszechnie znany, a najlepsi bukmacherzy nie stronią od współpracy z federacjami. Na freak fight zakłady pojawiają się w trybie pre-match, a więc przed rozpoczęciem pojedynku. Fani Instagramerów i Youtuberów mogą typować swoich faworytów w Betclic, Fortunie i u pozostałych bukmacherów. Znanym zjawiskiem we freak fight są także kursy bukmacherskie na wyłączność. Rynek jest dynamiczny, więc co jakiś czas może dochodzić do przetasowań wśród bukmacherów na freak fight. Warto też wiedzieć, że zawodnicy również zmieniają federację – analogicznie jest w zawodowym MMA. Po wypełnieniu kontraktu dla FAME MMA w kolejnych pojedynkach celebryta może rywalizować w federacji High League lub Elite Fighters. Bukmacher freak fight musi uważnie śledzić również pod tym kątem, aby odpowiednio oferować kursy.

Freak fight nie jest bagatelizowany przez bukmacherów. Wręcz przeciwnie – co to freak fight pokazują rekordowe odwiedziny Betclic przed wydarzeniami związanymi z FAME MMA. Przed każdą galą ten bukmacher freak fight obsługuje tysiące kuponów na konfrontacje celebrytów z social media.

Bukmacher freak fight: gdzie obstawisz walki?

Freak fightBukmacherObstawiaj!
Fame MMABetclic
Hype MMABetclic
Elite FightersBetclic
Prime Show MMAFortuna
High LeagueFortuna
Punch DownTOTALbet

Wyłączność zakładów na freak fight MMA

Czy zastanawiasz się, dlaczego freak fights nie pojawiają się w ofertach wszystkich bukmacherów? Bynajmniej nie jest to podyktowane polityką firmy bukmacherskiej. To wynika z umów, jakie bukmacherzy zawierają z federacjami Hype MMA, Elite Fighters czy High League. Jeśli bukmacher chce być kojarzony z organizacją freak fights, to decyduje się podpisać umowę na wyłączność. Taki dokument sprawia, że tylko u jednego bukmachera możliwe jest obstawianie np. Elite Fighters.

Polski bukmacher freak fight traktuje jako element swojej rozpoznawalności. To pojedynki, które cieszą się wielką popularnością w młodym pokoleniu, więc w przyszłości może to procentować lepszymi opiniami o bukmacherze, który związał się z federacją skupiającą celebrytów. Do tej pory tak postąpił Betclic z FAME MMA i Fortuna z High League. Nie wykluczamy, że z czasem kolejni bukmacherzy freak fight przejmą na wyłączność.

Na FAME MMA bukmacherzy mogą zyskać wiele uwagi, co na pewno stanowi dla nich łakomy kąsek w podjęciu ewentualnej współpracy.

Jak obstawiać freak fight – zakłady bukmacherskie na poważnie

U bukmachera freak fight nie jest traktowany jako szalone zjawisko, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone. To konfrontacje, które generują duże pieniądze, bo zawodnicy za zwycięstwa mają płacone odpowiednie gaże. Zabawa zabawą, ale w tym wszystkim chodzi też o to, aby udowodnić swoją wyższość nad przeciwnikiem. Tym bardziej, że często oktagon staje się miejscem do rozwiązania starych konfliktów. Wówczas buzują emocje, a zwaśnione strony robią wszystko, żeby wygrać walkę. Na tej bazie bukmacherzy mogą wystawiać profesjonalne kursy i zakłady na freak fight. Co to może oznaczać w dłuższej perspektywie? Budowanie coraz to szerszej grupy typerów specjalizujących się we freak fights.

Główne zdarzenia na FAME MMA betting oparte są o rynki: kto wygra pojedynek? To wskazanie w typie dwudrogowym, kto będzie lepszy. W walkach MMA zasady określają, że zwycięzca może być wyłoniony przed czasem oraz po upływie wszystkich zakontraktowanych rund. Wygrana przed czasem może być ogłoszona na podstawie KO/TKO, czyli nokautu lub technicznego nokautu. Jeśli zawodnicy dotrwają do końca wszystkich rund, to o wszystkim decydują sędziowie punktowi. Na FAME MMA niegdyś była duża afera o to, że arbitrzy ringowi źle ocenili jedną z walk freak fight. Co to wówczas oznaczało? Duży sprzeciw kibiców oraz graczy, którzy wytypowali wygraną zawodnika, który ich zdaniem został ograbiony ze zwycięstwa. Ku zdziwieniu publiki, sędziowie orzekli inny werdykt.

W High League zakłady u bukmachera Fortuny uwzględniają również zawieranie typów na liczbę rund. Jako zakłady specjalne funkcjonują rynki, które określają sposób zwycięstwa zawodniczki lub zawodnika. Dzięki takim zakładom możesz grać na FAME MMA to, jak zwycięży Don Kasjo lub Norman Parke – przez KO/TKO lub na punkty. To iście profesjonalne zakłady na freak fight, które są znane z typowania UFC i KSW. Widać w ten sposób, że typowane zakłady freak fight mogą być wykonywane przez followersów, jak i znawców świata MMA. Znajomość stylów walki takich jak zapasy lub jiu jitsu może okazać się pomocna również w graniu na freak fight. Co to daje w kontekście zakładów? Lepszy ogląd sytuacji oraz przewidywanie wyników odnośnie przebiegu pojedynku.

Obstawianie Fame MMA: zakłady, kursy, typy

Fame MMA zakłady

Tak naprawdę większość pasjonatów sportów walki za pośrednictwem FAME MMA poznało co to freak fight. Wojtek Gola i Boxdel stworzyli federację, gdzie zaczęli organizować walki znanych twarzy z programów rozrywkowych takich jak “Ekipa z Warszawy”. Pierwsze transmisje i sprzedaż biletów były na tyle obiecujące, że projekt od razu wszedł w fazę dynamicznego rozwoju. Freak fight MMA zaczęło być utożsamiane ze sportową rywalizacją, dlatego do gry weszli bukmacherzy. To dało pole do popisu zawodowym typerom, którzy na MMA zjedli zęby. Fachowcy widząc obu zawodników są w stanie przewidzieć, kto może zwyciężyć pojedynek. To gracze, którzy mniej kierują się emocjami w obstawianiu, a bardziej bazują na chłodnej analizie. W przeciwieństwie do followersów i fanów celebrytów, którzy raczej skupią się na sympatiach, a mniej na umiejętnościach sportowych.

Betclic podpisał umowę z FAME MMA i na wyłączność przejął zakłady oraz kursy w konfrontacjach Don Kasjo, Popka, Stiflera i Wardęgi. W wydarzeniu pod sygnaturą FAME MMA można obserwować walki o mistrzowski pas oraz pozostałe starcia. Z czasem poziom sportowy zawodników rósł, co pokazuje Linkimaster, Kacper Blonsky i Filipek. To osoby, które wcześniej nigdy nie walczyły w MMA, a teraz wiodą pierwsze skrzypce w czołowej federacji freak fights.

Na FAME MMA zakłady bukmacherskie obstawisz tylko w Betclic – na betclic.pl lub aplikacji iOS/ Android. Przy każdym pojedynku pojawia się kilkanaście zakładów, które umożliwiają wytypowanie wyniku walki i jej przebiegu. Patrząc na nazwiska, jakie tworzą FAME MMA to federacja, która w tej dziedzinie może pochwalić się najwyższym poziomem sportowym. Robiąc FAME MMA betting wiele konfrontacji można analizować w stylu pojedynków UFC i KSW.

Podczas FAME MMA bukmacherzy dbają też o specjalne promocje dla użytkowników – tych nowych oraz stałych.

Obstawianie Hype MMA: zakłady, kursy typy

hype mma betclic

Dla Hype MMA bukmacher jest taki sam, co na FAME MMA. Betclic kontroluje wszystkie zakłady i kursy związane z tym wydarzeniem. To kolejny projekt twórców FAME, którzy za pośrednictwem Hype chcą wypromować nowe gwiazdy freak fight MMA.

Gali Hype MMA w założeniu ma być więcej niż tych sygnowanych jako FAME MMA. W ten sposób Hype MMA będzie mogło być częściej obstawiane przez typerów. Zwycięzcy Betclic Hype MMA mają regularnie zasilać grono uczestników FAME MMA. Angaż w tej federacji to główna nagroda dla wszystkich walczących na tym szczeblu sportów walki.

Od strony sportowej poziom Hype MMA jest niższy od tego obowiązującego w FAME MMA. Dla kibiców piłkarskich można zastosować analogię dotyczącą ekstraklasowych rozgrywek versus niższe ligi. Obstawianie Hype MMA to właśnie zakłady na rozgrywki niższego poziomu. Na Hype MMA bukmacher przygotowuje ofertę w oparciu o turniejowe pojedynki oraz tzw. Super fighty. Betclic Hype MMA udostępnia w typach na stronie online oraz aplikacji.

Obstawianie Elite Fighters: zakłady, kursy, typy

Elite Fighters betclic

Jak na razie Elite Fighters skupia w sobie celebrytów o najmniejszych zasięgach, dlatego o tej federacji mówi się póki co najmniej. Na Elite Fighters zakłady oferuje Betclic, co pokazuje, że freak fight tej firmie naprawdę przypadł do gustu. W strategii typów na MMA gala Elite Fighters wpisuje się w specyfikę obstawiania freak fight. Co to może oznaczać dla tego zjawiska? To że obstawiających można sklasyfikować na dwie grupy: typerów zajmujących się MMA oraz młodocianą grupę typerów, która przy zakładach na freak fight po prostu chce się dobrze bawić. Zakłady MMA w tej federacji bazują na znanych rynkach związanych z rozstrzygnięciem konfrontacji. Rozpoczynając typowanie dobrym zwyczajem jest poznanie warunków fizycznych uczestników oraz ich ewentualnego doświadczenia ze sportami walki. Zdarzają się celebryci, którzy niegdyś amatorsko boksowali lub regularnie ćwiczą na siłowni. Takie elementy znacząco wpływają na proponowane zakłady freak fight.

Na Elite Fighters Betclic wystawia podobny zestaw kursów, co na FAME MMA. W tej federacji obstawisz triumfatorów gali i sposób w jaki zrealizują swój sukces. Na Elite Fighters betting obejmuje zdarzenia przed rozpoczęciem walki. To federacja, która w roli spikerów zatrudnia Michała Milowicza oraz Bilguuna Ariunbaatara.

Obstawianie High League: zakłady, kursy, typy

High League zakłady, kursy, typy

Malik Montana tworząc High League z miejsca rzucił wyzwanie twórcom FAME MMA, również w postaci bukmachera z jakim się związał. Fortuna to jedna z czołowych firm bukmacherskich w Polsce, więc obstawianie High League może być realizowane przez szerokie grono graczy. Dla tego bukmachera High League to początek przygody z freak fight. Do tej pory Fortuna skupiała się na kursach dotyczących KSW, UFC, FEN i Bellator.

Na High League zakłady mogą być rewolucyjne, bo to organizacja, która stawia na nowatorskie pomysły. Przykładem takiego zdarzenia jest walka trzech zawodników w oktagonie na raz. Być może na tym pomysłowość Malika Montany wcale się nie zatrzyma. Widać na pewno, że celuje on w mocne nazwiska, bo uzgadniając Lexy i Natsu już na starcie zyskuje osoby z milionowymi zasięgami.

Do freak fightów pod egidą High League dołącza Ewa Brodnicka, która wielokrotnie zwyciężała w zawodowych walkach bokserskich. Tak znacząca postać ze sportów walki pozwoli zaprezentować nowej publice, czym jest freak fight w polskim wydaniu.

Obstawianie Punch Down: zakłady, kursy, typy

Punch Down zakłady, kursy, typy

No dobrze, to chyba najbardziej osobliwa odsłona gali typu freak fights, jednak nie można odmówić jej tytułu popularnej. Punch Down, bo o tym wydarzeniu mowa, powstało na fali popularności walk pretendujących do miana MMA, ale postanowiło zignorować wszystkie dostępne w wachlarzu sztuki walk i ciosy pozostawiając do dyspozycji zawodników jeden: plaskacz.

Jak więc obstawiać na galach Punch Down zakłady, skoro chodzi o policzkowanie się? A bardzo prosto: kto wygra, po ilu trzepnięciach padnie przeciwnik itd. Czy w tej sytuacji maja sens jakieś internetowe typy? Punch Down ma swoje grono fanów, którzy śledzą poczynania swoich idoli, więc obserwując fanpage i profile samego wydarzenia oraz występujących nań osób, możesz wyczytać typowania, które będą bardziej wiarygodne od “trening na łapy od miesiąca rozniesie karzdego będzie masakrował mój zawodnik”.

Czy formuła pojedynków się rozrośnie? Cóż, może kiedyś zakłady na Punch Down zaczną obejmować także kursy na strzały pięścią.

Typowanie walk freak fight MMA i jak tego nie schrzanić

Do walk freak fight można mieć dwojakie podejście – albo traktować je całkiem serio, albo z dużym przymrużeniem oka. Sukces bukmacherski na obstawianiu freak fight znajduje się pewnie gdzieś pośrodku. Każdy bukmacher freak fight stawia jako uzupełnienie oferty kursowej na sport. Widać jednak, że z czasem możliwości przybywa.

Obserwuj uczestników walk

Przed korzystaniem z zakładów na freak fight u bukmachera poznaj bohaterów gali, a także ich umiejętności, warunki fizyczne. W tym celu możesz użyć ich mediów społecznościowych, bo każdy z uczestników FAME MMA lub High League aktywnie działa na Instagramie, Youtubie lub TikToku.

Analizuj kursy

Na freak fight bukmacherzy nie chcą tracić swoich pieniędzy, więc wystawiając kursy dokładnie analizują proporcje w walce. Z reguły nie polecamy grać zwycięstw underdogów, bo to uczestnicy, którzy charakteryzują się znacznie mniejszymi umiejętnościami i zdolnościami MMA.

Nie ufaj zapowiedziom zawodników

Widzieliśmy już wiele wywiadów i konferencji prasowych z udziałem bohaterów freak fights. Przekaz zawsze jest ten sam, że rywal wyląduje na deskach. Rzecz jasna tylko jeden zawodnik może unieść ręce ku górze, więc któryś z nich przełknie gorycz porażki. Obstawiając freak fights kieruj się rozumem, a nie emocjami w doborze swoich typów. Obstawianie FAME MMA powinno opierać się na przesłankach sportowych, a nie własnym upodobaniom.

Dlaczego freak fight w Polsce jest takie popularne?

To temat rzeka, ale na pewno wszystko bierze się z tego, czym jest freak fight. W naturze tego zjawiska są kontrowersje, a te zawsze przyciągają szeroką publikę. W końcu dlatego tabloidy i serwisy plotkarskie są tak często odwiedzane przez użytkowników. Influencer, który walczy w MMA, to zawsze interesujące zjawisko i nawet osoba spoza social media, chętnie obejrzy starcie celebrytów. Wydaje się, że właśnie to w dużej mierze wpływa na sukces organizacji freak fight – co to może znaczyć? To że moda na tego rodzaju pojedynki dopiero się zaczyna…

FAQ

Freak fight co to?

Freak fight to pojedynki MMA i bokserskie celebrytów, którzy często są totalnymi amatorami sportów walki.

Jakie są organizacje freak fight w Polsce?

W Polsce już teraz mamy kilka organizacji freak fight - co to za firmy? Oto ich oficjalne nazwy: FAME MMA, Hype MMA, High League i Elite Fighters.

Który bukmacher ma zakłady na freak fight MMA?

Zakłady na FAME MMA i Hype MMA oferuje bukmacher Betclic, a na High League - Fortuna.

Czy walki freak fight są ustawione?

To często pojawiające się zarzuty, ale do tej pory nie stwierdzono przypadków ustawienia walki freak fight. Bukmacher oferujący zakłady na pewno dba o to, aby wszelkie procedury były dopięte na ostatni guzik.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe