Freak fight: co to, jak obstawiać, zakłady

Walki freak fight to nie tylko polski wymysł, ale zjawisko, które gromadzi wielką publikę na całym świecie. Celebryci rywalizujący w formule MMA lub bokserskiej sprawiają, że freak fight niekiedy ma większą oglądalność od profesjonalnych starć UFC i KSW. Oglądanie w oktagonie Instagramerów, youtuberów i tiktokerów już na pierwszy rzut oka daje odpowiedź, co to jest freak fight. Niżej dowiesz się wszystkiego o typach i kursach!

W ostatnim czasie freak fighty dalej cieszą się dużą popularnością, która nie gaśnie. Po sukcesie FAME MMA, jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się nowe federacje. Co więcej, na freak fight zakłady bukmacherskie oferują kursy i możliwość typowania starć pomiędzy influencerkami lub raperami. Na rynku obecnie liczą się jednak tylko “dwaj gracze” – mowa tutaj o FAME MMA oraz Prime Show MMA.

Widząc zainteresowanie walkami celebrytów bukmacherzy weszli we współpracę z organizatorami freak fightów. Pierwszy bukmacher freak fight, jaki znalazł się na polskim rynku to LV BET. Wówczas działał u boku raczkującego jeszcze FAME MMA. Teraz z tą głośną organizacją kojarzony jest Betclic. Fame MMA w zakładach Betclic dostępne jest na wyłączność. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Prime Show MMA, które podpisało kontrakt z Fortuną!

Freak fight co to jest

Co to freak fight? Wiele już nam powie przetłumaczenie tego zwrotu z języka angielskiego na polski. Freak – to szalony, a fight – walka. W wolnym tłumaczeniu można uznać, że to “szalone walki”. Nazwa ta oddaje sytuację, jaka jest przed wieloma galami FAME MMA lub Prime Show MMA. Podczas samych wydarzeń również dochodzi do niekontrolowanych sytuacji, gdzie wszystko wymyka się spod jakichkolwiek norm.

Na freak fight bukmacher przygotowuje specjalną ofertę, ponieważ to konfrontacje, które rządzą się swoimi prawami. W przypadku freak fight zakłady obejmują szereg niestandardowych rynków takich jak: starcie zakończy się w 1. minucie lub zawodnik zrobi coś szalonego. Youtuberzy słyną z kontrowersji, bo w dużej mierze dzięki nim zbudowali milionowe zasięgi. Jeżeli biorą już udział w FAME MMA lub Prime Show MMA, to fani oczekują od nich zrobienia show.

Freak fight angażuje znane osobistości ze świata social media, muzyki i sportu. W dużej mierze obstawianie FAME MMA oraz HL i pozostałych organizacji polega na typowaniu walk amatorów. Jasne, że umawiając walkę każdy z uczestników otrzymuje pewien czas na przygotowania, ale nie każdy z niego korzysta w należyty sposób. Oczekiwanie, że na gali freak fight zobaczysz profesjonalną walkę MMA może być złudne. Na pewno czego nie zabraknie na freak fight to ciekawej scenerii, ostrego języka i śmiesznych scen.

Federacje Freak fight: co to znaczy dla świata MMA

Geneza freak fightów nie bierze się wcale wraz z powstaniem FAME MMA czy Prime Show MMA. Pierwszego tego rodzaju pojedynki w Polsce zaczęła organizować federacja KSW! Nie ukrywa tego jeden z właścicieli tej organizacji, Maciej Kawulski, który przyznaje, że jako pierwszy wprowadzał takie starcia na karty KSW. Jako freak fight można było traktować rywalizację Mariusza Pudzianowskiego z Popkiem.

Generalnie ostatnio widać, że oba te światy zaczynają się przenikać. Na poprzednich galach FAME mogliśmy oglądać m.in. Normana Parke, wielką gwiazdę KSW, czy też Marcina Najmana, profesjonalnego boksera, a obecnie walczy tam także Wrzosek. Opinii odnośnie freak fight i tego czym jest to zjawisko jest sporo. Puryści MMA krytykują federacje freak fight, co to by walki celebrytów miały zabierać miejsce profesjonalnym zawodnikom. Fakty są jednak takie, o czym mówi Maciej Kawulski, że to właśnie freak fight w MMA generuje największą publikę.

Freak fight a profesjonalne MMA: zasady

Freak fight zasadyMMA zasady
Dowolna formuła walki: MMA, kickboxing, boks w małych rękawicach, standardowy boks
Występuje każdy: youtuber, tiktoker, zawodowiec…
Walka tylko w formule MMA
Występują tylko zawodowcy

Generalnie zasady MMA i freak fight zależą od tego, jak wygląda kontrakt pomiędzy zawodnikami/ zawodniczkami. To tam dogaduje się formułę pojedynku, a więc czy będzie to MMA, kickboxing lub boks oraz długość pojedynku. Oczywiście w profesjonalnym MMA uczestnicy bardziej rygorystycznie podchodzą do przestrzegania ustalonych warunków. Podczas walk celebrytów nie każdy akceptuje narzucone zasady freak fight. Co to oznacza? Najczęściej dyskwalifikacje dla osoby łamiącej warunki walki. Przykładem tego niech będzie pojedynek Marcina Najmana z Don Kasjo, kiedy to “El Testosteron” stosował niedozwolone chwyty.

Warto także podkreślić, że bardzo popularnym formatem walk w FAME MMA stały się pojedynki w klatce rzymskiej. Zamyka się dwóch rywali w o wiele mniejszym oktagonie i ci toczą między sobą pojedynek. Tutaj nie ma miejsca na ucieczki, a przykładem takiego starcia był chociażby pojedynek Murańskiego z Tańculą, czy też Marcina Dubiela z Kacprem Błońskim w formule no-time limit. Zawodnicy walczyli ze sobą dopóki jeden z nich nie padnie na matę lub nie odklepie.

Bukmacherka a freak fight – zakłady na MMA celebrytów

Freak fight w Polsce jest już powszechnie znany, a najlepsi bukmacherzy nie stronią od współpracy z federacjami. Na freak fight zakłady pojawiają się w trybie pre-match, a więc przed rozpoczęciem pojedynku. Fani Instagramerów i Youtuberów mogą typować swoich faworytów w Betclic, Fortunie i u pozostałych bukmacherów. Znanym zjawiskiem we freak fight są także kursy bukmacherskie na wyłączność. Rynek jest dynamiczny, więc co jakiś czas może dochodzić do przetasowań wśród bukmacherów na freak fight. 

Warto też wiedzieć, że zawodnicy również zmieniają federację – analogicznie jest w zawodowym MMA. Po wypełnieniu kontraktu dla FAME MMA w kolejnych pojedynkach celebryta może rywalizować w federacji Prime Show MMA. Bukmacher freak fight musi uważnie śledzić również pod tym kątem, aby odpowiednio oferować kursy.

Freak fight nie jest bagatelizowany przez bukmacherów. Wręcz przeciwnie – co to freak fight pokazują rekordowe odwiedziny Betclic przed wydarzeniami związanymi z FAME MMA. Przed każdą galą ten bukmacher freak fight obsługuje tysiące kuponów na konfrontacje celebrytów z social media.

Bukmacher freak fight: gdzie obstawisz walki?

Freak fightBukmacherObstawiaj!
Fame MMABetclic
Prime Show MMAFortuna
Clout MMAFortuna

Wyłączność zakładów na freak fight MMA

Czy zastanawiasz się, dlaczego freak fights nie pojawiają się w ofertach wszystkich bukmacherów? Bynajmniej nie jest to podyktowane polityką firmy bukmacherskiej. To wynika z umów, jakie bukmacherzy zawierają z FAME MMA oraz Prime Show MMA. Jeśli bukmacher chce być kojarzony z organizacją freak fights, to decyduje się podpisać umowę na wyłączność. Taki dokument sprawia, że tylko u jednego bukmachera możliwe jest obstawianie np. FAME MMA.

Polski bukmacher freak fight traktuje jako element swojej rozpoznawalności. To pojedynki, które cieszą się wielką popularnością w młodym pokoleniu, więc w przyszłości może to procentować lepszymi opiniami o bukmacherze, który związał się z federacją skupiającą celebrytów. Do tej pory tak postąpił Betclic z FAME MMA i Fortuna z Prime oraz Clout MMA. Nie wykluczamy, że z czasem kolejni bukmacherzy freak fight przejmą na wyłączność.

Na FAME MMA bukmacherzy mogą zyskać wiele uwagi, co na pewno stanowi dla nich łakomy kąsek w podjęciu ewentualnej współpracy.

Jak obstawiać freak fight – zakłady bukmacherskie na poważnie

U bukmachera freak fight nie jest traktowany jako szalone zjawisko, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone. To konfrontacje, które generują duże pieniądze, bo zawodnicy za zwycięstwa mają płacone odpowiednie gaże. Zabawa zabawą, ale w tym wszystkim chodzi też o to, aby udowodnić swoją wyższość nad przeciwnikiem. Tym bardziej, że często oktagon staje się miejscem do rozwiązania starych konfliktów. Wówczas buzują emocje, a zwaśnione strony robią wszystko, żeby wygrać walkę. Na tej bazie bukmacherzy mogą wystawiać profesjonalne kursy i zakłady na freak fight. Co to może oznaczać w dłuższej perspektywie? Budowanie coraz to szerszej grupy typerów specjalizujących się we freak fights.

Główne zdarzenia na FAME MMA betting oparte są o rynki: kto wygra pojedynek? To wskazanie w typie dwudrogowym, kto będzie lepszy. W walkach MMA zasady określają, że zwycięzca może być wyłoniony przed czasem oraz po upływie wszystkich zakontraktowanych rund. Wygrana przed czasem może być ogłoszona na podstawie KO/TKO, czyli nokautu lub technicznego nokautu. Jeśli zawodnicy dotrwają do końca wszystkich rund, to o wszystkim decydują sędziowie punktowi. Na FAME MMA niegdyś była duża afera o to, że arbitrzy ringowi źle ocenili jedną z walk freak fight. Co to wówczas oznaczało? Duży sprzeciw kibiców oraz graczy, którzy wytypowali wygraną zawodnika, który ich zdaniem został ograbiony ze zwycięstwa. Ku zdziwieniu publiki, sędziowie orzekli inny werdykt.

W Prime Show MMA zakłady u bukmachera Fortuny uwzględniają również zawieranie typów na liczbę rund. Jako zakłady specjalne funkcjonują rynki, które określają sposób zwycięstwa zawodniczki lub zawodnika. Dzięki takim zakładom możesz grać na FAME MMA to, jak zwycięży Don Kasjo lub Norman Parke – przez KO/TKO lub na punkty. To iście profesjonalne zakłady na freak fight, które są znane z typowania UFC i KSW. Widać w ten sposób, że typowane zakłady freak fight mogą być wykonywane przez followersów, jak i znawców świata MMA. Znajomość stylów walki takich jak zapasy lub jiu jitsu może okazać się pomocna również w graniu na freak fight. Co to daje w kontekście zakładów? Lepszy ogląd sytuacji oraz przewidywanie wyników odnośnie przebiegu pojedynku.

Obstawianie Fame MMA: zakłady, kursy, typy

Betclic FAme MMA 17

Obecnie głównymi gwiazdami FAMME MMA są m.in.: Ferrari, Filipek, Czaro i Dubiel. W wydarzeniu pod sygnaturą FAME MMA można obserwować walki o mistrzowski pas oraz pozostałe starcia. Na FAME MMA zakłady bukmacherskie obstawisz tylko w Betclic – na betclic.pl lub aplikacji iOS/ Android. Przy każdym pojedynku pojawia się kilkanaście zakładów, które umożliwiają wytypowanie wyniku walki i jej przebiegu. Patrząc na nazwiska, jakie tworzą FAME MMA to federacja, która w tej dziedzinie może pochwalić się najwyższym poziomem sportowym. Robiąc FAME MMA betting wiele konfrontacji można analizować w stylu pojedynków UFC i KSW.

Z gali na gale FAME MMA rośnie i sprowadza do siebie coraz to większe gwiazdy. Wcześniej to byli m.in. Norman Parke i Marcin Wrzosek, a wkrótce być może któryś z piłkarzy? Za kulisami mówi się o chęciach zakontraktowania przez FAME jednego ze sportowców. Możliwości jest sporo i na pewno będzie miał kto walczyć na FAME MMA.

Obstawianie Prime SHOW MMA: zakłady, kursy, typy

Prime SHOW MMA to konkurencja dla FAME MMA, wokół której krąży… smrodek. O ile wiele można zarzucić freak fightom, o tyle tutaj głównym tego powodem jest to, że federacja łamie zapisy kontraktów, a także proponuje swoje walki takim osobom, jak Kamerzysta czy Robalini.

Gale od Prime SHOW nie są niczym przełomowym, ale możesz je typować w Fortunie na tej samej zasadzie, co walki FAME MMA czy też innych, profesjonalnych gal. Zanim przystąpisz do typowania starć, to upewnij się, że przeanalizowałeś walki i wiesz, na kogo warto stawiać, a na kogo nie!

Typowanie walk freak fight MMA i jak tego nie schrzanić

Do walk freak fight można mieć dwojakie podejście – albo traktować je całkiem serio, albo z dużym przymrużeniem oka. Sukces bukmacherski na obstawianiu freak fight znajduje się pewnie gdzieś pośrodku. Każdy bukmacher freak fight stawia jako uzupełnienie oferty kursowej na sport. Widać jednak, że z czasem możliwości przybywa.

Obserwuj uczestników walk

Przed korzystaniem z zakładów na freak fight u bukmachera poznaj bohaterów gali, a także ich umiejętności, warunki fizyczne. W tym celu możesz użyć ich mediów społecznościowych, bo każdy z uczestników FAME MMA lub Prime Show MMA aktywnie działa na Instagramie, Youtubie lub TikToku.

Analizuj kursy

Na freak fight bukmacherzy nie chcą tracić swoich pieniędzy, więc wystawiając kursy dokładnie analizują proporcje w walce. Z reguły nie polecamy grać zwycięstw underdogów, bo to uczestnicy, którzy charakteryzują się znacznie mniejszymi umiejętnościami i zdolnościami MMA.

Nie ufaj zapowiedziom zawodników

Widzieliśmy już wiele wywiadów i konferencji prasowych z udziałem bohaterów freak fights. Przekaz zawsze jest ten sam, że rywal wyląduje na deskach. Rzecz jasna tylko jeden zawodnik może unieść ręce ku górze, więc któryś z nich przełknie gorycz porażki. Obstawiając freak fights kieruj się rozumem, a nie emocjami w doborze swoich typów. Obstawianie FAME MMA powinno opierać się na przesłankach sportowych, a nie własnym upodobaniom.

Dlaczego freak fight w Polsce jest takie popularne?

To temat rzeka, ale na pewno wszystko bierze się z tego, czym jest freak fight. W naturze tego zjawiska są kontrowersje, a te zawsze przyciągają szeroką publikę. W końcu dlatego tabloidy i serwisy plotkarskie są tak często odwiedzane przez użytkowników. Influencer, który walczy w MMA, to zawsze interesujące zjawisko i nawet osoba spoza social media, chętnie obejrzy starcie celebrytów.

FAQ

Freak fight co to?

Freak fight to pojedynki MMA i bokserskie celebrytów, którzy często są totalnymi amatorami sportów walki.

Jakie są organizacje freak fight w Polsce?

Dwie najważniejsze organizacje freak fight w Polsce to FAME MMA oraz Prime Show MMA!

Który bukmacher ma zakłady na freak fight MMA?

Zakłady na FAME MMA oferuje bukmacher Betclic, a na Prime Show MMA - Fortuna.

Czy walki freak fight są ustawione?

To często pojawiające się zarzuty, ale do tej pory nie stwierdzono przypadków ustawienia walki freak fight. Bukmacher oferujący zakłady na pewno dba o to, aby wszelkie procedury były dopięte na ostatni guzik.

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe