Zakłady na rozrywkę, politykę i inne

Opublikowano dnia 12 lipca 2021 
Zaktualizowany 19 lipca 2024

Czy wiesz, co to są zakłady na rozrywkę? Jeśli nie jesteś starym wyjadaczem bukmacherki lub np. interesuje Cię tylko piłka nożna i to właśnie jej rozgrywki obstawiasz na co dzień, to może zaskoczyć Cię fakt, że istnieją także zakłady nie na sport.

Po co nam w ogóle zakłady na rozrywkę?

Dobre pytanie, co? Na pewno się nad tym zastanawiasz. Być może – jak sama nazwa wskazuje – dla rozrywki? Pewności mieć nie możemy, ale na pewno istnieje takie prawdopodobieństwo. Wiesz,  czym są zakłady na rozrywkę? Być może nigdy wcześniej nawet nie słyszałeś o takiej możliwości. W Polsce zakłady nie na sport są znacznie mniej popularnie i nie jest o nich tak głośno. Co więcej, najczęściej dostępne są okazyjnie. Eurowizja, Oscary, Taniec z Gwiazdami… Na pewno kiedykolwiek słyszałeś o każdej z tych rzeczy. A co ciekawe, możesz je typować. A polityka? Zakłady bukmacherskie są dostępne nawet w tych sprawach!

Czy zakłady nie na sport można obstawiać racjonalnie?

Skoro już wiesz, że możesz typować zakłady nie na sport, to na co właściwie się w ten sposób obstawia? Właśnie na rozrywkę, czyli różnego rodzaju wydarzenia telewizyjne, kulturalne, a nawet polityczne! Eurowizja czy Oscary to dosyć popularne eventy i nie dziwi Cię pewnie, że możesz puścić na nie kupon. Ale czy wiesz, że możesz obstawiać także na przykład Taniec z Gwiazdami? Zakłady na różnego rodzaju talent show też możesz znaleźć w ofercie niektórych bukmacherów.

No i tutaj pojawia się kluczowe pytanie – czy takie zakłady nie na sport mają w ogóle sens? Czy warto je obstawiać i czy da się to robić racjonalnie, tak aby jednak coś zyskać, a nie tylko stracić? W sumie tak, choć może być nieco trudniej niż w przypadku standardowych zakładów sportowych, gdyż nie masz dostępnych statystyk. Na szczęście jednak często można znaleźć różnego rodzaju informacje odnośnie do uczestników, a także historię ich występów, doświadczenia w danym temacie i tym podobne.

Jak robić zakłady na rozrywkę?

Byle jak, byle skutecznie! To oczywiście tak pół żartem – pół serio. Najważniejsze to, podobnie jak w przypadku sportu, zachować rozsądek. Nie typować kompletnie losowo i nie „strzelać” ze swoimi przewidywaniami. Jeśli chodzi o zakłady na rozrywkę, masz dostępnych  w większości przypadków dużo różnorodnych informacji co do osób, które biorą udział w danym przedsięwzięciu, możesz też dowiedzieć się co nieco o ich historii, wcześniejszej wiedzy i doświadczeniach, a także ich przeszłości społecznej czy politycznej.

Zakłady na Eurowizję

Między innymi na wielkie, międzynarodowe, muzyczne wydarzenie, jakim jest Eurowizja, zakłady są dostępne u różnych bukmacherów. W internecie możesz odnaleźć historię występów reprezentantów poszczególnych krajów, ubiegłych zwycięzców czy aktualnych faworytów. Kursy na tak zwanego czarnego konia zwykle są bardzo wysokie. Pamiętaj, że Eurowizja – zakłady na nią tak samo – bywa nieprzewidywalna. Różnie może się zdarzyć i niekoniecznie faworyt musi wygrać. Co więcej, głosy publiczności mają bardzo duże znaczenie, więc czasami zwycięzca może być być trudny do przewidzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w naszym artykule: obstawianie Eurowizji.

Zakłady na Oskary

A że na Oscary zakłady również możesz stawiać, słyszałeś? Nie ma chyba osoby, która by nie wiedziała niczego o tej niesamowicie prestiżowej filmowej nagrodzie, a właściwie całej gali. Dla wielu najważniejsza jest nominacja w kategorii „Najlepszy film”, jednak rywalizacja odbywa się też w wielu innych kwestiach takich jak między innymi „Najlepszy aktor” czy „Najlepszy reżyser”. Jeśli chodzi o Oscary, zakłady także polecamy dobrze przeanalizować. Absolutnie nie wątpimy w Twoją wiedzę i dobre oko do kinematografii, jednak warto je skonfrontować z wypowiedziami i ocenami krytyków filmowych. Takie zakłady są dostępne u większości liczących się na polskim rynku bukmacherów. Więcej porad i innych informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule: obstawianie Oscarów.

Zakłady na talent show

U przodujących w branży bukmacherów możesz obstawiać także różnego rodzaju talent show takie jak na przykład Voice of Poland czy Taniec z Gwiazdami. Zakłady tego typu to dopiero gratka, i to nie tylko dla starych wyjadaczy w temacie! Możesz obstawiać zwycięzcę całej edycji lub na przykład lepszego z dwójki w danym odcinku (w zależności od oferty bukmachera). W tego typu zakładach często faworytom udaje się wygrać, ale kursy są zwykle wyższe, niż w przypadku meczów piłki nożnej, kiedy to lider ligi mierzy się z zamykającym tabelę. Tutaj także przed wytypowaniem warto zapoznać się z sylwetkami uczestników. Jeśli w danym programie liczą się także głosy publiczności, sugerujemy również zainteresowanie się tym, jak dużą popularnością i sympatią cieszą się poszczególne osoby.

Zakłady na seriale

To Ci dopiero zaskoczenie! Słyszałeś kiedykolwiek o zakładach na seriale? Wiele osób jest w szoku, kiedy dowiaduje się o takiej możliwości i zastanawia się, co bukmacherzy proponują w tego typu ofercie. Zakłady na rozrywkę, jaką są seriale, możesz spotkać naprawdę przeróżne. Trudno o konkretne przykłady, gdyż wszystko zależy od fabuły i wydarzeń w danej telenoweli. W przypadku wielosezonowych seriali, które podbiły serca widzów, gdy konieczna jest na przykład zmiana aktora w kolejnym sezonie odrywającego jakąś rolę, szczególnie jedną z głównych, możesz spotkać zakłady na to, kto zastąpi poprzednika. Pojawiają się także zakłady na spodziewane wydarzenia, w zależności od specyfiki historii, typu rozwiązanie zagadki, ujawnienie jakiejś tajemnicy, kto zdobędzie władzę czy kto zginie lub kto zostanie zamordowany jako pierwszy. Te zakłady są chyba jednymi z bardziej ryzykownych. Choć oczywiście wielu wydarzeń można się spodziewać. Wszystko oczywiście zależy od kreatywności reżyserów i scenarzystów, a jak wiadomo – im mniej przewidywalny serial, tym bardziej wciągający.

Jak się zabrać za zakłady na politykę?

Zakłady na politykę


Polityka? Zakłady bukmacherskie dostępne są także w tej, dla wielu dość drażliwej kwestii, przez którą bardzo często rodziny drą koty przy wigilijnym stole. W dzisiejszych czasach możesz typować już niemal wszystko, co ma w sobie choć odrobinę rywalizacji. A polityka – na przykład wybory – niewątpliwie ma bardzo dużo wspólnego z konkurowaniem. Jeśli chodzi o tego typu zakłady, faworyci nie są trudni do przewidzenia. Podstawowe informacje, którymi powinieneś się kierować, wybierając swoje typy to przedwyborcze sondaże. Dzięki nim bardzo łatwo o niemal pewny typ. Chociaż oczywiście przedwyborcze deklaracje mogą być nieco przekłamane. Nikt w końcu nie musi powiedzieć prawdy odnośnie do tego, na kogo zamierza głosować. Zapoznaj się też z kampaniami wyborczymi i obietnicami poszczególnych kandydatów, a także prawdopodobieństwem ich realizacji. Nie pomijaj również przynależności do partii, która ma gigantyczne znaczenie dla wielu głosujących.

Czy zakłady na politykę są ustawione?

Wiele osób zaprawionych w typowaniu zakładów bukmacherskich jest niemal święcie przekonanych, że są one ustawione niemal w każdej dziedzinie. Kiedy tylko ich „pewniaczek” przegra, usłyszysz, że miało miejsce sprzedane, ustawione wydarzenie. Wielu myśli tak również jeśli chodzi o zakłady nie na sport. Niezależnie, czy mowa o tych na wydarzenia kulturalne, seriale, czy nawet politykę, sprawa jest jednak bardzo prosta – “ustawianie” wydarzeń jest nielegalne i niosłoby zbyt duże ryzyko. Naprawdę myślisz, że ktoś ryzykowałby całą swoją karierę, niemal życie, aby tylko ktoś więcej wygrał, a reszta straciła kupę kasy? Już nie mówiąc o jakiejkolwiek moralności. Podsumowując – absolutnie nie. Ani zakłady na politykę, ani żadne inne nie są ustawione. Jeśli tylko bukmacher będzie mieć podejrzenie, że może się odbywać jakiś szemrany proceder, prawdopodobnie po prostu anuluje kupony.

Czy obstawianie polityki jest legalne?

Oczywiście. Czemu nie? Jedyne, co w takim typowaniu mogłoby być nielegalne to nieoficjalny bukmacher, który nie posiada odpowiedniej licencji do organizowania zakładów wzajemnych. Dlatego właśnie zawsze zalecamy wybierać liderów branży w Polsce, a jeśli decydujesz się jednak na mniej znaną firmę – zanim założysz konto, sprawdź na stronie Ministerstwa Finansów (albo po prostu u nas!), czy aby na pewno wydano jej odpowiednie zezwolenie.
Od paru lat coraz bardziej popularne staje się obstawianie wszystkiego, gdzie jest choćby odrobina oficjalnej rywalizacji. Zawsze to dodatkowe emocje i możliwość dorobienia choć paru groszy do budżetu. Dzięki zakładom bukmacherskim dane wydarzenie, które oferowane jest do typowania, może zyskać na popularności. Kiedy Robert Lewandowski z żoną oczekiwali drugiego dziecka, możliwe było obstawianie, jakiej będzie ono płci, w który dzień się urodzi czy jak dostanie na imię. Wszystkie takie zakłady są legalne, jeśli oczywiście organizowane są przez firmę do tego upoważnioną.

Jak skutecznie obstawiać zakłady bukmacherskie?

Niestety, niezależnie czy mowa o zakładach na sport, na rozrywkę, czy jakichkolwiek innych – nie ma złotego środka, aby zawsze wygrywać. Podstawą jest rozwaga i zachowanie chłodnego umysłu. Po kilku przegranych zakładach bardzo łatwo wciągnąć się w hazard z myślą, że musisz odrobić straty. Choćbyś miał nie wiadomo jak dużą wiedzę, zawsze konfrontuj ją z opiniami specjalistów. Ale takich prawdziwych, a nie z pierwszym z brzegu przysłowiowym Januszem bukmacherki.

Jeśli wydaje Ci się, że jesteś przekonany co do jakiegoś rezultatu, jednak wedle kursów czy właśnie innych opinii jest to mało prawdopodobny typ – lepiej odpuścić jest postawienie lub zagrać za mniejszą stawkę. Generalnie w zakładach świetnie sprawdza się metoda małych kroczków. Lepiej zacząć grać za mniej i kiedy uda Ci się wygrać już większą sumę dopiero ewentualnie powoli zwiększać stawkę. Nawet jeśli wtedy przegrasz, będzie to utrata tego, co wcześniej zyskałeś, a nie Twojego budżetu, po który możesz sięgnąć zbyt głęboko, jeśli wpadniesz w nałóg.

Po więcej porad jak zostać królem zakładów bukmacherskich zapraszamy do naszego poradnika: „Jak wygrywać zakłady?”. Pamiętaj, że puszczanie kuponów to ma być przede wszystkim dobra zabawa. Nie tylko utrata zbyt wielu pieniędzy to przesłanka, aby przestać. Zbyt duże nerwy to też coś, czego nie możesz zignorować.

Powodzenia!

18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe