Tekst zawiera treści reklamowe | 18+ | Obowiązuje regulamin
Agnieszka Twardosz, zaktualizowano 03 lipca 2022
sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja w bukmacherce

SI, czyli sztuczna inteligencja, to niezwykle potężna technologia. Dzięki algorytmicznym strukturom i szczegółowym procedurom pozwala ona na dokonywanie niewiarygodnie dokładnych obliczeń – dużo dokładniejszych, niż byłoby to możliwe dla ludzkiego mózgu.

Jak sztuczna inteligencja zmienia zakłady bukmacherskie

W ostatnich latach sztuczna inteligencja zaczęła przedostawać się do codziennego życia zwykłych ludzi. Proces ten jest widoczny również w naszym sektorze, czyli w branży internetowych zakładów.

Serwisy bukmacherskie używają sztucznej inteligencji, aby podnieść efektywność procesów biznesowych i osiągać dokładniejsze wyniki obliczeń. To pozwala im zapewniać użytkownikom usługę wyższej jakości, a co za tym idzie również zdobywać większe zyski.

Kasyna z bitcoinami, obstawianie na urządzeniach mobilnych, transmisje na żywo – to tylko kilka spośród wielu przykładów na to, jak bukmacherzy idą z duchem czasu. Starają się oni także zapewnić użytkownikom wysokiej jakości obsługę klienta, a do tego pojawiają się również atrakcyjne bonusy – szczególnie w największych serwisach takich jak Fortuna, Betclic i STS, gdzie można wykorzystać specjalny kod promocyjny STS.

SI w obstawianiu

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe to dziedziny, poprzez które komputery wywierają obecnie ogromny wpływ na branżę bukmacherską i na to, jak my, ludzie, łączymy się z używanymi przez nas do pracy urządzeniami.

W zeszłym roku miał miejsce prawdziwy przełom – bazowany na specjalnych algorytmach program komputerowy pokonał najlepszego na świecie gracza w go, tradycyjną chińską grę strategiczną o dużo wyższym poziomie skomplikowania niż szachy. Natomiast w kontekście branży hazardowej sztuczna inteligencja pokazała swoją siłę w tym roku, kiedy to dokonała czegoś jeszcze bardziej efektownego i pokonała kilku spośród najlepszych zawodników pokera na świecie w ponad 120 000 rozdaniach no-limit Texas Hold’em.

Poker jest powszechnie uważany za dużo większe wyzwanie dla sztucznej inteligencji niż nawet najbardziej złożone gry strategiczne – pośród wielkich operatorów kasynowych pojawiły się więc obawy. W końcu skoro komputery radzą sobie już z taktyką i myśleniem lepiej niż ludzkie mózgi, to oznacza, że do obstawiania można zastosować naukę i stworzyć dzięki niej “perfekcyjny zakład”.

Czy da się obstawiać bez elementu szczęścia?

Dzięki sztucznej inteligencji można usunąć z bukmacherskiego równania sporą część szczęścia, które dotychczas było niezbędne, aby wygrywać. Wyobraź sobie na przykład, co by było, gdyby wykorzystać statystykę i algorytmy do przewidywania wyników wydarzeń sportowych takich jak mecze piłki nożnej czy wyścigi konne.

Przy użyciu takiej technologii użytkownicy portali bukmacherskich mogliby podejmować decyzje w oparciu o różnorodne dane statystyczne. To doprawdy wyjątkowe podejście, gdzie człowiek i maszyna razem pracują nad tym, aby przewidzieć, jak zakończy się dane wydarzenie sportowe.

Bukmacherka to branża, która w bardzo dużym stopniu opiera się na zasadach prawdopodobieństwa i statystyki. Zintegrowanie sztucznej inteligencji z przewidywaniem przyszłości wydaje się więc bardzo sensowne – można by ją wykorzystać na przykład do tego, by oceniła, czy w danym meczu piłkarskim padnie więcej bramek niż 3,5, czy mniej.

Czy SI może się okazać końcem bukmacherki w znanej nam formie?

Potęga sztucznej inteligencji ciągle się zwiększa, a nasze komputery stają się coraz mocniejsze i dokładniejsze. Nie jest jednak możliwe, aby algorytm zawsze poprawnie przewidywał wyniki wydarzeń sportowych albo nawet to, jaka karta zostanie wyciągnięta z talii jako następna. SI pomaga nam tylko w tym, aby podczas obstawiania brać pod uwagę elementy statystyczne i prawdopodobieństwo zajścia danego wydarzenia.

To prawda, że poprawna implementacja sztucznej inteligencji i algorytmów może w dramatyczny sposób zwiększyć szanse na wyliczenie poprawnego wyniku. Element ludzki wciąż stanowi jednak znaczącą część całego procesu. Relacja między sztuczną inteligencją oraz ludzkim zachowaniem powinna być postrzegana jako partnerstwo, a nie rywalizacja.

SI może wyliczyć najbardziej prawdopodobny wynik danego meczu piłkarskiego dzięki danym takim jak dotychczasowa forma, stan zdrowia graczy, warunki pogodowe, poprzednie wyniki i setki innych zmiennych. Jest jednak niemożliwe, aby przewidzieć nietypowo słaby występ albo inne wyjątkowe wydarzenia.

Jeśli wziąć to wszystko pod uwagę – okazuje się, że sztuczna inteligencja już teraz ma wpływ na branżę bukmacherską. Mimo że takie rozwiązania nie zostały jeszcze zaimplementowane na dużą skalę, to jest tylko kwestią czasu. Najprawdopodobniej już niedługo zobaczymy, jak wielkie firmy wykorzystują sztuczną inteligencję, aby stworzyć “perfekcyjny zakład”.

Rekomendowani polscy bukmacherzy

Poniżej znajdziesz pełne recenzje bukmacherów i ich kodów promocyjnych.

Legalni bukmacherzy
Kody promocyjne bukmacherów
Szczegóły bonusu
Graj u bukmachera